ASUS U50V,výpadky obrazu

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa mirosne » 28 Dec 2016, 08:38

romiadam napísal:Tak postlacam tu ciernu pasku a obraz nabehne a niekedy to uz ide inokedy to treba posltlacat este par krat a az potom to ide.
Ak je to tak,ako píšeš,
vyzerá to na vadný LCD.Najprv pred kúpou,by som sa ešte presvedčil o neporušenosti flexu,mykaním flexu v označených miestach.LCD kupujem roky na bazoši,lebo inde nevedia,čo majú za to pýtať.Zatiaľ som nemal s bazošom žiadny problém.Tá cena v linku je dosť veľká.
Prílohy
20161227_231652m.jpg
0
Pozdravuje vás Miro.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Dec 2016, 01:29

alidedko:
Diki za raadu o tej cene. Ak uz budem u tej vymeny, tak im napisem a uvidim co mi odpisu.

by som sa ešte presvedčil o neporušenosti flexu,mykaním flexu v označených miestach
Pri konektory som to skusal hybat, nic ziden problem nevykazuje. Pri pantoch som to este neskusal. No mal som displej vysrobovany volne v ruke pocas behu windows ked obraz bol OK a hybalsom sLCD hore dole pokial kbliky dovolili a obraz nevypadaval.

Naviac tej "hajzlik" LCD mi uz bez problemov ide druhy den takto bez plastovho krytu. Tak cakam kedy zas bude blbnut.
Ma napada, ze ked je tam ten plast aj teplota tam stupne, ci to nema vplyv ma neaky nedokonaly kontakt niekde na doske radica LCD... A teraz ked je to otvorene ze by to bolo lepsie uchladene.... ? ? ? uvidim ako to bude neskor.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa mirosne » 29 Dec 2016, 08:25

Keď si overil flex,ako píšeš,začni pomaly zháňať LCD.Ešte ma napadlo,pri výpadku zapoj NTB na externý monitor a tam sleduj,či sa neobjavia nejaké chyby obrazu.
0
Pozdravuje vás Miro.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Dec 2016, 13:48

mirosne:

cez HDMI na televizore mi to ide bez problemov (vid moj prvy prispevok na zaciatku)

alidedko

Toto je odpoved z lacny-displej.eu

Jedna sa o model displeja 15,6 led SLIM 40 pin HD so specialnymi viacbodovymi uchytmi.
Z toho dovodu je cena displeja vysoka (okolo 130 eur )


Maju pravdu, ma 10 uchytnych bodov. Ale ked klasicky displej stoji okolo 50-60€ tak to potom ten plech okolo LCD aj s desiatimi uchytnymi bodmi stoji 80€ aby to bolo dokopy tych 130€? Nechapem tu cenovu politiku (nenarazam na chlanov z lacny-displej.eu ale na vyrobcu LCD)

To ja musim mat vzdy "stastie" na specialne vyrobky....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa mirosne » 29 Dec 2016, 17:42

Preto som spomínal bazoš....
Môžeš pomaly zháňať LCD. :crying:
0
Pozdravuje vás Miro.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Dec 2016, 21:42

Uz len pre info:

Dnes sa mi to po troch dnoch opat stalo. Odisiel som od notebooku na chvilu a monitor zhasol ale notebook isiel. Ked som pohol myskou privitala ma biela obrazovka. Potom jemna "masaz" :-D cierneho pasika mi vratila obraz.

https://www.youtube.com/watch?v=VJf_Sf3fJCM



Neviem, mam tu ciernu pasku skusit odlepit a pozriet sa co tam je alebo radsej sa toho nechytat? Ma niekto rozbity LCD ze by sa tam pozrel ci sa to moze odlepit?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

ktmmotocross
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 16 Feb 2017, 08:34

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa ktmmotocross » 07 Mar 2017, 09:28

mozes mat aj zly kontakt na niektorom z cipov radica displeja. ak mas skusenosti mozes ich preletovat, popripade spravit reflow na tie co nemaju nozicky
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Mar 2017, 00:14

Tak, uz je displej mrtvy totalne.
Je to sposobene tym radicom pod tou ciernou paskou. Ked je LCD vysrobovany a v pravej casti dole LCD ked stlacim tu dosku LCD radica cez tu ciernu pasku z oboch stran a tak jemne natocim prsty, (miesto oznacene zltym kruzkom)
ASUS.jpg
ASUS.jpg (15.84 KiB) 4872 zobrazení
tak este ozije a funguje. Ale akonahle pustim tak vsetko zmizne. Takze teraz ked je uz mrtvy opatrne nahrejem na cca 50°C tu pasku fenom, nech sa lahsie odlepi lebo drzi ako svina a pozriem sa mu na creva. Uz sa tam teraz neda nic pokazit. Este som to nespravil, lebo mam malo casu.

Apropo, bude vadit 50-60°C LCD displeju, alebo ho mam zakryt niecim?

UPDATE:
Ta paska drzi ako svina. Tak som ju na jednom mieste presne tam kde je ten zlty kruzok opatrne nastrihol aby som nic pod nou neposkodil. Ked som tu pasku odtiahol, tak som tam zbadal priehladnu pasku. Volnym okom som na nej nevidel nic zvlastne, ale ked som sa na nu pozrel so silnou lupou, zbadal som ze to je flexi paska s nenormalne tenkymi a priehladnymi ciarami, asi 3-6 ciar na 1mm. Neviem presne kolko tych ciar tam bolo na 1 mm, no bolo to nenormalne mikroskopicke. Na to aby som tam nieco opravil - na to nemam. Takze tento LCD ide do kosa a uz zhanam novy LCD.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Mar 2017, 05:11

Mam taku otazku. Moj LCD ma takyto stitok:
LCD.png
Ten moj LCD ma 10 uchytnych bodov je to verzia v0 (B156XW03 v.0) a potom som nasiel aj v1 (B156XW03 v.1) a ten ma len 4 uchytne body. Mohlo by to pasovat?

Ked nie, tak budem hladat len v0. Ale co znamena H/W:0A a F/W:1 ? Mohlo by to byt ze hardware a firmware? Musim si potom hladat LCD aj podla tohoto? Lebo uz som nasiel nieco ako H/W:1A F/W:1, uz sa presne nepamatam. Jednoducho povedane musim dodrzat aj tieto parametre alebo staci len model a popripade verziu?

Ako je to vlastne? Dakujem za pomoc.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Mar 2017, 16:49

Ako je to s tym H/W a F/W? Nikto nevie?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

ktmmotocross
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 16 Feb 2017, 08:34

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa ktmmotocross » 22 Mar 2017, 20:05

je to verzia HW a verzi firmweru. teda verzia dosky s cipmi a flexami s ledkami a verzia firmweru v nich

je to uplne bezny 15,6" ledkovy displej s plechovymi uchytmi

na ebay cca 40e. pouziva ho kopec notebookov
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Mar 2017, 22:00

Ja mam ten 10 uchytkovy. Mozem teda kupit aj 4 uchytkovy a moze sa aj H/W:0A nahradit verziou H/W:1 ?
Tie 4 uchytkove su znacene ako V.1 a ja mam V.0. Bude tam problem alebo to je vsetko jedno? Hlavne ze sedi modelove cislo, teda B156XW03?

Radsej sa to tu detailne opytam (2 x meriam ako raz strihnem), lebo ked mi to pride z ciny, ja to posielat spat nebudem. A bolo by skoda keby tam niecio nesedelo.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa mirosne » 23 Mar 2017, 19:18

Ja ti to napíšem takto sproste a neodborne,priam až hnusne,
nikdy som nesledoval údaje,ktoré píšeš.Zaujíma ma uhlopriečka,HD,FULL HD,matný,lesklý,hrubý,alebo slim,podsvietenie CCFL,alebo LED a poloha konektora,kde pripájam flex(samozrejme aj počet pinov).Vymenil som už spústu LCD a nikdy som tie veci nesledoval a nikto sa nikdy nesťažoval.Z Číny som objednal 2x a jeden bol poškriabaný a druhý mal pás cez obrazovku,preto stade neobjednávam.Beriem len z bazoša a žiadny problém.
Čo sa týka tých úchytov,čím viac tým lepšie,preto by som zobral toľkoúchytový,koľko máš originál.Myslím,že je to viac zafixované,ako keď to drží v štyroch bodoch.
To je môj názor. :pain:
0
Pozdravuje vás Miro.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Mar 2017, 23:15

Ja narozdiel od teba som zatial vymenil dva LCD displeje a tam som sa zameral len na modelove cislo a vsetko bolo OK. Vtedy som nemal ani ponatie ze existuje aj nieco ako v.x a H/W:x, F/W:x

Lenze co cert nechcel, ked som zacal hladat podla modeloveho cisla B156XW03, tak som z obrazkov zistil, ze v.0 ma 10 uchytnych bodov a v.1 ma 4 uchytne body a niekde tie obrazky nesedeli s v.x . Mozno aj predavajuci v tom maju zmatok. Tak tu vznikla otazka ci mi to bude pasovat. Tak som pre istotu zacal vyhladavat podla V.0. A zase sa mi tam objavili dve varianty, H/W:0A, a H/W:1. F/W: bol stale1. To sa nemenilo.

A teraz som z toho zmateny ze ci to ma neky vplyv na funkciu displeja (ci to bude kompatibilne s mojim PC hardware), alebo to mozem mat na haku, nakolko moje skusenosti s vymenou LCD su dva vymenene LCD a aj u tych som sa zameral len na modelove cislo.

Preto som sa tu opytal, ze taky ako napr. ty, co si tych LCD vymenil spustu, ako to je s tymi cislami.
Zaujíma ma uhlopriečka,HD,FULL HD,matný,lesklý,hrubý,alebo slim,podsvietenie CCFL,alebo LED a poloha konektora,kde pripájam flex(samozrejme aj počet pinov)
A nie je toto definovane v tych kodoch/cislach? Alebo toto vsetko je zahrnute v modelovom cisle B156XW03 ?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

ktmmotocross
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 16 Feb 2017, 08:34

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa ktmmotocross » 02 Apr 2017, 07:59

na funkciu to nema vplyv. uchyty ma diplej aj tek po lavej a pravej strane.

problem byva ak ma displej bez uchytov a chces ho nahradit displejom s uchytmi
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok