Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Naladenie vysielacky

Naladenie vysielacky

Chcete pomoc┼ą v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Naladenie vysielacky

Odosla┼ąod besttracker » 16 J├║n 2013, 21:45

Zdravim vŠetkych
po dlhej dobe rozmyslania tak uz aj patrim od vcera do majiteloch CB vysielacky,hoci len v aute,ale aj to sa pocita (sna┼ą ) ,len este by som potreboval nejakeho cloveka, ktory ma chut,trocha casu a vedel by mi niekedy ked pojdem okolo vyladit antenu s vysielackou LEGEND II priamo v nakladnom aute niekto zo ┼Żiliny,pripadne okolia najde sa niekto kto sa tomu rozumie? .Diky vopred za reakciu
besttracker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 205
Vek: 31.63
Zalo┼żen├Ż: 28.10.2010

Re: Naladenie vysielacky

Odosla┼ąod oravan » 16 J├║n 2013, 21:51

o ake pasmo sa jedna
oravan

Odosla┼ąod besttracker » 16 J├║n 2013, 22:26

ahoj
ide o klasicku 40kanalovu CB vysielacku toto su udaje z webu o nej:

Po─Źet kan├íl┼».................................... 40FM
Kmito─Źtov├Ż rozsah.............................26.965-27.405MHz
Modulace......................................... FM(F3E)

Prij├şma─Ź:
Citlivost............................................0,5┬ÁV/20dB SINAD
Kmito─Źty mezifrekvenc├ş....................10,695MHz/455kHz
V├Żkon NF zesilova─Źe....................... max.5W
Vys├şla─Ź:
V├Żstupn├ş v├Żkon................................ 4W/FM
Kmito─Źtov├Ż zdvih.............................. max. 2 kHz
besttracker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod oravan » 16 J├║n 2013, 22:28

ale k tomu je aj antena origoš naladena na danu lamdu
oravan

Odosla┼ąod besttracker » 16 J├║n 2013, 22:46

no antenu mam kupovanu ku CB Antenu Lemm AT 1200,a co sa tyka naladenia,ja to potrebujem naladit (SWR)aby mala nejake vlnenie nastavene na 1-1,5 lebo ak to neni naladene ma to horsi prijem a pripadne potom cosi odide..
besttracker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Jirka84 » 17 J├║n 2013, 07:49

besttracker nap├şsal:Zdravim v┼áetkych
po dlhej dobe rozmyslania tak uz aj patrim od vcera do majiteloch CB vysielacky,hoci len v aute,ale aj to sa pocita (sna┼ą ) ,len este by som potreboval nejakeho cloveka, ktory ma chut,trocha casu a vedel by mi niekedy ked pojdem okolo vyladit antenu s vysielackou LEGEND II priamo v nakladnom aute niekto zo ┼Żiliny,pripadne okolia najde sa niekto kto sa tomu rozumie? .Diky vopred za reakciu

Jako kamionista (nebo i pansk├Ż ko─Ź├ş), jist─Ť jezd├ş┼í nejen po Evrop─Ť, ale i po ─îesku. I mobilka je CB schopn├í , za─Ź├şnali jsme na n├ş mnoz├ş (dodnes ji m├ím na komunikaci se zn├ím├Żmi o pt├íkovin├ích, krom skype, m├şsto drah├ęho kec├ín├ş p┼Öes mobil). Pojede┼í-li p┼Öes Moravu (Olomouc = st┼Öed EVROPY :) ), dej v─Źas v─Ťd─Ťt SZ, PSVmetr m├ím (jsem s v├ími ┼Öidi─Źi ─Źasto v kontaktu na p├ísmu a┼ż po mohelnick├Ż kopec-zn├ím├í k├│ta v zimn├şm obdob├ş), nalad├şme , vyzkou┼í├şme nejen dosah, pokec├íme konkr├ętn├ş probl├ęmy, v├Żhody, nev├Żhody , atd atd., za p┼»l hodiny povinn├ę p┼Öest├ívky nem├íme co ┼Öe┼íit :)
Mám rád: Tady jsi taky doma
Pro radost
Zabava doma Kutn├í Hora ... Z├íbava pro zn├ím├ę Pod─Ťbrady

..mlad├ş ned─Ťlaj├ş v┼żdy , co se jim ┼Ö├şk├í..
Jirka84
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1936
Vek: 68.53
Zalo┼żen├Ż: 21.03.2012

Odosla┼ąod pixell » 17 J├║n 2013, 09:27

Ak by si ┼íiel okolo Doln├ęho Kubina sad by som si na┼íiel ─Źas :)
Alebo si k├║p SWR meter ja som dal za m├┤j mysl├şm okolo 20e.
pixell
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 451
Vek: 37.2
Zalo┼żen├Ż: 14.02.2012

Odosla┼ąod datam » 15 J├║l 2013, 16:25

Ked p├┤jde┼í okolo Senice daj vedie┼ą. Zmera┼ą vieme ale s laden├şm je to pri mobilk├ích trochu zlo┼żit├ę. Niktor├ę je mo┼żn├ę ladi┼ą ale to sa skorej jedn├í o tie kvalitnej┼íie. Klasick├ę magnetky a lasn├ę 1/4 s├║ u┼ż naladen├ę a jedin├í mo┼żnos┼ą je laden├şm koaxi├ílneho vedenia. Viacej u t├Żchto ant├ęn pom├┤┼że n├íjs┼ą vhodn├ę miesto na aute kde bude ako tak fungova┼ą a magnetku samozrejme na plech. Bez plechu magnetka nie ┼że nebude dr┼ża┼ą ale ─Źuduj sa svete ani fungova┼ą :D

T├║to ant├ęnu nepozn├íl a neviem ─Źi sa d├í preladi┼ą resp. doladi┼ą. PSV pod 1,5 na aute to je skorej z├ízrak :D Bude┼í r├íd ak to dostane┼í pod 2 a v┼íeobecne dobr├ę PSV je aj 3. To m├í┼í stratu iba 3dB ─Źo je 0,5S. Pri mobile ┼żiadna trag├ędia. Pri PSV nad 3 u┼ż hroz├ş zhorenie koncov├ęho tranzistora (videl som nieko─żko desiatok kusov - zavysielanie bez pripojenenj ant├ęny). Inak ak je dobr├ę PSV tak ti to vysiela a stani─Źka sa po─Źas vysielania nezahrieva. To ostan├ę u┼ż je iba zlep┼íenie stavu a nejak├ę enormn├ę zlep┼íenie ne─Źakaj. Napr├şklad ┼że sa dovol├í┼í 100km :) aj ked m├ím spojenia stabil s mobilom aj nad 100km.

To oravan: ak nevie┼í v akom p├ísme v SR je povolen├ę prev├ídzkova┼ą CB tak rad┼íej ani ni─Ź nep├ş┼í. Na to ┼że je pondelok si ma dobre pobavil.
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2330
Vek: 37.29
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod oravan » 15 J├║l 2013, 17:45

no jo ved ja som sprost├Ż
oravan

Odosla┼ąod Wattoze » 30 Jan 2019, 22:17

ak by sa na┼íiel niekto ┼íikovn├Ż z okolia Zvolena tie┼ż by som potreboval naladit za rozumnu cenu kontakt wattoze@gmail.com
Wattoze
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 26.07.2018

Odosla┼ąod datam » 05 Feb 2019, 17:39

tu nenájdeš nikoho. Skús na fóre Pala Bratislava pbh.sk

73
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod marioo » 05 Feb 2019, 17:49

Magnetky sa ladili inbusom hore dole 1-2 cm pr├şpadne ┼ítipa─Źkami... a samozrejme PSW metrom ale v┼żdy to bolo od 1,5-1,8 - 2,0 lep┼íie PSW sa malokedy podarilo... (hovorim o 15-20 rokov antenach dozadu) a magnetkach

Ke─Ć p├┤jde┼í okolo Handlovej tam Ti Lubo (Allamat) iste porad├ş ... https://www.cbone.sk/
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 708
Vek: 46.13
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod datam » 11 Feb 2019, 11:36

Mobilky na lamin├ítovej n├ístavbe pr├şpadne na zpet├íkoch bol z├ízrak naladi┼ą aj na 2 :D a druh├í vec pri kami├│noch kde sa dohovoria aj tak max na 7km to PSV aj tak nehraje nejak├║ z├ísadn├║ rolu. Ale palec hore za snahu a z├íujem. Koncov├Ż stupe┼ł sa ti po─Ćakuje.
datam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Nasp├Ą┼ą na VF technika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist