Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Príčina požiaru v Londýnskom paneláku

Príčina požiaru v Londýnskom paneláku

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Hypotetická otázka

Odoslaťod helios » 19 Jún 2017, 17:51

AndiCibula:
Nielen peroxid, ale aj kyselina soľná. Sám som na to prišiel náhodou, keď bola fľaša z plastu (originál od výrobcu!) dva roky v kúte pod umývadlom. Naraz tam začalo niečo smrdieť, šiel som po zdroji smradu a našiel som plastovú fľašu prasknutú a obsah postupne žral handry na podlahu okolo. Na dotyk bol plast stvrdnutý a po zatlačení sa lámal. Takto niektorí výrobcovia chémie proste drbnú na fľašu cedulu záruka dva roky a čo bude potom, majú v ∏či.
Vitajte v zvinutom kapitalizme... :o
helios
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 55.88
Založený: 02.11.2013

Odoslaťod zipaj » 19 Jún 2017, 18:08

Ak je fľaša z polyetylénu, nič sa nedeje pri HCl, ani pri H2O2, avšak ak je z PET (Polyetyléntereftalát). NaOH mi poškodil PET fľašu asi po pol ročnom uskladnení 0,7% roztoku (vývojka pei fotoceste)
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)
zipaj
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 42.27
Založený: 13.02.2011

Odoslaťod 5ko » 19 Jún 2017, 19:05

A to ma najviac na celej skurve...j Európskej únii ser.e,že
na každú somarinu majú normy... pod akým uhlom s a mi má postaviť vták...ale čo má byť v čom zabalené ,aby to nevytieklo a nepraskalo to ich nezaujíma. :mrgreen:
Tiež som mal na polici pollitrovku acetonu, ktorá sa po polroku tak doskúcala a obelela,akoby dostala zásah blesku , ale našťastie som ju stihol preliať do skla.
Potom sa čudujeme, že nikto za nič nie je zodpovedný a berie za to peniaze bez kúska hanby. :mrgreen:
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 61.54
Založený: 18.02.2010

Odoslaťod Hopikmajo » 19 Jún 2017, 19:26

Ja som kupoval sprej Flux a po roku a pol mi strelila fľaša lebo zhrdzavely tie zvary alebo ako to nazvať :D
Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 19.12
Založený: 18.10.2014

Odoslaťod Drakoush » 19 Jún 2017, 21:06

5ko napísal:A to ma najviac na celej skurve...j Európskej únii ser.e,že
na každú somarinu majú normy... pod akým uhlom s a mi má postaviť vták...ale čo má byť v čom zabalené ,aby to nevytieklo a nepraskalo to ich nezaujíma.

Akože nie? Aj na vtáky vymysleli takú vec, ale nepropaguje sa, lebo najmä starších to pohoršuje a preto sa dejú také veci, že vybuchujú chladničky.
Drakoush
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Vek: 22.16
Založený: 08.02.2012

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná téma

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist