Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa Patriky » 05 Mar 2018, 12:11

Mam problem s win 10. V systeme, sluzby som dal disabled windows update, cez msconfig ho v sluzby a aplkacie nenajdem ze by som ho tam vypal.
Niekolko dni mozno tyzden, dva je to ok. Ale potom sa mi z nicoho nic nainstaluje a prida na plochu modra vlajka win10 updates a zacne nieco stahovat, ako dolezitu aktualizaciu a jedine co je tam je, ze hide ako skryt.
Ked mi to nabehne tak dam rychlo programy a sucasti a odistalujem to a opat v sluzbach musim vypnut automatic updates a tym sa to zrusi.
Leze.mi to.na nervy, preco sa to samovolne automaticku povoluje a robi co chce? Kde to mozem vypat ale tak ze by sa to uz nesputilo?
Zlaty win7
P.s tatovi to spravilo, nainstalovalo a mal si aktualizovat win, vsetko mal poprehadzovame aj start atd, takze som dal obnovu.
Dakujem za rady
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa CxMato » 05 Mar 2018, 14:27

Ahoj.

Mám Utilitku (program) v ktorej nájdeš nastavenie ktoré obyčajne nenajdeš vo win10. Môžem ti ju poslať a v tej aplikácií si povypínaš rôzne funkcie.
0

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa Patriky » 05 Mar 2018, 14:36

mozes poslat
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa CxMato » 05 Mar 2018, 14:38

stiahni si to z môjho Gmail disku. https://drive.google.com/open?id=1gg4dR ... EMEUKWHbjr
0

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa Patriky » 07 Mar 2018, 16:21

Nepomohlo
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa Edgar » 07 Mar 2018, 17:11

Win10 to už má náročnejšie ako Win7, kopa iných procesov môže overovať stav Windows Update online cez MS (preto to vydrží ten týždeň-dva) a potom tie updaty zapne. Inak ťažko povedať, či sa ešte dajú úplne vypnúť, môžeš pozrieť napríklad túto stránku ale tam sa dostaneš len k tomu, aby to nesťahovalo automaticky, ale iba upozorňovalo že aktualizácia je dostupná. Prípadne ak ten PC používa WiFi, môžeš danú sieť nastaviť ako "obmedzenú". Návod na to nájdeš tu. No ak je to net cez kábel tak toto sa nastaviť nedá.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa alidedko » 07 Mar 2018, 18:41

Trošku OT:

https://svetelektro.com/modules.php?nam ... b9#p692596

Čiže to platí. Čo desiatka, to problém. A ešte tie updaty, čo tak nenávidím ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa Samanko » 07 Mar 2018, 19:03

Edgar napísal:No ak je to net cez kábel tak toto sa nastaviť nedá.
Ide to ale musis upravit registre.


Win 10 nemam a nemam ho rad ked sa s nim z casu na cas stretnem ..
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

alzo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 07 Nov 2010, 00:00

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa alzo » 07 Mar 2018, 19:17

tímto prográmkem by měly jít aktualizace zakázat:
www.site2unblock.com/win-updates-disabler
0
Naposledy upravil/-a alzo v 08 Mar 2018, 06:29, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
BgDestroy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 603
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Bazar Enabled, Udaje sa dozvie pri kupe s danym clovekom
Vek: 37

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa BgDestroy » 07 Mar 2018, 20:05

V pripojeni si nastav spoplatnene data.
0
Albert Einstein:
* Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.
* Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
* Nie je dôležité, čo si dokázal v škole, ale to, čo dokážeš v živote.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Mar 2018, 22:24

Čoraz viac nadobúdam presvedčenie, že W10 zvysoka kašle na naše nastavenia a zákazy,
jednoducho je to nanútený WÍRUS do PC celého sveta od istej organizácie, aby vedela o každom vašom prde. :wink: :ignore:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa elmoto » 07 Mar 2018, 22:46

Ja mám Win10 na pracovnom notebooku thinkpad pár mesiacov a používam na ňom diagnostický program a internet explorer, diaľkovú spravu webex, beží na ňom apache a java. Aktualizacie automatické a napriek 10hodinovému pracovnému nasadeniu nemám s ním najmenší problém. Dokonca keď som k nemu pripojil lacnú 5eurovu čínsku USB kameru tak oproti WIN7 kde som musel drivre instalovat a hladat programi na spolupracu tak 10ka behom par sekund pracovala s kamerou s vlastnym programom.
Na vsetkych pocitacoch mam spustene automaticke aktualizacie a nemam ziaden problém. Vsetko ide.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa Edgar » 07 Mar 2018, 23:21

Samanko napísal:
Edgar napísal:No ak je to net cez kábel tak toto sa nastaviť nedá.
Ide to ale musis upravit registre.
O tom nepochybujem, ale u bezdrôtových sietí je to nastavenie na používateľskej úrovni.
elmoto napísal:Dokonca keď som k nemu pripojil lacnú 5eurovu čínsku USB kameru tak oproti WIN7 kde som musel drivre instalovat a hladat programi na spolupracu tak 10ka behom par sekund pracovala s kamerou s vlastnym programom.
Online drivery vedela hľadať už aj sedmička.
elmoto napísal: Na vsetkych pocitacoch mam spustene automaticke aktualizacie a nemam ziaden problém. Vsetko ide.
Hej, všetko ide, hlavne keď spolužiakom začne sťahovať a inštalovať updaty zo školskej WiFi siete a potom aj 3 hodiny nevedia ani použiť ten počítač a ešte aké problémy spôsobujú jednotlivé updaty, že z ničoho nič prestane ísť touchpad alebo nedá sa po update kliknúť na panel úloh, fakt radosť. A toto nie sú len reči, ale reálne problémy ľudí s Win10 ktoré vidím na vlastné oči. Jasné, keď má taký problém jeden človek tak každý to zvaľuje naňho, ale keď je tých ľudí 10 a každý má ešte aj odlišný HW, asi bude problém predsa len niekde inde. Čiže ani sa nečudujem ľuďom ktorí aktualizácie nechcú. Po nanútenej slávnej KB3035583 vo W7 ktorá na pozadí bez vedomia užívateľa a bez možnosti zrušenia sťahovala celý 5GB inštalačný súbor Win10 som si povedal že stačilo a povypínal som to aj na počítačoch kde mám Windows legálny.
0

DJ_Edo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Aug 2013, 16:07
Bydlisko: LV

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa DJ_Edo » 08 Mar 2018, 15:26

0
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozváděče: "Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky"

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa AEdison » 08 Mar 2018, 16:58

Edgar napísal:som si povedal že stačilo a povypínal som to aj na počítačoch kde mám Windows legálny.
Múdro robíš. K takémuto dokonalému činu už len chýbajú nezaplátané bezpečnostné diery a verejná IP adresa. :thumbup:

Ľuda ja vám nerozumiem. Prišli na trh XP a boli deravé jak cednik než to mrkva poplátala a ej hľa jaký fajný systém to bol.
U win 10 som sa stretol iba s dvoma tábormi. Tý ktorím nič nefunguje, microsoft ich odpočúva a kameruje, naopak tý ktorím všetko funguje a sú spokojný. Teraz mi povedz kto klame.

Ospravedlňujem sa za OT, ale vypínať silou mocou všetky aktualizácie na počítači pripojenom k internetu, je vrcholne nezodpovedné. Netvrdím že sa im každá aktualizácia podarí ale je to rozhodne menší hriech ako ich vypnúť.
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa mac26 » 08 Mar 2018, 17:57

WIN sice nepouzivam (toboz nie 10), ale podla mna kopec ludi uprednostni "potencialne ohrozeny" system ako nefunkcny system.
0

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa ondistef » 08 Mar 2018, 18:34

AEdison napísal:...
Múdro robíš. K takémuto dokonalému činu už len chýbajú nezaplátané bezpečnostné diery a verejná IP adresa. :thumbup:
...
Pokiaľ myslíš, že ti aktualizovaný systém nemôže nič ohroziť tak veľa šťastia, ja mám na PC s Win7 (legálny) povypínané všetky aktualizácie a nemal som doteraz žiadne problémy, vírusy, červy ani mi prehliadač nedoluje kryptomeny.
Všetko je to medzi klávesnicou a stoličkou a keď niekto odklikáva všetko čo mu vyskočí na monitore a otvára neznáme prílohy v mailoch, tak mu nepomôže ani svätená voda.
A čo sa Win 8 a 10 týka, tak hlavne s Win 10 ma kopec ľudí problémy a po rôznych aktualizáciách riešia nefungujúci HW aj SW.
Snáď ešte MS vydajú nejaký normálny použiteľný systém pre desktop a nie tohto mutanta.
A ak nie, tak dovtedy už snáď bude dostupná normálna veria ReactOS.

Čo sa aktualizácii týka, ak by nič z vyššie uvedeného nefungovalo riešil by som to firewallom a zablokovaním všetkých IP adries s tým súvisiacich. Otázne len je ako sa bude potom Win 10 tváriť.
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa AEdison » 08 Mar 2018, 20:55

Odstrihnem z práčky kostru, načo mi tam bude? Veď ma ešte nikdy nekopla... Ono pri tejto téme si bude chváliť každý svojho boha, takže nebudem ďalej za...ť vlákno.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Win 10 samo-zapnutie aktualizacie

Príspevok od používateľa Edgar » 09 Mar 2018, 20:15

AEdison napísal:K takémuto dokonalému činu už len chýbajú nezaplátané bezpečnostné diery a verejná IP adresa. :thumbup:
V tomto trochu cítim paranoju :D Nepoviem keby sme sa bavili o systémoch v bankách alebo iných inštitúciách ale v domácich podmienkach je šanca aká? A kto si až do takého rozsahu potrpí na súkromie a bezpečnosť na internete, Windows ani nemusíme riešiť a nech si dá Linux.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok