Software na termíny udalostí.

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

alco
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18 Jan 2013, 22:08

Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa alco » 15 Okt 2018, 18:49

Ahojte, dlho zháňam nejaký software do ktorého by som si mohol tvoriť kategórie udalostí,... ktorý by som 1. dňa v danom mesiaci otvoril, a videl čo ma čaká vykonať.... napr. Ukáže mi, že v tomto mesiaci mám:
- revízia ABCD
- STK vodzidlo ABC
- Výmena akumulátora v EZS zákazník XY
- atď...

Kategórie by som mal ba mysli napr: REVÍZIE, STK, LEKÁR, BATÉRIE V EZS,... a podobne...

Nič zložité,... preferujem MAC OSX ale môže byť aj WINDOWS...

Ďakujem Vám za rady Laco.
0
Naposledy upravil/-a alco v 15 Okt 2018, 19:43, upravené celkom 1 krát.

Cofi
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:00
Vek: 43

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa Cofi » 15 Okt 2018, 18:53

tabulkovy procesor (EXEL) a trosku prisposobit nejaky formular z databaz pripadne si vytvorit nieco podla seba
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2562
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 15 Okt 2018, 19:08

Dobrý večer, keď spomínate macOS. Built-in appka Kalendár by nestačila?
0

alco
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18 Jan 2013, 22:08

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa alco » 15 Okt 2018, 19:24

Ďakujem za reakcie. V tom Exceli to možno pôjde ale nie som v ňom tak zdatný aby som to zvládol naprogramovať.
Kalendár klasický moc nechcem používať lebo v software predpokladám že môžem kliknúť že je to vybavené a mat k poznámke
Úlohy ihneď číslo na zákazníka atd. Mysĺim že originál software na tento účel by mohol ponúknuť viac ako samotný kalendár. Nejde mi ani tak o konkrétne dni ako má kalendár ale len o aktuálny mesiac. Proste vždy keď soft otvorím vidím len hlavne okno OKTÓBER a tam zobrazene povinnosti bez konkrétneho dňa v mesiaci.
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa amater63 » 15 Okt 2018, 19:48

Moc jsem to nepobral-jedině " sekretářka" , - Proste vždy keď soft otvorím vidím len hlavne okno OKTÓBER a tam zobrazene povinnosti bez konkrétneho dňa v mesiaci. ) ,asi soft není to pravé. Nebo mobil,a co je levnější. :(
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa marioo » 15 Okt 2018, 19:58

alco napísal:Ďakujem za reakcie. V tom Exceli to možno pôjde ale nie som v ňom tak zdatný aby som to zvládol naprogramovať.
Kalendár klasický moc nechcem používať lebo v software predpokladám že môžem kliknúť že je to vybavené a mat k poznámke
Úlohy ihneď číslo na zákazníka atd. Mysĺim že originál software na tento účel by mohol ponúknuť viac ako samotný kalendár. Nejde mi ani tak o konkrétne dni ako má kalendár ale len o aktuálny mesiac. Proste vždy keď soft otvorím vidím len hlavne okno OKTÓBER a tam zobrazene povinnosti bez konkrétneho dňa v mesiaci.

Kalendar v iPhone/mac/tablet to zvládne aj s upozorneniami aj so zohladnenim dopravy a zápchy (na ceste :)) aj s kontaktami a všetkým..
prípadne aj so zdieľaním s ďalšími uživatelmi/zamestnancami/partnermi tej ktorej udalosti... aj s periodickým nastavením napr mesačne/ročne/atd sa opakujúc atd...

Dá sa nastaviť viac kalendárov napr jeden sa bude volať STK a tam budeš písať len STK .. môžeš si vybrať aj s kým budeš celý kalendár zdieľať.. tiež potom ostatní vidia či máš/nemáš čas... atd

A samozrejme blížiace udalosti sú vždy zobrazené ...
Pre prípad krachu straty počítača/telefónu/tabletu/hodiniek je všetko online zálohované v iCloude...
0
Naposledy upravil/-a marioo v 15 Okt 2018, 20:10, upravené celkom 3 krát.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Okt 2018, 20:05

Vynašli to už Egypťania- papyurs a tuška, dnes je nato diár.
Soft vynašli v Microsofte- EXCEL .
Jednoducho si otvoríš excelovskú tabulku, a pohráš sa zo zväčšením riadkov od jedna do tridsaťjedna podla dní v mesiaci, farebne si vyplníš napr soboty a nedele a už si píšeš do riadkov čo ktorý deň máš urobiť,zvolíš si v určitom stlpci napríklad farbu políčka červenú na súrne záležitosti, zelenú na to čo počká a modrú na vykonané a hned máš prehlad čo si stihol a čo nie.
Dolu si otvoríš ďalší list ,pomenuješ ho ďalším mesiacom a urobíš tam to isté a máš to všetko prehladné po celý rok aj s archiváciou.Môžeš si to raz za čas vytlačiť aby si mal aj papierovú zálohu pre prípad krachu HDD.
Keď sa pohráš s excelom, uvidíš aký je užitočný na vela vecí.Ja si bez neho robotu neviem ani predstaviť...tiež revízie VTZ a iné termíny..okolo správcovania budovy.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa Hop377 » 15 Okt 2018, 20:21

Nestacil by aj Outlook? Ved ma predsa planovaci kalendar aj s pripomienkovanim podla toho ako si uzivatel nastavi.
0

alco
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18 Jan 2013, 22:08

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa alco » 15 Okt 2018, 20:34

často som spekuloval pouzit kalendar, ale zatial to mam tak ako pisete v exceli, jednoducho kazdy mesiac je zvlast zosit atd... a do kalendara zapisujem uz udalosti presne ked zaplanujem na dany den v mesiaci... Ja takto fungujem roky lenze: hladam nieco take ze nebudem vidiet za dany mesiac dni ale len vypis potrebnych vykonov na dany mesiac, tie si potom uz napresno davam do kalendara (samozrejme sa synchronizuje cez vsetky apple zariadenia, macbook, imac, ipad, iphone... toto mam uz dlho nastavene) jednalo sa mi skor oto otvorit program /pripadne excel/ vyskoci mi aktualny mesiac a tam uvidim pod sebou vypisane terminy zoradene podla kategorii ktore si mozem editovat. Niektore sa mozu opakovat mesacne, ine raz za pol roka, ine raz za 4 mesiace...Kalendar to vsetko v outlooku zvlada tak tiez v OSx, ale ten ako pisem vyuzivam uz na presne planovanie dni, okrem toho mam v nom rodiine veci, treninngy svoje, deti, narodeniny, akcie atd atd.. keby som do neho natrieskal 20-40 poznamok a pracovnych ukonov na dany mesiac bol by tam velky chaos... tazko sa to vysvetluje :) mozno skusim nejakeho programatora EXCELu lebo viem ze pomocou makier pripadne databazy by to islo.

skusim najst aplikaciu kalendar, aby to bolo mimo hlavneho kalendara ktory je uz tak plny, dlho hladam soft ktory by mi vyhovoval preto to skusam tu... dakujem Vam vsetkym zatial.

Predstava je nieco ako kalendar na obrazku, ale v stlpcoch nevidim dni v tyzdni/mesiaci. ale mesiace v roku.
Prílohy
Snímka obrazovky 2018-10-15 o 20.38.24.png
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa peterple » 15 Okt 2018, 20:39

Excel na toto nie je dobrá voľba. Keby mi to niekto dal v robote za úlohu naprogramovať v exceli tak asi dám výpoved. Ste asi nevideli zdrojáky od takého "jednoduchého" kalendára. Ja som si ten čo je v androide pozeral. Je to pekný masaker. Teda aspoň pre mňa.

Súhlasím s mariom. Plánovacích kalendárov sú desiatky. Stačí len vedieť ich používať. To mi pripomenulo ako sa ma v práci pýtali že aký chcem diár a kalendár. Moja odpoveď žiadny. Mám telefón. Pritom tam majú plnú hubu fantasmagórií o šetrení papierom a pod.
Neviem či ste si to všimli ale v mobile dnes môžete mať nie len takéto prťavosti, ale kludne sa tam vojde komplet sklad so všetkým čo máte doma vrátane fotiek. Keby sa vám to teda chcelo evidovať. A nebude zaplnený ani na 10%. Stačí vymazať jedno video.
0
Naposledy upravil/-a peterple v 15 Okt 2018, 20:42, upravené celkom 1 krát.
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa marioo » 15 Okt 2018, 20:41

Preto si môžeš vytvoriť kalendárov viac .. a zobrazovať podľa potreby ... aby si neplietol veci osobné pracovné športové ...
presunúť termín myšou v rámci mesiaca hádam problém nie je?

Veď aj default máš viac kalendárov nastavených : Domov - tvoj / práca / Rodina, prípadne zdieľané kalendáre s ostatnými

treba si pozrieť nejaké video a tutoriál a uvidíš, že všetko čo potrebuješ kalendár zvládne

-- Spojený príspevok 15 Okt 2018, 19:42 --
alco napísal:často som spekuloval pouzit kalendar, ale zatial to mam tak ako pisete v exceli, jednoducho kazdy mesiac je zvlast zosit atd... a do kalendara zapisujem uz udalosti presne ked zaplanujem na dany den v mesiaci... Ja takto fungujem roky lenze: hladam nieco take ze nebudem vidiet za dany mesiac dni ale len vypis potrebnych vykonov na dany mesiac, tie si potom uz napresno davam do kalendara (samozrejme sa synchronizuje cez vsetky apple zariadenia, macbook, imac, ipad, iphone... toto mam uz dlho nastavene) jednalo sa mi skor oto otvorit program /pripadne excel/ vyskoci mi aktualny mesiac a tam uvidim pod sebou vypisane terminy zoradene podla kategorii ktore si mozem editovat. Niektore sa mozu opakovat mesacne, ine raz za pol roka, ine raz za 4 mesiace...Kalendar to vsetko v outlooku zvlada tak tiez v OSx, ale ten ako pisem vyuzivam uz na presne planovanie dni, okrem toho mam v nom rodiine veci, treninngy svoje, deti, narodeniny, akcie atd atd.. keby som do neho natrieskal 20-40 poznamok a pracovnych ukonov na dany mesiac bol by tam velky chaos... tazko sa to vysvetluje :) mozno skusim nejakeho programatora EXCELu lebo viem ze pomocou makier pripadne databazy by to islo.

skusim najst aplikaciu kalendar, aby to bolo mimo hlavneho kalendara ktory je uz tak plny, dlho hladam soft ktory by mi vyhovoval preto to skusam tu... dakujem Vam vsetkym zatial.

Predstava je nieco ako kalendar na obrazku, ale v stlpcoch nevidim dni v tyzdni/mesiaci. ale mesiace v roku.
TAK si ho hore prepni na MONTH alebo YEAR.. :)
0

alco
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18 Jan 2013, 22:08

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa alco » 15 Okt 2018, 20:52

to: marioo, dakujem :D ja pouzivam kalendare roky, problem je v tom ze okrem toho na co hladam software mam v kalendari 8 dalsich kategorii ktore sa tykaju nepracovnych zalezitosti... skusal som to aj tak, ale bud v tom bol chaos, alebo som musel denne vypinat vsetky kalendare ktore sa prace netykali aby som vyfiltroval len tie pracovne... taktiez je mi jasne ze vies prepnut den tyzden mesiac rok,... ked das mesiac vidis vsetky dni co je neziaduce, ked das rok bohuzial vidis cely rok s rozpisom mesiacov vratane dni... hladam proste zobrazenie take, kde kliknem na ROK a vidim zlava doprava mesiace v stlpcoch bez jednotlivych dni... v tlpcoch by boli iba povinnosti bez prislusneho dna,,... vsetky v cervenych riadkoch, ked vykonam kliknem na riadok zmeni sa na cerveny... to bol priklad.. vidim ze sa to zle vyslvetluje v riadkoch... asi skusim predsa len programatora alebo nejakeho guruexcela :)
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa marioo » 15 Okt 2018, 20:54

Excel je krok späť... stratíš všetky ďalšie vymoženosti...
0

peterple
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: 25 Jún 2013, 21:06
Bydlisko: Krajné
Vek: 57
Kontaktovať používateľa:

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa peterple » 15 Okt 2018, 21:02

Tie kalendáre majú aj publikované API. Takže keď niekto naozaj potrebuje nejakú špéciu v zobrazovaní tak mu to šikovný programátor naprogramuje nad tým kalendárom. Ale v exceli by musel robiť celú funkcionalitu toho kalendára.
Problém je že bežný ľudia majú predstavu že to musí byť predsa jednoduché urobiť taký kalendár. Lenže ten kalendár má kludne stotisíc riadkov kódu a ešte sa tam volá desattisíc funkcií z iných knižnic. Tie treba poznať tiež.
Veľa šťastia v hľadaní človeka čo to urobí v exceli za večer.
0
Ukáž múdremu chybu a on sa ti poďakuje. Ukáž chybu hlupákovi a on sa urazí.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa marioo » 15 Okt 2018, 21:11

presne tak...
0

alco
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18 Jan 2013, 22:08

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa alco » 15 Okt 2018, 21:16

Chalani rozumiem co pisete,... pohladam moznosti, na CZ fore mi poradili OmniFocus, ktora synchronizuje cez server na vsetky zariadenia, je asi lepsie kupit hotovu apku ako to patlat v exceli... ale super navrhy, a debata. dakujem...
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa Amaterr » 15 Okt 2018, 21:29

0

rumik1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 27 Máj 2014, 11:28
Vek: 43

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa rumik1 » 16 Okt 2018, 07:13

a co tak skusit ToDoList?
https://abstractspoon.weebly.com/
0
Rumik

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Software na termíny udalostí.

Príspevok od používateľa kukinko » 23 Okt 2018, 13:25

ja som skusil kopec aplikacii na android...

ale zatial najlepsia volba - ostal povodny kalendar od googla. Vytvorit si mozes viac kalendarov, zdielat ich samostatne, pridavat ulohy/ terminy ...
tie si vies nechat zobrazit (ktore len chces) aj verejne na webe, ci aplikaciach android/ mac.

Nastavenie upozorneni / mailov / .. .samozrejmost
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok