Príčina požiaru v Londýnskom paneláku

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa helios » 19 Jún 2017, 17:51

AndiCibula:
Nielen peroxid, ale aj kyselina soľná. Sám som na to prišiel náhodou, keď bola fľaša z plastu (originál od výrobcu!) dva roky v kúte pod umývadlom. Naraz tam začalo niečo smrdieť, šiel som po zdroji smradu a našiel som plastovú fľašu prasknutú a obsah postupne žral handry na podlahu okolo. Na dotyk bol plast stvrdnutý a po zatlačení sa lámal. Takto niektorí výrobcovia chémie proste drbnú na fľašu cedulu záruka dva roky a čo bude potom, majú v ∏či.
Vitajte v zvinutom kapitalizme... :o
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa zipaj » 19 Jún 2017, 18:08

Ak je fľaša z polyetylénu, nič sa nedeje pri HCl, ani pri H2O2, avšak ak je z PET (Polyetyléntereftalát). NaOH mi poškodil PET fľašu asi po pol ročnom uskladnení 0,7% roztoku (vývojka pei fotoceste)
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Jún 2017, 19:05

A to ma najviac na celej skurve...j Európskej únii ser.e,že
na každú somarinu majú normy... pod akým uhlom s a mi má postaviť vták...ale čo má byť v čom zabalené ,aby to nevytieklo a nepraskalo to ich nezaujíma. :mrgreen:
Tiež som mal na polici pollitrovku acetonu, ktorá sa po polroku tak doskúcala a obelela,akoby dostala zásah blesku , ale našťastie som ju stihol preliať do skla.
Potom sa čudujeme, že nikto za nič nie je zodpovedný a berie za to peniaze bez kúska hanby. :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 19 Jún 2017, 19:26

Ja som kupoval sprej Flux a po roku a pol mi strelila fľaša lebo zhrdzavely tie zvary alebo ako to nazvať :D
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Hypotetická otázka

Príspevok od používateľa Drakoush » 19 Jún 2017, 21:06

5ko napísal:A to ma najviac na celej skurve...j Európskej únii ser.e,že
na každú somarinu majú normy... pod akým uhlom s a mi má postaviť vták...ale čo má byť v čom zabalené ,aby to nevytieklo a nepraskalo to ich nezaujíma.
Akože nie? Aj na vtáky vymysleli takú vec, ale nepropaguje sa, lebo najmä starších to pohoršuje a preto sa dejú také veci, že vybuchujú chladničky.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok