Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • programator z ciny

programator z ciny

V┼íetko ─Źo sa t├Żka mikropo─Ź├şta─Źov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

programator z ciny

Odosla┼ąod albert2 » 13 Aug 2017, 12:26

Zdrav├şm u┼ż├şvate─żov f├│ra. sna┼ż├şm sa spojazdni┼ą tento program├ítor u┼ż viac dn├ş, ale zatia─ż bez ├║spechu. driver je nain┼ítalovan├Ż, aspo┼ł to tak vyzer├í (vd foto) ale mi to ┼żiaden program nerozpozdn├í. M├ím WIN7. Doteraz som mal nejaky klon AVRISP MKII a ten mi chod├ş bez probl├ęmov v AVR Studio 4 ale toto nove AVRasp ani za boha nechce fungova┼ą. Sk├║┼íal som aj ATMEL Studio 7 ale ani tam ni─Ź. Nepozn├í niekto z v├ís tento konkr├ętny typ a ako to pr├şpadne spojazdnil ? D├şk za pr├şpadn├║ pomoc.
programator.pdf
(376.57 KiB) Stiahnutá 84 krát

spravca.pdf
(398.97 KiB) Stiahnutá 29 krát

F├│rum som pre┼íiel viac kr├ít ale nejak som sa nedop├ítral rie┼íenia alebo som to prehliadol, tak┼że ma pros├şm nakopnite.
Naposledy upravil albert2 d┼ła 13 Aug 2017, 12:31, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
albert2
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 61
Zalo┼żen├Ż: 16.08.2012

Re: programator z ciny

Odosla┼ąod AEdison » 13 Aug 2017, 16:58

USBasp m├í probl├ęmy z ovl├ída─Źom. Ten program├ítor pou┼ż├şvam na Win 10 a pred nain┼ítalovan├şm som musel vypn├║┼ą v syst├ęme digit├ílne podpisovanie ovl├ída─Źov. Mo┼żno m├í┼í rovnak├Ż probl├ęm.

TU m├í┼í funk─Źn├Ż ovl├ída─Ź a "ofici├ílny" SW k USBasp.
Návod na vypnutie digitálneho podpisovania nájdeš na nete.
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 745
Vek: 22.16
Zalo┼żen├Ż: 13.07.2009

Odosla┼ąod ondronr » 13 Aug 2017, 22:30

Mam podpisany ovladac (mal som pristup k certifikatu pre podpisovanie ovladacov) pre usbasp, skusim uploadnut zajtra. Na win8 mi fungoval, som zvedavy na win10, mal by tiez.
ondronr
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 84
Zalo┼żen├Ż: 14.01.2014

Odosla┼ąod albert2 » 13 Aug 2017, 23:08

No, program├ítor sa spustil po nain┼ítalovan├ş nov├ęho ovl├ída─Źa, ale ten digit├ílny podpis ma ┼ítve ─Ćalej ke─Ć┼że sa mi ho nepodarilo natrvalo vypn├║┼ą, ale zatia─ż to rie┼íim re┼ítartom PC a cez F8 vyn├║tim spustenie bez overovania podpisu. Po─Źk├ím si na overen├Ż ovl├ída─Ź od ondronr a potom by to malo fach─Źi┼ą bez re┼ítartu. Cez AVR studio 4 mi to zatia─ż ┼ílapa┼ą nechce ale nevad├ş, budem programova┼ą cez eXtreme Burner - AVR alebo SinaProg, tam to funguje.
Samozrejme ─ÄAKUJEM v┼íetk├Żm z├║─Źastnen├Żm za doteraj┼íiu pomoc
albert2
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod AEdison » 14 Aug 2017, 02:02

Na Win10 sa to vyp├şna rovnako no nevedel som ─Źi Win7 to bude ma┼ą tie┼ż tak isto. Po krkolomnej in┼ítal├ícii toho nepodp├şsaneho ov├ída─Źa, u┼ż bude v┼íetko na Win7 fungovat. Na Win10 je to nekone─Źn├Ż boj. Pr├şde ve─żk├í aktualiz├ícia a m├┤┼że┼í to robi┼ą znova. ondronr ak m├í┼í podp├şsan├Ż ovl├ída─Ź budem len r├íd.
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod ondronr » 14 Aug 2017, 10:49

Nech sa paci. Dajte vediet ci funguje :)
Pr├şlohy
USBasp-win-driver-x86-x64-ia64-v1.2.5.zip
USBasp-win-driver-x86-x64-ia64-v1.2.5
(306.96 KiB) Stiahnutá 17 krát
ondronr
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod AEdison » 14 Aug 2017, 13:19

Bu─Ć si desiatka dok├í┼że potiahnu┼ą u┼ż funk─Źn├Ż ovl├ída─Ź z netu alebo som ho nedostato─Źne zmazal v syst├ęme. Chcel som vysk├║┼ía┼ą to ─Źo si sem poslal no po odin┼ítalovan├ş si syst├ęm potiahne funk─Źn├Ż ovl├ída─Ź nevedno odkia─ż. Funguje to, tak do toho nebudem hraba┼ą. A┼ż sa to znova potent├ş vysk├║┼íam ten tvoj podp├şsan├Ż.
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod tom666 » 14 Aug 2017, 16:32

Tu je k stiahnutiu podpisany a funkcny driver pre XP, W8, W8.1 a W10 (x86 a x64):
https://protostack.com.au/download/USBasp-win-driver-x86-x64-v3.0.7.zip

V podstate by mal fungovat aj Zadig (generic USB drivers):
http://zadig.akeo.ie/
tom666
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1081
Zalo┼żen├Ż: 05.05.2009

Odosla┼ąod ondronr » 14 Aug 2017, 18:52

Prave som vyskusal ten mnou podpisany ovladac na cistej instalacii Win10 x64 so zapnutym Secure Boot a fungoval. Skusal som to len naprazdno bez pripojeneho mcu.

Zadig je tiez moznost ako trvalo vynutit (nahradit za originalny) winusb/libusb ovladac pre nejake zariadenie bez vypinania overovania podpisov (ja som sa s tym stretol 1x pri RTL SDR). Ale je to trocha zlozitejsie ako uz pripraveny ovladac. Zadig interne pouziva self signed certifikat pre podpisanie .cat suboru, kupodivo mi to prijalo ovladac aj na cerstvej instalacii win10 so secure boot. V pripade Zadig a usbasp treba zvolit libusb (nie WinUSB a ine genericke USB ovladace).
ondronr
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod albert2 » 15 Aug 2017, 15:33

Zdrav├şm, po dlhom laborovan├ş mi programator funguje skoro dokonale. Po nain┼ítalovan├ş nov├ęho drivera programator nabehol a funguje, ale zauj├şmav├ę je ┼że neakceptuje procesor ATMEGA8. Atmegu16 akceptuje a viem ju aj napalit. procesory atmega8 s├║ dobr├ę a v druhom programatore funguj├║.
albert2
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod ondronr » 15 Aug 2017, 18:57

Divne. Ovladacom by to ale nemalo byt, ked atmega16 funguje. Vies prvy programator vyskusat na inom pocitaci s atmega8? Co je zac ten druhy programator?
ondronr
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod albert2 » 15 Aug 2017, 21:37

no, stary programator je tiez podobne vzhladovo ale je to AVRISP a pouziva driver MKII a tam funguje mega8 aj mega16. Toto nove je USBasp a tam ide iba mega16. Dnes este budem napalovat mega644PA , vyskusam aj na novom a dam vediet.
albert2
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Mikropo─Ź├şta─Źe

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist