Vytazenie Ram na 100%

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa pajky » 01 Nov 2017, 22:44

Caute pani, takze logicka hadanka:-)
Mam pc windows7, 4jadro, 8gb ram.
Pc z nicoho nic zozralo celu ram, teda logicky by mal byt nejaky velky proces viditelny v spustenych, co ale nieje, len je tam vidiet 100% vytazenie. A uz s pc nejde ani pracovat.
Prisiel som na to, ze ak odpojim net, resetnem, tak pc ide normalne, kym nepripojim net. Antivir nic nehlasi.
Co to bude? Divne ze ukaze vytazenie ram, ale ziadny velky proces nevidim. Procesor si ide na 5%.
Ziadna vysoka teplota v pc. Ram pamete mam 2pary, tie som po pare skusil odpojit. Napatie zdroja v pohode.
Antivir eset.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa Marek1975 » 01 Nov 2017, 22:49

no, presne toto robil ntb vcera mne, ale navyse mi spadlo akekolvek pripojenie na net (WiFi, Lan) jedine co mi slo bolo premostenie cez mobil (neviem jak sa to odborne teraz vola), nakoniec som zistil, ze spadli v ntb DNS servre, takze restart vsetkych sietovych pripojeni, restart a potom to nabehlo... Mimochodom net mam od Tcomu, tak neviem ci nemali dajaky problem, ale telka isla cez router :pain: teraz to uz ide setko...

este ma napadlo... spusti si spravcu uloh a kukni ktora aplikacia berie najviac prostriedkov a vynut jej vypnutie, potom skus restart pc a znova skontroluj
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa pajky » 01 Nov 2017, 23:04

Ako sa prejavuju spadnute Dns? Mne tiez net uplne stuhne. Na ostatnych Pc ale ide.
Na pc mam strasne moc softu ktory sa moze miesat do siete, tak neviem ktory.. Ak pripojim net a vypinam sluzby uz to nepomoze..
Zajtra asi reinstal, chcel som sa tomu vyhnut, ale asi uz nemam nervy. Uz by siel dnes, ale porazilo mi este aj cdromu.
Ak ho spustim bez sluzieb, tak to ide, ram ok, net ide, ale zase nic nespustim..
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa Marek1975 » 01 Nov 2017, 23:08

Padle DNS - nemohol som sa pripojit k routru ani cez WiFi, a ani cez kabel - jedine cez mobilne data, ale tie nemaju nic spolocne s routrom.

Skus spravit este cez widly diagnostiku sietoveho pripojenia co ti vypise

doplnene : kazde pc ma vlastne dns na pripojenie k sieti
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa pajky » 01 Nov 2017, 23:57

Mne net pada tak postupne. Ale celkom rychlo, ale nieco z toho ide, hnal som to cez druhy Pc s wireshark a nejake pakety tam liezli.
Ale uz na to nemam nervy, kazdy test trva dllllho, skor to preinstalujem ako to rozchodim, aspon to budem mat ciste. Mam tam toho dost vela, ale aspon bude poriadok.
Rozmyslal som ci to nespravil nejaky update windowsu..
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa rudko » 02 Nov 2017, 00:04

pajky napísal:Caute pani, takze logicka hadanka:-)
Mam pc windows7, 4jadro, 8gb ram.
Pc z nicoho nic zozralo celu ram, teda logicky by mal byt nejaky velky proces viditelny v spustenych, co ale nieje, len je tam vidiet 100% vytazenie. A uz s pc nejde ani pracovat.
Prisiel som na to, ze ak odpojim net, resetnem, tak pc ide normalne, kym nepripojim net. Antivir nic nehlasi.
Co to bude? Divne ze ukaze vytazenie ram, ale ziadny velky proces nevidim. Procesor si ide na 5%.
Ziadna vysoka teplota v pc. Ram pamete mam 2pary, tie som po pare skusil odpojit. Napatie zdroja v pohode.
Antivir eset.
Mas zobrazene procesy vsetkych uzivatelov?
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa pajky » 02 Nov 2017, 05:21

Rudko jj vsetkych.
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa djwiktor » 02 Nov 2017, 06:46

Skus si este pc skontrolovat na malware ( napriklad stiahni malwarebytes )
Na predoslom pc som mal podobny problem, ani poriadne nic spustene a ramka na 80% fuc. Antivir cusal jak vos pod chrastou. Malwerov tam bolo asi 350 :D
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa pajky » 02 Nov 2017, 07:00

Neviem ho tam dostat, nejde net. Ked ho bootnem, tak zmrzne niekde na 30% a to su 3h casu. To uz radsej zabijem cas reinstalom pc a mam cisto a mam odporucenu Aviru.. Vraj dnes asi top. Uz mam kupenu.
Len je divne ze ramka vyzrata a proces zrac nikde.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa alidedko » 02 Nov 2017, 07:19

Marek1975 napísal:Padle DNS - nemohol som sa pripojit k routru ani cez WiFi, a ani cez kabel
A potom niekto pride, precita si to a siri to dalej po svete :lol:

A ak mas viacero PC pripojenych k jednemu routru, za predpokladu, ze si v pocitacoch nic manualne nenastavoval ... Vsetky maju spolocne dnsky :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa djwiktor » 02 Nov 2017, 07:31

pajky napísal:Neviem ho tam dostat, nejde net. Ked ho bootnem, tak zmrzne niekde na 30% a to su 3h casu. To uz radsej zabijem cas reinstalom pc a mam cisto a mam odporucenu Aviru.. Vraj dnes asi top. Uz mam kupenu.
Len je divne ze ramka vyzrata a proces zrac nikde.
a stiahnut ho do telefonu ? a potom cez usb nakopcit ?
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 982
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa budvar10 » 02 Nov 2017, 07:46

Skúšal si pozrieť pomocou Process Explorer (MS Sysinternals), čo by to mohlo byť? Myslím, že tým by sa to dalo nájsť.
Druhá vec, robíš si pravidelné zálohy? Vrátiť sa do momentu, kedy to nerobilo a potom zistiť aké boli následné zmeny, čo to mohli spôsobiť.
Len tak na okraj. Ak podozrievaš Win update, máš miesto na disku?
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa pajky » 02 Nov 2017, 08:08

Un sa najprv nainstaluje a postahuje updaty, skontroluje licenciu, lenze to nespravim, lebo nejde net. Ja som ho skusal aj z boot verzie, len asi 2x vytuhla, tak som to vzdal, a pre toto trosku podozrievam aj Hw, ale zase bez netu ide ok. Skusal som aj inu sietovku, ci to nieje nou.

Process manager myslis windovs implementovany?.. Nic podozrive. A procesov jak hovado, tazko sa hlada, ale podla sys narokov nic podozrive.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 982
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa budvar10 » 02 Nov 2017, 08:25

Process Explorer nie je implementovaný. Musíš si ho stiahnuť zo sysinternals.com. Je to len malý exáč. Žrúta pamäte s ním by si mal nájsť dosť ľahko.
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa pajky » 02 Nov 2017, 08:46

Skusim kuk, dakujem. Aj som nieco take rozmyslal, len sa mi asi nechcelo hladat vhodneho kandidata, zo zvedavosti to nim este kuk.
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa marioo » 02 Nov 2017, 10:02

DNS prekladá názvy domén na IP adresy...

takže k routru sa vieš dostať vždy :) je to zvyčajne 192.168.0.1 alebo 192.168.1.1 alebo niečo čo je napisane na spodu routra...

pripadne nejaka IP ktoru si/niekto tam nastavil....


takže aj ked padne DNS a vieš IP adresu webu tak sa tam dostaneš... pripadne vždy si vieš pingnuť DNS Google s adresou 8.8.4.4 a vieš či Ti net ide alebo nejde...
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 02 Nov 2017, 12:52

Nachytal si nejaky bordel co ti tazi nejaku kryptomenu. Over ci ti to robi hned po starte pc, alebo len so spustenym prehliadacom. Ak same pc, tak start->spustit->msconfig a pozri co za bordel ti pc automaticky spusta po starte os. Ak ti to robi po spusteni prehliadaca tak pozri co za pluginy mas povolene a ci sa ti tam nieco nedostalo, pogoogli ako zablokovat coinhive v host subore win.
Mozno pomoze
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa Marek1975 » 02 Nov 2017, 12:55

marioo napísal:DNS prekladá názvy domén na IP adresy...

takže k routru sa vieš dostať vždy :) je to zvyčajne 192.168.0.1 alebo 192.168.1.1 alebo niečo čo je napisane na spodu routra...

pripadne nejaka IP ktoru si/niekto tam nastavil....


takže aj ked padne DNS a vieš IP adresu webu tak sa tam dostaneš... pripadne vždy si vieš pingnuť DNS Google s adresou 8.8.4.4 a vieš či Ti net ide alebo nejde...
IP adresa routra tak ako aj ostatne prihlasovacie udaje - login, heslo su na nalepke na routri. Tak jak pises, pri padnutych DNS sa vzdy da prihlasit k routru a spravit jeho diagnostiku - znovu nacitanie nastaveni od poskytovatela, ak to nepomoze, tak treba zavolat operatotovi. Ja mam Tcom, doteraz super servis, ked bolo nieco dojebabrane, vzdy to vedeli odsledovat "zozadu" a napravili do par minut
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa pajky » 02 Nov 2017, 16:08

Msconfig mam preplneny, ale to su moje veci a co je medzi tym ten sajrajt neviem, je tam toho kopa na lustenie..
Rozumne by bolo ak by ten zmienovany programik ukazal proces ktory ma vyziera.
S Dns to nebude.
Uz som zazalohovany, zmiereny, dvdroma kupena, tak pojde reinstal. Este skusim ten programik ci neukaze ten proces pre buducnost. Aspon sa vycistim..
Robi to po pripojeni netu aj bez chromu. Zda sa mi ze spustilo sluzbu p2p, ale neviem kto ju inicializoval.
Je mozne zistit ktora sluzba spusti dalsiu?
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Vytazenie Ram na 100%

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 02 Nov 2017, 16:13

V msconfigu mas moznost schovat vsetko od microsoftu. Btw instalovat win z usb kluca bude daleko daleko rychlejsie ako z dvd mechaniky. Mozes este skusit pozret ci ti nieco pouziva siet v spravcovi uloh a tam niekde ti tiez da pozret ktory proces to je, ak nie tak mozes skusit eventwiever.

Btw, ak mas bordel v msconfigu tak je mozno nacase preinstalovat a porobit v pc poriadok
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok