Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Moderátori: psichac, Moderátori

Milanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 25 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa Milanko » 10 Máj 2017, 16:36

Zdravím,
dnes mi skončila stará platforma e-mailov.
Nastavil som na novú platformu, už som sa radil aj na tech. podpore Telekomu na 0800123777. Po dlhej debate som tam, kde som bol pred telefonátom.
Pridávam návod, čo mi poslali s Telekomu:

Vážený zákazník,



v Slovak Telekome neustále pracujeme na zlepšovaní našich služieb. Preto v najbližších dňoch pristúpime k spusteniu novej e-mailovej platformy. Tá okrem atraktívneho vzhľadu webmailu ponúkne aj mnohé vylepšenia, ako napríklad vylepšenie antispamovej ochrany.



Vaša e-mailová schránka bude v budúcom týždni prenesená na novú platformu. To, či je schránka už na novej platforme zistíte tak, že sa nebudete vedieť prihlásiť do svojej schránky.



Ak využívate webmail:

o odo dňa zmeny sa prihlasujte už cez novú internetovú adresu https://posta.telekom.sk. Vaše prihlasovacie meno (login) a heslo sa nemenia.



Ak využívate poštového klienta (Microsoft Outlook, aplikácia v mobile a pod.) odo dňa zmeny zmeňte nastavenia nasledovne:

o Názov serverov pre prichádzajúcu a odchádzajúcu poštu (SMTP a POP3 alebo IMAP): posta.telekom.sk

o Meno používateľa: vaša e-mailová adresa v kompletnom tvare

o Čísla portov servera:

o Server na odosielanie pošty SMTPs: 587

o Servery na príjem pošty POP3s: 995 alebo IMAPs: 993

o Typ šifrovania pripojenia:

o SMTPs: TLS

o POP3s a IMAPs: SSL



Na novú platformu budú prenesené všetky e-maily, položky v kalendári, kontakty, e-mailové aliasy, štruktúra priečinkov, podpis, nastavenie Správy o neprítomnosti, nastavené filtre, ktoré teraz máte v službe elektronickej pošty.



Viac informácii a návody ako zmeny realizovať nájdete na http://www.telekom.sk/zmena



Cena za službu sa nemení.



Telekom


Používam Outlook Express v.6 Je o staršia verzia ale chodí OK.
Za rady vopred vďaka.
Keď sa chcem pripojiť, tak je to problém a na koniec mi oznami túto chybovú hlášku:

Server neočakávane ukončil spojenie. Príčinou môžu byť problémy so serverom, problémy so sieťou alebo dlhšie obdobie nečinnosti. Konto: 'posta.telekom.sk', Server: 'posta.telekom.sk', Protokol: POP3, Port: 995, Zabezpečené (SSL): Nie, Chyba číslo: 0x800CCC0F

Milan
0
Človek môže uspieť v takmer čomkoľvek za čo má neobmedzené nadšenie.

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa mac26 » 10 Máj 2017, 16:58

skontroluj si zabezpecenie, telekom pre POP3 pise SSL, tebe tvrdi ze SSL: nie
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Máj 2017, 07:38

tak tak, presli na sifrovany protokol. To doteraz fungovali na nesifrovanom? Aspon vidiet, ako im zalezi na bezpecnosti :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa helios » 11 Máj 2017, 07:52

:biggrin:
Včera som sa s tým jedoval tiež dosť dlho, nakoniec sa mi to rozchodilo. Prijímať maily šlo, odosielať nie. Môj OE nemá voľbu kódovania TLS. Nakoniec to ani nebolo treba meniť, len server odchádzajúcej pošty 587 mi zobralo až po asi treťom zavretí/otvorení OE. Kódovanie zastalo pôvodné 3DES, hlavne nezabudnúť označiť u oboch serverov "tento server požaduje zabezpečené pripojenie".

Postupoval som tiež podľa návodu Telekomu, kde však OE klient nebol vôbec spomenutý, asi im takto starý program už nestojí za námahu. :axe:
0

OM0XA
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Okt 2012, 23:18
Bydlisko: Poprad

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa OM0XA » 11 Máj 2017, 08:36

pocitujlasku napísal:tak tak, presli na sifrovany protokol. To doteraz fungovali na nesifrovanom? Aspon vidiet, ako im zalezi na bezpecnosti :)
Ano doteraz do roku 2017 sifrovanie nepodporovali. Pred niekolkymi rokmi som o tom s Telekomom vymenil zopar mailov, kde som sa im snazil vysvetlit, ze uz hadam nikto normalny neprenasa maily nezasifrovane. Odpoved bola: bla, bla, neustale skvalitnovanie sluzieb, bla bla, v sucasnosti o sifrovani neuvazujeme. To bolo asi pred 4 rokmi.

Momentalne mam este jedno historicke e-mailove konto na ich platforme t-zones.sk, ale este ma nezmigrovali. Je mi to nakoniec jedno, toto konto nepouzivam, mam vlastny mailovy server, kde si konfigurujem co sam uznam za vhodne a ziadny telekom alebo gmail ma nezaujima. :-)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Máj 2017, 09:31

ja mam 2 emaily na gmail-i a max. spokojnost. jeden oficialny na seriozne veci a druhy na vsetko ostatne (fora, somarinky)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa helios » 11 Máj 2017, 23:58

Poslal som Milankovi SS, kde som popísal môj postup zadávania zmien, ktorý mi funguje, tiež používam historický OE6 ako on. Je tam jedna somarina, keď zadáte server odchodzej požty SMTP 587 a potom zadáte server požaduje overenie, port SMTP sa prepíše na 25 a keď ho znova neprepíšete na 587 tak nejde odosielať maily. Čo sa čudujem, veď mrdkosoft... :ignore:
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa oravan » 16 Máj 2017, 23:46

ja mám ten istý problém a ide ma rozhodiť lebo to néjde nijako nastaviť
0

Milanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 25 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa Milanko » 17 Máj 2017, 08:23

Oravan- vidím,že nie som sám. Niekolko krát som to nastavenie opakoval, aj s pomocou Heliosa, no furt mi to nejde, tak na odosielanie používam WebMail. Na telekome chcú za nastavenie poplatok-beťári, niečo si zmyslia a ty zaplať.
Milan
0
Človek môže uspieť v takmer čomkoľvek za čo má neobmedzené nadšenie.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa oravan » 17 Máj 2017, 12:44

ale mne tam chodia dvôležité veci kurnik

-- Spojený príspevok 17 Máj 2017, 13:04 --

chcú 14€ za rozchodenie kua
0

OM0XA
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Okt 2012, 23:18
Bydlisko: Poprad

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa OM0XA » 29 Máj 2017, 09:09

Udivuje ma stale, ze telekomunikacny gigant ako Slovak Telekom (cize Deutsche Telekom) nedokaze poslat presne informacie o komunikacii e-mailoveho klienta s ich e-mailovym serverom. Informacie, ktore poslali zakaznikom, boli nekompletne, nepresne az nepravdive. Preto mnohi uzivatelia mali problemy s nastavenim emailoveho klienta.
Mne osobne prisiel najskor takyto mail:

Kód: Vybrať všetko

Vážený zákazník,

v Slovak Telekome neustále pracujeme na zlepšovaní našich služieb. Preto v najbližších dňoch pristúpime k spusteniu novej e-mailovej platformy. Tá okrem nového, atraktívneho vzhľadu internetovej aplikácie pre spravovanie e-mailov (webmailu) v počítačoch a mobilných zariadeniach prinesie aj veľa nových funkcionalít.

Vaša e-mailová schránka bude prenesená na novú platformu v termíne od 26.4 do 28.4.2017. To, či je schránka už na novej platforme zistíte tak, že sa nebudete vedieť prihlásiť do svojej schránky.

Ak využívate webmail:
o    odo dňa zmena sa prihlasujte už cez novú internetovú adresu https://posta.telekom.sk. Vaše prihlasovacie meno (login) a heslo sa nemenia. Zmenu hesla urobte, ak budete požiadaní.

Ak využívate poštového klienta (Thunderbird, Outlook Express, mailovú aplikáciu v mobilnom zariadení a pod.) urobte v ňom nasledovne zmeny:
o    zmeňte adresu servera pre prijem (POP3/IMAP) a odosielanie posty (SMTP) na adresu: posta.telekom.sk
o    zmeňte port pre odosielanie posty z 25 na 587
o    zmeňte vaše prihlasovacie meno/ login na e-mailovú adresu, ktorú používate na odosielanie pošty

Na novú platformu budú prenesené všetky e-maily, položky v kalendári, kontakty, e-mailové aliasy, štruktúra priečinkov a niektoré nastavenia, ktoré teraz máte v službe elektronickej pošty.


Viac informácii a návody nájdete na www.telekom.sk/zmena
Cena za službu sa vám nemení.

Telekom
Najskor klasicke dristy a potom termin 26.4 do 28.4.2017. Samozrejme v danom termine sa s mojou e-mailovou schrankou nic nestalo, vsetko fungovalo este asi 2 tyzdne tak ako predtym. Dalej "Ak využívate webmail"... No kto by uz v dnesnej dobe na standardny pristup vyuzival webmail? Navyse ten ich polonefunkcny nepodarok.
"Ak využívate poštového klienta (Thunderbird, Outlook Express, mailovú aplikáciu v mobilnom zariadení a pod.) urobte v ňom nasledovne zmeny:"
A co ak pouzivam ineho postoveho klienta ako menuju? Telekom predsa musi pochopit, ze vacsina zakaznikov nevie co ma nastavit a fungovaniu internetu nerozumie.
Pri aplikovani zmien podla ich pokynov nemoze email klient fungovat, pretoze vobec nespominaju pridanie sifrovania. Samotnou zmenou portov sa nic neriesi.

Neskor prisiel dalsi mail uz s podrobnejsimi pokynmi, asi po mnohych staznostiach od klientov:

Kód: Vybrať všetko

Vážený zákazník,

v najbližších dňoch pristúpime k zmene zastaranej e-mailovej platformy (http://mail.telekom.sk) na novú, stabilnejšiu platformu. Táto zmena je nevyhnutná z dôvodu zlepšovania poskytovaných e-mailových služieb. Prinesie Vám jednoduchšie používanie e-mailovej schránky, zatraktívnenie vzhľadu webmailu a ponúkne mnohé ďalšie funkcionality pre praktické používanie vo Vašich počítačoch a mobilných zariadeniach.

 

Nastavenia nižšie zmeňte, až po tom, ako sa nebudete môcť prihlásiť na webmail alebo do poštového klienta, skôr nie. Pre správne fungovanie Vašej e-mailovej schránky je potom potrebné postupovať nasledovne:

 

Ak využívate webmail:
Odo dňa zmeny sa, prosím, prihlasujte už cez novú internetovú adresu https://posta.telekom.sk. Vaše prihlasovacie meno (login) a heslo sa nemenia.

 

Ak využívate poštového klienta (Microsoft Outlook, aplikácia v mobile a pod.), odo dňa zmeny Vás poprosíme upraviť si nastavenia nasledovne:

1/ Názov serverov pre prichádzajúcu a odchádzajúcu poštu (SMTP a POP3 alebo IMAP): posta.telekom.sk

2/ Meno používateľa: vaša e-mailová adresa v kompletnom tvare

3/ Čísla portov servera:
    -  Server na odosielanie pošty SMTPs: 587
    -  Servery na príjem pošty POP3s: 995 alebo IMAPs: 993

4/ Typ šifrovania pripojenia:
    -  SMTPs: TLS
    -  POP3s a IMAPs: SSL

 

Na novú platformu Vám automaticky prenesieme všetky e-maily, položky v kalendári, kontakty, e-mailové aliasy, štruktúru priečinkov, podpis, nastavenie Správy o neprítomnosti, nastavené filtre, ktoré teraz máte v službe elektronickej pošty. Cena za službu sa Vám nezmení.

 
Viac informácii a podrobné návody, ako si jednoducho nastavenia upraviť, nájdete na www.telekom.sk/zmena. V prípade záujmu o nastavenie webmailu môžete tiež využiť spoplatnené poradenstvo na linke Pôjdeto 0800 800 700.

 
Prebiehajúca migrácia sa môže prejaviť oneskoreným doručovaním e -mailov do Vašej schránky.
Ďakujeme za zhovievavosť a veríme, že po zvládnutí nevyhnutných krokov Vám táto zmena prinesie pozitívne skúsenosti

Ďakujeme, že ste s nami.


Váš Telekom

S tymto nastavenim sa uz prijem posty cez IMAPs (POP3s nepouzivam) rozbehol, ale odosielanie posty bolo stale nefunkcne. Tusil som, kde je problem, lebo telekomom odporucany port 587 a pouzite sifrovanie TLS nie su spolu standardne. Pri pouziti sifrovania TLS protokolom SMTP je defaultny port 465. Port 587 je standardny port pri pouziti metody sifrovania STARTTLS protokolom SMTP.
Je rozdiel pri sifrovani SSL/TLS a STARTTLS. TLS je modernejsi nastupca SSL. STARTTLS sice ciez vyuziva pre sifrovanie metodu TLS, ale funguje to trochu inak. Takze je dolezite si v klientovi nastavit spravne bud TLS/SSL alebo STARTTLS.
Ako som spravne predpokladal, Telekom pouziva pri protokole SMTP metodu sifrovania STARTTLS, nie TLS ako kaze uzivatelom nastavit.

Overil som to aj pripojenim na ich mailovy server:

Kód: Vybrať všetko

 telnet posta.telekom.sk 587
Trying 185.156.128.68...
Connected to posta.telekom.sk.
Escape character is '^]'.
220-ESMTP
ehlo test
220 ESMTP
250-smtp.posta.telekom.sk
250-PIPELINING
250-SIZE 41100000
250-ETRN
250-STARTTLS   <---  tu telekom sam deklaruje, ze pouziva STARTTLS, nie TLS!!!
250-AUTH PLAIN LOGIN
250-AUTH=PLAIN LOGIN
250-ENHANCEDSTATUSCODES
250-8BITMIME
250 DSN
Zaraza ma amaterizmus Telekomu, ako nedokaze dat zakaznikom ani len taketo elementarne spravne informacie.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa oravan » 29 Máj 2017, 10:55

ide zrejme o to aby z toho vyryžovali čo najviac
0

Milanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 25 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa Milanko » 29 Máj 2017, 14:23

OM0XA napísal:Udivuje ma stale, ze telekomunikacny gigant ako Slovak Telekom (cize Deutsche Telekom) nedokaze poslat presne informacie o komunikacii e-mailoveho klienta s ich e-mailovym serverom. Informacie, ktore poslali zakaznikom, boli nekompletne, nepresne az nepravdive. Preto mnohi uzivatelia mali problemy s nastavenim emailoveho klienta.
Mne osobne prisiel najskor takyto mail:

Kód: Vybrať všetko

Vážený zákazník,

v Slovak Telekome neustále pracujeme na zlepšovaní našich služieb. Preto v najbližších dňoch pristúpime k spusteniu novej e-mailovej platformy. Tá okrem nového, atraktívneho vzhľadu internetovej aplikácie pre spravovanie e-mailov (webmailu) v počítačoch a mobilných zariadeniach prinesie aj veľa nových funkcionalít.

Vaša e-mailová schránka bude prenesená na novú platformu v termíne od 26.4 do 28.4.2017. To, či je schránka už na novej platforme zistíte tak, že sa nebudete vedieť prihlásiť do svojej schránky.

Ak využívate webmail:
o    odo dňa zmena sa prihlasujte už cez novú internetovú adresu https://posta.telekom.sk. Vaše prihlasovacie meno (login) a heslo sa nemenia. Zmenu hesla urobte, ak budete požiadaní.

Ak využívate poštového klienta (Thunderbird, Outlook Express, mailovú aplikáciu v mobilnom zariadení a pod.) urobte v ňom nasledovne zmeny:
o    zmeňte adresu servera pre prijem (POP3/IMAP) a odosielanie posty (SMTP) na adresu: posta.telekom.sk
o    zmeňte port pre odosielanie posty z 25 na 587
o    zmeňte vaše prihlasovacie meno/ login na e-mailovú adresu, ktorú používate na odosielanie pošty

Na novú platformu budú prenesené všetky e-maily, položky v kalendári, kontakty, e-mailové aliasy, štruktúra priečinkov a niektoré nastavenia, ktoré teraz máte v službe elektronickej pošty.


Viac informácii a návody nájdete na www.telekom.sk/zmena
Cena za službu sa vám nemení.

Telekom
Najskor klasicke dristy a potom termin 26.4 do 28.4.2017. Samozrejme v danom termine sa s mojou e-mailovou schrankou nic nestalo, vsetko fungovalo este asi 2 tyzdne tak ako predtym. Dalej "Ak využívate webmail"... No kto by uz v dnesnej dobe na standardny pristup vyuzival webmail? Navyse ten ich polonefunkcny nepodarok.
"Ak využívate poštového klienta (Thunderbird, Outlook Express, mailovú aplikáciu v mobilnom zariadení a pod.) urobte v ňom nasledovne zmeny:"
A co ak pouzivam ineho postoveho klienta ako menuju? Telekom predsa musi pochopit, ze vacsina zakaznikov nevie co ma nastavit a fungovaniu internetu nerozumie.
Pri aplikovani zmien podla ich pokynov nemoze email klient fungovat, pretoze vobec nespominaju pridanie sifrovania. Samotnou zmenou portov sa nic neriesi.

Neskor prisiel dalsi mail uz s podrobnejsimi pokynmi, asi po mnohych staznostiach od klientov:

Kód: Vybrať všetko

Vážený zákazník,

v najbližších dňoch pristúpime k zmene zastaranej e-mailovej platformy (http://mail.telekom.sk) na novú, stabilnejšiu platformu. Táto zmena je nevyhnutná z dôvodu zlepšovania poskytovaných e-mailových služieb. Prinesie Vám jednoduchšie používanie e-mailovej schránky, zatraktívnenie vzhľadu webmailu a ponúkne mnohé ďalšie funkcionality pre praktické používanie vo Vašich počítačoch a mobilných zariadeniach.

 

Nastavenia nižšie zmeňte, až po tom, ako sa nebudete môcť prihlásiť na webmail alebo do poštového klienta, skôr nie. Pre správne fungovanie Vašej e-mailovej schránky je potom potrebné postupovať nasledovne:

 

Ak využívate webmail:
Odo dňa zmeny sa, prosím, prihlasujte už cez novú internetovú adresu https://posta.telekom.sk. Vaše prihlasovacie meno (login) a heslo sa nemenia.

 

Ak využívate poštového klienta (Microsoft Outlook, aplikácia v mobile a pod.), odo dňa zmeny Vás poprosíme upraviť si nastavenia nasledovne:

1/ Názov serverov pre prichádzajúcu a odchádzajúcu poštu (SMTP a POP3 alebo IMAP): posta.telekom.sk

2/ Meno používateľa: vaša e-mailová adresa v kompletnom tvare

3/ Čísla portov servera:
    -  Server na odosielanie pošty SMTPs: 587
    -  Servery na príjem pošty POP3s: 995 alebo IMAPs: 993

4/ Typ šifrovania pripojenia:
    -  SMTPs: TLS
    -  POP3s a IMAPs: SSL

 

Na novú platformu Vám automaticky prenesieme všetky e-maily, položky v kalendári, kontakty, e-mailové aliasy, štruktúru priečinkov, podpis, nastavenie Správy o neprítomnosti, nastavené filtre, ktoré teraz máte v službe elektronickej pošty. Cena za službu sa Vám nezmení.

 
Viac informácii a podrobné návody, ako si jednoducho nastavenia upraviť, nájdete na www.telekom.sk/zmena. V prípade záujmu o nastavenie webmailu môžete tiež využiť spoplatnené poradenstvo na linke Pôjdeto 0800 800 700.

 
Prebiehajúca migrácia sa môže prejaviť oneskoreným doručovaním e -mailov do Vašej schránky.
Ďakujeme za zhovievavosť a veríme, že po zvládnutí nevyhnutných krokov Vám táto zmena prinesie pozitívne skúsenosti

Ďakujeme, že ste s nami.


Váš Telekom

S tymto nastavenim sa uz prijem posty cez IMAPs (POP3s nepouzivam) rozbehol, ale odosielanie posty bolo stale nefunkcne. Tusil som, kde je problem, lebo telekomom odporucany port 587 a pouzite sifrovanie TLS nie su spolu standardne. Pri pouziti sifrovania TLS protokolom SMTP je defaultny port 465. Port 587 je standardny port pri pouziti metody sifrovania STARTTLS protokolom SMTP.
Je rozdiel pri sifrovani SSL/TLS a STARTTLS. TLS je modernejsi nastupca SSL. STARTTLS sice ciez vyuziva pre sifrovanie metodu TLS, ale funguje to trochu inak. Takze je dolezite si v klientovi nastavit spravne bud TLS/SSL alebo STARTTLS.
Ako som spravne predpokladal, Telekom pouziva pri protokole SMTP metodu sifrovania STARTTLS, nie TLS ako kaze uzivatelom nastavit.

Overil som to aj pripojenim na ich mailovy server:

Kód: Vybrať všetko

 telnet posta.telekom.sk 587
Trying 185.156.128.68...
Connected to posta.telekom.sk.
Escape character is '^]'.
220-ESMTP
ehlo test
220 ESMTP
250-smtp.posta.telekom.sk
250-PIPELINING
250-SIZE 41100000
250-ETRN
250-STARTTLS   <---  tu telekom sam deklaruje, ze pouziva STARTTLS, nie TLS!!!
250-AUTH PLAIN LOGIN
250-AUTH=PLAIN LOGIN
250-ENHANCEDSTATUSCODES
250-8BITMIME
250 DSN
Zaraza ma amaterizmus Telekomu, ako nedokaze dat zakaznikom ani len taketo elementarne spravne informacie.
Už mi je to jasnejšie, ale aj tak mi odchádzajúca pošta nefunguje.
Napíše hlášku :
Server neočakávane ukončil spojenie. Príčinou môžu byť problémy so serverom, problémy so sieťou alebo dlhšie obdobie nečinnosti. Konto: 'posta.telekom.sk', Server: 'posta.telekom.sk', Protokol: SMTP, Port: 465, Zabezpečené (SSL): Áno, Chyba číslo: 0x800CCC0F
Ja mám OEverzia 6.
Mám tam POP3, odchádzajúcu poštu SMTP zmenil som port 465. Prichádzajúcu poštu POP3 port 995.
Porta serverov som zafajkol, zabezpečné pripojenie SSL.
Aj tak mi to nejde. Som tam ako na začiatku.
Ja vidím problém čo píše: Chýba číslo: 0x800CCC0F. Kde toto rozlúštiť?
Milan
0
Človek môže uspieť v takmer čomkoľvek za čo má neobmedzené nadšenie.

OM0XA
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Okt 2012, 23:18
Bydlisko: Poprad

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa OM0XA » 29 Máj 2017, 14:54

pre odchadzajucu postu nastav:
port 587
zabezpecenie STARTTLS

tak to musi ist.
0

Milanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 25 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa Milanko » 29 Máj 2017, 16:52

Vďaka, pre zabezpečenie ja mám prázdne kolonky na certifikát, nemám z čoho vybrať. Nejak by sa to nedalo naimportovať? a na nastavenie šifrovania tak isto prázdna kolonka a jediný algoritmus mám 3DES.
Port som dal nazad 587, ale nič sa nezmenilo.
0
Človek môže uspieť v takmer čomkoľvek za čo má neobmedzené nadšenie.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa alidedko » 29 Máj 2017, 17:30

Nene, ziadny certifikat. Len sifrovanie.

Ukaz screenshot, zakruzkujeme ti.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Milanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 25 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa Milanko » 29 Máj 2017, 18:02

PrintScren?
Tu:
Prílohy
E-Mail....PNG
0
Človek môže uspieť v takmer čomkoľvek za čo má neobmedzené nadšenie.

OM0XA
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Okt 2012, 23:18
Bydlisko: Poprad

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa OM0XA » 29 Máj 2017, 19:29

obavam sa, ze tvoj outlook nepozna STARTTLS, dokonca ani TLS, kedze mas moznost zaskrtnut iba SSL. Asi je dost stary, z doby, ked bolo iba SSL. Nemas inu moznost ako pouzit iny klient. Aj tak neviem preco pouzivas ten najhorsi aky existuje. Stiahni si Mozilla Thunderbird, je zadarmo a mas po probleme.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa oravan » 29 Máj 2017, 19:33

alebo 14€ a mu to rozbehajú
0

OM0XA
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Okt 2012, 23:18
Bydlisko: Poprad

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Príspevok od používateľa OM0XA » 29 Máj 2017, 21:13

nie, za 14 eur mu povedia, ze jeho mailovy klient to nepodporuje a ma si ho aktualizovat. :-)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok