Ako zvýšiť napätie na inventorovej zvaracke

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Ako zvýšiť napätie na inventorovej zvaracke

Príspevok od používateľa misocko » 30 Apr 2017, 10:51

Takze nielenze potrebujes vyssie napetie ale musi fungovat aj regulacia prudu? Obavam sa ze sa bezny invertor na taketo napetie nedostane ale osobne by som to skusil vyradenim napetovej spetnej vezby na nejakom lacnom invertore ktory nema zbytocne funkcie. Tak som pozeral u danyka a ten jeho home made ma naprazdno nieco okolo 100V. Treba to teda otestovat ci by zvladal pri 40A zatazeni tlacit 80V , samozrejme s vyradenim alebo upravou spetnej vezby. Ako upravit spetnu vezbu by zalezalo uz od konkretneho menica.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11656
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Ako zvýšiť napätie na inventorovej zvaracke

Príspevok od používateľa Dolfi » 30 Apr 2017, 16:07

Frosty napísal:K inventorov, skúšal som tam pripojiť vyhrevne teleso, to slabšie, nastavil som prúd tak aby som dosiahol potrebný výkon telesa. Fungovalo bez problémov...
Myslíš, že to bolo správne ? Ako si to meral a počítal ? Já nepredpokladám, že ak si napríklad nastavil 30 A prúd do 1 800 W výhrevného telesa, že tam bolo aj 60 V. Invertor je zdroj prúdu, ktorý po zapálení oblúka sa ho snaží stabilizovať na nastavený prúd.
Nakoľko záťaž invertora nie je oblúk ale pevný odpor, tak by sa zrejme dalo zmerať výstupné napätie v závislosti od nastavenia výstupného prúdu. A je celkom možné, že bude výstupné napätie povedzme 60 V pri nastavení 150 A, hoci potrebujeme len 30 A, takže to bude v poriadku.

Ďalšie riešenie môže byť napríklad kúpa 3 ks týchto zdrojov: http://www.tme.eu/sk/details/rsp-2400-2 ... mean-well/ ,ich zapojenie do série a stiahnutie na 22V. A dostaneme zdroj 66 V/ 100 A, (možno mierne viac).
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok