Audio CD

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
BgDestroy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 603
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Bazar Enabled, Udaje sa dozvie pri kupe s danym clovekom
Vek: 37

Audio CD

Príspevok od používateľa BgDestroy » 20 Dec 2017, 05:18

Ako je mozne ze na 80 minutove CD mi program napise ze 79minut a 42 sekund sa tam nezmesti ?
0
Albert Einstein:
* Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.
* Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
* Nie je dôležité, čo si dokázal v škole, ale to, čo dokážeš v živote.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio CD

Príspevok od používateľa Marek1975 » 20 Dec 2017, 05:25

asi koli tomu, ze je potrebne aj urcite miesto pre uzatvaracu stopu disku. Vyrobca moze spravit aj disk s vyssou minutazou - zhustenim strukturi pitov, ale oni disky lisuju, ty mozes skusit - podla verzie napalovacieho programu finalizovat disk zo zmensenou uzatvaracou stopou, ale velmi ti neodporucam taketo nasatvenia, nakolko disk sa moze stat po napaleni neprecitatelnym.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Audio CD

Príspevok od používateľa Milos66 » 20 Dec 2017, 07:45

BgDestroy napísal:Ako je mozne ze na 80 minutove CD mi program napise ze 79minut a 42 sekund sa tam nezmesti ?
Jasné, že sa dá. Len si tam musíš navoliť tzv. overburning.
Musíš si dať na také CD ale pozor, nakoľko sa stopa zapíše až tesne na okraj CDčka. Veľké riziko možného poškodenia.
https://www.youtube.com/watch?v=Eg2Bq59V_s0
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
BgDestroy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 603
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Bazar Enabled, Udaje sa dozvie pri kupe s danym clovekom
Vek: 37

Re: Audio CD

Príspevok od používateľa BgDestroy » 20 Dec 2017, 16:49

Tak ono ked si zoberem 700MB dat tak este sa da logicky odovodnit ze k tomu musim este pripocitat data na uzatvorenie a tak. Ale ked vyrobca hovori ze tam zmestim 80min audia tak by to tak malo byt nie ? predsa uzatvorenie CD su data a nie audio kde vyrobca garantuje 80minut tak je to divne. Lebo 79:42 ma ten konkretny album a tam to dokazali zmestit a daju sa s toho pohode robit kopie, ktore pouzivas a original mas ako archivacny ...

Skusim pozriet ten overburning malo by to byt pohode lebo v podstate som stale v tom limite, a o ten kustik co pojde von by malo byt tiez pohode dava sa tam nejaka rezerva takze o ten kustik overburningu by to malo byt pohode.
0
Albert Einstein:
* Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.
* Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
* Nie je dôležité, čo si dokázal v škole, ale to, čo dokážeš v živote.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio CD

Príspevok od používateľa Marek1975 » 20 Dec 2017, 17:09

Lebo 79:42 ma ten konkretny album a tam to dokazali zmestit
ako som pisal vyssie, CD, DVD ... disky sa vo vyrobe nenapaluju, ale lisuju na sklenenu matricu. Vyrobca ti takymto sposobom nalisuje aj 90 minut na jeden disk
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Audio CD

Príspevok od používateľa Merak » 20 Dec 2017, 17:46

Aký napalovací program používaš? Ja som používal Nera.
Ja som mal takýto problém, keď som pri napalovaní zabudol odkliknúť po napálení uzavrieť disk, vtedy ti zbytočne nerobí veľkú uzatváraciu stopu, ale minimálnu.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Audio CD

Príspevok od používateľa Milos66 » 20 Dec 2017, 19:26

Ale neuzavrete CD ti nemusi prehrat prehravac. To sa stava bezne.
Neuzavrete CD je dobre tak na foto a data, nie na CDA.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
BgDestroy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 603
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Bazar Enabled, Udaje sa dozvie pri kupe s danym clovekom
Vek: 37

Re: Audio CD

Príspevok od používateľa BgDestroy » 20 Dec 2017, 21:20

Merak napísal:Aký napalovací program používaš? Ja som používal Nera.
Ja som mal takýto problém, keď som pri napalovaní zabudol odkliknúť po napálení uzavrieť disk, vtedy ti zbytočne nerobí veľkú uzatváraciu stopu, ale minimálnu.
ashampo burning studio skusim to tam pohladat. ja nerad pouzivam nero je to zbytocne preplacany program kravinami a navyse nie je optimalizovany.
0
Albert Einstein:
* Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.
* Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
* Nie je dôležité, čo si dokázal v škole, ale to, čo dokážeš v živote.

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio CD

Príspevok od používateľa zipaj » 20 Dec 2017, 21:33

ale nero vypáli všetko, ak nastavíš overburn na audio CD a všetko sa nezmestí, akurát nebudeš mať koniec poslednej skladby. Ešte môžeš nastaviť menšie medzery medzi skladbami (štandardne to napaľovacie programy nastavia na 2 sekundy), problém s prepočtom potrebnej kapacity môže byť aj ak CD napaľuješ s MP3 s premenlivým dátovým tokom (Nero s tým problém nemal, softvér k napaľovačke áno, aj preto používam Nera).
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Audio CD

Príspevok od používateľa Merak » 20 Dec 2017, 22:05

Ja som síce napaloval audio CD do 2005, vtedy fičal Nero 6, ale s 80 minútovým audio CD som nemal žiaden problém, aj nejaké tie minútky navyše sa dali v pohode ešte napáliť.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Audio CD

Príspevok od používateľa Edgar » 21 Dec 2017, 01:10

Áno prvá vec môžu byť nastavené medzery na 2-sekundový interval ako spomínal zipaj. Takisto priestor pre zavádzaciu a uzátváraciu stopu. A ďalší problém je v tom že každý výrobca diskov môže mať kapacitu mierne odlišnú vplyvom výrobného procesu. Odporúčam prečítať tento odstavec z Wikipédie:
Špecifikácia kompaktného disku odporúča konštantnú rýchlosť 1,22 m/s a odstup stopy 1,59 μm. Pre disk s priemerom 120 mm potom pri dodržaní týchto odporúčaní dostaneme kapacitu 74 minút pre disk pre zvukový záznam alebo približne 652 MB pre disk typu CD-ROM. Aby sa mohli používať rozličné postupy výroby kompaktných diskov, špecifikácia pripúšťa ukladanie údajov aj hustejším spôsobom. Ak sa potom takéto zhustenie používa zámerne, nie len ako odchýlka pri výrobe, môžeme vyrobiť disky s väčšou kapacitou a dodržať tak požiadavky špecifikácie (alebo ich prekročiť len nepatrne). Ak sa pre disk použije konštantná rýchlosť 1,1975 m/s a odstup stopy je 1,497 μm, takýto disk má potom kapacitu 79 minút a 40 sekúnd pre zvuk alebo 702 MB pre údaje. Aj napriek tomu, že tolerancia odchýliek pri výrobe takýchto diskov je nižšia, sú vo všeobecnosti spoľahlivé a len malé množstvo prehrávačov ich neprehrá.
Takže je pravdepodobné že aj kvôli tvojim 2 sekundám navyše to tam už proste nedáš, aj keď to celé má pod 80 min.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Audio CD

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Dec 2017, 08:07

BgDestroy napísal:Tak ono ked si zoberem 700MB dat tak este sa da logicky odovodnit ze k tomu musim este pripocitat data na uzatvorenie a tak. Ale ked vyrobca hovori ze tam zmestim 80min audia tak by to tak malo byt nie ?
To je podobne, ako niekedy stare diskety. napis 2MB, ale po sformatovani mali 1.44MB (pripadne 1.38 podla windows).
A napr. take original DVD maju 5GB, ale ciste dvd len 4.7GB - to bola prva jednoducha ochrana, aby sa nedalo jednoducho kopirovat 1:1, a preto vznikli tie rozne nastroje na kopirovanie dvd. Proste vzdy pocitaj s nejakou rezervou. Existuju aj 99 min cd-cka, ale tam uz je to silne zavisle od daneho prehravaca, ci to zvladne.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Audio CD

Príspevok od používateľa Milos66 » 21 Dec 2017, 08:50

Hlavne ti to musí zvládnuť napaľovačka.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok