Vista sa nechce aktualizovat

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa Dali2 » 28 Apr 2017, 21:53

romiadam napísal:Dali2

mozes to trosku rozpisat?


1. Stopni windows update service, ak tam mas BITS tak aj ten mam spustit MSCONFIG a tam ?
2. vymaz adrear windows/SoftwareDistribution toto zvladnem bez popisu
3. startni servisy nazad ako a kde v MSCONFIG?
4. spust windows update znova ak cez start menu tak to zvladnem.
Tento pocitac - klik pravym - spravovat - servisy, tam to najdes

Ak to nezaberie na prvy sup, skus druhy aj treti krat.

Nieco ti napovie velkos adresara SoftwareDistribution.
Ak po zmazani, restarte servisov a spusteni updatov rastie, tak je to OK, natahuje najprv databazu. Celkovo by adresar mal nabehnut na cca 1GB a viac, potom by ti mal ponuknut zoznam dostupnych updatov.

Dalsi problem je, ze MS ukoncil uz aj extended support pre vistu (11.4.2017), takze sa kludne moze stat, ze servery s updatmi pre vistu su uz vypnute a mozes sa tak akurat ist bodnut...
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa romiadam » 28 Apr 2017, 22:09

Opytam sa este raz,

Ma z vas niekto originalne OEM DVDcko vista home premium Eng a bol by ochotny to niekde uploadnut? Aktivacny kod mam.
Dakujem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa amater63 » 28 Apr 2017, 22:48

Ahoj,hledal jsem,taky něco uklízel dříve.Myslel jsem že ti pomůžu,ale tohle je XP-, ted jsem to rozbalil,tak nic. :(
Prílohy
SAM_0205.JPG
SAM_0206.JPG
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa romiadam » 28 Apr 2017, 23:03

Diki za pokus.....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 29 Apr 2017, 14:09

aky je to notas? nema recovery? Staci aspon vyrobca, moze byt, ze ma vlastnu verziu OEM systemu. Teorericky Vista Home premium, ale bez SP pre Asus by som mohol mat niekde doma.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa mac26 » 29 Apr 2017, 15:30

ISO windowsu najdes na stránke mrkvosoftu. Len tak mimochodom, mame som dal namiesto w7 na jej netbook s nejakým Atomom Manjaro - úplne bez problému. Minimálne za pokus to stojí.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Apr 2017, 16:43

Je to toshiba A300. Ono to malo recovery, len sa znicil disk, takze bolo po recovery. A aj tak nechcem toshiba system, lebo tam bolo spusta programov co tam nebolo treba. Ale v najhorsom pripade by som zobral aj toshibacke recovery.

OEM verziu visty mrkvosoft nepnuka. Mam kontaktovat dodavatela pocitaca. A neviem ci mi normalna verzia vindowsu zoberie licencny kluc k OEM verzii.

Mac26, co si dal mame namiesto W7? Nedopisal si to. A kde si zobral licencny kluc? Pouzil si aktivator?

Vsetci su blbci (Mrkvosoft aj s Toshibou). Uz mam nervy. Teraz som sa docital na stranke Toshiba, ze sa da objednat original Recovery CD pre notebook. Tak som sa potesil. Ked som rozklikal objednavku, tak tam vyskocil taky "pekny napis", ze tato sluzba bola ukoncena 31 Aprila 2017 (datum ukoncenia podpory visty od mrkvosoftu). Ono sa to vsetko vezie spolu. Neviem preco mi nemozu poslat/predat ( alebo teraz po ukonceni potreby nechat volne stiahnut) recovery disk po ukonceni podpory. Ja od nich neziadam aktualizacie po tomto termine ale zhanam recovery disk. :pain:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa mac26 » 29 Apr 2017, 22:05

Namiesto win7 som tam dal Manjaro - linux
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Apr 2017, 22:46

mame som dal namiesto w7 na jej netbook s nejakým Atomom Manjaro
:biggrin: a ja som to tak pochopil, ze Atomom Manjaro je nazov neakeho noveho procesora ako je Intel Atom. :biggrin:
Ze si namiesto sedmicky nainstaloval nieco na netbook s procesorom Atomo Manjaro. :biggrin:

Pockam este par dni ci sa niekto ozve ze ma Vistu HP. Ak nie mozno skusim linux. Este som to nikdy nerobil, takze budem musiet asi nieco nastudovat ako sa instaluje linux a co vsetko tam treba nastavit aj ked sa tu pisalo ze moc tam netreba nastavovat.

Linux potrebuje menej prostriedkov(vykonu) ako win vista?

Lebo Vista pred 2-3 rokmi bezala akokeby rychlejsie ako teraz a aj ventilator sa spomaloval. Teraz v poslednom case mi furt v kuse hucal ventilator na plne pecky a MCU bol dost hotruci a furt sa mi spustal svchost.exe ktory kompletne zahltil procesor aj ked som ho manualne vypol, po urcitom case sa zase zapol.
Tak som sa rozhodol ze to preinstalujem (cim sa vymazu aj pripadne virusy a malare, aj ked NOD32 mi nic nenasiel) a potom som zistil az ked nenabehol update, ze sa ukoncila podpora visty. Skoro ma porazilo. Mozno to robili aj tie udaty. Neviem Teraz ked tam mam cerstvu instalaciu s SP2 bez dalsieho update, nie je az taky horuci v okoli vetracika ako pred par dnami.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa mac26 » 29 Apr 2017, 23:36

ma to procesor Atom, OS je manjaro :D

Ono hlavne zalezi na tom, aky linux si tam spustis. Take ubuntu je dost velky system s "mohutnym" grafickym prostredim. To znamena ze pri beznej praci moze reagovat o nieco pomalsie ako nieco mensie. Napr uz aj take Xubuntu, ktore je zaloze na ubuntu je o poznanie rychlejsie, rozdiel je len v tom grafickom prostredi.
Sice tam nieje tolko "hraciek" ako v Unity, ale mne osobne sa paci viac.
Spominane Manjaro s XFCE patri ku tym sviznejsim.

Velky rozdiel je aj v tom, ze ti tam nebezi ziaden antivirus ktory kontroluje kazdy jeden subor pri spustani, ale aj pri nic-nerobeni.

S update nieje ziaden problem a na pozadi tam nema co bezat pokial po nom nic nechces. Defragmentaciu a podobne zalezitosti neriesis, ku fragmentacii zacina vacsinou dochadzat az ked je disk skoro plny.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Apr 2017, 01:20

Pozeral som zopar videi o linuxe na youtube. Ten manjaro Xfce je velmi podobny Windovsu, ta "Ponuka Start".

https://manjaro.org/get-manjaro/

Z toho by si manzelka dokazala vsetko spustit. Ona sa aj tak nehrabe v nastaveni PC.

No dali ste mi chrobaka do hlavy. Vyspim sa na to a nieco zajtra poriesim.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Máj 2017, 07:42

romiadam napísal:Je to toshiba A300.
Tak to vela stastia, mal som toshibu, ktora nebrala nic ine, len to svoje recovery. OEM hlasilo neplatny kluc.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Máj 2017, 11:39

Ja som tam v pohode nainstaloval OEM a aj zobral kluc. Len ta instalacka je z neznamej stranky a bohvie co moze byt pridane este do tej instalacky (neaky malver pre zber udajov z mojho PC). Ani update nefunguje (Windows je aktivovany). Tak preto som zhanal original OEM Vistu DVD (ISO kopiu).
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

milan.za
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 25 Sep 2021, 16:10

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa milan.za » 13 Nov 2022, 12:52

Je to preto lebo vista uz neni davno podporovana aktualizaciami preto skoncila jej technicka podpora. Podobny problem mam s 5 rocnym tabletom nedokazem s nim uznic robit nespusti ani apku lebo je zastarana a neda sa vobec aktualizovat
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Vista sa nechce aktualizovat

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 13 Nov 2022, 15:20

vies o tom, ze reagujes na viac ako 5 rokov stary prispevok.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď