zmoknutý iphone

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Máj 2017, 16:13

No je pravda, že nenapísal, či ho rozobral a vysušil,alebo ho nechal pohromade, čo by bol ten horší prípad, ako keby aj odlomil nejaký ten háčik na kryte pri rozoberaní.
Preto hovorím , aj rozoberaním sa učíme, nielen skladaním. :wink:

Takže teraz, ked vieš, že funguje, ho rozober, poriadne vysuš, prestrekni kontoxom,alebo čistým liehom / IPA/ ,potom zubnou kefkou alebo tvrdším štetcom prebehni všetky podozrivo sa tváriace miesta na plošáku a konektoroch kde by mohlo niečo oxidovať.
Vyfúkaj a poskladaj ,...... zruš kar a dokrkvaj úmrtný list. :D

Nedávno som doniesol monitor, ktorý bol na daždi asi týždeň a po vysušení fungoval.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

ktmmotocross
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 16 Feb 2017, 08:34

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa ktmmotocross » 29 Máj 2017, 20:28

neviem ci je tu vecsina maximalnych amaterov alebo sa len bavia na ucet druhych


kazdy kto poradi dat do ryze, alebo vyfenovat a podobne je uplny diletant a zasluzil by si akurat tak ban.

doska telefonu, notebooku alebo hociakej elektroniky po kontakte s vodou moze do 1hodiny klaknut nadobro, lebo ho vyzerie oxidacia. najhorsie su na zariadenia s nevyberatelnou bateriou. tam prechod prudu dokaze VELMI rychlo vyzrat cesticku

JEDINE mozne riesenie po kontakte s vodou , je rozobrat do srobika a kazdu cast bud vycistit isoprophylom alebo najlepsie este potom dat do ultrazvukovej vanicky s isoprophylom aby sa odstranil KAZDY naznak kontaktu s vodou a samozrejme aj vlhkost. toto samozrejme neplati pre displeje a ine casti nachylne na poskodenie pri kontakte s IPA
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Máj 2017, 21:20

Neurážaj. Funguje to dobre. Telefón dáš do misky s ryžou a v noci pribehne vietnamec, ktorý ho opraví.
(Inak plne súhlasím s ideou. Čokoľvek zatopené som oživil vďaka rýchlemu zásahu vybratím baterky / bateriek zo zariadenia. Jedinou výnimkou bol FLUKE123, tam som iba vypol prístroj, ale dokonale som vedel, čo je pod napätím v tom momente a kde sa to nachádza, taktiež som vedel, že tam sa voda určite nedostala. Preto aj prežil).
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa mirosne » 29 Máj 2017, 21:56

ktmmotocross napísal: alebo najlepsie este potom dat do ultrazvukovej vanicky s isoprophylom IPA
Toto by som moc neodporúčal ako bezpečné riešenie.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Máj 2017, 23:49

veru veru... moc sa neteš. Keđ ho otvoríš,budeš vedieť prečo. Tým,že baterka ostala pripojená a voda bola vnútri ,si elektrolýza určite na niečom pochrumkala.

-- Spojený príspevok 30 Máj 2017, 00:01 --
5ko napísal: Nedávno som doniesol monitor, ktorý bol na daždi asi týždeň a po vysušení fungoval.
To ale nebol pripojený na šťavu....bol by zaujímavý pohľad ,čo by sa dialo s pripojenou šťavou :)
V robote bežne umývam impulzné zdroje pod horúcou vodou (po výbuchu kondíka) a po vysušení a oprave fungujú đalej.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Máj 2017, 06:27

Tak pri 230V by to bolo trošku veselšie,ako pri nejakých 5V.
Je samozrejmé, že cestičky v mobile sú jemnejšie ako v monitore,takže skôr povolia,ale myslím, že na samotnom plošnom spoji voda moc neublíži, pretože je dostatočne povrchovo nalakovaný,horšie je to už s jemnými konektormi páskových vodičov a podobných odhalených spojoch,Tie je prvoradé vysušiť a tam je podla mňa najjednoduchšie tú vodu odtial najprv vyfúkať prúdom vzduchu a potom ošetriť niečím proti korodovaniu.Horšie je to už pri wifi moduloch a tých , ktoré sú zakrytované tienením a dostať vodu odial je už problém.

Súhlasím s tým, že to treba čo najviac porozoberať a my vieme prečo,ale často sa to stane laikom, ktorí nemajú potuchy čo sa vtedy v tom zariadení deje,preto sa pýtajú skúsenejších a tu je treba poradiť tie najjednoduchšie a najdostupnejšie možnosti,teda aspoň ten fén .... lebo kto má doma bežne IPA či iný prostriedok.
Nie každý má doma nástroje na rozoberanie takých placiek,hodinárske šroubováčiky a trúfnne si okrem vybratia baterie aj rozobrať to na jednotlivé moduly... takže je to o tom, či sa pokúsi to zachrániť aspoň laickým spôsobom,alebo to rovno zahodí a kúpi si nové.

Či sa to podarí zachrániť , je teda hlavne otázka rýchlosti zákroku v rámci možností, a povedzme aj trochy šťastia.

Aj pri zranení je najdôležitejšia hoci aj laická prvá pomoc,kým nepríde kvalifikovaný záchranár,tiež ide o minúty ...
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Máj 2017, 07:02

kamošovi padol mobil do kýbla s vodou a po pár hodinách už boli nakvasené niektoré časti vnútri. Po vysušení ,"opratí v IPe" a očistení vnútra sa síce rozbehol a niekoľko hodín aj fungoval, no potom zdochol nadobro. Akurát sme stihli vytiahnuť fotky a čísla - to už bez displeja cez PC.
Vnútri to vyzeralo,ako keđ vytiekli baterie Slaný do tranzistoráku.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa Samanko » 30 Máj 2017, 08:01

Ja som minulý týždeň mal Oneplus Two napojený na bluetooth reproduktor ... Telefón mi padol do vedra s vodou keď som šiel okolo, ..(počul som, že niečo padlo ale nenapadlo ma, že telefón...) Zistil som to asi po hodine, keď som chcel prepnúť inú pesničku .. Telefónu nič nebolo a to nemám info o tom, že by mal byť neak vodeodolny. ...Aj som dal dole kryt ale ani pod ním nebola voda...ozaj veľmi dobre urobeny telefón imho...

Akurát, že včera padol zo 6-7m rohom na betón a nerozchodilo to dotykové sklo, to je horšie . :D
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Máj 2017, 08:30

mr.dred napísal:V robote bežne umývam impulzné zdroje pod horúcou vodou (po výbuchu kondíka) a po vysušení a oprave fungujú đalej.
To sa odporuca, aj ked polejes notas niecim sladkym (cola). Vybrat baterkua dosku umyt pod tecucou vodou, ta narobi menej skody, ako cola. Samozrejme dokladne vysusit a je vysoka sanca, ze to prezije.
Ja som mal raz v rukach telefon, ktory padol do vody, kde bolo savo. Do par hodin komplet vnutro biele (zoxidovane).
0
Naposledy upravil/-a pocitujlasku v 30 Máj 2017, 08:41, upravené celkom 1 krát.
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa Milos66 » 30 Máj 2017, 08:40

A nie je rozumejsie to hned po incidente cele namocit do alkoholu, Neviaze nahodou alkohol vodu na seba? Potom to staci len vysusit a ziadna voda by tam nemala ostat.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Máj 2017, 08:43

to uz neviem, ja som sa len docital, ze voda je mensie zlo, ako sladke napoje. a ked to hned poriadne vysusis, tak by malo byt ok.
Otazka je, ci mas stale po ruke nejaky alkohol :D (u mna sa zvykne dost rychlo "vyparovat" :D )
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Máj 2017, 09:09

hmm... ako dostať telefon do poldecáka... viac neni :lol: a pri dnešných veľkostiach "tabletofónov" aj krígeľ bude malý :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Máj 2017, 09:59

Tak zmývať dlážku slivovicou kvôli tomu nemienim,takže asi ostanem pri čo najmenšom telefone, čo sa vmestí do poldecáka. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

ktmmotocross
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 16 Feb 2017, 08:34

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa ktmmotocross » 30 Máj 2017, 18:47

mirosne napísal:
ktmmotocross napísal: alebo najlepsie este potom dat do ultrazvukovej vanicky s isoprophylom IPA
Toto by som moc neodporúčal ako bezpečné riešenie.

pan je asi odbornik :lol:

hadaj co ti povedia v servise ked im prinesies obliatu elektroniku
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa mirosne » 30 Máj 2017, 19:10

Neviem,skúsim sa opýtať,či do ultrazvukovej vane dávajú vysokozápalnú a vysokohorľavú kvapalinu. 8O
Odborník nie som,ale ani podpaľač. :pain: Rád sa priučím tvojim znalostiam. :potlesk:

Pozri sem,ty odborník :lol: :

Upozornenie:
Ako čistiacu kvapalinu v ultrazvukových vaniach nepoužívajte metylalkohol, etylalkohol, Isopropanol (Izopropyl-alkohol), benzín, benzén, riedidlo a iné horľavé, korozívne, leptavé a brúsne látky! Mohlo by dôjsť k ich vznieteniu, poškodeniu častí vane alebo popraskaniu veka.


http://www.avelmak.sk/index.php?lm=656& ... icle=50527

Viem,že sú aj nejaké profi vane,kde môžeš naliať hocičo,ale ja tam radšej lejem to,čo tam patrí a predpisuje výrobca.Ináč na mobil,ktorý bol potopený a nebola okamžite vybratá batéria,ti je aj IPA na :butthead: .
Ďalej neriešim.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Máj 2017, 19:16

....pan je asi odbornik :lol:alebo sevisák?
:wink:


Čo ti povedia?

,,Bolo to zatečené,celé vodou, všetko je odpálené, už sa to nedá opraviť,oprava je neekonomická, kúpte si nový,,
Rozoberali ste to , poškodili ste to , záruka neplatí....... :wink:
To mám najradšej. :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2573
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 30 Máj 2017, 20:05

Dovolím si trošku OT.

Nám sa v rodine stalo, mobil prestal fungovať, tak šup reklamovať. Odpoveď asi tak ako v predošlom príspevku 5ko, zatečené, odpálené, rušíme záruku, treba vymeniť matičnú, oprava bude stáť ... . Otec sa naštval, vybral baterku von, nabil nie práve bezpečným spôsobom, preto neuvediem ako. Po vložení mobil nabehol a ešte dlhú dobu fungoval.
0

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa lacog » 30 Máj 2017, 21:52

Ja som svojho času poslal mobil do servisu pretože sa nevedel prihlásiť so siete. Vrátil sa ako neopraviteľný. Tak som skúsil vyčistiť a napružiť kontakti na SIM a svete div sa mobil fungoval OK. Kým som ho nerozbil ;-)
0

ktmmotocross
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 16 Feb 2017, 08:34

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa ktmmotocross » 30 Máj 2017, 22:49

je samozrejme ze zaruka pada pri kontakte s vodou. nato su po telefone detekcne papieriky.
nepoznam jediny pripad vznietenia vo vanicke. na vznietenie treba nielen otvoreny ohen ale aj spravnu koncentraciu so vzduchom



pan robil servisaka pre zarucny servis a potom aj sam ako pozarucny servis telefonov, tabletov a notebookov

je velmi vela servisov ktore vedia len menit dosky, ale je ich aj dost ktore robia opravy zakladnych dosiek a tie su dobre.
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: zmoknutý iphone

Príspevok od používateľa Samanko » 31 Máj 2017, 07:08

Podbitie batérie je veľmi častá chyba ktorú servisy veľmi radi opravujú a hádžu ceny akoby celú diskusiu vymieňali... Stačí pritom na chvíľu batériu oživiť neakym "neinteligentnym" zdrojom - už viac krát mi pomohla aj 9V batéria v teréne atd...
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok