Win8.1 dlhé načítanie plochy

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa medved » 14 Okt 2019, 23:46

Ahoj.. no a po win10, čo som riešil v predošlej téme mám tu ďalší už niekoľko dní neriešiteľný problém :confused: Ide o štart win8.1 na plochu a načítavanie ikoniek, diskov v Tento počítač a následne spustenie zvyšku. Tu je video, ako to vyzerá.. niekedy mám aj polovicu ikoniek bielu bez obrázkov, kedy ako.. šipky chýbajú.. po otvorení Tento počítač načítava a čakám.. a až potom nabehne ESET a zvyšok. Potom následná práca vo win8.1 je bezproblémová a všetko je OK a ani náznak nejakého problému som si nevšimol. Len ten štart na plochu.

https://www.youtube.com/watch?v=IBNDikQuSds

Podozrenie prišlo na disky. V PC mam 1x NVMe (win8.1), 2x SSD a 1x HDD.
Odpojil som pokusne to najstaršie SSD čo tu mám. Po zapnutí PC normálny štart.. plocha nabehla a mohol som pracovať skôr, ako mi nabehol druhý monitor, reku super problém som našiel. Tak po následnom reštarte daný problém sa znova opakoval. Odpojil som aj ďalšie SSD a proces sa opakoval.. po zapnutí všetko OK, ďalší reštart znova problém späť. Odpojil som všetky disky a ostalo len NVMe. Zapnutie OK, reštart a znova problém. Zapojil som späť všetky disky, zapnem a všetko OK ! Na ďalší deň ráno zapnem PC a všetko OK ! Poobede vypnutie, reštart a znova tu mám ten istý problém.

V PC mám uložené benchmarky a testy diskov s pred cca roka alebo keď boli ešte nové. Cez AS SSD benchmarky všetkých SSD, výsledky boli dokonca lepšie, ako pred rokom, neviem čím to je, ale SSD podľa všetkého, všetko OK. NVMe má 6,3TBW z 600TBW a druhé SSD 2,7TBW z 300TBW. Kingston SSD je neznáme tak trochu, ale tiež nemá extra veľa. HDD červené IronWolf 4TB staré 11 mesiacov, podľa SMART všetko ok, rýchlosti ok. :pain:

Inštalácia win8.1 je čistá len teraz od víkendu zo stránok MS pravdaže, prešli aj nejaké aktualizácie. Nikdy som nemal podobný problém, ľudia mi dávali tip nech skontrolujem disky. Disky sú podľa všetkého úplne OK... ta ja netuším..
Prílohy
s pred cca roka staré
s pred cca roka staré
za dnes, zaujímave je to zvýšenie rýchlosti
za dnes, zaujímave je to zvýšenie rýchlosti
HDD IronWolf 4TB
HDD IronWolf 4TB
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa medved » 15 Okt 2019, 05:26

Všimol som si práve novú skutočnosť, doteraz som si to fakt neuvedomil a ani ma nenapadlo sa aj na toto pozrieť...

Daný problém je IBA ak dám PC reštartovať, ale keď ho klasicky vypnem a znova zapnem je všetko OK.
zapnutie - ok
reštart - pomalý nábeh

Preto ak som PC vypol, odpojil akékoľvek disky a zapol, bolo stále všetko ok a pri následnom reštarte znova sa problém objavil. Ráno alebo po práci ho len zapnem atď... wtf ?! :D
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa rudko » 15 Okt 2019, 10:06

Mne sa to javi ako chyba dosky.
Ak budeme predpokladat ze to nieje HW chyba skus ako prve resetnut bios do defaultu, pripadne ho aktualizovat ak je to mozne.
Ale ak vravis ze po cold boote to ide normalne tak sa priklanam k HW chybe. Uz som podobne spravanie videl pri fyzickych serveroch. Vyriesilo sa to vtedy vzdy vymenou za novu kus.
edit: teraz ma este napadlo. Mas moznost pozriet sa na napatia zo zdroja skopom? Aj nejake vyrazne zvlnenie zo zdroja by to mohlo sposobovat, aj ked neviem preco by sa vyskytovalo iba po restarte
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 15 Okt 2019, 10:34

Tiež by som skúsil reset bios configu. Ja som nedávno mal taký problém, že mi bios nechcel rozoznať usbčko. Ani pri boot menu, ani flash utilite. Vybral som baterku, nanovo som nakonfiguroval bios a bolo po probléme.

Alebo pred časom mi nechcelo bootovať na novej gpu, vtedy sa to poriešilo upgradom biosu (je to už stará matičná a mala ešte originál bios).
0

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa Juroo » 15 Okt 2019, 11:05

Možno len pokus ... ale není to len tým, že keď dávaš vypnúť a zapnúť systém tak sa Win8 ako aj Win10 v princípe len dáva do stavu hlbokého spánku/hybernuje, t.j. "RAM uložená na disku" sa len spät načíta (inak to nie je schopné bootovať do pár sekúnd), zatiaľ čo pri reštarte sa všetko načítava úplne odznova a to trvá dlhšie ?
Toto mi robí každý PC a je to normálny stav. Ak je to tak, treba pozrieť aký program spúštaný na pozadí ti to zdržuje ... hlavne ten čo sa púšta pred ESETom, aspoň podľa videa to tak vyzerá ...
0
Naposledy upravil/-a Juroo v 15 Okt 2019, 11:11, upravené celkom 1 krát.
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa medved » 15 Okt 2019, 11:08

No teraz som práve menil grafiku z GTX1060 6GB na RTX2080Super. Nahodil som win10, ale ten ma sral tak som sa vrátil k win8.1 (tu som riešil prečo - https://svetelektro.com/modules.php?nam ... ead#unread ) s tým, že si tam nechám obe win na dvoch diskoch, ale ešte som sa k tomu nedostal bo riešim stále tento problém s nábehom win8.1. Skúsim, ako prvé ten reset BIOSu. Čo sa týka aktuálnosti BIOSu, tiež už je postarší a od toho, čo tam mám, vyšlo už niekoľko ďalších verzií.

Meranie napätí zdroja teoretický áno, praktický ešte neviem vzhľadom na zložitú dostupnosť všetkého v izbe :lol:

Robil som testy vo win8.1 na záťaž. Okrem novších hier, čo som tu mal momentálne na plnej grafike aj testy.. FurMark + Prime95, obe testy súčasne naraz pre CPU aj GPU, odber zdroja zo siete 500-510W, zdroj je nejaký Seasonic II 620W viac teraz o HW nezistím, som v práci. Všetky testy na záťaž, benchmarky, hry.. všetko prešlo OK, čiže hádam v zdroji to nebude. Stabilita PC je tiež ok... jedine tento štart win do plochy po reštarte PC. Nič viac sa neukázalo..
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa rudko » 15 Okt 2019, 12:03

Na benchmarky sa z vysoka vyser. Tie ti nic nepovedia. Nevravim ze je to chyba zdroja, ale ak by napriklad bola chyba na 5V alebo 3,3V vetve ktora napaja priamo disky moze to sposobovat problemy. Doska je za vlastnym menicom a teda takyto problem by nemusel sposobovat nestabilitu systemu ako celku. Ale vravim, ako prve reset biosu a potom update na novu verziu. Nakladas do toho pecka kadeco najnovie a divis sa ze to nejde ked neaktualizujes bios?

@Juroo: vypnutie systemu je vypnutie systemu, nic z ramky nejde na disk. Restart je z pohladu OS ten isty proces, z pohladu hw je to uz nieco ine. Hybernacia je hybernacia, tam sa uklada obsah ram na disk. Taktiez sleep je samostatny proces, tu data zostavaju v ram. Tak neviem preco to tu pleties do jedneho
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

DJ_Edo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Aug 2013, 16:07
Bydlisko: LV

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa DJ_Edo » 15 Okt 2019, 12:11

Juroo moze mat pravdu, vola sa to hybridny rezim spanku, skus to vypnut potom sa uvidi:
https://blog.doprofilu.cz/dulezite/jak- ... panku.html
https://www.pcforum.sk/rezim-spanku-hib ... 10310.html

Ale k to robi problemy, a v tomto rezime sa data ukladaju naraz aj na disk a do RAM, otestoval by som aj ramky napr. programom MEMTEST+ (alebo tak nejak sa to vola). Dalsim dovodom potom moze byt nejaka nekompatibilita dosky s tou novou grafikou (treba aktualizovat BIOS, ovladace, firmware, vsetko co sa da), alebo ti potichu odchadzaju nejake kondenzatory na zakladnej doske. Aka stara je ta doska?

Este by so vyskusal nasledovne:
1. nechat PC uplne vychladnut (na noc) a kym je este studene vyskusat ci sa prejavi problem s restartom
2. na pc spustit nejaku zataz aby sa zahrialo a napr. po hodine vyskusat ten restart

Ak su problemy s kondikmi, malo by sa to vtedy prejavit.
0
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozváděče: "Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky"

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa AEdison » 15 Okt 2019, 12:15

Netreba hneď panikáriť z biosom ramkami a diskami... https://www.howtogeek.com/403162/how-to ... tup-delay/ Osmičky to robili z času na čas tiež. Vyskúšaj, na desiatkach som tú pauzu "vypol".
0

DJ_Edo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Aug 2013, 16:07
Bydlisko: LV

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa DJ_Edo » 15 Okt 2019, 12:22

Ale v tom pripade by mu system nabiehal rovnako pomaly aj po vypnuti PC aj "len" po restarte. Nie?
Nie ako teraz, ze ma problem len po restarte.
0
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozváděče: "Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky"

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa rudko » 15 Okt 2019, 12:32

DJ_Edo napísal:Juroo moze mat pravdu, vola sa to hybridny rezim spanku, skus to vypnut potom sa uvidi:
https://blog.doprofilu.cz/dulezite/jak- ... panku.html
https://www.pcforum.sk/rezim-spanku-hib ... 10310.html
Toto nema nic spolocne s restartom alebo vypnutim. Aplikuje sa to iba pri vybrati moznosti sleep. A ak je ti aktivovane tak ti zapise data aj na disk aby boli poistene proti vypadku napajania. Vydis v tom ten rozdiel?
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

DJ_Edo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Aug 2013, 16:07
Bydlisko: LV

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa DJ_Edo » 15 Okt 2019, 12:48

Ano Rudko, ja som mu len chcel poradit aby si to vypol, mozno sa system umudri... Windows 8,10 dokazu robit naozaj velmi divne veci, tak treba vyskusat vsetko, co by s tym mohlo mat nieco docinenia.
Ale ak vravis, ze s tym nic nema, tak OK ty mas viac skusenosti (aj ja sa nieco naucim).
Mna ale napadla dalsia vec, ktora moze byt svojou povahou podobna tomu hybridnemu spanku a to su rozne cache subory, ktore si system vytvara pre rychlejsi start. Mozno pri vypnuti systemu sa tato cache vymazava, ale pri restarte uz nie, a ked v systeme je nejaka konfiguracia rozbita, tak sa to po restarte takto prejavi, ze sa to vlastne znova nacita?
https://superuser.com/questions/948194/ ... -very-slow
0
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozváděče: "Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky"

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa medved » 15 Okt 2019, 21:50

Matičná doska: Z370 AORUS Gaming K3
http://sk.gigabyte.com/products/page/mb ... 3rev_10#sp
má len 13 mesiacov, to by kondiky mali byť ešte ok :D
- skúsil som reinstal ovládačov nVidia
- reset BIOS
- pozrel som tu hibernáciu, spánok atď.. (to mám povypínané)
- teplota dosky nemá žiadny vplyv nato
Win sa kus spamätal.. v zmysle, že teraz pri reštarte nenaskočí rovno plocha, ale ten čas ukazuje načítavacie okno s kolieskom a tak rovno skočí na plochu.. tu na videu pekne vidieť, 2x vypnutie a zapnutie klasika a nakoniec do tretice reštart.. pri prvotnom zapnutí PC po resete BIOSu bol prvorný štart nezvykle dlhší, skoro ako pri reštarte... ale naskočila priamo plocha a vsjo ok
https://www.youtube.com/watch?v=7W3ANUEuGMM

v BIOSe zapnutý fast boot a vo win, ako som práve zistil mám zapnuté aj rýchle spustenie (teraz som zistil, že niečo také tam aj mám)
Rýchle spustenie je vo Windowse predvolene zapnuté. Je to nastavenie, vďaka ktorému sa váš počítač naštartuje po vypnutí rýchlejšie. Vo Windowse sa systémové informácie pri vypnutí uložia do súboru. Pri opätovnom zapnutí počítača Windows použije tieto systémové informácie na obnovenie počítača namiesto toho, aby ho reštartoval.
nekompatibilita dosky s tou novou grafikou
pokiaľ viem pri dnešných grafikách niečo také netreba riešiť a každá grafika funguje na doskách.. všetko PCIe 3.0 či karta alebo matičná.. tu fakt neviem o tom, aby trebalo dávať pozor na kompatibilitu už z akéhokoľvek dôvodu.. jedine aby potom CPU aj stíhal danú grafiku

Podľa toho ten rozdiel časov pri štarte a reštarte je normálny aj keď ten reštart je predsa nejaký dlhý.. možno proste mrkvosoft a mám aktuálne nejaký blbý update.. neviem, či mám najnovší update, ja tie aktualizácie vypínam nech ma to neotravuje, niečo prebehlo tak som vypol, toto robím už roky stále. Prípadne môžem skúsiť zapnúť, či ešte niečo nestiahne novšie...

ovládače na matičnú dosku mám aktuálne z webu pre win8.1 aj keď ich tam fakt nie je veľa, viac tam toho je pre win10, ovládač pre grafiku tiež najnovší z webu.. jedine BIOS som nechal ešte tak, ešte aj toto sa mi už dnes nechcelo riešiť tak som skúšal všetko ostatné
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa Edgar » 16 Okt 2019, 00:31

medved napísal:ako som práve zistil mám zapnuté aj rýchle spustenie (teraz som zistil, že niečo také tam aj mám)
Ale nepochváliš sa od koho si zistil noo pekne :D

Tak ešte doplním ak by mal niekto podobný problém s "pomalým" reštartom, v skutočnosti je len zapínanie/vypínanie "urýchlené" a reštart je "normálny":
WinFastBoot.png
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa medved » 16 Okt 2019, 06:42

Prepáč, to tak ked clovek pise dlhy roman a snazi sa kratko a strucne, aby to ludia aj docitali do konca :D

Ta tak, preto ten rozdiel casov nabehu win8.1. Skusal som aj cez registre skratit ten cas nabehu, ako sa tu vyssie pisalo, ale toto bez realnej zmeny.

Aj tak je ten cas akosi dlhy nato, ze to bezi z NVMe. Este mozem skusit pre srandu odpojit zvysne SSD a HDD, aky to bude mat vplyv na cas. Tiez ci to nedomrvil nejaky update mrkvosoftu. Mam zvyk vypinat stale win update nech ma to neotravuje. Vzdy vypinam uz pri instalacke. Teraz som nechaval zapnute kvoli problemu natahania .NET Framework 3.5 a nasledne som vypol no mam dojem, ze ono si aj tak nejake aktualizacie natahalo a 2x instalovalo po restarte. Tak som zistil, ze musim rucne disablovat sluzby inak to bezi na pozadi. Zistil som to pocutelnostou ventilatora na CPU :lol: .. dost to vytazuje CPU.. horsie pre tych, co maju podstatne slabsi.

Uvidim, ako sa bude spravat win10 na druhom disku. Pozeral som na stranke maticnej, ze tam mam kopec novych ovladacov pre win10... pravdaze predtym som to neriesil a nic z toho netahal... win8.1 tam toho ma fakt minimum. Nevsimol som si najprv, ze pre w10 tam toho az tak pribudlo a podla toho, co ste mi pisali o spravani sa w10... :D no to potom..
0

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa Juroo » 16 Okt 2019, 11:49

@Rudko, toto je presne to čo som spomínal. Zaujímavé že to má medved defaultne vypnuté.
Netuším ako to presne funguje na HW a SW úrovni (pokiaľ si pamätám tak je to aj akýsi iný stav vypnutia HW ako bežný... google bude vedieť), ale systémové veci (nie užívateľské) sa nenačítavajú po zapnutí/vypnutí úplne odznova. Len ako príklad uvádzam že systémový uptime sa po vypnutí/zapnutí nezmaže. Po reštarte áno ...
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

JohnnyElektro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 14:22

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa JohnnyElektro » 16 Okt 2019, 17:14

Skus boot do obmedzeneho uzivatela, tak to rozdelis na hardware, software problem... ten boot do obmedzeneho uzivatela by mal byt instatny pri SSD diskoch. Asi mas nejaky antivir, mozno aj vir?
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 16 Okt 2019, 17:32

Vírus v čerstvo preinštalovanom systéme?

Myslím si že málo pravdepodobné. Síce podľa toho či tie hry a benchmarky má všetko free/kupované alebo aj warez.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa medved » 16 Okt 2019, 21:40

Juroo napísal:@Rudko, toto je presne to čo som spomínal. Zaujímavé že to má medved defaultne vypnuté.
Netuším ako to presne funguje na HW a SW úrovni (pokiaľ si pamätám tak je to aj akýsi iný stav vypnutia HW ako bežný... google bude vedieť), ale systémové veci (nie užívateľské) sa nenačítavajú po zapnutí/vypnutí úplne odznova. Len ako príklad uvádzam že systémový uptime sa po vypnutí/zapnutí nezmaže. Po reštarte áno ...
Hybridný režim spánku defaultne bol zapnutý, mám zvyk to stále vypínať po inštalácií win, aj uspanie po nejakom čase atď. Jedine som nevedel, že ďalej v nastaveniach v možnostiach napájania, je aj zapnutie rýchleho spustenia, čo je tiež defaultne zapnuté.
Čo je rýchle spustenie?

Rýchle spustenie je vo Windowse predvolene zapnuté. Je to nastavenie, vďaka ktorému sa váš počítač naštartuje po vypnutí rýchlejšie. Vo Windowse sa systémové informácie pri vypnutí uložia do súboru. Pri opätovnom zapnutí počítača Windows použije tieto systémové informácie na obnovenie počítača namiesto toho, aby ho reštartoval.

Nastavenie rýchleho spustenia sa netýka reštartovania. Ak chcete, aby sa nastavenia rýchleho spustenia prejavili, musíte vypnúť a potom znovu zapnúť počítač.
po resete BIOSu a prvom štarte PC, trvalo to aj dlhšie, ako potom nasledujúci štart.. je to presne ono, ako je tu písané.

JohnnyElektro: ako do obmedzeného užívateľa ? vytvoriť nové konto, ako obmedzeného a tam je potom rozdiel v boote ?

Hry na Steame takže origoš a benchmarky sú free. Antivir vtedy bol ESET Internet security (trial-30dni), ale tento problém som mal aj pred ESETom bez antiviraku. Nejaké vírusy som v PC ešte predtým mal, ale je to všetko vyčistené s Avirou, ESETom aj Avastom po reštarte.. disky sú všetky čisté a komplet prekontrolované.. až potom som spravil čistú inštaláciu win8.1 na ktorej som teraz a tiež prebehla kontrola na vírusy. Teraz mám ESET Smart security premium na 2r (ebay key), takže jop isto mám všetky disky čisté :lol:

Podľa toho rozdielu štart/reštart a so zapnutím rýchleho spustenia to celé dáva zmysel aj keď neviem sa zbaviť pocitu, že ten reštart je nejaký dlhší a divne naskakuje, ale asi to bude ok. Práve som zisťoval, ako to má brat na PC s win8.1 .. on keď reštartne PC, tak prezmenu nejaký čas nevidí žiadne ikony na ploche a čaká.. až tak mu prebliknu, naskočia, šípky na ikonkách naskočia.. rovnako dlho mu to tiež trvá, len inak mu to prebieha a štart ma tiež rýchly.. niektorý ľudia mi zasa vraveli, že to mám pomalé a z ich SSD im to naskočí skôr, ako mne z NVMe ta ja neviem... teda heh.. ja mám do toho ešte napojené ďalšie 2x SSD a 1x HDD a OS na NVMe, čo tiež spomalí nábeh

-- Spojený príspevok 16 Okt 2019, 20:57 --

Skúsil som ešte pokusne vypnúť rýchle spustenie, vypol som a znova zapol PC. Štart už bol rovnako zdĺhavý s polkou bielych ikoniek a načítavaním diskov v Tomto počítači, ako pri reštarte PC. Zapol som rýchle spustenie, vypol a zapol. Znova excelentne rýchly nábeh win8.1 na plochu. V tomto to bude proste celé.. a ten blbý win mi tam neukazuje aspoň to točiace sa koliesko s logom, ale to akosi vynechá alebo rýchlo vypne a hodí na plochu a potom to takto divne celé vyzerá.

Ako už bolo spomenuté..
Netreba hneď panikáriť z biosom ramkami a diskami..
asi sa to až prehnalo s príčinami, čo sa tu popísali :D

Skúšal som aj rôzne triky cez tie registre a ponastavovať inak boot, ale v mojom prípade s mojím CPU a OS na NVMe bolo všetko bez viditeľnej zmeny a neregistroval som niečo ešte rýchlejšie. Niečo viditeľné, čo by som si všimol.
0

JohnnyElektro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 14:22

Re: Win8.1 dlhé načítanie plochy

Príspevok od používateľa JohnnyElektro » 16 Okt 2019, 23:51

Pozri v Task Manageri Startup tabík ci tam nemas nejake crapware sluzby a programy.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok