Konci sa podpora Win7

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Jún 2019, 11:45

Uz je o tu. Po vcerajsom update mi dnes vyskocilo toto okno
win7.PNG
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa marioo » 23 Jún 2019, 11:47

Daj si 10 nu a pohoda
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa mirosne » 23 Jún 2019, 11:51

Mne to vypísalo už minulý rok.XP po takéjto hláške išiel ešte tuším 7rokov s podporami.Netreba stresovať,do konca podpory win7,výjde ešte ďalší win,novší od 10. :pain:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa straciam » 23 Jún 2019, 12:56

posledne vyjadrenia z microsoftu su take, ze dalsi windows nebude. chcu ponechat windows 10 ako finalny. budu vychadzat len update-y na 10-tku.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11653
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa Dolfi » 23 Jún 2019, 13:57

Len tak sa nenápadne votriem, zrejme k odborníkom ... :wink:

Počítač mi beží na XP-čkach s Mozillou Firefox ver. 52.9.0. Hardware je mizerné, procesor Intel T2600 1,66 GHz a pamäť 2 GB. Všetko je v pohode, pokým si počítač nezmyslí, že bude čosi "šrotovať". Aj na minútu sa náhodne zasekne pri spustení aplikácie a nedá sa s ním hýbať. Jednoducho treba počkať, až sa "odbaví", (zaťaženie CPU vtedy letí hore, firefox.exe berie aj hodne cez 50%).

Má niekto aspoň "tušáka", čo by mu pomohlo ? (Len mi prosím neraďte, že jednoducho treba preinštalovať OS. Já to nedokážem, syn bude zúriť a ten bordel po preinštalovaní mi za to nestojí). :confused:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

DJ_Edo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Aug 2013, 16:07
Bydlisko: LV

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa DJ_Edo » 23 Jún 2019, 16:48

Co presne znamena srotovat? Zatazeny je aj HDD alebo len CPU firefoxom? Ak to robi len firefox, tak vinnikom bude asi Adblock Plus plugin na reklamy.

-- Spojený príspevok 23 Jún 2019, 15:50 --
marioo napísal:Daj si 10 nu a pohoda
No neviem ci mi to za tie neustale problemy stoji... Ja asi prejdem na 8.1 s upravenym start menu, ten ma podporu do konca 2023.
0
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozváděče: "Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky"

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa Merak » 23 Jún 2019, 17:30

Dolfi:
Odkedy skončila podpora XP, na NTB (IBM R32 - 2GHz a 1GBDDR1 a 120GBPATA) som prešiel na Win2k s SP4, ktoré nie je ani tak zďaleka náročné na HW.

P.S.: v práci na NTB mám Win10 a skonšraroval som jedno, že je to neskutočne j....tý systém. Neskutočné problémy so zdieľaním priečinkov, s nastaveniami, kým som nastavil klávesnicu QWERTY namiesto QWERTZ tsk som prišiel o 5 rokov života.
A to robím s Windowsami vyše 25 rokov a od 3.1 a 3.11 som okrem Millenii a Wistami robil so všetkými verziami. A to som dokonca NT a 2k mal sj Japonské.

Mám napríklad sieťový disk WD MyBookLive a Win10 ho nevidí ako sharovaný priečinok, ale Win7 nemá problém.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11653
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa Dolfi » 23 Jún 2019, 17:37

Disk nehrkoce, len PC sa nehýbe, (myš, klávesnica nereagujú, nedá sa scrollovať stránka, ...).

No akosi som nepochopil. To "mrzne" preto, že mám blokovanú reklamu ? No ak ju pustím, tak je to ešte horšie, kým to všetko ponaťahuje. Takže, dá sa to nejako trochu umravniť ?
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

DJ_Edo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Aug 2013, 16:07
Bydlisko: LV

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa DJ_Edo » 23 Jún 2019, 18:44

Mrzne to z viacerych pricin. Firefox do verzie 52.9.0 je zalozeny na starsom, menej vykonnom jadre ako novsie. Novsie vsak uz nepodporuju WinXP. Dalsim problemom je neefektivne nakodeny doplnok (Adblock) v jazyku XUL a JavaScript no a v podstate neefektivne je nakodeny cely stary firefox. Cela tato kombinacia so starym XP-ckom potom spomaluju cely firefox.
Adblock pravdepodobne pocas toho vytazovania CPU si aktualizuje svoju databazu zakazanych stranok. Jednoducho ta databaza je uz tak velka, ze mu to trva kym to spracuje (su to 10-100 tisicove zaznamy). Cely Adblock je jeden 1,2MB moloch, hoci pred par rokmi este fungoval celkom svizne.
V pokrocilych nastaveniach Adblocku sa daju zapnut/vypnut rozne filtre, ale aj si vytvarat vlastne. Skuste sa tam pozriet ako to mate ponastavovane a hodte sem screenshot, mozno pomoze nieco vypnut.
Ak to nepomoze, mozte skusit Adblock odinstalovat a potom nainstalovat najnovsi.
Avsak treba si davat pozor a neodinstalovavat doplnky z firefoxu, lebo niektore z oficialnej stranky uz nestiahnete (aj ked adblock plus este funguje). Ja poslednu verziu 3.5.2 stiahnutu mam, ak by to uz neslo stiahnut z https://addons.mozilla.org/sk/firefox/a ... /versions/
Firefox vsetkym starsim doplnkom pasujucim do stareho firefoxu odobral podporu :twisted:

Mne to robi tiez, cca kazde 1-2 hodiny cely firefox zamrzne na 30 sekund, potom sa da zase pouzivat. O nejaky cas zase musim pockat 30 sekund, a tak dookola, ale uz som si zvykol.

No a kedze je to stare XPcko, velmi by som odporucal naistalovat aj tuto poslednu zaplatu, vid. clanok http://www.dsl.sk/article.php?article=22473
0
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozváděče: "Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky"

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa martin knocik » 23 Jún 2019, 18:55

Čim dlhšie budete odkladať prechod na Linux, tým viac to bude boliet :)
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

DJ_Edo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Aug 2013, 16:07
Bydlisko: LV

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa DJ_Edo » 23 Jún 2019, 18:59

Ja som na Linuxe vyse 10 rokov a stale som sa nedockal stabilneho systemu, ani linux verzii mojich oblubenych programov. A teda stale musim mat dual boot.
0
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozváděče: "Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky"

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11653
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa Dolfi » 23 Jún 2019, 19:09

Páni vďaka ! No pozreli ste si môj vek ? Já už na nič nové "nemám energiu". Možno požiadam syna, (až nebude v pokluse), nech kukne ten Adblock. Inak, pokiaľ sa PC úplne nezosype, odmietam čokoľvek meniť ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

PatrikMckane
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 29 Jan 2017, 21:48
Bydlisko: Hadaj

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa PatrikMckane » 23 Jún 2019, 19:46

martin knocik napísal:Čim dlhšie budete odkladať prechod na Linux, tým viac to bude boliet :)
Kým nebudú všetky aplikácie na Linux ktoré používam ná Windowse rovnako dobre aj na Linuxe a nebude z ními problém ako na Linuxe tak na to zabudni. Windows je väčšina a to sa tak skoro nezmení. A prechod na Linux aj tak neplánujem.
Môj názor je kým nebude Linux jednotný tým myslím max 2 distribúcie nie ako teraz 10000 distribúcii nikdy to nebude práva náhrada Windowsu. A to je len jedna vec dalo by sa tu spomenúť ešte ďalších min. 100 príkladov prečo na Linux nikdy neprejdem a nieje to z hejtu ale z reálnych skúsenosti.
0

Používateľov profilový obrázok
ford-galaxy
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Máj 2018, 14:22

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa ford-galaxy » 23 Jún 2019, 19:51

martin knocik napísal:Čim dlhšie budete odkladať prechod na Linux, tým viac to bude boliet :)
V praci jiz jsme na ubuntu myslim ze jeste dyl to byla myslim verze 7 ... ale doma to nedovoli protoze program winmeil jsemi nepodarilo nahradit , abych donej dostal vsechny mejly za nekolik let ...
0

backo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 17:22

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa backo » 23 Jún 2019, 20:09

S prechodom na linux plne súhlasím, sám som to pred vyše 12 rokmi urobil. Samozrejme postupne, najskôr dualboot, kým som si vyladil linux (ubuntu) a našiel adekvátne náhrady windowsáckych programov. Už nejakých 7 rôčkov mám iba linux a neľutujem. Práve s widlami mám problémy, keď ma známi volajú na opravy chýb a problémov. Všeobecne sa hovorí, že do linuxu treba všetko(hardware) pracne inštalovať, ale práve windows je ten problematický systém, kde nič nefunguje....aspoň na niekoľko prvých pokusov. Na linux nedám dopustiť, som s ním maximálne spokoný a nikto ma nepresvedčí na prechod k windowsu. Ešte taká malá poznámočka, windowsácke programy, je možné spustiť pod linuxom, aj keď určite nie všetky.
0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa Hop377 » 23 Jún 2019, 20:16

To Merak:
Doinstaluj si rozsirenia CIFS vo Win10 a mal by si vidiet Tvoj WD.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 23 Jún 2019, 20:21

Ľudia alebo ďalšia možnosť. Ja som prešiel na jablko. Na pár posledných vecí mám windows 10, inak robím všetko čo sa dá na macOS. Niektorí ma teraz znesiete zo sveta, ale bežný pc na win/linux si tak skoro nekúpim, aj keď dobre viem že by ma vyšiel lacnejšie.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11653
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa Dolfi » 23 Jún 2019, 20:54

Ešte raz ďakujem za diskusiu. No pochopte, že som obyčajný užívateľ počítača. Narazil som na zhoršujúci sa stav, tak som sa spýtal. Dostal som odpoveď, že je to asi neriešiteľné. Tak to teda nechám tak. A už sa so mnou netrápte ! :thanks:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa medved » 24 Jún 2019, 07:39

Čo ja viem.. linux som mal, skúšal.. nijak mi to nesadlo a oveľa viac mi vyhovuje windows :D .. dlho XP, tak dlho win7 a teraz aktuálne dlho win8.1 a nemám problémy pre ktoré by som nadával na win8.1, no keď čítam okolo win10, tak kým to nie je nutné, nechcem ho, no raz aj tak na ten budem musieť prejsť časom.
Ani si neviem predstaviť hľadať si náhrady ak vôbec existujú na všetky programy, čo používam na win, linux by len spôsobil oveľa viac problémov, ako úžitku
0

vlado5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 19 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Konci sa podpora Win7

Príspevok od používateľa vlado5 » 24 Jún 2019, 08:17

martin knocik napísal:Čim dlhšie budete odkladať prechod na Linux, tým viac to bude boliet :)
Správny názor, ja som prešiel na Linux už pred 12-stimi rokmi. Na veci, ktoré idú len pod Win, používam dualboot. Na druhej partícii mám WXP.
Nedávno som doniesol zo ZD PC, na ktorom boli W2k. No žasol som nad jeho rýchlosťou a jednoduchosťou. Bolo mi ho ľúto rozoberať. Na jednom mojom mám W8, keď idem do nich, tak vychádzam z Linuxu (dualboot). Nehľadiac na to, že veľmi dlho (oproti Linuxu) počítač bootuje, ešte dlhšie sa vypína. V poslednom čase sa mi začal PC aj zasekávať. Myš nereaguje asi 30 až 60 sekúnd, potom začne. Neviem, či prebiea aktualizácia, alebo čo sa deje. Ani to nemienim riešiť. No absolútna nechuť...Na internet chodím zásadne len v Linuxe. Posledná vec: asi pred rokom som preinštalovával Visty a na druhej partícii Linux Mint. Výsledok: Inštalácia Visty so všetkými ovládačmi, ktoré som potreboval pol dňa.
Nahodil som inštalačku LInux - výsledok 15 minút !!!!! a všetko šlapalo a omnoho svižnejšie.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok