WIN7 - po inštalácii systém nenabehne

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

WIN7 - po inštalácii systém nenabehne

Príspevok od používateľa eurobastler » 26 Dec 2017, 13:09

Potreboval by som poradiť ako postupovať pri inštalácii WIN7 na desktop LENOVO Thinkcentre M72E.
Z iso súboru som vytvoril bootable USB (USB kľúč). So samotnou inštaláciou problém nie je. Pred predposledným reštartom inštalácie vyberiem USB kľúč a po reštarte systém bootuje z disku, lebo inštalácia pokračuje. Problém nastáva po poslednom reštarte systému počas inštalácie. V tomto momente by mal nabehnúť systém z disku (v biose som samozrejme nastavil boot priority tak, že prvý je HDD), no žiadny boot nenastane. Ostane mi len čierna obrazovka.
V BIOSE som skúšal rôzne nastavenia (kombinácia CSM Enabled/Disabled, Boot UEFI Only/Legacy Only), no neúspešne - systém nenabehne. Secure boot som vždy nechal Disabled.
Zaujímavé je, že Ubuntu rozbehnem, no Windows nie. Vie mi niekto poradiť, ako nastaviť BIOS?
Stiahol som asi 5 inštalačiek (neoficiálnych), zakaždým ten istý problém.

Hľadal som pomoc u výrobcu:
https://support.lenovo.com/sk/en/solutions/ht051844

Okrem aktualizácie BIOSU som išie podľa návodu, nepomohlo.


Ja už sa počítačom 10rokov nevenujem. Fakt nerozumiem, čo je UEFI a Legacy. Nedokážem s tým pohnúť ďalej.

Za každú radu ďakujem
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: WIN7 - po inštalácii systém nenabehne

Príspevok od používateľa amater63 » 26 Dec 2017, 13:26

Ahoj,hledal jsem pro LENOVO podobně,nemám aktivaci Wndo..8.1,plechová huba ( volám na tel. linku podpory,mluvím osobně ne se strojem.,po té jsem viděl jak mi někdo napadl IP adresu( no aktivaci nemám Win8.1)-ůdajně špatná instalace,bo .co. jinak podpora Lenovo je OK. A to do dnes.26.12.2017. Chtějí produkt KEY.....no na krabici není ,je někde v pc.-no co dodat.Mám si znovu zakoupit jak mí radí,proč.??však jsem ho dostal se zařízením.. ( mluvím,píšu o mrksofotu- včera jsem se nedovolal,jen někam do USA... 8) )

-- Spojený príspevok 26 Dec 2017, 14:55 --

Aha,máš starší verzi Windo... ,no příkazový řádek to co ti nadiktují potvrdí.Ale ,opatrnost. :wink:
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: WIN7 - po inštalácii systém nenabehne

Príspevok od používateľa alidedko » 26 Dec 2017, 15:03

U W7 urcite legacy boot a cms enabled. Inac nevidim nijaku chybu. Mozno este komplet nastavenia biosu.

Je tu este jedna moznost, fixboot a fixmbr, ale to mi skor pomahalo vtedy, ked system nabootoval, ale nevedel spustit pouzivatela.

Nabootujes z usbcka, shift+f10 spustis cmd, napises bootrec.exe /fixmbr, enter, bootrec.exe /fixboot a znovu enter. Skus. (Syntax si over na googli, pisal som len z hlavy)

Co to je cms a legacy boot, to neries :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

MF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 09 Apr 2014, 22:59
Bydlisko: Pelhřimov

Re: WIN7 - po inštalácii systém nenabehne

Príspevok od používateľa MF » 26 Dec 2017, 15:12

Asi střelim vedle: co AHCI ???
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: WIN7 - po inštalácii systém nenabehne

Príspevok od používateľa alidedko » 26 Dec 2017, 15:27

U cerstvo instalovaneho systemu nehra ahci/compatibility mode ziadnu rolu. Ale tiez mi to napadlo.

Ak by mu po resete biosu nenabehol uz skor nainstalovany system (napriklad v AHCI mode), vtedy by tam bola zrada.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

MF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 09 Apr 2014, 22:59
Bydlisko: Pelhřimov

Re: WIN7 - po inštalácii systém nenabehne

Príspevok od používateľa MF » 26 Dec 2017, 15:55

A nebo to souviselo s tim resetem biosu, jak píšeš. Ale pořád mám dojem, že se před instalací muselo cosi vypnout (SATA controler mode option ???) a po instalaci zase zapnout, jinak nebootoval a házel jakousi chybu. Už si to přesně nepamatuju.
0

Používateľov profilový obrázok
tomel
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 19 Sep 2011, 00:00
Bydlisko: TV
Vek: 26
Kontaktovať používateľa:

Re: WIN7 - po inštalácii systém nenabehne

Príspevok od používateľa tomel » 26 Dec 2017, 16:22

https://odporucam.wordpress.com/tag/neu ... cii-win-7/ - toto čo písal alidedko - parkrat to pomohlo
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: WIN7 - po inštalácii systém nenabehne

Príspevok od používateľa eurobastler » 04 Jan 2018, 12:46

Problém pretrváva. Tomel-ov link vyzeral nádejne, no z tých inštalačiek Windows 7 Recovery disk, ktoré som stiahol, som počítač neopravil.
Vedel by mi niekto poskytnúť odskúšanú inštalačku? Toto je môj posledný pokus, potom to niekomu dám :twisted: :twisted: :twisted:
Už nikdy nekúpim PC bez OS, za tie nervy mi to nestojí.
0
Obrázok

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok