Export pre EXCEL

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Xbunt
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 08 Máj 2014, 23:09
Bydlisko: Nam. Sv. Martina 24, Lipany

Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa Xbunt » 20 Júl 2018, 19:31

Vedel by mi niekto pomoct?
Potreboval by som z mojho programu vyexportovat tabulku do Excelu. No nemozem najst strukturu stareho xls suboru. Zevraj sa to da aj pomocou nejakeho textoveho suboru ako xml.

V podstate potrebujem vyexportovat "sichtovku". Teda prvy stlpec - mena; prvy riadok - datum; zbytok su casy.
Akurat posledny stlpec by chcelo funkciu Sumy, popripade =B2+..+B31

Dakujem.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa alidedko » 20 Júl 2018, 19:37

Export z coho?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa peterple » 20 Júl 2018, 19:42

Predpokladám že tam nepotrebuješ formátovanie. Najrýchlejšie to máš cez CSV. Áno dá a to aj cez XML ale to je o trochu komplikovanejšie. Robím to tak z jednej aplikacie na androide. Ak trváš na xml večer skúsim nájsť ten starý format.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Xbunt
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 08 Máj 2014, 23:09
Bydlisko: Nam. Sv. Martina 24, Lipany

Re: Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa Xbunt » 20 Júl 2018, 20:30

Nemam doma msOffice, len openOffice (LibreOffice). Dokonca ani Windows. A potrebujem prekompilovat pre Windows a msOffice.
Tak hladam nejaky uplne primitivny format, aby to fungovalo od Office97 az po terajsok.

Skusal som vytvorit jednoduchu tabulku a vyexportovat do XLSM (alebo tak nejak), no neviem ci to Windowsacky office zozerie.

Co sa tyka programu, tak ich mam ulozene v TStringGird, alebo niektore udaje (presne ciselne hodnoty) vo vlastnom dynamickom poli.

Moj program vytahuje udaje z bespecnostneho systemu a format XML. Aj tie data nacita windowsacky office, ale na prvom riadku automaticky da filter.

Format casu zrejme zmenim na desatinne..
Prílohy
Z tejto tabulky
Z tejto tabulky
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 20 Júl 2018, 20:36

Skus pozret na .csv format
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa peterple » 20 Júl 2018, 21:29

Na to to chceš jednoznačne XML. A kedže vidieť že to máš pevne v rukách tak to nebude pre teba problém
Pozri zatiaľ toto. Je tam asi všetko čo na začiatok budeš potrebovať. Ten xml na ozaj otvorí hocičo snád od office97
https://technet.microsoft.com/en-us/lib ... tales.aspx

-- Spojený príspevok 20 Júl 2018, 20:41 --

Tak niečo pre 2002 od MS
https://docs.microsoft.com/en-us/previo ... office.10)
Viac sa mi hľadať nechce.
V podstate to malo schopnosť vytvoriť komplet excel vrátane formátovania, filtrov a kde jakých fičúr, okrem grafov.
V novších formátoch sú potom aj grafy ale to už je tak zložité že som sa na to vyprdol. Možno dnes už sú na to knižnice ale ja to používam na androide už aspoň 10 rokov na export dát meraní z SQLite pre potreby spracovania dát excelom. Tie export triedy som si zbúchal za večer a sú jednoduché jak facka.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Xbunt
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 08 Máj 2014, 23:09
Bydlisko: Nam. Sv. Martina 24, Lipany

Re: Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa Xbunt » 20 Júl 2018, 23:14

Parada..
.csv uz exportujem bezproblemov. Ak to nebude stacit, tak doprogramujem aj .xml

Velmi dakujem. Este otazka: Desatine cislo na SK pomocou ciarky (pre exel). Skusal som dat bodku, ale mne openOffice to detekoval ako text. Tak som spravil, aby tam bola ciarka. Dufam, ze v windowsackom office ma byt tiez ciarka a nie bodka.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Júl 2018, 06:34

office formatovanie prebera podla aktualneho nastavenia priamo v systeme. Takze ak ma niekto slovenske prostredie, ocakava sa tam ciarka, ak anglicke (nemyslim jazyk, ale celkovo - format datumu, tyzden zacina nedelou...) tak ocakava bodku.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Xbunt
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 08 Máj 2014, 23:09
Bydlisko: Nam. Sv. Martina 24, Lipany

Re: Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa Xbunt » 24 Júl 2018, 09:54

Viem, ze tie otazky zneli hlupo, ale opak je pravdou.
Hoci "vykresluje" cislo s desatinnou ciarkou, tak v XML pod Typom "Number" musi byt bodka.
Velmi ma prekvapila nekompaktibilita samotnych Officov.
Kde open office otvoril kadzdy moj format (csv, xml), pod msOffice to bolo trosku horsie. Podla navodu, co tu bol prezentovany (v linku), sa nedali bunky spocitat, kedze boli formatovane na string. Potom som vytvoril tabulku v exceli a ulozil ako xml. Zistil som, ze cisla su s bodkou a typ Number.
No v mojom programe chybny ciselny udaj oznaci vykricnikom. A to uz excel nedokazal prekusit. A nenacital celu tabulku.
Teda pri ukladani celej tabulky formatovat kazdu bunku osobitne.


Nakoniec sa to vsetko podarilo, tak Vam dakujem.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Júl 2018, 12:21

Xbunt: ja som pisal pre csv. Ono zalezi ako ukladas to xml, cez ktoru komponentu. My v praci pouzivame openxml a tam to funguje podobne ako je standard pri programovani. teda cisla s bodkou a bez formatovania (napr. oddelovac tisicok...), excel si to pre zobrazenie naformatuje sam. podobne aj vzorce, tam to tusim ide podla anglickej verzie (tie slavne preklady IF, CONCATENATE...).
Ak by si excel riesil cez office api - co znamena, ze sa ti otvori excel a ty program priamo don zapisuje - vidis na obrazovke ako pribudaju hodnoty, ako sa formatuju, proste ako keby si to pisal rucne, tak vtedy plati to, ze to berie podla miestneho nastavenia.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa peterple » 24 Júl 2018, 22:20

Mne to vyhovuje tak ako to v tom XML funguje. Keď potrebujem tak je číslo ako string. Že je tam bodka napevno je fajn. Neviem si predstaviť tie zmätky keby to fungovalo podľa lokálneho nastavenia windowsu. To by som sa netrafil do nastavenia polovice zákazníkov. Tie čísla sa dajú v tom XML aj naformátovať. Často nastavujem počet desatinných miest. Samozrejme že tiež formátujem hlavičky a pod. Telefónom zmerajú, data si exportnú so XML, pošlú mailom. Otvoria v exceli pričom to vyzerá ako slušný súbor. A celé je to s pomerne minimálnym programátorským úsilím.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 25 Júl 2018, 07:46

vyssie jazyky maju taku moznost, ze formatovanie preberaju automaticky. problem by tam nastal jedine pri prenose z jedneho kompu na druhy, ale to riesi excel. v akom jazyku vlastne robis? lebo ja v C# pouzivam to openxml a nemusim nic riesit s xml, len mu definujem aku hodnotu do ktorej bunky, viem to ofarbickovat, riesit template, zadefinovat filtre...
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa peterple » 25 Júl 2018, 10:08

Už som naznačil že ide o android a píšem v JAVA. Ale to je viac menej jedno. Nejde o jazyk ale o knižnice. Nečudujem sa že pre C# to majú vyčačkané. Tiež som písal že to používam už viac než 10 rokov. Vtedy boli nejaké čo generovali xls súbor na androide ale boli obrovské molochy. Takto mi na to stačí smiešne jednoduchá jedna trieda sa pár funkciami a vygenerujem si čo potrebujem. Ide mi hlavne o to že meranie sa robí v teréne a niekto potom z toho robí vedu na počítači v exceli alebo v octave. Našťastie sme išli do androidu a nie do nejakých windows mobile. Už som raz zahodil roky práce lebo zdochla architektúra (palm pilot). Ale to boli začiatky kedy som nechápal ako je možné že tie mobily majú stále visáž ako tlačítkový telefón z osemdesiatych rokov.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 25 Júl 2018, 14:35

jaj, tak to som prehliadol. Pre mobily by som riesil len tenkeho klienta - namerane data idu na server a tam uz si s nimi mozem robit co chcem. Tiez som sa tak obabral, ked som riesil este vo windows CE ( rucne citacky bar kodov), najskor to malo byt nieco jednoduche, a potom z toho chceli milion funkcii. Tak sa zvolila moznost klient-server. V tom CE nebola ziadna logika, bolo to len blbe odosieladlo udajov (HTTP POST) a zobrazovadlo (GET). Dnes by som to riesil asi formou web stranky a odpadlo by mi kopec trapenia :D
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Export pre EXCEL

Príspevok od používateľa peterple » 25 Júl 2018, 21:37

Ja som stará škola. Mám radšej samostatné aplikácie ako len blbých klientov. V tomto prípade to tak vychádza z požiadaviek zákazníkov pretože:
  1. Sú to ich data a najmenej čo chcem sa o ne akýmkoľvek spôsobom starať. Najnovšie napr GDPR a podobné <|>viny.
  2. Tie namerané data sa spracujú a zobrazia výsledky tak ako to niekto vymyslel v tom octave. To je dôležité pre porovnanie vecí čo to ovplyvňujú priamo na mieste. To len niektorí robia následne z toho vedu. Pričom ako ich spracujú je ich vec.
  3. Tá vecička čo má dnes každý v ruke má výkon môjho druhého PC (386) dokonca by som povedal že aj toho druhého (K6) tak prečo ju nevyužiť.
  4. Merania sa často robia na mieste kde pripojenie na net vôbec nie je, alebo je problematické.
Mám ešte inú aplikáciu pre naše QA oddelenie. To by šlo urobiť cez web stránku. Ale je to natívna aplikácia schopná plného off-line režimu. Za dva roky čo to je nasadené tak sa to myslím osvedčilo. 0 problémov že sa nevie pripojiť, alebo odoslať výsledky.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok