Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Embedded C

Embedded C

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

Embedded C

Odosla┼ąod Janko12345 » 20 Jan 2017, 11:49

Ahojte.

Chcel by som za─Źa┼ą s programovan├şm ARM MCU, ale neviem is vybra┼ą ktor├║ platformu. M├┤┼żete mi odporu─Źi┼ą kde za─Źa┼ą na ─Źo sa orientova┼ą ─Źo si zvoli┼ą ? Ide├ílne platformu kde sa d├í zohna┼ą nejak├Ż dobr├Ż tutori├íl pr├şpadne kniha.

─Äakujem vam vopred za odpovede
Janko12345
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 1
Zalo┼żen├Ż: 20.01.2017

Re: Embedded C

Odosla┼ąod 24mato » 20 Jan 2017, 14:46

Ja by som odporucil Freedom platformu od Freescale/NXP.

Tu najdes zoznam dostupnych FRDM dosiek. Daju sa kupit normalne na Farnellu a podobne.

http://www.nxp.com/products/software-an ... &pageNum=1

Na zaciatok by ti mal freedom stacit. Procesor si vyber aky chces. Kazdy ma nieco ine na sebe zavesene, napriklad touch periferiu, usb a podobne. Ak potrebujes viac informacii napriklad aj o IDE a podobne kludne mi napis SS.
Darovan├ęmu tranzistoru sa na krem├şk nepozeraj.
24mato
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 287
Zalo┼żen├Ż: 09.06.2011

Re: Embedded C

Odosla┼ąod jirka.jirka. » 20 Feb 2017, 11:34

FRDM jsou super. Mysl├şm, ┼że dv─Ť desky m├ím doma. Sem tam jsem na nich n─Ťco sp├íchal.

Jinak posledn├ş dobou pokukuju po n─Ťjak├ęm NUCLEO kitu od STM32. Dostupn├Ż u TME, ..... za p├ír korun (n─Ťco kolem 500K─Ź = 18ÔéČ). Komunita kolem toho je ┼íirok├í, tutori├íl┼» a┼ż a┼ż. Dokumentace taky docela dob┼Öe ud─Ťlan├í.
jirka.jirka.
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 866
Zalo┼żen├Ż: 17.10.2008

Nasp├Ą┼ą na C,C++,C#

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist