Reťazová motorová píla

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11656
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Reťazová motorová píla

Príspevok od používateľa Dolfi » 26 Máj 2017, 21:32

Zdravím ! Dúfam, že to sem môžem dať.

Mám vyše roka pokazenú malú hobby pílku Homelite 3314 (tuším). Čumelo do nej viacero (akože) opravárov. Naposledy v servise v Rusovciach, kde som ju onehdá kúpi. Opravovali ju asi 3 mesiace, zaplatil som najviac zo všetkých opráv a fungovala asi pol hodiny. Potom začal z výfuku tiecť benzín. Tak som sa nas*al, že som ju ani nešiel reklamovať, že ju radšej vyhodím. No nerád veci vyhadzujem, (jed ma už prešiel), tak jej chcem dať ešte jednu šancu.
Preto sa pýtam: Je tu niekto skutočný fachman na takéto "sersámy" ? Problém je najpravdepodobnejšie v karburátore, (prepúšťa vzduch). Usudzujem aj z toho, že postupne sa čím ťažšie dal "nacufať" benzín do gumového klobúčika.

P.S.: A ak by sa na opravu nikto nenašiel, tak ju darujem niekomu "na hranie". Dokonca mám k dispozícii aj nejaký BOSCH 14 V, 70 A alternátor. Chcel som z toho urobiť motorovú nabíjačku na autobaterky ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Zaky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 08 Nov 2014, 16:41

Re: Reťazová motorová píla

Príspevok od používateľa Zaky » 27 Máj 2017, 00:05

Pokud máš v háji membrány, kup nové, pokud se necítíš na rozborku karbecu, kup celý karbec, na Ebay je levný, bude to něco takového: http://www.ebay.com/itm/Durable-Carbure ... Swj2dXkH77 ale rozeber to a podívej se, co je to zač a kup si správný. S novým karburátorem, pokud nemáš přidřený motor nebo problém se zapalováním, jenom seřídíš volnoběh a maximální otáčky a zase to pojede.
0

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: Reťazová motorová píla

Príspevok od používateľa clim-ber » 27 Máj 2017, 05:14

To je idealne riesenie. Treba si tam len skontrolovat roztec dier aby pasoval.. Vsetky tie karburatory su v podstate rovnake. Takisto nie je problem zohnat hociaku primerovu pumpicku alebo cely set s karburatorom.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... r&_sacat=0
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Reťazová motorová píla

Príspevok od používateľa hpeter » 27 Máj 2017, 07:58

Co som pocul ze hecht, cena dovozu/predaja je taky pomer ze sa neoplati servisovat. Casto sa meni za novy kus naradia
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11656
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Reťazová motorová píla

Príspevok od používateľa Dolfi » 27 Máj 2017, 11:39

Páni, ďakujem za rady. Ale, v živote som nič z ebay neobjednával. A mechanicky som drevo, (naviac starý, "slepý" a lenivý). :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Reťazová motorová píla

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Máj 2017, 11:47

Neverím, že by sa to nedalo opraviť.
Takto naslepo sa to nedá, ale ak to máš vyhodiť, a nerobilo by ti to problémy poslať mi to, tak sa s tým pohrám.Servisov je tu dosť,gumičky by sa mali dať pozháňať,možno aj cez ebay,len sa to musí rozobrať a najsť príčinu.
Potom sa uvidí,či to ozaj patrí do šrotu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď