Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • AGZAT zapa─żovanie

AGZAT zapa─żovanie

Ak m├íte probl├ęm s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky nie─Źo zapoji┼ą

Moderátori: mirosne, Moderátori

AGZAT zapa─żovanie

Odosla┼ąod OHAJ » 19 M├íj 2017, 21:54

Ahojte, m├ím probl├ęm pravdepodobne so zapa─żovacou tyristorovou jednotkou - Agzat nena┼ítartuje,
ned├íva ani iskru - ozn. na tom ─Źiernom bloku s integrovanou induk─Źkou je 443 990 133 104
Obrázok
prekvapilo ma, ┼że to m├í o jeden kontakt menej ako n├íhradn├ę diely na nete typu Agzat zapa─żovanie Z34-1
- 30ÔéČ by som za to veru nedal, ke─Ć to vn├║torne asi bude nie─Źo podobn├ę ako zapa─żovanie Pioniera ─Źi Babety
Obrázok
https://svetelektro.com/Forum/tyristorove-zapalovanie-do-pioniera-t4834.html
Obrázok
kde ak odhliadneme od svetiel a ich cievok, na Babette bilely vodi─Ź (na obr. hrub├í ─Źierna) je kostra
Obrázok
https://www.mylms.cz/text-elektrika-na-babette/
tak modr├Ż je budiaci vstup ? pri premeran├ş to m├í v┼íetko p├ír ╬ę, ┼żeby prerazen├Ż tyristor ? prehrial sa pri papr─Źkovan├ş alebo mi to skratuje zdoch├şna─Ź motora - nechce sa mi to v┼íetko vykuch├íva┼ą, vopred ─Ćakujem za rady,pr├şp. origo sch├ęmu elektriky Agzatu s touto variantou zapa─żovania :pain:
Pr├şlohy
443 990 133 104.jpg
443 990 133 104
OHAJ
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 387
Vek: 38.51
Zalo┼żen├Ż: 01.05.2010

Re: AGZAT zapa─żovanie

Odosla┼ąod miroL » 20 M├íj 2017, 09:36

Je to ta ista tyristorova jednotka ako u Babety. Kedysi davno som si spravil na Agzat jedno nahradane, aj som to na nom vyskusal a fungovalo to. Ale je to uz doba, nepamatam si farebne znacenie vodicov a ci tam boli nejake rozdiely.
miroL
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 434
Vek: 47.55
Zalo┼żen├Ż: 28.05.2008

Odosla┼ąod breta1 » 20 M├íj 2017, 10:38

Nam─Ť┼Ö├ş┼í p┼Öi rozto─Źen├ş motoru nap─Ťt├ş mezi G a 15 (cca stovky V AC) ?
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8089
Zalo┼żen├Ż: 06.02.2009

Odosla┼ąod OHAJ » 20 M├íj 2017, 11:08

nem├ím ako, 15 kontakt je asi zaliaty dnu, m├ím na meranie iba modr├Ż a biely k├íbel, samozrejme e┼íte fajku - t├í m├í 2,4 k╬ę vo─Źi krajn├Żm kontaktom
OHAJ
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod xmilos » 20 M├íj 2017, 14:19

Ja to modernejsia a spolahlivejsia verzia kondenzatoroveho zapalovania.
Mno ak nemas pristup ka nakemu externemu zdroju, najjednoduchsie riesenie je poziciat a vymenit, alebo kupit a vymenit. Tych 30ÔéČ nie je vela, budes mat do nahrady.
Odchadza este "inpulzna" "startovacia" cievocka pripojena na L, ktora je sucastou drziaka cievky na magnete.
Urob este poslednu skusku, vysrobuj sviecku, zhod fajku a priloz ku kostre cisto kablik, ci hadze iskru.

Inak slo by to odskusat "nabitim" na nakych 100 V cez G a odpalenim inpulzom na L.
U teba sa to "odpaluje" vodicom, ktorym sa motor vypina a "nabija" tym druhym.
xmilos
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3639
Zalo┼żen├Ż: 04.05.2011

Odosla┼ąod OHAJ » 21 M├íj 2017, 08:44

─Ä├şk, mohol by si konkretizova┼ą farby ?
Principiálne je to triviálne:
Obr├ízok - kond├şk C1 sa nabije cez D1 priamo z vinutia L1, riadiaci impulz otvor├ş tyristor Ty, kondenz├ítor C1 sa n├ím potom vyb├şja cez prim├írne vinutie zapalovacej cievky a na sekund├íry sa objav├ş VN vo─Źi zemi - iskra ( no n├ím ch├Żba a navy┼íe m├íme k dispoz├şicii iba 2 vodi─Źe a VN v├Żstup, podot├Żkam plastov├í zaliata Made in Czechoslovakia krabi─Źka nieje ukostren├í cez ├║chytn├ę skrutky, tak┼że zem je kde ? )
PS: nem├í niekto origin├íl sch├ęmu elektriky Agzatu ─Źi servisn├Ż manu├íl v PDF-ku ?!
OHAJ
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod breta1 » 21 M├íj 2017, 09:19

Tu plastovou krabi─Źku jsi m─Ťl vyndanou ven?
Ten t┼Öet├ş dr├ít jako kostra tam n─Ťkde b├Żt mus├ş.
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8089
Zalo┼żen├Ż: 06.02.2009

Odosla┼ąod OHAJ » 21 M├íj 2017, 12:57

├üno mal, a ke─Ć nad t├Żm uva┼żujem, za─Ź├şnam si myslie┼ą, ┼że to je nejak├í nov┼íia oby─Źajn├í induk─Źn├í cievka, biely potom je kostra a modr├Ż mus├şm vysledova┼ą, ─Źi p├┤jde do ─Ća─ż┼íej plastovej kocky ?!
OHAJ
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod xmilos » 21 M├íj 2017, 14:29

Ziadna dalsia plastova krabika nie je. Obsahuje to zapalovanie aj s induckou.
xmilos
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod miroL » 21 M├íj 2017, 15:22

Nasiel som schemu zapojenia stroja z roku 1997 aj s dokreslenou schemou zapalovania. Je ale mozne, ze mas cosi novsie. Snad Ti to pomoze.
Pr├şlohy
Agzat.JPG
miroL
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod OHAJ » 21 M├íj 2017, 19:56

Mirko ─Ćakujem, to bude ono, ak budem ma┼ą ─Źas demontujem horn├Ż kryt s n├ídr┼żou,
vypad├í to tak, ┼że je to zapalovanie tam za┼íit├ę.
Ten n├║dzov├Ż vyp├şna─Ź zapa─żovania (6), to ani len netu┼Ť├şm ─Źo a kde je - aj to by mohlo by┼ą pr├ş─Źinou ...
OHAJ
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod M4jkls0n » 21 M├íj 2017, 20:35

na agzate je vyp├şna─Ź zapalovania na p├í─Źke plynu, ako┼że do hora ked sa potla─Ź├ş. trocha blbo vymyslen├ę, hned som to odpojil lebo skap├şnal pri prid├ívan├ş plynu. a n├║dzov├Ż vyp├şna─Ź zapalovania je na lavej strane a je tam tak├í akoby plastov├í podlo┼żka na ┼ín├║rke, ktor├í sa vraj d├íva okolo ruky a ked ti traktor ujde tak sa podlo┼żka vytiahne a skratova─Ź sp├┤sob├ş, ┼że nep├┤jde iskra a motor zdochne :)
Felicia 1.9D - the best Felicia :-D
M4jkls0n
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 408
Vek: 22.1
Zalo┼żen├Ż: 13.08.2012

Odosla┼ąod miroL » 21 M├íj 2017, 21:02

Nudzovy vypinac zapalovania je taka snurka, ktoru si obsluha da na ruku, na zapastie. Na druhom konci je taka vidlicka, ktorou je podlozeny nejaky spinac. A ked sa stane, ze ta traktor "predbehne", spadnes, alebo nejaka ina nehoda, tak tu vidlicku spod spinaca vytiahnes a traktor zastavi. Bezpecnostny prvok.
miroL
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod xmilos » 22 M├íj 2017, 06:30

Tak musim sa opravit, ano v tejto verzii je aj dalsia krabicka s tyristorom , kondikmi a diodou. A krabicka je tusim nastrobovana z opacnej strany nez je indukcka.
Ak je to stare, srobovacie prevedenie, da sa opravit - zvykne sa tam otrasmi ulomit privod na kondenzatore, pripadne vzniknu studenaky, ale menil som uz aj ten tyristor.

Odporucam nahradit novym spolahlivejsim zapalovanim, kde krabicka obsahuje zapalovanie aj indikcku.
xmilos
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod OHAJ » 27 M├íj 2017, 22:22

Xmilos presne tak, dnes som mal kone─Źne viac ─Źasu, tak som i mal├Żm 4r. synom demontoval ten vrchn├Ż kryt a ├íno bola tam ─Ća─ż┼íia ─Źierna skrinka 443 990 133 102 na┼í┼ąastie demontovate─żn├í a dnu plo┼í├ík - mal├Ż hne─Ć po otvoren├ş zvolal "Tesla je zl├í" a fakt 8O ulomen├ę pr├şvody oboch paralelne 3u3F ┼żlt├Żch kond├şkov TC206. Po zasp├íjkovan├ş, to na┼ítartovalo na prv├Ż ┼íup :agree: .
Pr├şlohy
443 990 133 102.jpg
443 990 133 102
OHAJ
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Auto-moto elektronika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist