Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • LED G9 - odch├ídzaj├║

LED G9 - odchádzajú

V┼íetko ─Źo s├║vis├ş so svetlom

Moderátori: mirosne, Moderátori

LED G9 - odchádzajú

Odosla┼ąod mirci10 » 02 J├║l 2013, 19:45

Zdrav├şm, som tu nov├Ż, ale som elektrik├ír (absolvent), ale to je zatia─ż nepodstatn├ę. M├ím probl├ęm s LEDkami G9, ktor├ę som kupil cez ebay, dal som ich do lustra v kuchyni...svietili p├ír mesiacov, niektor├ę odi┼íli sk├┤r, niektor├ę vydr┼żali viac, ale nakoniec skapali v┼íetky.
Chcel by som ich opravi┼ą, lebo som za ne dal ve─ża pe┼łaz├ş...na fotke vid├şte v akom stave skon─Źila jedna G9-tka :?
Sk├║ste mi pros├şm V├ís poradi┼ą, pre─Źo poodch├ídzali, ve─Ć boli na 230V, ale probl├ęm m├┤┼że by┼ą aj v lustri, pr├şpadne je sie┼ą na h...o :roll:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

─ÄAKUJEM.
mirci10
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 02.07.2013

Re: LED G9 - odchádzajú

Odosla┼ąod pocitujlasku » 02 J├║l 2013, 20:08

Tipnem, ze byvas blizko trafostanice+ smejdovne ziarovky. kondik na 400V to nezvladol. skus ho vymenit, ale daj tam radsej na 630V. Inak, tieto ledkove ziarovky neznasam, casom oddide jedna ledna a spusti lavinu dalsich.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4010
Vek: 34.77
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod Ado_PO » 02 J├║l 2013, 20:14

├║┼ż ma predbehli
No v prvom rade to bude ten f├│liov├Ż kondenz├ítor, ktor├Ż sl├║┼żi ako zdroj pr├║du. R├íkosn├şk ho tam dal len s js. nap├Ąt├şm 400v aby zarobil ─Źo najviac. Pre nap├Ątie striedav├ę to vych├ídza tak na 235-240V ─Źo je ve─żmi bl├şzko nap├Ątiu v sieti a t├Żm sa v├Żrazne zn├ş┼żila ┼żivotnos┼ą. Ak by tam bol kond├şk na 630V js. alebo X2-ka na 275V st. , vydr┼żalo by to podstatne dlh┼íie a tu by mo┼żno sk├┤r odi┼íla niektor├í z LED.
RoHS? Hr├┤za a des.
Ado_PO
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 796
Vek: 33.9
Zalo┼żen├Ż: 31.03.2008

Odosla┼ąod petersno » 02 J├║l 2013, 20:24

uz podla flakov po letovani na foto, asi kvalitny vyrobca. zdrojom problemu nebude siet ani luster, ale skor vyrobca. ak su vsetky "postihnute" rovnako, malo by stacit vymenit kondiky 680n/400V za nejake slusnejsie. ak sa vojde, napriklad nieco taketo http://www.tme.eu/sk/details/mkp4-680n_ ... 6b00kysd/#
ak nie, tak 2x toto http://www.tme.eu/sk/details/mkp10-330n ... 5i00mysd/#

pocitujlasku : seriova lavina ? :D
petersno
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2774
Vek: 57.05
Zalo┼żen├Ż: 06.08.2011

Odosla┼ąod Robio » 02 J├║l 2013, 20:32

Dobud├║cna rad┼íej investuj do kvalitn├Żch ┼żiariviek. Vo v┼íetk├Żch parametroch s├║ (moment├ílne) lep┼íie ako hentie ebay hongkong ledky.
Ur─Źite ich sk├║s opravi┼ą ako tu u┼ż bolo pop├şsan├ę, opakova┼ą to nebudem. Popr├şpade nejak├Ż vlastn├Ż zdroj pre tie ledky ktor├Ż vydr┼ż├ş 20 rokov.
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.
Robio
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5370
Vek: 27.96
Zalo┼żen├Ż: 11.09.2007

Odosla┼ąod pocitujlasku » 02 J├║l 2013, 20:35

hej, videl som par takych. Odisla jedna ledka, spravala sa postupne ako skrat. Ostatne ledky, ktore s nou boli do serie mali zvysene napatie a postupne od "najslabsej" odchadzali.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4010
Vek: 34.77
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod mirci10 » 02 J├║l 2013, 21:05

V─Ćaka chalani, no viete, klasick├ę ┼żiarovky odch├ídzali tie┼ż po ─Źase, tak som chcel skusi┼ą LEDky a dopadlo to tie┼ż na h...o :(
No ale ten prasknut├Ż kondenz├ítor je len na jednej G9tke, na ostatn├Żch je asi v poho. A presne ako p├ş┼íete, za─Źali tie LEDky tak ako keby slab┼íie svieti┼ą, proste "ne┼żiarili" ale len tak decentne svietili ("svetlo nevyr├íbali")...
V┼íak ─Źo by ste chceli ke─Ć jedna t├í G9tka st├íla 2,5ÔéČ... Mysl├ş┼że, ┼że pom├┤┼że vymeni┼ą tie kondenz├ítory za v├Ą─Ź┼íie? ─Ćakujem 8)
mirci10
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 02.07.2013

Odosla┼ąod petersno » 02 J├║l 2013, 21:20

nie za vacsie, ale za hodnotovo rovnake, iba kvalitnejsie a na vyssie napatie. ten pokles svietivosti moze mat tri dovody - bud postupna strata kapacity kondenzatoru a tym znizovanie prudu, alebo nekvalitne LED, alebo kvalitne LED ale prilis vysoky prud, tym padom prehrievanie a rychla degradacia. ak ide o prvy dovod, mozes to este ovplyvnit. pri druhom a tretom uz neurobis nic :(
petersno
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod eurobastler » 02 J├║l 2013, 21:54

Ke─Ć u┼ż m├í┼í tie ┼żiarovky otvoren├ę, nemohol by si obkresli┼ą sch├ęmu, aby sme si vedeli predstavi┼ą, ako rie┼íi v├Żrobca nap├íjanie LED??
Obrázok
eurobastler
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3663
Vek: 28.75
Zalo┼żen├Ż: 19.04.2009

Odosla┼ąod petersno » 02 J├║l 2013, 22:07

da sa predpokladat najjednoduchsia klasika : kondik - mostik - odpor - seria led
petersno
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Washu » 02 J├║l 2013, 22:19

V danom zapojeni a pti tych prevadznovych podmienkach sa to proste kazit bude a kondik to nezachrani. Chladenie mizerne OVP ziadne a kvalita obmedzenia prudu strasna. Co cakate?
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)
Washu
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 4492
Vek: -2004.29
Zalo┼żen├Ż: 15.04.2010

Odosla┼ąod petersno » 02 J├║l 2013, 22:27

predsa zazraky :D
na druhej strane, v jednoduchosti je krasa. zopar podobne postavenych mi doma spokojne svieti uz peknych par rokov pri bezpecnych 15 mA. ale dnes uz by som svietidlo s takymto zdrojom nestaval
petersno
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod E001 » 02 J├║l 2013, 22:34

Citát:
" Dobud├║cna rad┼íej investuj do kvalitn├Żch ┼żiariviek." je kravina na kvadr├ít!
Tie ┼żiarivky som vysk├║┼íal od noname po drah├ę zna─Źkov├ę. Sveteln├Ż v├Żkon straten├Ż po pol roku, ┼ítart - a┼ż sa to tej ┼żiarivke rozsvieti som u┼ż d├ívno kdesi inde. Jedin├í, ktor├í zatia─ż dr┼ż├ş, je v stolnej lampe tu nad kl├ívesnicou, tak├í U-─Źkov├í, ale tie┼ż u┼ż m├í ─Źierne konce a v├Żkon neviem porovna┼ą, lebo som ju nemeral za nova. Asi jedin├ę rie┼íenie s├║ halogeny. Aj ─Źo do teploty farby, v├Żkonu a ┼żivotnosti.
SONY je SONY, ale bol som nevern├Ż - zos├şk a CD som vymenil za AKAI...
E001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 684
Vek: 60.54
Zalo┼żen├Ż: 18.11.2012

Odosla┼ąod eurobastler » 03 J├║l 2013, 07:25

E001: ja som si zo zvedavosti k├║pil jednu halog├ęnov├║ ┼żiarovku. Krabi─Źku Krabi─Źku som u┼ż zahodil, tak┼że neviem ak├║ ├║sporu ud├íva v├Żrobca, ani jej v├Żkon. Hlavne ma zauj├şma ┼żivotnos┼ą, zatia─ż ju m├ím cca 3/4 roka. Ja si na svetlo potrp├şm, ┼żiarivkov├ę svetlo mi proste nevyhovuje ani pri pr├íci, ani pri ─Ź├ştan├ş.

Obrázok
Obrázok
eurobastler
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3663
Vek: 28.75
Zalo┼żen├Ż: 19.04.2009

Odosla┼ąod lucky62 » 03 J├║l 2013, 08:08

E001 nap├şsal:Cit├ít:
" Dobud├║cna rad┼íej investuj do kvalitn├Żch ┼żiariviek." je kravina na kvadr├ít!
Tie ┼żiarivky som vysk├║┼íal od noname po drah├ę zna─Źkov├ę. Sveteln├Ż v├Żkon straten├Ż po pol roku, ┼ítart - a┼ż sa to tej ┼żiarivke rozsvieti som u┼ż d├ívno kdesi inde...

Moja re─Ź... ┼żiarivky s├║ na ho**o... aj tie zna─Źkov├ę...
Preto ich vymie┼łam za LED - ale s tro┼íku robustnej┼íou kon┼ítrukciou... :-)
....m├┤j bazar....

...Nikdy sa nehádaj z blbcom...
lucky62
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1026
Zalo┼żen├Ż: 14.02.2012

Odosla┼ąod Vojta » 04 J├║l 2013, 22:20

eurobastler nap├şsal:Ke─Ć u┼ż m├í┼í tie ┼żiarovky otvoren├ę, nemohol by si obkresli┼ą sch├ęmu, aby sme si vedeli predstavi┼ą, ako rie┼íi v├Żrobca nap├íjanie LED??

N─Ťjak takhle:
Obrázok
Můj profil na Google+
Pokud se v├ím doma v├íl├ş n─Ťjak├ę 8mm videokazety, diskety ZIP, SATA HDD nebo PCIe GPU a nepot┼Öebujete je, napi┼íte ;-)
Obrázok
Vojta
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1039
Vek: 21.71
Zalo┼żen├Ż: 19.11.2011

Otázka ohladom volby zdroja svetla.

Odosla┼ąod milan209 » 19 Sep 2015, 20:09

Zdrav├şm,
rad by som si urobil luster podla svojho vkusu a jedine ─Źo neviem, ak├ę presne ┼żiarovky tam m├ím pou┼żi┼ą.
Viem 100%, ┼że to m├í by┼ą tepl├ę svetlo a k├┤li dizajnu bu─Ć G4, alebo G9. A pravdepodobne halogenky.
─îO V├ís chcem poprosi┼ą o radu, ─Źi ├şs┼ą do G4 a da┼ą tam 12V ┼żiarovky, alebo G9 a na 220V. Bude to luster do ob├Żva─Źky o ve─żkosti plochy 5m x 4m a v├Ż┼íka stropu 2,7m.
Mno┼żstvo ┼żiaroviek maxim├ílne 10, minim├ílne tak 6. Uva┼żoval som, ┼że tam dam trebars, keby som i┼íiel do 12V trafo 20A ale netu┼í├şm, ak├║ ma pri plnom za┼ąa┼żen├ş spotrebu na primary... ALE rad┼íej by som bol, keby to bolo na 220V aby odpadal ten priestor pre trafo, ktore by muselo by┼ą schovan├ę hore.
Pros├şm m├íte nejak├ę tipy, aby som mal aj dobr├║ svietivos┼ą a aby to ekonomicky bolo tie┼ż rozumn├ę... Vopred ─Ćakujem za ka┼żd├║ radu.
milan209
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 347
Vek: 44.05
Zalo┼żen├Ż: 07.04.2010

Odosla┼ąod wyxsi » 19 J├║n 2017, 16:44

Vojta nap├şsal:
eurobastler nap├şsal:Ke─Ć u┼ż m├í┼í tie ┼żiarovky otvoren├ę, nemohol by si obkresli┼ą sch├ęmu, aby sme si vedeli predstavi┼ą, ako rie┼íi v├Żrobca nap├íjanie LED??

N─Ťjak takhle:
Obrázok

Ak├ę je tam v├Żstupn├ę nap├Ątie? :thanks:
Pokia─ż sa V├ím doma v├í─żaj├║ nejak├ę SATA HDD alebo nejak├Ż Notebook kt. sa d├í zapn├║┼ą a nepotrebujete ich pros├şm nap├ş┼íte ;) :prayer: :prayer: :prayer:
wyxsi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 20
Zalo┼żen├Ż: 22.06.2014

Odosla┼ąod zipaj » 19 J├║n 2017, 18:18

z├íle┼ż├ş to od po─Źtu LED di├│d a ├║bytku nap├Ątia na ich prechodoch, zdroj s kondenz├ítorom je v podstate zdroj pr├║du, probl├ęm je ┼że so zmenou frekvencie sa men├ş aj pr├║d, ─Źi┼że ka┼żd├ę iskrenie na vyp├şna─Źi a ru┼íenie v sieti sp├┤sobuje pr├║dov├ę ┼ípi─Źky ktor├ę po┼íkodzuj├║ pripojen├ę LED di├│dy.
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2261
Vek: 42.6
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod fandapro » 20 J├║n 2017, 07:32

Ne┼ż bude┼í vym─Ť┼łoval kond├şk C tak si tady p┼Öe─Źti , jak jsem opravoval LED ┼ż├írovky http://fandapro.blogspot.cz/
fandapro.blogspot.cz fandapro@seznam.cz
fandapro
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 115
Vek: 66.68
Zalo┼żen├Ż: 24.07.2015

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Blika─Źe a optika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist