Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ma zmysel skryt IP adresu?

Ma zmysel skryt IP adresu?

Ak h─żad├íte nejak├Ż softv├ęr do PC pr├şpadne ak s n├şm m├íte nejak├Ż probl├ęm.

Moderátori: psichac, Moderátori

Ma zmysel skryt IP adresu?

Odosla┼ąod romiadam » 10 Aug 2017, 21:26

Cavte,

Snad tato moja otazka neporusuje pravidla SE. Ak ano ospravedlnujem sa a vymazte tent prispevok.

Obcas si potrebujeme nieco stiahnut pomocou torrentu a na piratebay mi vyskakuje takato sprava ze si mam skryt IP adresu:

Piratebay.PNG

(teraz som na dovolenke vo Switzerland preto tam pise cervenym Switzerland )

Ked si otvorim ten odkaz, uz sa mi ponuka ze si to mam kupit.

Moja otazka je:

Ma zmysel skryt si IP adresu a stavam sa tak pre anti-piratov, softwareovu policiu a pod. neviditelny a mozem si stahovat halabala hocico,(copyright/necopyright) alebo aj tak som viditelny a je to len reklamny marketingovy trik aby som si kupil skryvac IP adresy aby som mal dobry pocit ze som "neviditelny"?
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1398
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Re: Ma zmysel skryt IP adresu?

Odosla┼ąod mac26 » 10 Aug 2017, 21:53

To co ti tam vyskakuje, bude reklama na pravdepodobne ich "produkt".
Asi kukne aku mas IP a pokial nieje z ich rozsahu, hodi ti reklamu.
To ze nejaka stranka vie zistit tvoju polohu je normalne, niekedy to ide s prestnostou na mesto, zalezi od ISP

A dalsia vec: neviditelny niesi ani ked sa na hlavu postavis, pokial pouzivas internet
Obzvlast ak navstevujes stranky takehoto charakteru a spustas pochybny softver.
mac26
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 756
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod oravan » 10 Aug 2017, 21:59

chlapi a mus├şm sa tam regn├║┼ą
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1884
Vek: 52.36
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014

Odosla┼ąod Merak » 10 Aug 2017, 23:16

Oravan: to je ot├ízka, odpove─Ć, kon┼ítatovanie ─Źi povzdych?
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art20.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 5480
Vek: 37.79
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012

Odosla┼ąod maestro33 » 11 Aug 2017, 09:35

Je to z toho titulu, ze mas pravdepodobne verejnu IP a tym padom si priamo identifikovatelny.
maestro33
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 41
Vek: 27.72
Zalo┼żen├Ż: 11.08.2012

Odosla┼ąod pocitujlasku » 11 Aug 2017, 09:41

maestro33: podla mna je to len obycajna reklama.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3916
Vek: 34.44
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod romiadam » 11 Aug 2017, 10:13

mac26 nap├şsal:
A dalsia vec: neviditelny niesi ani ked sa na hlavu postavis, pokial pouzivas internet
Obzvlast ak navstevujes stranky takehoto charakteru a spustas pochybny softver.

Aj ja si toto myslim.

Snad sa tu objavi este expert na internet a definuje to presnejsie.
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1398
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod Fiso » 11 Aug 2017, 13:09

Ide o to , ┼że pri stahovan├ş torrentu je bez probl├ęmov ohalite─żn├í tvoja IP... Ke─Ć v┼íak pou┼żije┼í VPN , je vidite─żn├í iba IP adresa VPN serveru a nie tvoja re├ílna IP. Keby ┼ąa chcel niekto skuto─Źne vystopova┼ą , musel by kontaktova┼ą prev├ídzkovate─ża VPN serveru a vy┼żiada┼ą si od neho z├íznamy o spojeniach. Mo┼żnos┼ą , ┼że v cez torrent stiahnutom s├║bore je schovan├Ż n├ístroj ktor├Ż dok├í┼że odhali┼ą tvoju real IP t├Żmto nerie┼íim... Verejn├ę VPN servery na internete s├║ bu─Ć free , ale stra┼íne pomal├ę , alebo tak├ęto platen├ę a dajme tomu , ┼że r├Żchle.
Fiso
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 39
Vek: 27.01
Zalo┼żen├Ż: 17.01.2011

Odosla┼ąod pocitujlasku » 11 Aug 2017, 14:32

a aby paranoje nebolo malo, tak niektore vnp sluzby su monitorovane a teda aj ked to pouzijes, tak vedia tvoju realnu ipcku.
---------------------------------------------------------------------------------------------
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod martin knocik » 11 Aug 2017, 15:09

VPN je prvy krok pri pokuse o skrytie ip adresy.
cielom s┼ąahovania torrentov cez VPN (idealny poskytovatel je mimo EU priestoru, najlep┼íie nejaka s EU nespolupracujuca krajina) je skor skryt komunikaciu (obsah aj odosielatela/prijemcu) pred vlastnym poskytovatelom internetu/statom kde zijem.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

─żudstvo je v├şrus ktor├Ż napadol Zem

nerobme si ┼ąa┼żk├║ hlavu z debilov ─Źo n├ím ani po ─Źlenky nesiahaj├║, bu─Ćme radi ┼że my da─Źo dok├í┼żeme a smejme sa im ak├ş s├║ sprost├ş
martin knocik
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1345
Vek: 26.48
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Odosla┼ąod pocitujlasku » 11 Aug 2017, 15:12

martin knocik: komunikaciu skryjes cez sifrovane spojenie, VPN je o tom, aby nevideli aky torrent chces stiahnut, lebo vela sa da zistit uz len z nazvu subora).
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod mr.mio » 11 Aug 2017, 19:28

A ─Źo tor? Skuto─Źne funguje alebo je to len blud? Na niektore stranky sa cez neho nedostanem a na ine sa nedostanem bez neho.
mr.mio
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4986
Vek: 29.59
Zalo┼żen├Ż: 01.10.2009

Odosla┼ąod martin knocik » 11 Aug 2017, 20:30

pocitujlasku: S├║hlas├şm, sifrovanim skyjes komunikaciu, ale neskyjes odosielatela/prijemcu pred internetovym poskytovatelom (ISP je asi najpravdepodobnejsi protivnik bezneho obycajneho cloveka - v pripade ze by sa sucasny stav pokazil a u n├ís by doslo s spriseniu boja s piratmi a zacala sa porusovat sietova neutralita). Neviem do akej miery je torrentova komunikacia sifrovana. Takze poskytovatel bude vidiet napriklad DNS dotazy hladajuce ip adresu piratebay, sifrovane pakety pocas prezerania si piratebayu a po chvili zacne sa valit gigabajty dat cez nahodny port, tak hned je problem si predstavit co je to asi za komunikaciu. Dnes uz sa da stahovat pomocou DHT bez trackerov decentralizovane. DHT protokol nemam presne nastudovany takze neviem ci je sifrovany, ale ak nie je, myslim si ze by provider mohol odchytit DHT komunikaciu pomocou ktorej sa hladaju peerovia, z ktorej by vycital torrent infohash a teda presne vedel co chcete stahovat/seedovat.

Dnes pouzivane sifrovanie neriesi problem dovery (je stranka vyzerajuca ako piratebay skutocny piratebay alebo je to len navnada ? )v neznameho peera, DHT uzla, DNS servera a pod. V podstate su 2 protichodne navzajom sa asi vylucujuce poziadavky: anonymnost a doveryhodnost.

Pár ludi sa uz presvedcilo ze Tor bezpecny nie je. Osobne si myslim ze Tor ako produkt americkeho namornictva skôr sluzi ako sofistikovana pasca a "bezpecny" komunikacny kanal pre spriatelene pochybne organizacie ku ktorym sa oficialne nehlasia.

Neoficialne pravidla Tor siete hovoria ze nie je dobre tahat gigabajty cez Tor.
Ak chces tahat torrenty cez "cibulovu siet", tak lepsie ako Tor je I2P siet (paralelna "anonymna == cibulova" siet k beznemu internetu) - ta bola navrhovana aj s ohladom na torrenty. I2P Torrent klient sa vola Robert. Problemom je nizka rychlost (50 - 100 kbit)a maly vyber torrentov. Okrem pár torrentov tam neviem o ziadnom inom verejne dostupnom zaujimavom obsahu.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

─żudstvo je v├şrus ktor├Ż napadol Zem

nerobme si ┼ąa┼żk├║ hlavu z debilov ─Źo n├ím ani po ─Źlenky nesiahaj├║, bu─Ćme radi ┼że my da─Źo dok├í┼żeme a smejme sa im ak├ş s├║ sprost├ş
martin knocik
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1345
Vek: 26.48
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Nasp├Ą┼ą na Softv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist