Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Moderátori: psichac, Moderátori

Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Odosla┼ąod Milanko » 10 M├íj 2017, 16:36

Zdrav├şm,
dnes mi skon─Źila star├í platforma e-mailov.
Nastavil som na nov├║ platformu, u┼ż som sa radil aj na tech. podpore Telekomu na 0800123777. Po dlhej debate som tam, kde som bol pred telefon├ítom.
Prid├ívam n├ívod, ─Źo mi poslali s Telekomu:

V├í┼żen├Ż z├íkazn├şk,

v Slovak Telekome neust├íle pracujeme na zlep┼íovan├ş na┼íich slu┼żieb. Preto v najbli┼ż┼í├şch d┼łoch prist├║pime k spusteniu novej e-mailovej platformy. T├í okrem atrakt├şvneho vzh─żadu webmailu pon├║kne aj mnoh├ę vylep┼íenia, ako napr├şklad vylep┼íenie antispamovej ochrany.

Va┼ía e-mailov├í schr├ínka bude v bud├║com t├Ż┼żdni prenesen├í na nov├║ platformu. To, ─Źi je schr├ínka u┼ż na novej platforme zist├şte tak, ┼że sa nebudete vedie┼ą prihl├ísi┼ą do svojej schr├ínky.

Ak vyu┼ż├şvate webmail:

o odo d┼ła zmeny sa prihlasujte u┼ż cez nov├║ internetov├║ adresu https://posta.telekom.sk. Va┼íe prihlasovacie meno (login) a heslo sa nemenia.

Ak vyu┼ż├şvate po┼ítov├ęho klienta (Microsoft Outlook, aplik├ícia v mobile a pod.) odo d┼ła zmeny zme┼łte nastavenia nasledovne:

o Názov serverov pre prichádzajúcu a odchádzajúcu poštu (SMTP a POP3 alebo IMAP): posta.telekom.sk

o Meno pou┼ż├şvate─ża: va┼ía e-mailov├í adresa v kompletnom tvare

o ─î├şsla portov servera:

o Server na odosielanie pošty SMTPs: 587

o Servery na pr├şjem po┼íty POP3s: 995 alebo IMAPs: 993

o Typ šifrovania pripojenia:

o SMTPs: TLS

o POP3s a IMAPs: SSL

Na nov├║ platformu bud├║ prenesen├ę v┼íetky e-maily, polo┼żky v kalend├íri, kontakty, e-mailov├ę aliasy, ┼ítrukt├║ra prie─Źinkov, podpis, nastavenie Spr├ívy o nepr├ştomnosti, nastaven├ę filtre, ktor├ę teraz m├íte v slu┼żbe elektronickej po┼íty.

Viac inform├ícii a n├ívody ako zmeny realizova┼ą n├íjdete na http://www.telekom.sk/zmena

Cena za slu┼żbu sa nemen├ş.

Telekom

Pou┼ż├şvam Outlook Express v.6 Je o star┼íia verzia ale chod├ş OK.
Za rady vopred v─Ćaka.
Ke─Ć sa chcem pripoji┼ą, tak je to probl├ęm a na koniec mi oznami t├║to chybov├║ hl├í┼íku:

Server neo─Źak├ívane ukon─Źil spojenie. Pr├ş─Źinou m├┤┼żu by┼ą probl├ęmy so serverom, probl├ęmy so sie┼ąou alebo dlh┼íie obdobie ne─Źinnosti. Konto: 'posta.telekom.sk', Server: 'posta.telekom.sk', Protokol: POP3, Port: 995, Zabezpe─Źen├ę (SSL): Nie, Chyba ─Ź├şslo: 0x800CCC0F

Milan
─îlovek m├┤┼że uspie┼ą v takmer ─Źomko─żvek za ─Źo m├í neobmedzen├ę nad┼íenie.
Milanko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 384
Zalo┼żen├Ż: 25.06.2008

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Odosla┼ąod mac26 » 10 M├íj 2017, 16:58

skontroluj si zabezpecenie, telekom pre POP3 pise SSL, tebe tvrdi ze SSL: nie
mac26
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 827
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod pocitujlasku » 11 M├íj 2017, 07:38

tak tak, presli na sifrovany protokol. To doteraz fungovali na nesifrovanom? Aspon vidiet, ako im zalezi na bezpecnosti :)
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3990
Vek: 34.7
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod helios » 11 M├íj 2017, 07:52

:biggrin:
V─Źera som sa s t├Żm jedoval tie┼ż dos┼ą dlho, nakoniec sa mi to rozchodilo. Prij├şma┼ą maily ┼ílo, odosiela┼ą nie. M├┤j OE nem├í vo─żbu k├│dovania TLS. Nakoniec to ani nebolo treba meni┼ą, len server odch├ídzaj├║cej po┼íty 587 mi zobralo a┼ż po asi tre┼ąom zavret├ş/otvoren├ş OE. K├│dovanie zastalo p├┤vodn├ę 3DES, hlavne nezabudn├║┼ą ozna─Źi┼ą u oboch serverov "tento server po┼żaduje zabezpe─Źen├ę pripojenie".

Postupoval som tie┼ż pod─ża n├ívodu Telekomu, kde v┼íak OE klient nebol v├┤bec spomenut├Ż, asi im takto star├Ż program u┼ż nestoj├ş za n├ímahu. :axe:
helios
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 787
Vek: 56.15
Zalo┼żen├Ż: 02.11.2013
Paragraf: 23

Odosla┼ąod OM0XA » 11 M├íj 2017, 08:36

pocitujlasku nap├şsal:tak tak, presli na sifrovany protokol. To doteraz fungovali na nesifrovanom? Aspon vidiet, ako im zalezi na bezpecnosti :)

Ano doteraz do roku 2017 sifrovanie nepodporovali. Pred niekolkymi rokmi som o tom s Telekomom vymenil zopar mailov, kde som sa im snazil vysvetlit, ze uz hadam nikto normalny neprenasa maily nezasifrovane. Odpoved bola: bla, bla, neustale skvalitnovanie sluzieb, bla bla, v sucasnosti o sifrovani neuvazujeme. To bolo asi pred 4 rokmi.

Momentalne mam este jedno historicke e-mailove konto na ich platforme t-zones.sk, ale este ma nezmigrovali. Je mi to nakoniec jedno, toto konto nepouzivam, mam vlastny mailovy server, kde si konfigurujem co sam uznam za vhodne a ziadny telekom alebo gmail ma nezaujima. :-)
OM0XA
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 196
Zalo┼żen├Ż: 03.10.2012

Odosla┼ąod pocitujlasku » 11 M├íj 2017, 09:31

ja mam 2 emaily na gmail-i a max. spokojnost. jeden oficialny na seriozne veci a druhy na vsetko ostatne (fora, somarinky)
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3990
Vek: 34.7
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod helios » 11 M├íj 2017, 23:58

Poslal som Milankovi SS, kde som pop├şsal m├┤j postup zad├ívania zmien, ktor├Ż mi funguje, tie┼ż pou┼ż├şvam historick├Ż OE6 ako on. Je tam jedna somarina, ke─Ć zad├íte server odchodzej po┼żty SMTP 587 a potom zad├íte server po┼żaduje overenie, port SMTP sa prep├ş┼íe na 25 a ke─Ć ho znova neprep├ş┼íete na 587 tak nejde odosiela┼ą maily. ─îo sa ─Źudujem, ve─Ć mrdkosoft... :ignore:
helios
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 787
Vek: 56.15
Zalo┼żen├Ż: 02.11.2013
Paragraf: 23

Odosla┼ąod oravan » 16 M├íj 2017, 23:46

ja m├ím ten ist├Ż probl├ęm a ide ma rozhodi┼ą lebo to n├ęjde nijako nastavi┼ą
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2071
Vek: 52.62
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014
Paragraf: 24

Odosla┼ąod Milanko » 17 M├íj 2017, 08:23

Oravan- vid├şm,┼że nie som s├ím. Niekolko kr├ít som to nastavenie opakoval, aj s pomocou Heliosa, no furt mi to nejde, tak na odosielanie pou┼ż├şvam WebMail. Na telekome chc├║ za nastavenie poplatok-be┼ą├íri, nie─Źo si zmyslia a ty zapla┼ą.
Milan
Milanko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod oravan » 17 M├íj 2017, 12:44

ale mne tam chodia dv├┤le┼żit├ę veci kurnik

-- Spojen├Ż pr├şspevok 17 M├íj 2017, 13:04 --

chc├║ 14ÔéČ za rozchodenie kua
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod OM0XA » 29 M├íj 2017, 09:09

Udivuje ma stale, ze telekomunikacny gigant ako Slovak Telekom (cize Deutsche Telekom) nedokaze poslat presne informacie o komunikacii e-mailoveho klienta s ich e-mailovym serverom. Informacie, ktore poslali zakaznikom, boli nekompletne, nepresne az nepravdive. Preto mnohi uzivatelia mali problemy s nastavenim emailoveho klienta.
Mne osobne prisiel najskor takyto mail:
K├│d: Vybra┼ą v┼íetko
V├í┼żen├Ż z├íkazn├şk,

v Slovak Telekome neust├íle pracujeme na zlep┼íovan├ş na┼íich slu┼żieb. Preto v najbli┼ż┼í├şch d┼łoch prist├║pime k spusteniu novej e-mailovej platformy. T├í okrem nov├ęho, atrakt├şvneho vzh─żadu internetovej aplik├ície pre spravovanie e-mailov (webmailu) v po─Ź├şta─Źoch a mobiln├Żch zariadeniach prinesie aj ve─ża nov├Żch funkcional├şt.

Va┼ía e-mailov├í schr├ínka bude prenesen├í na nov├║ platformu v term├şne od 26.4 do 28.4.2017. To, ─Źi je schr├ínka u┼ż na novej platforme zist├şte tak, ┼że sa nebudete vedie┼ą prihl├ísi┼ą do svojej schr├ínky.

Ak vyu┼ż├şvate webmail:
o    odo d┼ła zmena sa prihlasujte u┼ż cez nov├║ internetov├║ adresu https://posta.telekom.sk. Va┼íe prihlasovacie meno (login) a heslo sa nemenia. Zmenu hesla urobte, ak budete po┼żiadan├ş.

Ak vyu┼ż├şvate po┼ítov├ęho klienta (Thunderbird, Outlook Express, mailov├║ aplik├íciu v mobilnom zariaden├ş a pod.) urobte v ┼łom nasledovne zmeny:
o    zme┼łte adresu servera pre prijem (POP3/IMAP) a odosielanie posty (SMTP) na adresu: posta.telekom.sk
o    zme┼łte port pre odosielanie posty z 25 na 587
o    zme┼łte va┼íe prihlasovacie meno/ login na e-mailov├║ adresu, ktor├║ pou┼ż├şvate na odosielanie po┼íty

Na nov├║ platformu bud├║ prenesen├ę v┼íetky e-maily, polo┼żky v kalend├íri, kontakty, e-mailov├ę aliasy, ┼ítrukt├║ra prie─Źinkov a niektor├ę nastavenia, ktor├ę teraz m├íte v slu┼żbe elektronickej po┼íty.

Viac informácii a návody nájdete na www.telekom.sk/zmena
Cena za slu┼żbu sa v├ím nemen├ş.

Telekom

Najskor klasicke dristy a potom termin 26.4 do 28.4.2017. Samozrejme v danom termine sa s mojou e-mailovou schrankou nic nestalo, vsetko fungovalo este asi 2 tyzdne tak ako predtym. Dalej "Ak vyu┼ż├şvate webmail"... No kto by uz v dnesnej dobe na standardny pristup vyuzival webmail? Navyse ten ich polonefunkcny nepodarok.
"Ak vyu┼ż├şvate po┼ítov├ęho klienta (Thunderbird, Outlook Express, mailov├║ aplik├íciu v mobilnom zariaden├ş a pod.) urobte v ┼łom nasledovne zmeny:"
A co ak pouzivam ineho postoveho klienta ako menuju? Telekom predsa musi pochopit, ze vacsina zakaznikov nevie co ma nastavit a fungovaniu internetu nerozumie.
Pri aplikovani zmien podla ich pokynov nemoze email klient fungovat, pretoze vobec nespominaju pridanie sifrovania. Samotnou zmenou portov sa nic neriesi.

Neskor prisiel dalsi mail uz s podrobnejsimi pokynmi, asi po mnohych staznostiach od klientov:
V├í┼żen├Ż z├íkazn├şk,

v najbli┼ż┼í├şch d┼łoch prist├║pime k zmene zastaranej e-mailovej platformy (http://mail.telekom.sk) na nov├║, stabilnej┼íiu platformu. T├íto zmena je nevyhnutn├í z d├┤vodu zlep┼íovania poskytovan├Żch e-mailov├Żch slu┼żieb. Prinesie V├ím jednoduch┼íie pou┼ż├şvanie e-mailovej schr├ínky, zatrakt├şvnenie vzh─żadu webmailu a pon├║kne mnoh├ę ─Ćal┼íie funkcionality pre praktick├ę pou┼ż├şvanie vo Va┼íich po─Ź├şta─Źoch a mobiln├Żch zariadeniach.

Nastavenia ni┼ż┼íie zme┼łte, a┼ż po tom, ako sa nebudete m├┤c┼ą prihl├ísi┼ą na webmail alebo do po┼ítov├ęho klienta, sk├┤r nie. Pre spr├ívne fungovanie Va┼íej e-mailovej schr├ínky je potom potrebn├ę postupova┼ą nasledovne:

Ak vyu┼ż├şvate webmail:
Odo d┼ła zmeny sa, pros├şm, prihlasujte u┼ż cez nov├║ internetov├║ adresu https://posta.telekom.sk. Va┼íe prihlasovacie meno (login) a heslo sa nemenia.

Ak vyu┼ż├şvate po┼ítov├ęho klienta (Microsoft Outlook, aplik├ícia v mobile a pod.), odo d┼ła zmeny V├ís popros├şme upravi┼ą si nastavenia nasledovne:

1/ Názov serverov pre prichádzajúcu a odchádzajúcu poštu (SMTP a POP3 alebo IMAP): posta.telekom.sk

2/ Meno pou┼ż├şvate─ża: va┼ía e-mailov├í adresa v kompletnom tvare

3/ ─î├şsla portov servera:
    -  Server na odosielanie po┼íty SMTPs: 587
    -  Servery na pr├şjem po┼íty POP3s: 995 alebo IMAPs: 993

4/ Typ šifrovania pripojenia:
    -  SMTPs: TLS
    -  POP3s a IMAPs: SSL

Na nov├║ platformu V├ím automaticky prenesieme v┼íetky e-maily, polo┼żky v kalend├íri, kontakty, e-mailov├ę aliasy, ┼ítrukt├║ru prie─Źinkov, podpis, nastavenie Spr├ívy o nepr├ştomnosti, nastaven├ę filtre, ktor├ę teraz m├íte v slu┼żbe elektronickej po┼íty. Cena za slu┼żbu sa V├ím nezmen├ş.

Viac inform├ícii a podrobn├ę n├ívody, ako si jednoducho nastavenia upravi┼ą, n├íjdete na www.telekom.sk/zmena. V pr├şpade z├íujmu o nastavenie webmailu m├┤┼żete tie┼ż vyu┼żi┼ą spoplatnen├ę poradenstvo na linke P├┤jdeto 0800 800 700.

Prebiehaj├║ca migr├ícia sa m├┤┼że prejavi┼ą oneskoren├Żm doru─Źovan├şm e -mailov do Va┼íej schr├ínky.
─Äakujeme za zhovievavos┼ą a ver├şme, ┼że po zvl├ídnut├ş nevyhnutn├Żch krokov V├ím t├íto zmena prinesie pozit├şvne sk├║senosti

─Äakujeme, ┼że ste s nami.

Váš Telekom

S tymto nastavenim sa uz prijem posty cez IMAPs (POP3s nepouzivam) rozbehol, ale odosielanie posty bolo stale nefunkcne. Tusil som, kde je problem, lebo telekomom odporucany port 587 a pouzite sifrovanie TLS nie su spolu standardne. Pri pouziti sifrovania TLS protokolom SMTP je defaultny port 465. Port 587 je standardny port pri pouziti metody sifrovania STARTTLS protokolom SMTP.
Je rozdiel pri sifrovani SSL/TLS a STARTTLS. TLS je modernejsi nastupca SSL. STARTTLS sice ciez vyuziva pre sifrovanie metodu TLS, ale funguje to trochu inak. Takze je dolezite si v klientovi nastavit spravne bud TLS/SSL alebo STARTTLS.
Ako som spravne predpokladal, Telekom pouziva pri protokole SMTP metodu sifrovania STARTTLS, nie TLS ako kaze uzivatelom nastavit.

Overil som to aj pripojenim na ich mailovy server:

telnet posta.telekom.sk 587
Trying 185.156.128.68...
Connected to posta.telekom.sk.
Escape character is '^]'.
220-ESMTP
ehlo test
220 ESMTP
250-smtp.posta.telekom.sk
250-PIPELINING
250-SIZE 41100000
250-ETRN
250-STARTTLS   <---  tu telekom sam deklaruje, ze pouziva STARTTLS, nie TLS!!!
250-AUTH PLAIN LOGIN
250-AUTH=PLAIN LOGIN
250-ENHANCEDSTATUSCODES
250-8BITMIME
250 DSN

Zaraza ma amaterizmus Telekomu, ako nedokaze dat zakaznikom ani len taketo elementarne spravne informacie.
OM0XA
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod oravan » 29 M├íj 2017, 10:55

ide zrejme o to aby z toho vyry┼żovali ─Źo najviac
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Milanko » 29 M├íj 2017, 14:23

OM0XA nap├şsal:Udivuje ma stale, ze telekomunikacny gigant ako Slovak Telekom (cize Deutsche Telekom) nedokaze poslat presne informacie o komunikacii e-mailoveho klienta s ich e-mailovym serverom. Informacie, ktore poslali zakaznikom, boli nekompletne, nepresne az nepravdive. Preto mnohi uzivatelia mali problemy s nastavenim emailoveho klienta.
Mne osobne prisiel najskor takyto mail:
V├í┼żen├Ż z├íkazn├şk,

v Slovak Telekome neust├íle pracujeme na zlep┼íovan├ş na┼íich slu┼żieb. Preto v najbli┼ż┼í├şch d┼łoch prist├║pime k spusteniu novej e-mailovej platformy. T├í okrem nov├ęho, atrakt├şvneho vzh─żadu internetovej aplik├ície pre spravovanie e-mailov (webmailu) v po─Ź├şta─Źoch a mobiln├Żch zariadeniach prinesie aj ve─ża nov├Żch funkcional├şt.

Va┼ía e-mailov├í schr├ínka bude prenesen├í na nov├║ platformu v term├şne od 26.4 do 28.4.2017. To, ─Źi je schr├ínka u┼ż na novej platforme zist├şte tak, ┼że sa nebudete vedie┼ą prihl├ísi┼ą do svojej schr├ínky.

Ak vyu┼ż├şvate webmail:
o    odo d┼ła zmena sa prihlasujte u┼ż cez nov├║ internetov├║ adresu https://posta.telekom.sk. Va┼íe prihlasovacie meno (login) a heslo sa nemenia. Zmenu hesla urobte, ak budete po┼żiadan├ş.

Ak vyu┼ż├şvate po┼ítov├ęho klienta (Thunderbird, Outlook Express, mailov├║ aplik├íciu v mobilnom zariaden├ş a pod.) urobte v ┼łom nasledovne zmeny:
o    zme┼łte adresu servera pre prijem (POP3/IMAP) a odosielanie posty (SMTP) na adresu: posta.telekom.sk
o    zme┼łte port pre odosielanie posty z 25 na 587
o    zme┼łte va┼íe prihlasovacie meno/ login na e-mailov├║ adresu, ktor├║ pou┼ż├şvate na odosielanie po┼íty

Na nov├║ platformu bud├║ prenesen├ę v┼íetky e-maily, polo┼żky v kalend├íri, kontakty, e-mailov├ę aliasy, ┼ítrukt├║ra prie─Źinkov a niektor├ę nastavenia, ktor├ę teraz m├íte v slu┼żbe elektronickej po┼íty.

Viac informácii a návody nájdete na www.telekom.sk/zmena
Cena za slu┼żbu sa v├ím nemen├ş.

Telekom

Najskor klasicke dristy a potom termin 26.4 do 28.4.2017. Samozrejme v danom termine sa s mojou e-mailovou schrankou nic nestalo, vsetko fungovalo este asi 2 tyzdne tak ako predtym. Dalej "Ak vyu┼ż├şvate webmail"... No kto by uz v dnesnej dobe na standardny pristup vyuzival webmail? Navyse ten ich polonefunkcny nepodarok.
"Ak vyu┼ż├şvate po┼ítov├ęho klienta (Thunderbird, Outlook Express, mailov├║ aplik├íciu v mobilnom zariaden├ş a pod.) urobte v ┼łom nasledovne zmeny:"
A co ak pouzivam ineho postoveho klienta ako menuju? Telekom predsa musi pochopit, ze vacsina zakaznikov nevie co ma nastavit a fungovaniu internetu nerozumie.
Pri aplikovani zmien podla ich pokynov nemoze email klient fungovat, pretoze vobec nespominaju pridanie sifrovania. Samotnou zmenou portov sa nic neriesi.

Neskor prisiel dalsi mail uz s podrobnejsimi pokynmi, asi po mnohych staznostiach od klientov:
V├í┼żen├Ż z├íkazn├şk,

v najbli┼ż┼í├şch d┼łoch prist├║pime k zmene zastaranej e-mailovej platformy (http://mail.telekom.sk) na nov├║, stabilnej┼íiu platformu. T├íto zmena je nevyhnutn├í z d├┤vodu zlep┼íovania poskytovan├Żch e-mailov├Żch slu┼żieb. Prinesie V├ím jednoduch┼íie pou┼ż├şvanie e-mailovej schr├ínky, zatrakt├şvnenie vzh─żadu webmailu a pon├║kne mnoh├ę ─Ćal┼íie funkcionality pre praktick├ę pou┼ż├şvanie vo Va┼íich po─Ź├şta─Źoch a mobiln├Żch zariadeniach.

Nastavenia ni┼ż┼íie zme┼łte, a┼ż po tom, ako sa nebudete m├┤c┼ą prihl├ísi┼ą na webmail alebo do po┼ítov├ęho klienta, sk├┤r nie. Pre spr├ívne fungovanie Va┼íej e-mailovej schr├ínky je potom potrebn├ę postupova┼ą nasledovne:

Ak vyu┼ż├şvate webmail:
Odo d┼ła zmeny sa, pros├şm, prihlasujte u┼ż cez nov├║ internetov├║ adresu https://posta.telekom.sk. Va┼íe prihlasovacie meno (login) a heslo sa nemenia.

Ak vyu┼ż├şvate po┼ítov├ęho klienta (Microsoft Outlook, aplik├ícia v mobile a pod.), odo d┼ła zmeny V├ís popros├şme upravi┼ą si nastavenia nasledovne:

1/ Názov serverov pre prichádzajúcu a odchádzajúcu poštu (SMTP a POP3 alebo IMAP): posta.telekom.sk

2/ Meno pou┼ż├şvate─ża: va┼ía e-mailov├í adresa v kompletnom tvare

3/ ─î├şsla portov servera:
    -  Server na odosielanie po┼íty SMTPs: 587
    -  Servery na pr├şjem po┼íty POP3s: 995 alebo IMAPs: 993

4/ Typ šifrovania pripojenia:
    -  SMTPs: TLS
    -  POP3s a IMAPs: SSL

Na nov├║ platformu V├ím automaticky prenesieme v┼íetky e-maily, polo┼żky v kalend├íri, kontakty, e-mailov├ę aliasy, ┼ítrukt├║ru prie─Źinkov, podpis, nastavenie Spr├ívy o nepr├ştomnosti, nastaven├ę filtre, ktor├ę teraz m├íte v slu┼żbe elektronickej po┼íty. Cena za slu┼żbu sa V├ím nezmen├ş.

Viac inform├ícii a podrobn├ę n├ívody, ako si jednoducho nastavenia upravi┼ą, n├íjdete na www.telekom.sk/zmena. V pr├şpade z├íujmu o nastavenie webmailu m├┤┼żete tie┼ż vyu┼żi┼ą spoplatnen├ę poradenstvo na linke P├┤jdeto 0800 800 700.

Prebiehaj├║ca migr├ícia sa m├┤┼że prejavi┼ą oneskoren├Żm doru─Źovan├şm e -mailov do Va┼íej schr├ínky.
─Äakujeme za zhovievavos┼ą a ver├şme, ┼że po zvl├ídnut├ş nevyhnutn├Żch krokov V├ím t├íto zmena prinesie pozit├şvne sk├║senosti

─Äakujeme, ┼że ste s nami.

Váš Telekom

S tymto nastavenim sa uz prijem posty cez IMAPs (POP3s nepouzivam) rozbehol, ale odosielanie posty bolo stale nefunkcne. Tusil som, kde je problem, lebo telekomom odporucany port 587 a pouzite sifrovanie TLS nie su spolu standardne. Pri pouziti sifrovania TLS protokolom SMTP je defaultny port 465. Port 587 je standardny port pri pouziti metody sifrovania STARTTLS protokolom SMTP.
Je rozdiel pri sifrovani SSL/TLS a STARTTLS. TLS je modernejsi nastupca SSL. STARTTLS sice ciez vyuziva pre sifrovanie metodu TLS, ale funguje to trochu inak. Takze je dolezite si v klientovi nastavit spravne bud TLS/SSL alebo STARTTLS.
Ako som spravne predpokladal, Telekom pouziva pri protokole SMTP metodu sifrovania STARTTLS, nie TLS ako kaze uzivatelom nastavit.

Overil som to aj pripojenim na ich mailovy server:

telnet posta.telekom.sk 587
Trying 185.156.128.68...
Connected to posta.telekom.sk.
Escape character is '^]'.
220-ESMTP
ehlo test
220 ESMTP
250-smtp.posta.telekom.sk
250-PIPELINING
250-SIZE 41100000
250-ETRN
250-STARTTLS   <---  tu telekom sam deklaruje, ze pouziva STARTTLS, nie TLS!!!
250-AUTH PLAIN LOGIN
250-AUTH=PLAIN LOGIN
250-ENHANCEDSTATUSCODES
250-8BITMIME
250 DSN

Zaraza ma amaterizmus Telekomu, ako nedokaze dat zakaznikom ani len taketo elementarne spravne informacie.

U┼ż mi je to jasnej┼íie, ale aj tak mi odch├ídzaj├║ca po┼íta nefunguje.
Nap├ş┼íe hl├í┼íku :
Server neo─Źak├ívane ukon─Źil spojenie. Pr├ş─Źinou m├┤┼żu by┼ą probl├ęmy so serverom, probl├ęmy so sie┼ąou alebo dlh┼íie obdobie ne─Źinnosti. Konto: 'posta.telekom.sk', Server: 'posta.telekom.sk', Protokol: SMTP, Port: 465, Zabezpe─Źen├ę (SSL): ├üno, Chyba ─Ź├şslo: 0x800CCC0F
Ja mám OEverzia 6.
Mám tam POP3, odchádzajúcu poštu SMTP zmenil som port 465. Prichádzajúcu poštu POP3 port 995.
Porta serverov som zafajkol, zabezpe─Źn├ę pripojenie SSL.
Aj tak mi to nejde. Som tam ako na za─Źiatku.
Ja vid├şm probl├ęm ─Źo p├ş┼íe: Ch├Żba ─Ź├şslo: 0x800CCC0F. Kde toto rozl├║┼íti┼ą?
Milan
Milanko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod OM0XA » 29 M├íj 2017, 14:54

pre odchadzajucu postu nastav:
port 587
zabezpecenie STARTTLS

tak to musi ist.
OM0XA
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Milanko » 29 M├íj 2017, 16:52

V─Ćaka, pre zabezpe─Źenie ja m├ím pr├ízdne kolonky na certifik├ít, nem├ím z ─Źoho vybra┼ą. Nejak by sa to nedalo naimportova┼ą? a na nastavenie ┼íifrovania tak isto pr├ízdna kolonka a jedin├Ż algoritmus m├ím 3DES.
Port som dal nazad 587, ale ni─Ź sa nezmenilo.
Milanko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod alidedko » 29 M├íj 2017, 17:30

Nene, ziadny certifikat. Len sifrovanie.

Ukaz screenshot, zakruzkujeme ti.
Trhala si chrasty, tretieho dvanásty ...
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3189
Vek: 25.8
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013

Odosla┼ąod Milanko » 29 M├íj 2017, 18:02

PrintScren?
Tu:
Pr├şlohy
E-Mail....PNG
Milanko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod OM0XA » 29 M├íj 2017, 19:29

obavam sa, ze tvoj outlook nepozna STARTTLS, dokonca ani TLS, kedze mas moznost zaskrtnut iba SSL. Asi je dost stary, z doby, ked bolo iba SSL. Nemas inu moznost ako pouzit iny klient. Aj tak neviem preco pouzivas ten najhorsi aky existuje. Stiahni si Mozilla Thunderbird, je zadarmo a mas po probleme.
OM0XA
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod oravan » 29 M├íj 2017, 19:33

alebo 14ÔéČ a mu to rozbehaj├║
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod OM0XA » 29 M├íj 2017, 21:13

nie, za 14 eur mu povedia, ze jeho mailovy klient to nepodporuje a ma si ho aktualizovat. :-)
OM0XA
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Internet a sie┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist