LAN karta meni MAC adresu po každom restarte

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

LAN karta meni MAC adresu po každom restarte

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Nov 2017, 23:17

UPDATE 18.Nov 2017:
Upravil som nazov temy z "Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty" na "LAN karta meni MAC adresu po kadom restarte".

Zdravim,

Notebook ASUS U50V, Windows 7 HP 32bit, Service pack 1, Win7 aktualizovany ku dnesnemu dnu.

Vcera som preinstaloval Win7 HP, a uz od prveho restartu po nainstalovani ovladacov z DVD od vyrobcu (vsetky ovladace su spravne) sa to chova divne. Stale po restarte sa mi objavi okno ze sa nenainstaloval sietova karta, ale ak otvorim spravcu zariadeni, tak tam je vsetko OK. (vid. obrazok)
20171104_214243.jpg
Najlepsie je na tom, ze karta funguje bez problemov.

Co ma stve, ze stale po restarte sa ta karta instaluje a prida sa mu dalsie cislo, teraz konkretne na obrazku je to #18 (uz 18 krat som restartol PC od nainstalovania ovladacov). Ono mi to neustale naplnuje registre.

Toto je uz dlhodoby problem, nakolko to robilo aj pred tym, pred reistalaciou. Uz som tam mal cislo asi #463 (463 zapisov do registra ohladom jedneho hardware)

Neviete niekto z vas, cim to je? Preco Win7 nie je schopny si zapamatat len sietovu kartu a stale ju nanovo instaluje? S nicim inym nema problemy, len so sietovou katrou. Wifi sa nainstalovala bez problemov a tu Win7 si zapamatal.

Ani neviem pod cim to hladat v google, co tam napisat, podla coho hladat, ake klucove slova...
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 18 Nov 2017, 11:04, upravené celkom 1 krát.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa Marek1975 » 04 Nov 2017, 23:41

neskusal si stiahnut ovladac priamo od vyrobcu na jeho strankach? Rovnako dobre spravis, ked stiahnes aktualny ovladac na chipset
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa romiadam » 05 Nov 2017, 00:12

Este zatial nie, lebo ked som kupil tento notebook tak mi ten dotycny co predaval tento notebook v obvhode nainstaloval win7 SK a ovladace z toho DVD a vtedy to nerobilo. Vtedy to fungovalo. Potom som ja o par rokov preinstaloval win7 al ENG a neako to zacalo robit. A teraz zase mi to robi aj v SK verzii.

Ak si s tym neporadim ,tak to vyskusam, co mi radis.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

DJMichal007
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 30 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Fiľakovo
Vek: 37

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa DJMichal007 » 05 Nov 2017, 01:06

Ja som mal ten istý problém.Bolo to ale iné zariadenie.Konkrétne sa jednalo o tlačiareň a pri každom spustení pc sa inštaloval už inštalovaný soft (originálne cd od tlačiarne).Musel som to celé odstrániť a to aj v registroch.Stiahol som od hp nový ovládač a soft.Teraz to už ide bez problémov.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa romiadam » 05 Nov 2017, 01:58

Skusal som posledny aktualny driver zo stranky ASUS - nepomohlo.

Ja som madzitym ako som napisal prvy prispevok tiez pomazal vsetko co obsahovalo text Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20), hoci mi to niekde windows nedovolil pomazat. Stalo sa to ze sa to po restarte samo nainstalovalo bez # a cisla. Po prvom restarte sa to znova instalovalo a uz si to pridalo cislo #1. Po dalsom restarte zase #2 atd. Teraz som uz na cisle #4. Potom som odinstaloval tu kartu a nainstaloval aktualny driver z ASUSU. Nepomohlo. :crying:

Ak som dal aktualizovat driver a nasmeroval na posledny z asusu, tak mi widlak vypisal, ze je aktualny. :crying:

Taktiez som nasiel aj na google info ze niektory mali problem ako ty s tlaciarnou, a niekto so zvukovkou, ale nikde som sa nedocital riesenia. :crying:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa hpeter » 05 Nov 2017, 09:19

vraj niektore asus laptopy mali problem ze sa im meni mac adresa.. :rolleyes:
tak mi bolo povedane ked som registroval labview instalacku (ni computer id je viazana na sietovku)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Nov 2017, 19:14

UPDATE 11.11.2017 Toto nie je pravda Tak po pár noci hľadania príčiny som zistil že sa mi toto začalo diať keď som vymenil štandardný 2.5" SATA 5400rpm HDD za SSD HDD. Uz si spomínam že vtedy som nemal cas to riesit, tak som to ignoroval. A teraz som zistil že do registrov sa mi stále pridávaju udaje na každé miesto kde sa karta nainstalovala.

Napadá niekoho Z vás ako to opravit.
Medzitým som kontaktoval aj ASUS. Ti mi poslali link na posledný chipset driver a LAN driver. NEPOMOHLO. Včera som kontaktoval Kingston SSD HDD technical suppoort. Uvidím čo mi odpisu. Nevidím toto neako ruzovo.

Toto sa mi deje už hneď po prvom reštarte počas inštalácie windowsu. Už vtedy tam je číslo #2 nakoľko sa LAN karta nainstaluje ešte pred reštartom (Windows ovladac) a potom po reštarte sa to nainstaluje znova S číslom #2 a keď zase ja reštartujem PC tak sa po reštarte LAN karta zase nainštaluje pod číslom #3. Aktualne ovládače z ASUS webu toto neodstrania.

Začínam byť zufaly......
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 11 Nov 2017, 02:41, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Nov 2017, 21:53

UPDATE 11.11.2017 Toto nie je problem SSD HDD Kingston ako som myslel
Presne toto som predpokladal....
Kingston mi odpísal že O takomto probléme ešte nepočuli A že si mám skontrolovať registre, alebo že mám zlu instalaciu windowsu. Pritom je to originálne DVD OEM verzia Win7.
Má šľak trafi...

Vyjadrenie Kingston:
This points to issue with the windows installation in general.

If you can you should try to roll back Windows to a time before the issue began to see if this resoves the matter.

If not you may need to purchase a registry checking software to clean up the registry to see if this helps.

Other than that, we have no record of this having occured anywhere else with this or any other of our SSD products.

:crying: :crying: :crying:
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 11 Nov 2017, 02:45, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa pajky » 11 Nov 2017, 00:26

neviem ci si skusal, skus v spravcovy zariadeni klik na sietovku pravym tlacitkom, vyber aktualizovat ovladac a vyhladat online, mozno si najde co potrebuje.
ja takto instalujem vsetky ovladace, nemusim hladat ku kazdej kravine ovladace.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa Marek1975 » 11 Nov 2017, 01:39

neviem ci si skusal, skus v spravcovy zariadeni klik na sietovku pravym tlacitkom, vyber aktualizovat ovladac a vyhladat online, mozno si najde co potrebuje.
pajky, toto podla mna nepomoze, ale skusit moze....

najlepsie by bolo (aspon ja by som to tak spravil), reinstal celeho win, nakolko su na prd registre a tie len tak lahko neopravis - zabudni na dajaky registry cleaner, alebo podobne hracky. Pokial tam mas veci na zozalohovanie - sprav si zalohu, restart a reinstal, do 20 minut mas spravenu novu instalaciu a zistis, ci bol problem z HW, alebo SW, ak SW tak to bude ten lepsi variant, ak HW, tak to bude horsie...
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Nov 2017, 02:18

pajky
presne tak som to skusal, nepomohlo.

Marek1975,
to som praveze robil (je to tam niekde vyssie napisane)

Ja som uz spravil cisto novu instalaciu z originalneho Win7 HP, SK, 32-bit, OEM verzia.

Instalacia Win7 si spravi sam jeden restart. Hned potomto restarte ked sa uz dokonci cela instalacia a vidim plochu, tak vojdem do Spravca zariadeni a otvorim si tu sietovu kartu a uz tam vidim za nazvom sietovej karty tento znak #2. Po dalsom restarte zase znak #3 a tak to stupa az do nekonecna.

Nasiel som jeden klasicky 2.5'' 5400rpm TOSHIBA HDD. Robi to aj tam. Takze toto nesposobuje SSD HDD ako som vyssie spominal. Takze to tvrdenie beriem spat.

Medzitym som si nainstaloval Vistu HP ENG (stiahnutu z internetu) ze ci to aj tam bude robit. Ta tu moju sietovku nerozoznala. Boli tam zlte vykricniky a ze Nezname zariadenie. Musel som manualne nainstalovat aj LAN a aj Wifi kartu. Po nainstalovani (ale bez restatru) sa tam ziaden znak neobjavil. Poprvom restarte sa tam objavil znak #2 a po dalsich restartoch 3#, #4....

:crying:

Moze toto byt hardwareova chyba sietovej karty? Lenze po tom ako sa nainstaluje LAN karta, bez problemov funguje.
Moze toto spravanie sposobovat studeny spoj na konektore LAN karty? Asi nie.....vsak je to len konektor...

:crying:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

devilstar
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 31 Máj 2017, 17:09

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa devilstar » 11 Nov 2017, 08:08

Stiahni si Driver Booster. On nainstaluje najnovsie ovladace na vsetok hardware automaticky. Instalujem tak kazde pc a zatial bez problemov.

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa hpeter » 11 Nov 2017, 08:47

namiesto vyplakavania, si uz mal preverit ci sa meni MAC adresa.
ipconfig/all
Prílohy
vbcbbde.png
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Nov 2017, 13:32

devilstar, vyskusam

hpeter, pozriem/vyskusam aj to. Ale co stym ked sa meni. ako to zastavit aby sa nemenila?

Teraz nemozem to vyskusat. Neskor. A potom sa ozvem co som zistil.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa mac26 » 11 Nov 2017, 13:45

Skus pozriet cez spravcu zariadeni ci sa nemeni HW id, alebo adresa karty na zbernici
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Nov 2017, 14:33

hpeter,
A k...a. .... MAC adresa sa meni.
LAN5.jpg
LAN6.jpg
LAN7.jpg
hpeter, prepac ze som tvojej rade nevenoval pozonost. Cital som ju, no akosi mi uniklo to overit. Sorry.

Vidim ze tam mam autoconfiguration enabled. Moze to byt tym? Ak ano ako to vypnut, a ked nie ako deaktivovat aby sa my nemenila MAC adresa?

-- Spojený príspevok 11 Nov 2017, 14:39 --

mac26:
meni sa MAC adresa.
Predpokladam ze niekde vo vlastnostich tejto karty by to slo vypnut, ale je tam 6 zaloziek (General, Advanced, Driver, Details, Resources a Management a neviem v ktorej.
Predpokladam ze v advanced a details, ale je tam je roletove menu a tam toho je strasne vela v ponuke.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa pajky » 11 Nov 2017, 14:55

a uz ti napisalo ze sietovka je nainstalovana spravne? skus ju odinstalovat, potom ju vyhladaj a skus dat este raz nech si system najde ovladac sam.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Nov 2017, 15:30

Teraz pracujem uz len s nym cistym Windowsom. Tam sa uz po restarte nainstaluje spravne. Tam uz nie je ziaden cerveny krizik po restarte. Ani v Device manager nie je ziaden problem. Karta funguje ako ma. Cize z funkcneho hladiska nie je ziaden problem (preto som to v minulosti ignoroval) Len sa stale meni to cislo za mriezkou (asi kvoli MAC adrese) a pridavsaju sa mi nove udaje do registroj ohladom tej sietovej karty (zbytocne sa zaplnuju registre).

Bez ohladu ci tam nainstalujem microsoftacky ovladac alebo od ASUSu (pre Atheros LAN AR8131 kartu existuje aj microsofttacky ovladac aj od ASUSu) stale to cislo stupa po kazdom restarte.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

devilstar
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 31 Máj 2017, 17:09

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa devilstar » 11 Nov 2017, 19:48

Este skus pozriet v Biose ci tam nemas nieco zapnute.

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Problem s instalaciou ovladaca sietovej karty

Príspevok od používateľa hpeter » 11 Nov 2017, 20:31

pokial viem dobre, tak mac je jedinecna, neexistuje ze by dve karty mali rovnake cislo. kedze je tam bug, tak sa meni. :rolleyes:
zakazdym ked sa zmeni, os predpoklada ze bola vlozena nova sietovka...
asus.... anyway, je to stary stroj, aspon to core duo je z 2008, na dnesne pomery je aj tak stare, slabe. :confused:
ryzen mobile vyzera mohutne, bych si pockal nan. cca po vianociach rozsiria sa moznosti nakupu.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok