aktualizačná príprava

Elektrotechnické normy

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa Merak » 13 Aug 2017, 18:22

alois napísal:Ak ideš na skúšky, tiež sa uznáva lekárske osvedčenie o zdravotnom stave, ktoré nie je staršie jako 3 mesiace.
6 mesiacov, píše sa tak aj v zákone.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

alois

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa alois » 13 Aug 2017, 18:46

...beriem späť, 3 mesiace chceli na zbroják od psychiatra...

Vo VW je aj rozdiel, či ideš do výroby, administratívy, alebo loziť po strechách. Ale to bolo v tom roku, kedy vyšla úprava o lek. prehliadkach. Kontrolovali osvedčenia, lekara a iné zbytočnosti.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa Merak » 13 Aug 2017, 19:05

Len vidíš, ja som si v marci spravil lekársku prehliadku, v júni som si robil VN, ale dali mi iba par. 22, ja som chcel už rovno par. 23, chcel som využiť polovicu zápočtu praxe na inom VTZ-E, ale neuznali to. A takto si môžem budúci rok robiť zasa kompletnú prehliadku odznova kvôli par. 23 na VN.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa marek181818 » 13 Aug 2017, 19:11

Takto ja na AOP musim ist tento rok aj tak podstate co som pochopil podla datumu.
Ono hladam si robotu a zacal som sa emailom bavit tym zamestnavatelom co ako, a ze treba napr vstupna prehliadka 20€ ale preplaca to, potom sme presli k vyhlaske a som spomenul ze tento rok musim ist na AOP no kedze podstate je to skoro to iste, len v tlacive je bud firma strediska kde skolia alebo firma zamestnavatela.A tym podstate som nevedel co ako .Ale kedze tam nejdem.Pojdem na AOP kde som bol naposledny na tom skoleni teda do NZ.

Ale ked teraz pozeram tlacivo tak tie NZ nemaju nazov firmy, neviem preco som si to myslel kurnik, no to je fuk.
http://www.elspec.sk/data/uploads/Posud ... 010115.pdf
Len neviem ako to vyplnit.
Pracovné zaradenie:
Vysielajúca organizácia: Nevysiela ma ziadna firma, kedze som aktualne na urade prace.
Taktiez ten charakter lek, prehliadky, co je vstupna atd, no toto ani neviem co tam dat, lebo na preventivnu co je klasika zadarmo :D nato chodim.
A ten dlhy zoznam prac, to si mozem dat lubovolne , teda nie len co tam je činnosti na technickom zariadení - elektrickom , ale aj praca vo vyskach, alebo taka blbost praca s krovinorezom :D Ci ?
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa Merak » 13 Aug 2017, 19:43

Prečo tento rok na AOP?
Veď osvedčenie máš k dátumu december 2013, a teda AOP do 5 rokov, čiže do decembra 2018.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa marek181818 » 13 Aug 2017, 19:48

Jaaj sice ano, len potom neviem preco ma tam volali.Kurnik.No lekarsku prehliadku si musim vybavit aj tak uz.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa Merak » 13 Aug 2017, 20:18

Kedy máš poslednú?
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa marek181818 » 13 Aug 2017, 20:22

No podstate toto bude moja prva, To od toho predosleho zamestnavatela teda neratam.
0

alois

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa alois » 14 Aug 2017, 08:06

Marek181818:
1. Pozývajú ťa preto, lebo je to biznis o peniazoch a majú ťa v databáze. Nie preto, lebo ti niečo stráca platnost. To im je fuk.
2. V stupná lekárska prehliadka je povinná, to sa iba zamestnávateľ chráni pred tvojim nástupom. Ale je to O.K., lebo ak sa ti niečo stane, tak aj ty máš dôkaz, že si "toto" pri vstupe nemal. Ale nemá to nič s preventívkou obvoďáka a ani s prehliadkou v závyslosti s povolaním.

Merak: najhoršie bude, keď sa po 15 rokoch dokončí prepojenie lekárov s pacientami formou databázy a čipovej karty. Všetci budú mať prístup na tvoje centrálne dáta v poisťovacom systéme a už sa nič neutají. Lebo na posudkovú môžem prísť svieži a zdravý, ale teraz viem zamlčať veľa iných príznakov, na ktoré ten felčiar nepríde. Potom si otvorí kartu a koniec.
(blbý, schopný, odvedený.....keď sa išlo na základnú voj. službu na dva roky aj bez ruky alebo nohy)

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa marek181818 » 14 Aug 2017, 08:21

Jasne , takze moja teoria je spravna.
Jasne to vie ten rozdiel v tych púrehliadkach, len co do toho tlaciva dat, kedze vstupna to nieje, kedze potvrdenie je len pre mna.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa Merak » 14 Aug 2017, 11:41

0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa marek181818 » 14 Aug 2017, 14:56

Inak odpisali mi toto :
My voláme našich klientov každé dva roky na školenie, buď je to na odborné oboznamovanie do dvoch rokov, alebo na aktualizačnú odbornú prípravu, ktorá platí 5 rokov. Preto ste dostali tento rok od nás pozvánku na aktualizačnú odbornú prípravu síce po štyroch rokoch, ale v takomto prípade, ak by ste sa zúčastnili školenia máte istotu, že nestratíte platnosť osvedčenia, ak by ste budúci rok zabudli absolvovať školenie.
edit:
Odpisal som im teda ci to mam brat ako ked clovek nato zabudne, ci preto volaju dopredu, no ze netreba ist tento rok nato ale zase mi odpisali inu srandu citujem:
Áno presne tak, náhodou by ste zabudli mali sme aj takých klientov. Ale v zásade je to na Vás kedy sa rozhodnete prísť na aktualizačnú odbornú prípravu môžete aj tento rok, alebo aj budúci samozrejme treba ju absolvovať do dátumu 10.12.2018. V prípade ak by ste na aktualizačnú odbornú prípravu prišli budúci rok, tak tento rok by ste mali absolvovať odborné oboznamovanie do dvoch rokov podľa § 7 ods. 5 zák. č. 124/2006 Z.z..
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa Merak » 14 Aug 2017, 15:37

"odborné oboznamovanie do dvoch rokov podľa § 7 ods. 5 zák. č. 124/2006 Z.z.."

na toto im odpíš, že nech podľa toho paragrafu teda kontaktujú tvojho zamestnávateľa, že to je jeho povinnosť, nie tvoja

§ 7 - Oboznamovanie a informovanie zamestnancov
odsek 5 - Obsah a spôsob oboznámenia a pravidelnosť opakovaného oboznámenia musia byť prispôsobené charakteru práce vykonávanej zamestnancom, jeho pracovisku a iným okolnostiam, ktoré sa týkajú výkonu práce, najmä pracovným prostriedkom, pracovným postupom, novým alebo zmeneným nebezpečenstvám a ohrozeniam. Zamestnávateľ je povinný upraviť vnútorným predpisom spôsob oboznamovania, vymedziť požiadavky na odbornú spôsobilosť vlastných zamestnancov na oboznamovanie podľa odsekov 1 a 2 a pravidelnosť opakovaného oboznamovania tak, aby sa vykonávalo najmenej raz za dva roky, ak osobitný predpis neustanovuje kratší čas.

ďalej odsek 7 - Oboznamovaním nie je dotknutá povinnosť absolvovať odbornú prípravu a aktualizačnú odbornú prípravu podľa § 16.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa marek181818 » 14 Aug 2017, 16:22

som im napisal kedze google vyplul mi nieco aj o bezpecnosti atd.No kontakovat neviem koho by konktatovali jedine urad prace :D
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa marek181818 » 16 Aug 2017, 13:13

Si pripadam ako papagah, napisal som im ze to je to povinnostou zamestnavatela, ale odpisali mi uz 2x podobone tomuto co teraz: Takze ja nato nemusim ist podstate?Ked to ma riesit zamestnavatel.
odborné oboznamovanie podľa § 7 ods. 5 zák. č. 124/2006 Z.z. v plnom znení z roku 2016. Držiteľ osvedčenia by mal minimálne raz za dva roky absolvovať odborné vzdelávanie. Platnosť dokladu je 5 rokov, o tento doklad sa musí starať majiteľ dokladu, ktorého meno je uvedené na doklade. Aktualizácia sa môže vydať v priebehu piatich rokov ktorýkoľvek deň.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa Merak » 16 Aug 2017, 13:32

najmä si všimni to "by mal"
jednoducho sa snažia si naháňať kšefty
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa marek181818 » 16 Aug 2017, 13:37

V skratke kaslat im na hento a pojdem az na buduci rok a hotovo.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa Merak » 16 Aug 2017, 14:08

jednoducho povedané: podľa zákonu 124/2006 v znení neskorších predpisov, konkrétne 154/2013 §16 odsek 11:
Preukaz, osvedčenie alebo doklad podľa odseku 1 písm. b) stráca platnosť
a) nadobudnutím právoplatnosti rozhodnutia o odobratí podľa odseku 10,
b) ak sa fyzická osoba nepodrobila lekárskej preventívnej prehliadke vo vzťahu k práci podľa odseku 6 alebo ak podľa výsledku lekárskej preventívnej prehliadky vo vzťahu k práci nemá zdravotnú spôsobilosť na prácu potrebnú na vykonávanie činnosti, na ktorú mala vydané preukaz, osvedčenie alebo doklad podľa odseku 1 písm. b),
c) ak fyzická osoba neabsolvovala aktualizačnú odbornú prípravu.

nič tam nevidím ohľadom "odborné oboznamovanie podľa § 7 ods. 5 zák. č. 124/2006 Z.z. v plnom znení z roku 2016"
jedine že by v 2016 alebo v 2017 roku vyšla nejaká nová novela tohto zákona, ktorú ešte internet nepozná.

EDIT: http://www.bozpo.sk/public/legis/bozp/0 ... novela.htm
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa marek181818 » 16 Aug 2017, 14:17

Ach jaaj .Inak este ma napadla jedna vec, lekarska prehlaidka by mala byt kazde 2 roky, no co ked sa to vynecha. Teda zanikde uplne osvedcenie, ci len pokial nieje prehliadka tak podstate osoba by nemala robit elektroveci.Moze az ked si znovu spravi lekarsku prehliadku ? Ako to je v tomto pripade.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: aktualizačná príprava

Príspevok od používateľa Merak » 16 Aug 2017, 14:37

podľa zákonu 124/2006 v znení neskorších predpisov, konkrétne 154/2013 §16 odsek 6

(6) Fyzická osoba, ktorá má preukaz, osvedčenie alebo doklad podľa odseku 1 písm. b), je povinná podrobiť sa lekárskej preventívnej prehliadke vo vzťahu k práci, ktorou sa posudzuje jej zdravotná spôsobilosť na prácu potrebnú na vykonávanie tejto činnosti, do piatich rokov odo dňa
a) vydania preukazu, osvedčenia alebo dokladu podľa odseku 1 písm. b),
b) vykonania predchádzajúcej lekárskej preventívnej prehliadky vo vzťahu k práci.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Napísať odpoveď