Existuje mrazák s oddeleným kondenzátorom?

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Existuje mrazák s oddeleným kondenzátorom?

Príspevok od používateľa Mego » 22 Feb 2017, 22:48

Odpoveď na moju otázku je zrejme nie, no aspoň to skúsim. Zrejme by som však chcel utopiu :D

Ide o to, že mám v dome spravenú malú miestnosť, ktorá bude slúžiť ako komora na uskladnenie potravín atď. Problém je ten, že nemá okno, ani odvetrávanie. No a do tejto chyži (podlaha o ploche 1,5 štvorca) by sme chceli umiestniť mrazničku. Problém je ten, že kondenzátor mrazničky bude vyhrievať, čo pri tak malej miestnosti zrejme nebude zanedbateľné a ani to nebude možné vetrať.

Preto sa chcem spýtať, či niekto videl, počul, cítil, čítal,... o nejakom spôsobe, ako by sa kondenzátor dal oddeliť od chladiacej krabice?
Moja predstava je taká, že mraziaci box by bol v jednej izbe, cez stenu by šla diera s trubkou na freon a v druhej izbe by bol schovaný kondenzátor... Ale to by som chcel asi veľa?
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Existuje mrazák s oddeleným kondenzátorom?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 22 Feb 2017, 22:56

dat sa da vsetko, rozdelit to na 2 kusi a vymennik hodit vonku, alebo na nejake ine miesto mimo kompresora, ale....

1. system je nutne predlzit trubkami
2. je nutne znovu naplnenie
3. utiahne to potom kompresor?

prakticky velke chladnicky v skladoch, klimatizacie su robene na takomto principe, to len v domacich podmienkach je to vtesnane do jednej krabice. Podla mna sa to da, len treba zvazit tie tri body vyssie
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Existuje mrazák s oddeleným kondenzátorom?

Príspevok od používateľa Maek43 » 23 Feb 2017, 09:05

Nebolo by už jednoduchšie nechať to tak, a prirobiť nejaké odvetrávanie z oblasti kondenzátora von ?
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Existuje mrazák s oddeleným kondenzátorom?

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Feb 2017, 10:21

Zadeklovať kondenzátor do plechovej skrine , dolu by bol otvor cez stenu pre prívod vzduchu zvonku a hore zase cez stenu vývod vzduchu vonku ,prípadne aj s ventilátorom pre nútenú cirkuláciu.Napojiť to hliníkovou flexihadicou.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

alois

Re: Existuje mrazák s oddeleným kondenzátorom?

Príspevok od používateľa alois » 23 Feb 2017, 12:05

Mraziaci box (na ležato), alebo brazničku (na stojáka s policami?) a hlavne aký výkon má to mraziace zariadenie? Lebo tak jako to ty popisuješ, asi ani jedna stena nie je obvodová.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Existuje mrazák s oddeleným kondenzátorom?

Príspevok od používateľa elmoto » 23 Feb 2017, 13:47

Prečo nechceš spraviť vetrací otvor do steny smerom von ? Tak isto malé okienko otvor 50x50cm veď to je brnkačka.
0
nie som tu

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Existuje mrazák s oddeleným kondenzátorom?

Príspevok od používateľa Mego » 23 Feb 2017, 22:43

Ani jedna stena nebude obvodová, inak by tam dávno bolo okno a neriešil by som tu tieto futuristické veci :D

Mrazak bude klasicka mraznička stojaca s policami. Výkon, ani nič ešte neviem.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

alois

Re: Existuje mrazák s oddeleným kondenzátorom?

Príspevok od používateľa alois » 24 Feb 2017, 04:14

Pýtal som sa iba preto, lebo ja osobne mám šuplíkový mrazák vysoký 1,8m, jednokompresorový v miestnosti bez vetrania (1,2x1,4m = 1,7m2) už viac jako 10 rokov bez tepelných a iných problémov. Tým, že kompresor nebeží v kuse, tak tento problém nie je. A aj stena za mrazákom absorbuje časť tepla. A tým, že to máš nevykurované priestory aj keď vo vnútri domu, tak problém asi nebude.

elmoto: to mi pripomýna, jako hovoril jeden chlapík:" Vždy som túžil mať v obývačke strešné okno. Tak som si ho spravil. Iba susedia ktorí bývajú nado mňou v paneláku majú proti tomu neustále výhrady..."

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Existuje mrazák s oddeleným kondenzátorom?

Príspevok od používateľa elmoto » 24 Feb 2017, 09:45

Treba hneď napísať že je to miestnosť bez vonkajšej obvodovej steny. A vetranie cez plafon nič? Či zas sa dozvieme, že je tam ďalšie poschodie? Nedá sa ti spraviť vetracie mriežky na dverách? Jedna hore odvod tepla a druhá dole prívod studeného čerstvého vzduchu. Je to bežná vec. Lebo nevetraná špajzka smrdí problémom.
0
nie som tu

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Existuje mrazák s oddeleným kondenzátorom?

Príspevok od používateľa Mego » 01 Mar 2017, 22:35

Presne tak, nad tým je ďalšie poschodie. Mám ho teraz zbúrať, či?
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Napísať odpoveď