Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Na čom momentálne pracujete? VI.

Na čom momentálne pracujete? VI.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Na čom momentálne pracujete? VI.

Odoslaťod 5ko » 01 Máj 2017, 23:42

A čo tak použiť toto..

https://svetelektro.com/Forum/univerzal ... 15646.html

Sú aj na 12V z autozástrčkou.

Počítače, klávesnice,l.rozvádzače, plynové kotly...všetko kde je prach a bordel... nemá problém vyfúkať a povysávať
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Zdravý rozum nie je dar ,ale trest-musíte sa vedieť vysporiadať s ľuďmi, ktorým chýba.
Rozoberaním pokazeného sa naučíme viac,ako skladaním nového.
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 61.31
Založený: 18.02.2010

Odoslaťod BFX » 05 Máj 2017, 18:26

Opravujem jeden Seasonic SS-1050XM, kde strelili dva fety :)
Prílohy
Seasonic01.jpg
Seasonic02.jpg
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product%20Notes/chapter_1.pdf
BFX
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 43.44
Založený: 04.09.2013

Odoslaťod jirka.jirka. » 08 Máj 2017, 12:08

Už pár dní pracuji na svém kalendáři. :-)

Raspberry pi Zero, Tlačítka, BMP180.
Data z BMP jsou ukládány do databáze (nyní přepisuju jeden záznam v databázi, takže nenarůstá). Stránka se obnovuje po částech.
Kalendář a předpověď jednou za hodinu, a teploměr a barometr každých deset minut.

Monitor se vypíná ve 22:30 a zapne se v 8:30 (tady to ještě musím upravit, ať monitor přejde do režimu spánku, eště to má svoje mouchy.

Tlačítka slouží pro: Pohyb v kalendáři (skoky po měsících), zavře případnou bublinu chromu při jeho ukončení. Automaticky se mi to nepodařilo. Taky je tam restart RPI, vypnutí RPI, zavření chroma. Dá se k němu přistoupit i vzdáleně (tzn. v síti stačí zadat IP a už jsem na této stránce).

Jinak je to udělané na prasáka, python jsem se učil za pochodu, php jsem neviděl ani z rychlíku (ale w3schools.com mi v tom pomohl, stejně jako javascriptem).

A plán je takový, že mám doma LCD monitor z notebooku, připojím jej k driveru z ebay a celé to zkusím vestavět aby se to tvářilo jako obrázek. Inspirace z internetu. :)

Jenom se omlouvám za kvalitu fotky, ale podklad není ideální a nechce se mi předělávat monitor.
Obrázok
jirka.jirka.
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Založený: 17.10.2008

Odoslaťod staffy » 10 Máj 2017, 08:11

BFX napísal:Opravujem jeden Seasonic SS-1050XM, kde strelili dva fety :)

Sú vadné len tie fety? Nevieš ako je možné že taký fajnový zdroj zhorel? :)
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)
staffy
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 25.64
Založený: 30.05.2009

Odoslaťod jenda23 » 18 Máj 2017, 15:06

Tak jeden kousek už maká...
Prílohy
DSC04489.JPG
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky
jenda23
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 27
Založený: 27.06.2008

Odoslaťod marioo » 18 Máj 2017, 15:19

Jenda23: čo to je? vyzerá to super :) myslím mechanicko vizuálne :)
marioo
Obrázok používateľa
Okoloidúci
Okoloidúci
Vek: 43.9
Založený: 15.07.2012

Odoslaťod jenda23 » 18 Máj 2017, 15:22

kloník Dudkového DPA222 MKII
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky
jenda23
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 27
Založený: 27.06.2008

Odoslaťod BFX » 19 Máj 2017, 19:34

staffy napísal:
BFX napísal:Opravujem jeden Seasonic SS-1050XM, kde strelili dva fety :)

Sú vadné len tie fety? Nevieš ako je možné že taký fajnový zdroj zhorel? :)

Nie niesu vadne iba fety, jeden odpor v budeni fetov bol preruseny. Presne ten co siel do budenia jedneho z tych dvoch strelenych fetov co tlacili proti sebe.
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product%20Notes/chapter_1.pdf
BFX
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 43.44
Založený: 04.09.2013

Odoslaťod mr.dred » 24 Máj 2017, 10:28

Ešte za bájneho totáčika som si urobil jednoduchý "skúšač" tranzistorov s MH7400. Nedávno som potreboval vytriediť nejaké vyletovance z TV tak som ho oprášil.... kontakty v objímkach zoxidované,nápisy oplieskané, ale aj napriek veku viac ako 30 rokov je skúšač stále funkčný.
Tak som mu "ušil" nový kabátik a vymenil trazistorové objímky za testovaciu na IO. Vnútro nebudem ukazovať..... plošák vyrobený škrabákovou technologiou ,súčiastky - čo kto podaroval :)
Sú v tom v podstate dva testery. Jeden meria v objímke + diody a druhý vie tranzistory zaspájkvané v obvodoch cez meracie šlágy.
Prílohy
IMG_20170524_092716_1495614689559.jpg
Nešikovní elektrikári majú občas takú zvláštnu iskru v oku.
mr.dred
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 51.96
Založený: 17.08.2011

Odoslaťod ondronr » 25 Máj 2017, 22:15

Dal som bluetooth repraciku druhy zivot. Najprv sa urval microusb konektor aj s trochou mede z plosaku. Ked som ho nahradil kusom z ebayu, tak som zistil, ze bateria je trocha nafuknuta. Preventivne som ju dal prec. No a ten repracik sa bez tej bateria odmieta zapnut, len pravidelne tuka reproduktor. So zdrojom som overil co a ako a objednal miniaturny step down menic. Ten som zapojil namiesto nabijacieho cipu UN8HX (ktoremu som nechtiac urval polovicu noziciek, bol som lenivy vytiahnut teplovzdusnu...) a nastavil priblizne na 3.6V. Hralo to aj s 4.2V (neviem ako sa tam nastavil ked som ho nastavil pred montazou), ale ten cinsky menic pistal. Este zalepit konektor lepidlom a bude hotovo :)
Prílohy
2017-05-25 20.56.46.jpg
ondronr
Nový člen
Nový člen
Založený: 14.01.2014

Odoslaťod trunek » 25 Máj 2017, 23:19

pomaly rozbiehame rozvádzače :) ak bude niekto potrebovať, kľudne píšte :) Viem, ešte tam nie je žlté pozadie na STOP tlačidle....

-- Spojený príspevok 25 Máj 2017, 22:21 --

Po viac ako roku som držal letovačku v ruke :)

-- Spojený príspevok 25 Máj 2017, 22:22 --

Prílohy
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
06.jpg
07.jpg
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html
trunek
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Založený: 17.05.2007

Odoslaťod Drakoush » 25 Máj 2017, 23:57

Aha, špinavá konkurencia :D
Máš skvelú úpravu. Je vidno, že Ťa to aj baví.
Drakoush
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Vek: 21.93
Založený: 08.02.2012

Odoslaťod stefanSK » 26 Máj 2017, 06:57

Pekné,
ale ako dodávka na elektráreň Mochovce by to neprešlo - na vodičoch nevidím bužírky s označením smeru z ktorej svorkovnice/prvku:svorky to ide a na ktorú svorkovnicu/prvok:svorku to ide, označenie prvkov na montážnej doske a na prvku.

Od nás taktiež chcú, aby sme v prípade svoriek so skrutkami (nie Wago) deklarovali, akým momentom sa doťahovali skrutky a samozrejme kalibračný protokol o momentovom kľúči.
S.K.
stefanSK
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Založený: 24.06.2010

Odoslaťod elmoto » 26 Máj 2017, 08:43

Drakoush a Trunek prečo špinavá konkurencia? Veď keď sa poznáte tak to využijete práve na spoluprácu a nie konkurenciu. Cenové ponuky, dohadzovanie si klientov, vzájomná pomoc.... :agree: :thumbup:
brekekeeee
elmoto
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 37.63
Založený: 15.08.2011

Odoslaťod trunek » 26 Máj 2017, 09:50

Zacnem Elmoto-om. Presne toto som chcel napisat a aj napisem do ss :)

StefanSK - vzdy podla poziadaviek zakaznika. Poslem kopu fotiek, kde je aj znacenie kablov na buzirkach atd.... Niektore projekty su pekne (schema) a niektore take nejasne..... Nieco islo na OMW, nieco do Talianska.....je to rozne. Niekedy musis dat farbu vodicov podla ine EN aka neplati u nas. Tu neposlali ani vsetky komponenty. Vela nezakreslenych atd. Plne teda s tebou suhlasim. Co sa tyka Mochoviec, tak viem co a ako. V Mochovciach som robil viacero revizii ktore isli priamo na TUV kedze to boli VTZ-Acka. Priznam sa, ze na prvej ma dobre pootacal ten pan na TUV. Beriem to tak, ze ma to zase posunulo dalej a potom to bolo lepsie. Budem robit revizie aj el.instakacie na dizloch, sklady som robil a kopu ale velku kopu antonikov atd....viem ake su poziadavky :) ale tak by to malo byt a tak sa mi to paci. Je to prehkadne a aj uhladene. Ak si v MO pozyvam na kofolu kedze pivo sa nesmie :)
(Stefan postnem aj lepsie foto s oznacovanim)

Drakoush - posielam ss
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html
trunek
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Založený: 17.05.2007

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná téma

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist