Umývačka riadu Akú kúpiť?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa jmalik93 » 25 Mar 2017, 13:52

Zdravím, keďže som tvor lenivý rozhliadam sa po umývačke riadu, bude to moja prvá :D
Načo si mám pri kúpe dávať pozor ? Zatiaľ som dostal typy na značku: Gorenje a Bosch čo na ne hovoríte ? :ANAL:
Moje typy sú:
- https://www.alza.sk/bosch-smv-53l50eu-d2807965.htm
- https://www.nay.sk/bosch-smv40c10eu-umyvacka-riadu-60cm
- https://www.nay.sk/gorenje-gv64161-vsta ... acka-riadu

Vopred ďakujem za každú pomoc pri výbere
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa mr.dred » 25 Mar 2017, 14:12

Mám Bosch 2,5 roka .. zatiaľ bez problémov :partyman:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Najgel
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1695
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Námestovo, Žilina(škola)
Vek: 29

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa Najgel » 25 Mar 2017, 16:49

Máme Fagor uz 5 rokov a za tu dobu ani jeden problém.
0
Keď neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Texas Instruments DSP TMS320Fxxxxx
Tevo Tarantula 3D
Ponúkam 3D tlač.
Ponúkam návrh a vývoj elektroniky na zákazku.

UNIZA 5.ročník

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa romiadam » 25 Mar 2017, 16:57

Ja som kúpil vstavanu Siemens iQ300,
http://www.decorium-uk.com/p_images/_10 ... M031GB.jpg
ktorá nemá predný panel, t.j. Keď máš zavreté dvere ani nevieš že je tam umyvacka. Mám taký problem, že keď do umýva A ja otvorím dvere, tak para sa skondenzuje zospodu dosky linky až tak že sú tam kvapky vody. Ta doska mi na jednom mieste naspodku napučala V dĺžke asi 8 cm. Medzi doskou a predným panelom som mal medzeru asi 4 mm, teraz tam kde napučala doska je už len asi 1 mm. Ja som tU dosku po inštalácii asi niečím pretriet, asi neakym lakom alebo niečím inym.
Neviem ako je to u tých čo majú predný panel alebo U nevstavanych.
Keď neotvorím dvierka po umytí a nechám umývačku vychladnut, tak riad nie je suchy, sú na ňom kvapky vody.

Neviem či vy ostatní máte podobný problem....

So samotnou umývačkou nemám žiaden problem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa jmalik93 » 25 Mar 2017, 18:16

Tuším žeby sa tam mala nalepiť špeciálna páska, vyzerá ako AL páska ... videl som to YT. Ja mám obavy z inštalácie umývačky ... či si nato niekoho zavolať alebo či to zvládnem sám... presnejšie ide o demontáž aktuálnej skrinky kam poputuje umývačka
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa nalimko33 » 25 Mar 2017, 20:37

OT: ženatí majú umývačku v cene... hehe
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
vosa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 24 Okt 2012, 09:34
Bydlisko: Bratislava

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa vosa » 25 Mar 2017, 21:25

Osobne odporucam Bosh, alebo Siemens (je to rovnaky vyrobca). Ale v robote derieme uz dost dlho a bez problemov Whirpoolku. Z praktickych dovodov by som zvolil taku, ktora ma na pribory suflik hore a nie kosik dole. Kosik zabera dost miesta oproti sufliku, hlavne ked tam chces dat par hrncov. Okrem toho v sufliku mas pribory pekne rozlozene. Na fotkach hned vidno ktora to ma. Z tvojich tipov len Gorenje.
Dalej by som odporucil pozriet, ci to ma program "auto", ked si sama kontroluje teplotu, co dost znizuje dlzku cyklu pri menej spinavom riade.

Dalsiu srandu zazijes pri instalacii. Ak budu predne dvierka dost dlhe a Boshka ma na to malo miesta v spodnej casti, bolo treba kupit taky noznicovy system. Napr. v IKEA to kupis ako Behjalplig.
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa E001 » 25 Mar 2017, 21:53

nalimko33 napísal:OT: ženatí majú umývačku v cene... hehe
No veď... Tá moja automaticky umývala riad 25 rokov :thanks: , no dcéra mi zohnala pred mesiacom polroka starú Siemensku. Teda darovanému koňovi na zuby nepozeraj - sa hovorí. Trest pre mňa bol nájsť v kuchynskej linke priestor 55 cm široký, nakoľko mám moduly 50 a 60 cm široké. Tak som vyhodil dva moduly 50 cm a do voľného priestoru som spravil poličky a basta. Ďalším problémom bola biela farba - v nemenovanom obchode pre kutilov som kúpil samolepiacu tapetu a olepil som dvere. Ovládací panel som ponechal pôvodný biely, lebo aj sporák aj chladnička v kuchyni sú biele, tak to tak nekričí. Zatiaľ spokojnosť.
0

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa jmalik93 » 26 Mar 2017, 01:07

Je potrebné oblepiť spodok pracovnej dosky AL páskou proti pare alebo naň pripevním AL plech ktorý obdržím spolu s umývačkou ?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Mar 2017, 04:06

Ja som dostal plech, ktory sa daval na vrchnu cast boxu (drevotrieska hore medzi umyvackou a vrchnou doskou). Ta nenapucala. Ta je ochranena.

U mna bol problem vo vrchnej doske. Zdola v mieste kde sa konci zulovy efekt a prechadza to do klasickej jednofarebnej casti je paska ktora asi zlyhala (asi na h....o prilepena paska). Takze, jasom ta len chcel upozornit, ze pred/pocas/po instalacii sa na to zameraj a pre istotu to este niecim prelep (ak tvoja doska je tiez drevotrieska s neakym tym efektom). Ak mas pravy kamen tak ta to nemusi trapit. Tam ti nic nenapuci. :-D
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

johnyfly1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 30 Sep 2010, 00:00

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa johnyfly1 » 26 Mar 2017, 10:37

ja som chcel tiez plne vstavanu ale chcel som aby sa mi zobrazoval cas do konca umyvania tak som si vybral vstavanu bosch s prednym panelom a nemozem vynachvalit :)
0

Používateľov profilový obrázok
vosa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 24 Okt 2012, 09:34
Bydlisko: Bratislava

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa vosa » 26 Mar 2017, 12:51

Ochranny plech alebo pasku na pracovnu dosku dostanes k umyvacke.
Ked chces aj plne vstavanu (bez predneho panela) aj info o zostavajucom case, najdes aj take, co premietaju tieto informacie na podlahu.
0

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa jmalik93 » 31 Mar 2017, 00:25

Zdravím páni, ešte raz ďakujem za pomoc a rady.
Nakoniec som skončil pri https://www.alza.sk/siemens-sn636x00me- ... slusenstvi vzhľadom k tomu že niektoré Bosch umývačky sa vyrábajú v Poľsku - poznávací znak vnútorné plastové dno umývačky nie nerezové
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa romiadam » 31 Mar 2017, 04:05

Presne tento mam aj ja, len moj nema tlacitka ale dotykove body. Cas do konca umyvania ti svieti na zem.
Ako som spominal, pri instalacii mysli na paru ktora sa ti po otvoreni za tepla bude kondenzovat na spodku dosky kuch. linky. Aby ti nenapucala (ak by tam boli neakr prasklinky a pory) ako mne.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 31 Mar 2017, 07:36

romiadam napísal:...ktorá nemá predný panel, t.j. Keď máš zavreté dvere ani nevieš že je tam umyvacka. Mám taký problem, že keď do umýva A ja otvorím dvere, tak para sa skondenzuje zospodu dosky linky až tak že sú tam kvapky vody.
Je to vseobecny problem umyvaciek, ja to riesim tak, ze ju vecer zapnem a rano vyberam riady, dovtedy pekne vychladne a aj riad je suchy. Ja som kupoval komplet linku na mieru aj so spotrebicmi, tak tam s tou paskou uz pocitali.
vosa napísal:Osobne odporucam Bosh, alebo Siemens (je to rovnaky vyrobca). Ale v robote derieme uz dost dlho a bez problemov Whirpoolku.
Ono, vsetky tieto 3 znacky su to iste, teda aspon pred par rokmi sa skladali v jednej fabrike, len sa lepilo ine logo a balili do inych krabic.
Ja v poslednej dobe vyberam len podla toho, aky je servis a dostupnost nahr. dielov. Inak nevidim velke rozdiely medzi znackami (aj tak kopa dielov je rovnakych).
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

vlasti
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 12 Dec 2010, 00:00
Bydlisko: Dubnica n/Vahom

Re: Umývačka riadu Akú kúpiť?

Príspevok od používateľa vlasti » 02 Apr 2017, 10:51

chlapci dajte kamennu pracovnu dosku a mate po probleme s oduvanim obycajnej pilinovej. A to nehovorim co vydrzi, po piatich rokoch pouzivania ako nova.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok