Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Moderátori: psichac, Moderátori

Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Odosla┼ąod Milanko » 10 M├íj 2017, 16:36

Zdrav├şm,
dnes mi skon─Źila star├í platforma e-mailov.
Nastavil som na nov├║ platformu, u┼ż som sa radil aj na tech. podpore Telekomu na 0800123777. Po dlhej debate som tam, kde som bol pred telefon├ítom.
Prid├ívam n├ívod, ─Źo mi poslali s Telekomu:

V├í┼żen├Ż z├íkazn├şk,

v Slovak Telekome neust├íle pracujeme na zlep┼íovan├ş na┼íich slu┼żieb. Preto v najbli┼ż┼í├şch d┼łoch prist├║pime k spusteniu novej e-mailovej platformy. T├í okrem atrakt├şvneho vzh─żadu webmailu pon├║kne aj mnoh├ę vylep┼íenia, ako napr├şklad vylep┼íenie antispamovej ochrany.

Va┼ía e-mailov├í schr├ínka bude v bud├║com t├Ż┼żdni prenesen├í na nov├║ platformu. To, ─Źi je schr├ínka u┼ż na novej platforme zist├şte tak, ┼że sa nebudete vedie┼ą prihl├ísi┼ą do svojej schr├ínky.

Ak vyu┼ż├şvate webmail:

o odo d┼ła zmeny sa prihlasujte u┼ż cez nov├║ internetov├║ adresu https://posta.telekom.sk. Va┼íe prihlasovacie meno (login) a heslo sa nemenia.

Ak vyu┼ż├şvate po┼ítov├ęho klienta (Microsoft Outlook, aplik├ícia v mobile a pod.) odo d┼ła zmeny zme┼łte nastavenia nasledovne:

o Názov serverov pre prichádzajúcu a odchádzajúcu poštu (SMTP a POP3 alebo IMAP): posta.telekom.sk

o Meno pou┼ż├şvate─ża: va┼ía e-mailov├í adresa v kompletnom tvare

o ─î├şsla portov servera:

o Server na odosielanie pošty SMTPs: 587

o Servery na pr├şjem po┼íty POP3s: 995 alebo IMAPs: 993

o Typ šifrovania pripojenia:

o SMTPs: TLS

o POP3s a IMAPs: SSL

Na nov├║ platformu bud├║ prenesen├ę v┼íetky e-maily, polo┼żky v kalend├íri, kontakty, e-mailov├ę aliasy, ┼ítrukt├║ra prie─Źinkov, podpis, nastavenie Spr├ívy o nepr├ştomnosti, nastaven├ę filtre, ktor├ę teraz m├íte v slu┼żbe elektronickej po┼íty.

Viac inform├ícii a n├ívody ako zmeny realizova┼ą n├íjdete na http://www.telekom.sk/zmena

Cena za slu┼żbu sa nemen├ş.

Telekom

Pou┼ż├şvam Outlook Express v.6 Je o star┼íia verzia ale chod├ş OK.
Za rady vopred v─Ćaka.
Ke─Ć sa chcem pripoji┼ą, tak je to probl├ęm a na koniec mi oznami t├║to chybov├║ hl├í┼íku:

Server neo─Źak├ívane ukon─Źil spojenie. Pr├ş─Źinou m├┤┼żu by┼ą probl├ęmy so serverom, probl├ęmy so sie┼ąou alebo dlh┼íie obdobie ne─Źinnosti. Konto: 'posta.telekom.sk', Server: 'posta.telekom.sk', Protokol: POP3, Port: 995, Zabezpe─Źen├ę (SSL): Nie, Chyba ─Ź├şslo: 0x800CCC0F

Milan
─îlovek m├┤┼że uspie┼ą v takmer ─Źoko─żvek za ─Źo m├í neobmedzen├ę nad┼íenie.
Milanko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 338
Zalo┼żen├Ż: 25.06.2008

Re: Zmena e-mailovej platformy Telekomu

Odosla┼ąod mac26 » 10 M├íj 2017, 16:58

skontroluj si zabezpecenie, telekom pre POP3 pise SSL, tebe tvrdi ze SSL: nie
mac26
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 683
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod pocitujlasku » 11 M├íj 2017, 07:38

tak tak, presli na sifrovany protokol. To doteraz fungovali na nesifrovanom? Aspon vidiet, ako im zalezi na bezpecnosti :)
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3856
Vek: 34.21
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod helios » 11 M├íj 2017, 07:52

:biggrin:
V─Źera som sa s t├Żm jedoval tie┼ż dos┼ą dlho, nakoniec sa mi to rozchodilo. Prij├şma┼ą maily ┼ílo, odosiela┼ą nie. M├┤j OE nem├í vo─żbu k├│dovania TLS. Nakoniec to ani nebolo treba meni┼ą, len server odch├ídzaj├║cej po┼íty 587 mi zobralo a┼ż po asi tre┼ąom zavret├ş/otvoren├ş OE. K├│dovanie zastalo p├┤vodn├ę 3DES, hlavne nezabudn├║┼ą ozna─Źi┼ą u oboch serverov "tento server po┼żaduje zabezpe─Źen├ę pripojenie".

Postupoval som tie┼ż pod─ża n├ívodu Telekomu, kde v┼íak OE klient nebol v├┤bec spomenut├Ż, asi im takto star├Ż program u┼ż nestoj├ş za n├ímahu. :axe:
helios
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 750
Vek: 55.66
Zalo┼żen├Ż: 02.11.2013

Odosla┼ąod OM0XA » 11 M├íj 2017, 08:36

pocitujlasku nap├şsal:tak tak, presli na sifrovany protokol. To doteraz fungovali na nesifrovanom? Aspon vidiet, ako im zalezi na bezpecnosti :)

Ano doteraz do roku 2017 sifrovanie nepodporovali. Pred niekolkymi rokmi som o tom s Telekomom vymenil zopar mailov, kde som sa im snazil vysvetlit, ze uz hadam nikto normalny neprenasa maily nezasifrovane. Odpoved bola: bla, bla, neustale skvalitnovanie sluzieb, bla bla, v sucasnosti o sifrovani neuvazujeme. To bolo asi pred 4 rokmi.

Momentalne mam este jedno historicke e-mailove konto na ich platforme t-zones.sk, ale este ma nezmigrovali. Je mi to nakoniec jedno, toto konto nepouzivam, mam vlastny mailovy server, kde si konfigurujem co sam uznam za vhodne a ziadny telekom alebo gmail ma nezaujima. :-)
OM0XA
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 181
Zalo┼żen├Ż: 03.10.2012

Odosla┼ąod pocitujlasku » 11 M├íj 2017, 09:31

ja mam 2 emaily na gmail-i a max. spokojnost. jeden oficialny na seriozne veci a druhy na vsetko ostatne (fora, somarinky)
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3856
Vek: 34.21
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod helios » 11 M├íj 2017, 23:58

Poslal som Milankovi SS, kde som pop├şsal m├┤j postup zad├ívania zmien, ktor├Ż mi funguje, tie┼ż pou┼ż├şvam historick├Ż OE6 ako on. Je tam jedna somarina, ke─Ć zad├íte server odchodzej po┼żty SMTP 587 a potom zad├íte server po┼żaduje overenie, port SMTP sa prep├ş┼íe na 25 a ke─Ć ho znova neprep├ş┼íete na 587 tak nejde odosiela┼ą maily. ─îo sa ─Źudujem, ve─Ć mrdkosoft... :ignore:
helios
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 750
Vek: 55.66
Zalo┼żen├Ż: 02.11.2013

Odosla┼ąod oravan » 16 M├íj 2017, 23:46

ja m├ím ten ist├Ż probl├ęm a ide ma rozhodi┼ą lebo to n├ęjde nijako nastavi┼ą
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1761
Vek: 52.13
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014

Odosla┼ąod Milanko » 17 M├íj 2017, 08:23

Oravan- vid├şm,┼że nie som s├ím. Niekolko kr├ít som to nastavenie opakoval, aj s pomocou Heliosa, no furt mi to nejde, tak na odosielanie pou┼ż├şvam WebMail. Na telekome chc├║ za nastavenie poplatok-be┼ą├íri, nie─Źo si zmyslia a ty zapla┼ą.
Milan
─îlovek m├┤┼że uspie┼ą v takmer ─Źoko─żvek za ─Źo m├í neobmedzen├ę nad┼íenie.
Milanko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 338
Zalo┼żen├Ż: 25.06.2008

Odosla┼ąod oravan » 17 M├íj 2017, 12:44

ale mne tam chodia dv├┤le┼żit├ę veci kurnik

-- Spojen├Ż pr├şspevok 17 M├íj 2017, 13:04 --

chc├║ 14ÔéČ za rozchodenie kua
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1761
Vek: 52.13
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014

Nasp├Ą┼ą na Internet a sie┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist