Linuxový HDD

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Linuxový HDD

Príspevok od používateľa medved » 19 Nov 2018, 14:25

Nazdár, dostal sa mi do rúk HDD z ktorého potrebujem vytiahnuť data, lenže je formátovaný pod linuxom v Ext3. Na linuxe som ja nikdy nefungoval, mam len nejaké live distribúcie na USB/CD aj to už to je nejaký čas, čo som sa tým zaoberal. Ale neviem tie dáta dostať vonku na môj HDD pod win8.1 :? .. skúšal som pod win8.1 cez SW, ako Linux Reader a ešte čosi som skúšal, ale k potrebným datam som sa nedostal, zvyčajne len na časť disku ma pustilo. Potom som skúšal cez SLAX a OphcrackLive tak tam som mal zasa iný problém, videl som síce dáta na externom HDD, ale nedostal som sa nikde na môj vlastný PC, nikde žiadny prístup a pýtalo to odomňa nejaké heslo (wtf ?) a je to asi 100GB takže nejaký USB kľúč neprichádza do úvahy. Potom cez Tails z CD jedine mi to šlo, ale celé to bežalo z CD a tak brutálne sa to spomalilo po chvíľke, že skopírovať taký objem dát mi príde nereálne... nejaký tip na SW, ako sa k tomu dostať cez win8.1 na oddiel Ext3 ? Posledný týždeň aj niečo tu mám ten HDD pohodený bo sa mi už nechcelo s tým srať :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Linuxový HDD

Príspevok od používateľa Radus » 19 Nov 2018, 14:29

Pre TC je plugin na čítanie EXT3, niekedy som s tým robil, šlo to...na vytiahnutie dát dobré.
https://www.ghisler.com/plugins.htm
R.
0

makyke
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 24 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Košice

Re: Linuxový HDD

Príspevok od používateľa makyke » 19 Nov 2018, 14:33

0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Linuxový HDD

Príspevok od používateľa Marek1975 » 19 Nov 2018, 14:34

partition magic s tym vie robit, pokial ches viem posunut aj z "medecinou", funguje pod win 7, 8, 10 a cita aj linux disky a vie s nimi robit vsetky potrebne operacie a je v cestine
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 983
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Linuxový HDD

Príspevok od používateľa budvar10 » 19 Nov 2018, 14:54

...alebo hocijaky linux live CD (napr. Mint - veľmi "user friendly"), bootneš, pripojíš si disk Ext3 a disk z NTFS a normálne copy.

...a netreba nič inštalovať.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Linuxový HDD

Príspevok od používateľa medved » 19 Nov 2018, 15:08

Plugin pre TC som šiel skúsiť a ako som zistil, pod win8.1 to už nefunguje.
ext2fsd som skúšal a práve znova skúšam, ale tiež nič. Linux Reader mi zasa ukáže particie, ale nepustí ma tam.
PartitionMagic 8.0 mi píše error110 a ani nespustí program... :lol:
Sťahujem ten Mint tak som zvedavý. Ja nejaké Live CD linuxy mám, ale neviem z akého dôvodu, nevidím žiadne svoje disky v PC alebo aj ak vidím, tak ma nikde nepustí. Externý HDD vidím a vidím aj data, ktoré chcem vytiahnúť, len potom akosi nemám kde skopírovať tých 100GB ak nemám nikde prístup na žiadny svoj HDD v PC... nechápem prečo. Ak to už vidím tak pýta odomňa heslo, fakt netuším aké. Alebo nájdem ešte nejaký ďalší HDD a tiež ho pripojím ako externý a skúsim medzi externými prekopírovať tie data.

-- Spojený príspevok 19 Nov 2018, 15:49 --

Fuu no konečne mi to ide ! Podarilo sa to nakoniec cez Ext2 Volume Manager, ale ja som mal nejakú staršiu verziu, našiel som novšiu a už mi odrazu píše, že to nie je EXT3, ale EXT4 a konečne mi zobrazilo a otvorilo HDD vo win8.1 a už sa mi práve kopírujú dáta. Pri ostatných SW čo som skúšal som nikde nepochodil...

-- Spojený príspevok 19 Nov 2018, 15:58 --

Dáta mám vonku a teraz nový problém... ako kurnik mám ten HDD naformátovať na NTFS oddiel :lol: .. zasa mi to tu štrajkuje a nejako som to už celé rozhádzal...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Linuxový HDD

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 19 Nov 2018, 16:18

sformatujes uplne klasicky wo windows cez disk manager. Idealne zrusis vsetky particie a vytvoris novu. Len pozor, moze sa stat, ze ten soft, ktorym si kopiroval data si ten disk drzi pre seba a vtedy ho neformatnes. Ale mal by stacit restart, pripadne odpojit/pripojit disk (ak je cez USB) a pojde to.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Linuxový HDD

Príspevok od používateľa medved » 19 Nov 2018, 17:05

no presne logicky som takto nato šiel... a tam nastal zádrhel, nedá sa kliknúť na formátovať ani skoro nič iné, potom cez nastavenia v Ext2 Volume Manager som sa nejako dostal a si sprístupnil formátovanie, ale nechcelo to prejsť a vtedy to celé rozhádzalo a hej ako píšeš robil problém bežiaci Ext2 Volume Manager. No prezmenu ak pripojím len tak externý HDD a mi nebeží ten Ext2 tak ten HDD tam ani nevidím, nemám už ani len na čo kliknúť, alebo je to blokované. Podarilo sa mi aj celé oddieli zmazať a na novo som vytvoril úplne nový oddiel cez disk manager, ale to bolo len zdanie, odrazu sa mi v tomto PC zobrazili 2 oddiely, jeden mal nepriradené písmeno a druhý mal v sebe komlet linuxové súbory.. najprv sa to tvárilo, že som to celé zmazal a sformátoval, ale ono to tam stále je... Čakal by som, že nech už je na HDD čokoľvek, tak pôjde odstrániť všetky oddieli a proste vytvorím nový oddiel s formátovaním NTFS, ale ono mi to akosi vôbec nejde tento HDD
0

Používateľov profilový obrázok
MacGyver
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzinov
Vek: 35

Re: Linuxový HDD

Príspevok od používateľa MacGyver » 19 Nov 2018, 17:29

S ext2fsd som mal naposledy problemy aj ja. Neodporucam ho. Ak chces linxovy disk preformatovat, tak pouzi vstavaneho spravcu diskov a vytvor jeden suvisly oddiel. Spustis ho najednoduchsie priamo cez kombinaciu klaves WIN+R a zadat diskmgmt.msc. Alebo sa preklikat cez ovladaci panel takto https://www.lifewire.com/how-to-open-di ... nt-2626080 . Daj si pozor aby si si nepreformatoval systemovy disk.
0
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Linuxový HDD

Príspevok od používateľa medved » 23 Nov 2018, 08:59

Ak chces linxovy disk preformatovat, tak pouzi vstavaneho spravcu diskov a vytvor jeden suvisly oddiel.
práve toto sa použiť nedalo.. boli 3 výsledky
1. HDD som tam žiadny nevidel
2. ak som ho už konečne videl, nedalo sa nič robiť, nič formátovať, nič mazať, žiadne oddieli meniť
3. ak som už získal prístup konečne, asi to bolo vďaka ext2fsd (?) tak tvárilo sa to, že tam mením oddieli, zmazal som ich a sformátoval na 1, ale reálne mi to tam rozhádzalo a odrazu sa v tomto PC objavil jeden oddiel, kde bol stále linux (!) a zvyšok s nepriradeným písmenom

Mám tu 2ks linuxových HDD, z jedného som data dostal, ako som už písal a rovnakým spôsobom to zasa na druhom nefunguje... ten prvý z ktorého som už data aspoň dostal, neviem ho naformátovať.. píšem až teraz, už som mal chuť použiť nato kladivo :lol:

Celý ten ext2fsd je akýsi vadný.. problém odinštalovať, raz sa spustí raz sa nechce spustiť, potom x krát beží na pozadí.. celý ten ext2fsd je samí prúser
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Linuxový HDD

Príspevok od používateľa Radus » 23 Nov 2018, 09:10

Na linux by som poštval skôr linux. Nerozmýšľal si nad GParted? Funguje aj z USB.
https://gparted.org/livecd.php
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Linuxový HDD

Príspevok od používateľa Milos66 » 23 Nov 2018, 10:38

Medved: skús toto. to mne vždy zabralo.

Vyriešené.

1. Spusttě příkazový řádek (Start - Spustit - cmd - Enter)
2. Napiště DiskPart, zmáčkněte Enter.
3. Napiště listdisk, zmáčkněte Enter.
4. Vyberte příkazem "select disk číslo disku" disk, který chcete "vyčistit" (např. "select disk 1" Enter).
5. Příkazem "Clean" vyčistíte disk, poté konzoli ukončete příkazem "Exit".
6. Nyní již můžete klasicky ve Správě disků pomocí pravého tlačítka myši disk naformátovat (Start - Ovládací panely - Nástroje pro správu - Správa disků).
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok