Ma zmysel skryt IP adresu?

Ak hľadáte nejaký softvér do PC prípadne ak s ním máte nejaký problém.

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Ma zmysel skryt IP adresu?

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Aug 2017, 21:26

Cavte,

Snad tato moja otazka neporusuje pravidla SE. Ak ano ospravedlnujem sa a vymazte tent prispevok.

Obcas si potrebujeme nieco stiahnut pomocou torrentu a na piratebay mi vyskakuje takato sprava ze si mam skryt IP adresu:
Piratebay.PNG
(teraz som na dovolenke vo Switzerland preto tam pise cervenym Switzerland )

Ked si otvorim ten odkaz, uz sa mi ponuka ze si to mam kupit.

Moja otazka je:

Ma zmysel skryt si IP adresu a stavam sa tak pre anti-piratov, softwareovu policiu a pod. neviditelny a mozem si stahovat halabala hocico,(copyright/necopyright) alebo aj tak som viditelny a je to len reklamny marketingovy trik aby som si kupil skryvac IP adresy aby som mal dobry pocit ze som "neviditelny"?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Ma zmysel skryt IP adresu?

Príspevok od používateľa mac26 » 10 Aug 2017, 21:53

To co ti tam vyskakuje, bude reklama na pravdepodobne ich "produkt".
Asi kukne aku mas IP a pokial nieje z ich rozsahu, hodi ti reklamu.
To ze nejaka stranka vie zistit tvoju polohu je normalne, niekedy to ide s prestnostou na mesto, zalezi od ISP

A dalsia vec: neviditelny niesi ani ked sa na hlavu postavis, pokial pouzivas internet
Obzvlast ak navstevujes stranky takehoto charakteru a spustas pochybny softver.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Ma zmysel skryt IP adresu?

Príspevok od používateľa oravan » 10 Aug 2017, 21:59

chlapi a musím sa tam regnúť
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Ma zmysel skryt IP adresu?

Príspevok od používateľa Merak » 10 Aug 2017, 23:16

Oravan: to je otázka, odpoveď, konštatovanie či povzdych?
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

maestro33
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 11 Aug 2012, 16:11
Bydlisko: Nitra
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Ma zmysel skryt IP adresu?

Príspevok od používateľa maestro33 » 11 Aug 2017, 09:35

Je to z toho titulu, ze mas pravdepodobne verejnu IP a tym padom si priamo identifikovatelny.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ma zmysel skryt IP adresu?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Aug 2017, 09:41

maestro33: podla mna je to len obycajna reklama.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ma zmysel skryt IP adresu?

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Aug 2017, 10:13

mac26 napísal:
A dalsia vec: neviditelny niesi ani ked sa na hlavu postavis, pokial pouzivas internet
Obzvlast ak navstevujes stranky takehoto charakteru a spustas pochybny softver.
Aj ja si toto myslim.

Snad sa tu objavi este expert na internet a definuje to presnejsie.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Fiso
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 17 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: DeTroit
Vek: 33

Re: Ma zmysel skryt IP adresu?

Príspevok od používateľa Fiso » 11 Aug 2017, 13:09

Ide o to , že pri stahovaní torrentu je bez problémov ohaliteľná tvoja IP... Keď však použiješ VPN , je viditeľná iba IP adresa VPN serveru a nie tvoja reálna IP. Keby ťa chcel niekto skutočne vystopovať , musel by kontaktovať prevádzkovateľa VPN serveru a vyžiadať si od neho záznamy o spojeniach. Možnosť , že v cez torrent stiahnutom súbore je schovaný nástroj ktorý dokáže odhaliť tvoju real IP týmto neriešim... Verejné VPN servery na internete sú buď free , ale strašne pomalé , alebo takéto platené a dajme tomu , že rýchle.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ma zmysel skryt IP adresu?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Aug 2017, 14:32

a aby paranoje nebolo malo, tak niektore vnp sluzby su monitorovane a teda aj ked to pouzijes, tak vedia tvoju realnu ipcku.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Ma zmysel skryt IP adresu?

Príspevok od používateľa martin knocik » 11 Aug 2017, 15:09

VPN je prvy krok pri pokuse o skrytie ip adresy.
cielom sťahovania torrentov cez VPN (idealny poskytovatel je mimo EU priestoru, najlepšie nejaka s EU nespolupracujuca krajina) je skor skryt komunikaciu (obsah aj odosielatela/prijemcu) pred vlastnym poskytovatelom internetu/statom kde zijem.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ma zmysel skryt IP adresu?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Aug 2017, 15:12

martin knocik: komunikaciu skryjes cez sifrovane spojenie, VPN je o tom, aby nevideli aky torrent chces stiahnut, lebo vela sa da zistit uz len z nazvu subora).
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Re: Ma zmysel skryt IP adresu?

Príspevok od používateľa mr.mio » 11 Aug 2017, 19:28

A čo tor? Skutočne funguje alebo je to len blud? Na niektore stranky sa cez neho nedostanem a na ine sa nedostanem bez neho.
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Ma zmysel skryt IP adresu?

Príspevok od používateľa martin knocik » 11 Aug 2017, 20:30

pocitujlasku: Súhlasím, sifrovanim skyjes komunikaciu, ale neskyjes odosielatela/prijemcu pred internetovym poskytovatelom (ISP je asi najpravdepodobnejsi protivnik bezneho obycajneho cloveka - v pripade ze by sa sucasny stav pokazil a u nás by doslo s spriseniu boja s piratmi a zacala sa porusovat sietova neutralita). Neviem do akej miery je torrentova komunikacia sifrovana. Takze poskytovatel bude vidiet napriklad DNS dotazy hladajuce ip adresu piratebay, sifrovane pakety pocas prezerania si piratebayu a po chvili zacne sa valit gigabajty dat cez nahodny port, tak hned je problem si predstavit co je to asi za komunikaciu. Dnes uz sa da stahovat pomocou DHT bez trackerov decentralizovane. DHT protokol nemam presne nastudovany takze neviem ci je sifrovany, ale ak nie je, myslim si ze by provider mohol odchytit DHT komunikaciu pomocou ktorej sa hladaju peerovia, z ktorej by vycital torrent infohash a teda presne vedel co chcete stahovat/seedovat.

Dnes pouzivane sifrovanie neriesi problem dovery (je stranka vyzerajuca ako piratebay skutocny piratebay alebo je to len navnada ? )v neznameho peera, DHT uzla, DNS servera a pod. V podstate su 2 protichodne navzajom sa asi vylucujuce poziadavky: anonymnost a doveryhodnost.

Pár ludi sa uz presvedcilo ze Tor bezpecny nie je. Osobne si myslim ze Tor ako produkt americkeho namornictva skôr sluzi ako sofistikovana pasca a "bezpecny" komunikacny kanal pre spriatelene pochybne organizacie ku ktorym sa oficialne nehlasia.

Neoficialne pravidla Tor siete hovoria ze nie je dobre tahat gigabajty cez Tor.
Ak chces tahat torrenty cez "cibulovu siet", tak lepsie ako Tor je I2P siet (paralelna "anonymna == cibulova" siet k beznemu internetu) - ta bola navrhovana aj s ohladom na torrenty. I2P Torrent klient sa vola Robert. Problemom je nizka rychlost (50 - 100 kbit)a maly vyber torrentov. Okrem pár torrentov tam neviem o ziadnom inom verejne dostupnom zaujimavom obsahu.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Napísať odpoveď