Velky problem z win10

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Velky problem z win10

Príspevok od používateľa Marek1975 » 29 Mar 2019, 23:19

Zdravim osádku, chcel by som vas poprosit o radu, nakolko si uz sklbem vlasy....
Par dni do zadu som si do ntb HP 250 (asi dvoj rocny) kupil ssd disk od samsungu, nakolko mi blbol povodny hdd, preniesol som cely system na ssd pomocou samsumg aplikacie (samozrejme bez oddielu s original win10 nakolko to ta app nedokaze) , novonakopirovany system si este nestihol vytvorit ziaden bod obnovy .
Vcera sa odporucal stary disk...

Dnes som robil na pc normalne a potreboval som ho restartovat, tak som ho restartol, od tej doby mi nabieha len modra obrazovka s ponukami pre opravu, alebo obnovenie, ale ani jedna z volieb nefunguje - nakolko nemam bod obnovy a ani instalacne médium - system bol povodne predinstalovany na starom disku
Vedeli by ste mi prosim nejako poradit ako to nakopnut? Nerad by som dosiel o data, pokial treba dam tel. kontakt na seba, ak sa to bude dat nejako cez telefon zriesit, pokial to pojde , nechcem to zadarmo

Dakujem za kazdu radu - pomoc
Ps: net som prelozil, nadiel som velke kulove...

Marek
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Velky problem z win10

Príspevok od používateľa Mek » 29 Mar 2019, 23:25

No, v prvom rade by som zachranil data. Vytvor si bootovacie CD alebo USB s nejakou distribuciou linuxu a pomocou neho precitas a odzalohujes data. S windowsom v takom stave ako popisujes skusenosti nemam, tak neviem poradit, ci sa to este sa zachranit. Ale tie data si aspon zalohuj ako pisem, az mozes s kludnym svedomim dat reinstall ak by bolo treba.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Velky problem z win10

Príspevok od používateľa Marek1975 » 29 Mar 2019, 23:30

Reinstalu sa nebojim, mam este jeden zalozny disk, dokazal by som ich prehodit, ake memam stiahnutu win 10 instalacku, iba win 7, ale vycitat by sa z neho potom dalo, len tetaz hladam riesenie, ci by ho neslo nejako nakopnut... teraz je tam spusteny volajaky hp program na zalohovanie, tak uvidim co spravi, a potom sa dajak rozhodnem...
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Velky problem z win10

Príspevok od používateľa AEdison » 29 Mar 2019, 23:51

Stiahni si tento nástroj: https://www.microsoft.com/sk-sk/softwar ... /windows10 vytvor si boot dvd alebo usb a daj cez neho opraviť systém. Šanca na úspech je tak 60%.
Len by ma zaujímalo, čo si myslel vetou:
Marek1975 napísal:(samozrejme bez oddielu s original win10 nakolko to ta app nedokaze)
Neprenieslo ti zavádzaciu partíciu? Takéto aplikácie nepoužívam, tak neviem akou formou "prenášajú dáta".
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Velky problem z win10

Príspevok od používateľa Marek1975 » 30 Mar 2019, 00:09

Praveze to bohuzial neprenieslo, dik za typ, skusim
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Velky problem z win10

Príspevok od používateľa AEdison » 30 Mar 2019, 00:21

Zmrvený zavádzač opravíš bez problémov cez tú inštalačku, ale keď ti chýba celá partícia, budeš ju musieť pravdepodobne vytvoriť cez cmd/diskpart. Čisto teoreticky ti môže vytvoriť zavádzač priamo na užívateľskom oddielu "C" no neviem ti to potvrdiť.

EDIT: Teraz čítam poriadne, zavádzač tam musíš mať keďže ti počítač hádže ponuku na opravu. Systém pravdepodobne bude vyžadovať niečo čo už neexituje.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Velky problem z win10

Príspevok od používateľa Marek1975 » 30 Mar 2019, 00:35

Len keby mi to tela gejtsovo dalo vediet co mu chybuje ku stastiu... kazdopadne stahujem, hlasi to cca 3 hodiny

-- Spojený príspevok 30 Mar 2019, 01:08 --

Este ma napadlo... iso obraz stahujem na crepe z win xp... (zalozny, iny nemam nateraz), predpokladam, ze to stiahne v iso subore... cim spravim boot usb (kluc), ale aby to slo pod xp? Dik
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Velky problem z win10

Príspevok od používateľa AEdison » 30 Mar 2019, 01:46

Veď priamo tým programom od mkvosoftu. Hneď na začiatku sa ťa pýta či chceš vytvoriť inštalačné USB alebo stiahnuť ISO. Vyberieš USB, dáš mu cestu a nestaráš sa.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Velky problem z win10

Príspevok od používateľa Marek1975 » 30 Mar 2019, 19:34

takze, nastroj stiahnuty - booot win10 tak isto, spravilo mi to usb bootovatelne - len ponuklo US verziu, takze na mna vybafla pri setupe cortana :D kazdopadne bol nutny reinstal celeho systemu, nakolko to nezobralo ani jednu z moznosti pre obnovu... co uz, na priste budem chytrejsi drahousku :D kazdopadne zachranilo ma to, ze som mal mozily na troch strojoch zosuladne - synchronizovane cez mozilla ucet, takze vsetky zalozky a hesla mam nahodene :) - padol kamen zo srdca....

Kazdopadne ponaucenie do buducna - ZALOHOVAT!!!! akurat idem kuknut na alze nejaku zalohovaciu krabicu pokial by ste mali nieco na predaj - uvitam a dam radsej zarobit vam jak zelenemu zmrdovi

Dakujem za rady a nasmerovanie najme AEdison-ovi :thumbup:

Takze mate nejaky nas na predaj? ak nie pokukam inde

Dakujem
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Velky problem z win10

Príspevok od používateľa AEdison » 30 Mar 2019, 20:50

Ja už som zo slzami v očiach oživoval dve hodiny jeden HDD. Nakoniec som prišiel "len" o tretinu dát. Od vtedy sa riadim múdrosťou: "Zálohuj svoje dáta toľkokrát, koľkokrát ich máš rád."
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Velky problem z win10

Príspevok od používateľa Marek1975 » 30 Mar 2019, 20:53

sak to... ja som sa s tym babral do tretej rana a zistil som ze to nema vyznam, tak som zalomil... plocha na disku (havarovanom) mi zostala, instalacky splasim, s tym neje problem, najviac by ma asi piclo ak by som dosiel o zalozky a hesla, ale uz to je "vice mene" ready, akurat lozim po nete za dajakym nas serverom.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Velky problem z win10

Príspevok od používateľa Edgar » 30 Mar 2019, 21:32

AEdison napísal:Čisto teoreticky ti môže vytvoriť zavádzač priamo na užívateľskom oddielu "C" no neviem ti to potvrdiť.
Áno môže, mám to tak tiež
Bez názvu.png
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Velky problem z win10

Príspevok od používateľa Marek1975 » 31 Mar 2019, 00:45

mne to system bohuzial neponukol pri instalacii / oprave... da sa to spravit aj pri uz nainstalovanom systeme?


Edit : teraz som nieco nasiel, je to ono? Stav / rozdelenie je take ake je, ja som ho nerobil, toto zrejme nastavil system

C : novy SSD Samsung 500 GB
D : Toshiba sata 500 GB
Prílohy
disky.png
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Velky problem z win10

Príspevok od používateľa AEdison » 31 Mar 2019, 09:40

8O U linuxu sa EFI (ak je UEFI bios) partícia volá správne, zavádzač (boot). Ani by ma nenapadlo že u windowsu je ako zavádzač označené niečo úplne iné. :confused: Celí čas sa tu rozpisujem o windowsackej "systémovej particii" a volám to zavádzač... :oops:
Marek1975 napísal:mne to system bohuzial neponukol pri instalacii
Ani to ponúkať nemá. Je lepšie keď má na to systém vlastnú partíciu. Či už z dôvodu opravy, alebo viacerých systémoch v jenom PC
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Velky problem z win10

Príspevok od používateľa Edgar » 31 Mar 2019, 14:03

Čo sa týka partícií "Vyhradené systémom" (U W7 má 100MB, u W10 má už 500MB), tak podľa doterajších skúseností sa vytvoria iba ak užívateľ pri inštalácii vytvorí jednu alebo viac partícií (obr. 1) ale ak nechá nealokované miesto a hneď klikne na "Next" (obr. 2) tak sa vytvorí len oddiel C ktorý je aj zavádzací. Či je to ale naozaj tak, to už potvrdiť neviem, ale zatiaľ vždy ak som inštaloval pri konfigurácii z obr. 2 sa mi žiadna iná parícia nevytvorila. :pain:
Bez názvu.png
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok