Schema Akuset Rukov

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Schema Akuset Rukov

Príspevok od používateľa misocko » 23 Okt 2016, 20:29

ahojte

nema niekto nahodou schemu tejto zavaracky / nabijacky?

vopred dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Schema Akuset Rukov

Príspevok od používateľa misocko » 27 Okt 2016, 21:47

nikto nema? :(
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Schema Akuset Rukov

Príspevok od používateľa misocko » 20 Nov 2016, 18:43

surne potrebujem
nefunguje regulacia prudu zvaracky smerom nadol, po zapnuti ide pridavat od minma, ubrat sa vsak neda, musi sa vypnut a znova zapnut pri potaku na minime.. niesom pri tom, budem az na vianoce a dovtedy by som chcel omrknut schemu co to moze byt
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Schema Akuset Rukov

Príspevok od používateľa mirosne » 21 Nov 2016, 09:40

Skús napísať pánovi muzikerovi,on v tejto téme niečo spomína.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Schema Akuset Rukov

Príspevok od používateľa misocko » 28 Dec 2016, 11:24

Nensiel niekto?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Schema Akuset Rukov

Príspevok od používateľa misocko » 28 Dec 2016, 23:41

OK, k scheme sa asi nedostanem , tak skusim takto :
otec dostal tuto zvaracko nabijacku. Spolu s bratom zistili ze zvaracka sice zvara pekne , ale nereguluje prud smerom nadol. Ked to zapnu a potak prudu je na minime a skusa zvarat tak sa tvari ze je tam maly prud, pridanim potakom stupne hore a da sa zvarat, da sa pridavat prud. Prud sa vsak neda ubrat, ubratim na potaku uz nereguluje smerom dole, ostane vysoky. regulacia je robena tymi diodami s s vyvodom (tyristor alebo triak :lol: )
niesu tu starsi pani elektrikari ktory by mi vedeli poradit , mozno sa stretli s nie presne tymto ale niecim podobnym (typujem ze zvaraciek riadenych tyristormi bolo hafo a niekto to aj opravoval, ja osbne rozumiem iba IGBT a MOSFET, viem sice ze tyristor sa ovlada prudom a dokonca som doma skusal riadit ako tyristor tak aj triak aby som ich pochopil, neviem vsak ci toto bude stacit na opravu tej zvaracky)
vopred dik
0

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: Schema Akuset Rukov

Príspevok od používateľa clim-ber » 29 Dec 2016, 09:50

Ved napis si ten dotaz na svarforum.cz, su tam aj servisaci na zvaracky/zdroje.
0

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Schema Akuset Rukov

Príspevok od používateľa ondistef » 29 Dec 2016, 13:33

Skús prejsť schémy na tejto stránke. Síce tvoja zváračka tam nie je, ale vzhľadom na vek to bude niečo podobné.
http://www.svarbazar.cz/phprs/download.php?sekce=3
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Schema Akuset Rukov

Príspevok od používateľa misocko » 04 Jan 2017, 15:59

Takze. Som pri tom. Trojfazove trafo, trojfazovy tyristor usmernovac polomost. Riadenie zlozene z niekolkych modulov, takze ziaden jednoduchy plosak. Skusim rozobrat co sa da, pofotit, nakreslit schemu? Je tu aj zopar zdierok , zeby diavnostika? A taktiez niekolko trimrov vytrcajucich Ale bez oznacenia co je co. Chcelo by to manual.
0

jova
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 12 Júl 2016, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Schema Akuset Rukov

Príspevok od používateľa jova » 07 Jan 2017, 17:02

Co jsem koukal do té mojí, tak je tam jen jeden tišťák. U trimrů je napsaná velikost napětí pro nabíjení a tuším nastavení max. proudu.
Osobně bych tu tvou závadu tipoval na nějakou vadnou diodu kolem obvodu potenciometru.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Schema Akuset Rukov

Príspevok od používateľa misocko » 02 Mar 2017, 21:59

po dlhej dobe sa opet vraciam k teme.
ked som bol pri tom tak bola zima a nechcelo sa mi s tym natahovat tak som iba pofotil co sa dalo a nic som nemeral.
cca buduci mesiac by som sa mal k tomu opet dostat a dufam ze nieco aj pomeriam.
na https://uloz.to/!oFCoYXnLMRub/akuset-rar som dal nejake fotky, ak by bol niekto ochotny hoci aj za nejake € nakreslit schemu aspon z toho riadiaceho plosaku bolo by to super (mozno by som aj pochopil ako to facha).
urcite vymenim tie hovnaky - aky typ dnesnych kondikov tam dat?
mam preventivne vymenit aj nieco ine, pripadne napada niekoho co by mohlo byt zle ze sa neda ubrat prud ak ho uz raz pridam?

a ano, uz vidim ze na trimroch je napisane na co su...
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Schema Akuset Rukov

Príspevok od používateľa misocko » 26 Mar 2017, 23:19

tak som si to omakal uz bez zmrznutych prstov. zvarane pri vyssom prude - nieco ako klasika amaterske trafo. Pri nizsom prude časte lepenie. Prud na budiku pocas zvarania aj prilepenia elektrody je taky ako nastaveny - snazi sa to pekne regulovat. Osciloskop na vystupe - jasne tam nieco chyba , jedna faza alebo jeden tyristor. Dalsie merania, dva tyristory sa otvoria impulzom , treti nejaka divocina, rozhodne nereaguje na impulz. Ten nereagujuci na impulz som vsak odpojil a pripojil na nabijacku 12V a 55W 12V ziarovku, cez asi 5W ziarovocku na G som ho otvoril a funguje. Skoda ze ma nenapadlo prehodit tyristory, namiesto toho som prehodil 2 budiace trandy a ziadna zmena. ten treti tyristor sa neotvori impulzom ale zas pri vypnutom vystupe (nastavench 0A) je na dvoch tyristoroch plne napetie (komplet sinus , uplne zatvoreny tyristor) a na tom poslednom nieco okolo nuly, az skratnutim vystupu je tam cely sinus ako na ostatnych, pritom podla "schemy" je na vystupe nejaky zatazovy odpor. Predpokladam teda zly tyristor, idem objednat novy. prikadam priebehy ak by niekoho nieco napadlo. ja som si musel dokonca nakreslit 3f sinus a cely vecer premyslat aby ma aspon nieco napadlo ako to facha, darmo, tyristory a 3fazy, s tym sa vobec nestretam.
T1, T2 a T3 je zltym budenie (medzi G a K, budenie je troma trafkami, kazdy tyristor svojim, K je spolocne) , zelenou je napetie medzi KA prislusneho tyristora). Sinus je vystup zvaracky v porovnani s nakreslenym 3f sinusom aby som ako tak pochopil co vlastne vidim.

Tak az teraz vidim ze ten T3 je vlastne vodivy aj bez budenia..., no nic , o tri tyzdne som znova pri tom, dufam aj novym tristorom tak uvidim co to spravi.
Prílohy
sinus.PNG
T1.PNG
T2.PNG
T3.PNG
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok