Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa Edgar » 29 Apr 2020, 21:33

Ahojte, toto bude otázka skôr na takých ľudí ktorí počítač často nevypínajú a programy im bežia nepretržite. Môj problém je v tom že PC mi ide častokrát niekoľko dní vkuse a celý čas je pri tom otvorený prehliadač (FireFox). Počítač počas nečinnosti aj uspávam. Akurát že po pár dňoch (niekedy už aj po 1 dni) začne celý prehliadač sekať/mrznúť asi aj na 3 sekundy. Deje sa to hlavne na náročnejších stránkach ako napr. FB. Pomôže reštartovanie karty ale nie na dlho. Čo sa týka HW tak je to AMD FX-6300, 16GB RAM a SSD. Počas tohto mrznutia nedochádza ku 100% vyťaženiu ani CPU, ani disku a RAMka je na max. 10GB obsadenej kapacity. Je to len zle optimalizovaný prehliadač alebo ako by som to mal vyriešiť? Akonáhle zavriem FireFox a znovu otvorím (kľudne aj tie isté stránky z predošlej relácie) tak už to ide normálne...
0

zdenko4017
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 546
Dátum registrácie: 28 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa zdenko4017 » 30 Apr 2020, 09:56

Nepoužívaj FF, je to kopec neštastia. Pomaly ale isto skape lebo nieje schopný držať krok s ostatnými. Začni použivať chrome.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Apr 2020, 10:54

chrome je este horsi bordel ako ff.
Ono to spomalenie casto robi milion javascriptov na strankach, ktore su neoptimalizovane. ja to robim tak, ze raz za cas killnem ff cez spravcu uloh a potom dam obnovit stranky.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Sinuhet
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 24 Feb 2020, 19:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa Sinuhet » 30 Apr 2020, 11:12

Podla mna uplne normalne spravanie kazdeho dnesneho prehliadaca. Ja ked mam Firefox otvoreny dlhsie tak mi prestane fungovat pridavanie zaloziek a dokonca prestane zapisovat historiu prehliadania...
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa budvar10 » 30 Apr 2020, 11:27

Treba mať Ad-Block, nepovoľovať podľa možnosti cokies, atď. Skús vymazať históriu, cokies a potom reštartni FF. Mal by ísť ako nový, ale časom to bude robiť znova. Problém nie je ani tak v prehliadači ako v stránkach, ktoré navštevuješ. Dnes ale už pomaly všetky stránky požadujú niečo. Treba rozumný kompromis. Ja osobne stránku, ktorá chce výnimku v AdBlock radšej hneď zatvorím. A kto tvrdí, že FF je bordel oproti Chrome tak sa hlboko mýli. Pozrite sa na aktivity Chrome na vašom PC, a o Google ani nehvorím, no ale ako bez Google.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Apr 2020, 11:47

Na staršom NTB (W7) mám Operu aj Chrome.. Nejakým nedopatrením sa mi spustili aktualizácie - ináč odfurt zakázané - a ntb sa neskutočne spomalil. Pri obnove stránky napr. tu na SE len krútilo kolečkom a po cca 20 sek ju konečne obnovilo (v oboch prehliadačoch...a nie len tu).
Vrátil som čistú inštaláciu zo zálohy (bez aktualizácií) a všetko išlo znovu OK. Po chvíli sa opäť spustili ZAKÁZANÉ aktualizácie - nechápal som... Nakoniec som po ďaľšej obnove Windows Update musel zakázať aj v službách a pri vypnutom internete, lebo furt sa to hrabalo za aktualizáciami... Teraz je to OK aj s Operou aj s Chrome...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa Edgar » 30 Apr 2020, 11:51

Ďakujem za rady. Takže bohužiaľ som sa zase dostal k tomu, že to nie je chyba ale vlastnosť. Čo sa týka vymazania histórie a všetkých údajov prehliadania tak samozrejme to pomôže na pár týždňov kedy to zase ide ako "nové", ale po pravde históriu nemažem nikdy pretože často vyhľadávam niektoré veci viackrát a hlavne v Google výsledkoch už viem ktoré som navštívil a tak podobne. Cookies taktiež veľmi neprichádza do úvahy pretože odznova sa prihlasovať na cca 20 stránok (niekde už ani neviem heslá, ani nie sú uložené :D) si nemôžem dovoliť. FireFox používam asi 3-4 roky a keď preinštalujem Windows alebo kúpim druhý počítač tak si celý profil prehliadača z AppData skopírujem a vložím do nového.
Proste mne toto celé príde tak, ako keby si na aute musel každých 20 km vypínať motor a znova naštartovať. Čiže celkom neprípustný stav. A samozrejme sekať mi to schválne začne vždy vtedy ak niečo potrebujem vyriešiť čo najrýchlejšie. Ja len nechápem ako je stavaný Windows Server, že to beží nonstop, ale to je na inú tému.
Sinuhet napísal:dokonca prestane zapisovat historiu prehliadania
Tak toto som teda nečakal, ale aspoň už mám vysvetlenie toho že niektoré stránky mi v histórii nenájde aj keď presne viem ako sa volajú. To je celkom fail.

mr.dred áno Windows 7 má s týmto problém, pretože jeden z procesov svchost.exe často "zblbne" ak nenastavíš updaty po inštalácii a bude vyťažovať CPU na 100%, to som riešil už veľakrát a nezávisle od HW. Treba potom nastaviť celý service Windows Update ako "Disabled" tak ako píšeš pretože defaultne je to nastavené na spustenie pri štarte Windowsu.
0

zdenko4017
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 546
Dátum registrácie: 28 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa zdenko4017 » 30 Apr 2020, 14:15

dobre, presvedčili ste ma. FF je dobrý prehliadač, iba každy jeden z Vás vypína/maže/reštartuje čo chvíľa. Ja o tom že FF je brzda nepísem len tak. Keby som vám napísal že už aj posraný Edge ho predbehol ešte predtým než ho MSFT pustil von ako wide release tak to je už totalne choré a ich zlyhanie, to že oni odmietajú AKÚKOĽVEK integráciu na AKEJKOĽVEK platforme bude ich záhubou, Kerberos tu máme dve dekády, PKI auth takmer 3, a FF DOTERAZ nie je schopná používať systémový store na validáciu certifikátov, škrabu sa z toho developeri za hlavu, useri za hlavu, a admini ti to dávno vzdali. Aby ja som musel ZVLÁŠT importovať root cert čo sa rieši už výhradne cez GPO/MDM/SCCM na tisíckach systémov je totálne v renaulte. DoH ani nehovorim, to bude totálna popičovka ked mi budú useri reptať že im nejde autologon na intranet v SPO (na čo to dnes pouziva 90% firiem). A áno, viem že už dorobili GPO, a nie, stále im to nefunguje lebo oni to majú na saláme aktualizovať, nikto nekontroluje funkčnosť a pod. A čo som uz naznačil, aby mi browser štartoval 3 sekundy na NVMe tak to teda nie, IEčko je síce masochizmus a kto ho používa sa proste nemá rád, ale aby mi IE nabehlo hneď, Chrome hneď ale FF má toto chovanie už roky, sorry toto proste nie...

Takže toľko k tomu, kludne si to používajte, ale potom nefrflite že to nejde alebo že to musíte reštartovať. Nemám rád Google ale aspoň ich browser ide používať.

A áno, neupdatovať EOL OS je tiež dobrá cesta.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa Marek1975 » 30 Apr 2020, 17:03

Mám NTB už asi druhý rok (permanentne zapnutý na kábly), za ten čas možno 24 hodín, kedy bol vypnutý a VŽDY na na ňom bol zapnutý FF s asi 30/40 kartami a žiaden problém som nikdy nezaznamenal. FF mám synchronizovaný s ďalšími 3 zariadeniami a všetko ide bez problémov. Notebook je od HP G250, 4GB Ram, 1x ssd 500GB a 1x HDD 500 GB, je to pracovný notebook. Takže v tomto by som si do FF nedovolil kopnúť.
PS: za dva roky ho "uspávam" spôsobom "zatvorím ho a idem spať" - samozrejme zo všetkým čo je na ploche, následné prebudenie do cca 6 sec. v rovnakom stave v akom som ho nechal
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa medved » 30 Apr 2020, 17:44

Ja síce aktuálne FF nepoužívam, no mám tu Chrome, Operu, Vivaldi.. predtým aj Firefox som mával a nespozoroval som nejaké takéto problémy, čo by som si vyslovene, že všimol a bol to viditeľný problém. PC stále na noc sa vypína, inak cez deň beží stále.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Apr 2020, 18:25

mr. dred: ano, windows ma taku zvlastnost, ze kriticke aktualizacie instaluje aj ked aktualizacie su vypnute, resp. nastavene na manualne.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa Edgar » 09 Nov 2022, 13:56

Tak len menší update, keďže opäť na nejaký čas nastalo obdobie, kedy som pri PC aj 12 hodín denne, je tento problém pretrvávajúci dodnes, čo je až neuveriteľné a nepochopiteľné. Od času písania tohto príspevku som 2x vystriedal HW (1. i5-3570, 24GB RAM, 870 EVO SSD čo bolo takmer dobové maximum danej konfigurácie, no výsledok rovnaký ako s AMD), momentálne vyše roka mám 2. PC i5-11400, 32GB RAM, RTX 3060, Samsung 970 EVO PLUS (M.2 NVMe) ale problém s Firefoxom navlas rovnaký, HW chyba to zaručene nie je, procesor ide na max. 20%, RAM na max. 50% (keď znova Firefoxu j*bne a jedna karta zaberá 3GB RAM) a prehliadač sa proste sekne a o nejakú sekundu sa odsekne. Som z toho zmätený, že v technologicky najvyspelejšej dobe stále neexistuje 100%-ne použiteľný softvér pre Windows. Keď už budem dosť veľký na to, aby som kúpil Mac, verím, že sa sem ozvem zase s tým, že už to konečne bude fungovať.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 09 Nov 2022, 15:01

podakuj sa zle urobenym strankam, ktore pouzivaju milion javascriptu a desiatky dotazov na pozadi, ktore nie vzdy korektne ukoncuju.
Nechcem ti kazit iluzie, ale mac nie je o nic lepsi, nez windows, alebo linux. Skor tam budes viac nadavat, lebo je tam podstatne menej moznosti si to upravit podla seba, je to skor postaveny na filozofii: tu mas nieco, co je podla nas dobre a pouzivaj tak, ako to je.
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

vlado5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 19 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa vlado5 » 09 Nov 2022, 19:27

Neviem, či prechod na MAC OS ako píše Edgar pomôže, ja fičím na Linux MINT a na FF mám otvorených aj
30 kariet. Po zapnutí počítača vyťaženie RAM asi 30% postupne stúpa (cca 30 min) až na 100% a potom už seká. Pomôže len reštart aplikácie FF. Laptop je starší, RAM 4G, Intel© Core™ i3-4030U CPU @ 1.90GHz × 2
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa Edgar » 09 Nov 2022, 23:41

Ale veď ja nemám HW chybu... snáď mi netreba 64GB RAM kvôli Firefoxu :D Proste ten program nezvláda sám seba alebo ako to nazvať...
0

Používateľov profilový obrázok
Sinuhet
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 24 Feb 2020, 19:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa Sinuhet » 10 Nov 2022, 09:40

Ja som presiel na Macika a bolo to asi moje najlepsie rozhodnutie v IT. Pouzivam stale aj Windows a obcas skusim Linux ale nic nedosahuje komplexnosti OS X. Viem aj OS X ma svoje chyby ale stale je to pre mna najlepsi OS. Je zaujimave je ze iOS a iPhone dodnes nemam rad, stale spominam na milovane Blackberry ktore som pouzival roky a okamzite ak by bola moznost tak sa znovu vratim. Mimochodom presiel som z FF na Brave (Safari nemam rad) ale aj ten prehliadac treba obcas restartovat lebo sa spomaluje...
1
Obrázok 1

solec
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 14:41
Bydlisko: Prešov

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa solec » 10 Nov 2022, 10:03

vďaka za diskusiu, už mi je skoro jasné, prečo som prestal DELL s FF uspávať na noc .... :yawinkle:
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 10 Nov 2022, 11:18

Edgar napísal:
09 Nov 2022, 23:41
Ale veď ja nemám HW chybu... snáď mi netreba 64GB RAM kvôli Firefoxu :D Proste ten program nezvláda sám seba alebo ako to nazvať...
Ten program zvlada sam seba, problem su stranky. Prasacky napisane javascripty, ktore si nedokazu po sebe upratat, neukoncuju korektne spojenia, a stale vytvaraju nove instancie.
Prehliadac nevie, ze tieto objekty uz stranka nepotrebuje, alebo ze tieto spojenia uz nebude vyuzivat, preto ich nezrusi, ale stale drzi v pamati. a stranka si veselo vytvara nove.
Ak si nechas otvoreny len firefox, tak on sam ti nebude zrat procesor a pamat.
plus su tam take vychytavky, ako obnovenie zatvorenej stranky - aj to sa niekde musi zaznamenat...
Aj na macu ti vie prehliadac zobrat vsetku pamat a procesor
Kludne si otvor 30 stranok v chrome, a uvidime ci aj on nevyzerie vsetku pamat.
1
Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Spomalenie prehliadača pri dlhodobom otvorení

Príspevok od používateľa Atlan » 10 Nov 2022, 12:31

To bude tymi modernimi pc s 16GB ram. Na t5500 procesore s 2GB ram som mal bezne otvorene 4 prehliadace s dokopy 100kartami a okrem obcasnej hlasky, ze je malo pamete, nebol problem :D
1
Obrázok 1

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok