PLC Programovanie , Zaciatok ...

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

oniko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 02 Jan 2015, 23:20

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa oniko » 23 Dec 2016, 23:15

Už som to asi pochopil. V podstate ide o to ako sa to bude spravat počas výpadku napajania. Ak sa nemylim.

Existuje možnosť prepinania výstupov podľa hodnoty čítača? Napríklad striedanie 4 motorov, pomocou nastaveneho čítača od 1-4? Existuje v LOGU taka funkcia ktora by vyhodnocovala hodnotu čitača a na zaklade tejto hodnoty zopinala vystup?
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa pajky » 25 Dec 2016, 01:15

interrupt je pocin pri ktorom Cpu prestane robit vsetko ostatne, len aby sa venovat tvojmu inpulzu.


Prajem vsetkym krasne sviatky.
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa pajky » 26 Dec 2016, 15:24

Ale inak mam pocit ze Plc vie aj Hw zachytit impulz a podrzat ho kym ho precita, pokial tam na vstupe nemas nic rychle, ze ti tam za jeden ciklus programu nabehne viac pulzov.
Alebo potom nejaky vstup HSC mozno.
0

oniko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 02 Jan 2015, 23:20

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa oniko » 26 Dec 2016, 18:34

Zas tak daleko som sa nedostal aby som taketo ovladal. Mne staci spravit výpočet l/s a m3 podla počtu impulzov, a to bude par impulzov za minutu. cize ak niekedy aj daky impulz stratim tak sa nič nestane, nedavkujem na zaklade toho žiadnu chemikaliu kde by som musel mať 100% istotu a zalohu.

Nepozna niekto dobru stranku kde by boli zadania nejakých úloh aj s riešením pre LOGO! ? Najlepšie sa učí na príkladoch
0

oniko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 02 Jan 2015, 23:20

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa oniko » 05 Jan 2017, 00:08

Neriešil tu nahodou niekto dake bitmapove obrazky a animacie pre HMI? Viem že všetky programy to už obsahuju, ale hladam niečo na rozširenie, hlavne dake nadrže, potrubia, vypinače, ovladače a podobne.
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa datam » 24 Jan 2017, 15:49

WinCC má priamo svoje knižnice. Dokonca sa dá importovať aj vlastné BMP. Ak je to iná HMI tak neviem.
0

oniko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 02 Jan 2015, 23:20

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa oniko » 29 Jan 2017, 16:32

Ahojte, po dlhšom čase som mal zas chvilku štuchať do PLC . Mám na stole FM Danfoss VLT2805PS2B20STR1DBF00A00, ktorý by som chcel prepojiť S plc TWIDO pomocou MODBUS RTU.

Otázka znie, ako zistím či daný FM má podporu MODBUS RTU, ( na tom mojom nemam položky menu kde by sa to malo nastavovať ) resp. ako to nastaviť aby to komunikovalo s twidom cez 485. Twido ma samozrejme pridavny modul TWDNOZ485T.

Je tu niekto kto pracuje s FM Danfoss a toto má už zvládnuté, a pomohol by mi?
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa xmilos » 29 Jan 2017, 19:47

Mno treba si riadne nastudovat DS k FM, riadenie FM cez komunikaciu nie je sranda.
0

oniko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 02 Jan 2015, 23:20

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa oniko » 29 Jan 2017, 20:51

Už som to študoval, dokonca som už aj iny FM nastavoval ale nie s twidom ale inym PLC, skôr ide o ten Danfoss ci stym nema niekto skusenosti, podla typu to asi ani nepodporuje, kedže v T/C je F00 a podla manualu to znamena že nepodporuje Fieldbus ( Profibus ).

Tak teraz neviem či ani MODBUS, pretože aj ten je časť Fieldbusu, pretože tie časti menu kde by sa to malo nastavovať sa vôbec nezobrazuju, ako keby tam ani neboli. :pain:
0

Pepa5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26 Jan 2017, 22:25

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa Pepa5 » 30 Jan 2017, 11:54

xmilos napísal:Mno treba si riadne nastudovat DS k FM, riadenie FM cez komunikaciu nie je sranda.
Pro beh menice pres profibus staci 3 Move nic vic nic min....
0

oniko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 02 Jan 2015, 23:20

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa oniko » 28 Feb 2017, 13:57

Ahojte, je tu niekto kto ma prakticke skusenosti so SIEMENS LOGO s GSM modulom a SCADA softom Promotic? Zaujíma ma či to už niekto riešil, potrebujem pomocou LOGO! alebo TWIDOm prepojiť dva objekty na daky free soft ktorý by mi archivoval do grafu a vizualizoval na PC par veličin, prietok, tlak , hladina .. samozrejme cez GSM resp GPRS.
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa datam » 09 Mar 2017, 10:46

Pepa5 napísal:
xmilos napísal:Mno treba si riadne nastudovat DS k FM, riadenie FM cez komunikaciu nie je sranda.
Pro beh menice pres profibus staci 3 Move nic vic nic min....
To je síce pravda ale rozbehať základnú komunikáciu aby to dorazilo až do meniča to je trochu o inom. Hlavne u Siemensu nejaké plug&play nehrozí a ak to zamiešaš od iného typu tak je to hotová maturita.
0

oniko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 02 Jan 2015, 23:20

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa oniko » 16 Mar 2017, 20:39

Ahojte, je tu niekto kto už riešil komunikáciu LOGA! s PC cez GSM modemy? Resp. NET?

Potreboval by som poradiť ako a cez ake moduly to rozchodiť.

Potrebujem rozchodiť komunikáciu LOGA 8 s PC ktorý mám doma, je na nom soft Reliance 4.

Lokálne mi to funguje, všetko je OK, len potrebujem rozchodiť vzdialený prenos údajov medzi LOGOm a PC.

Ďakujem za každú radu.

Prípadne nepoznáte niekoho kto by mi vedel pomôcť? Viem sa dohodnúť aj na dákom výpomocnom...
0

oniko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 02 Jan 2015, 23:20

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa oniko » 30 Mar 2017, 20:40

Ahojte, riešil už niekto výpočet prietoku z impulzov na TWIDe? Ja som síce daky spravil, ale pride mi to prinajmenšom divne mať ja jedno číslo použité 3 premenné ktoré musím posielať do SCADA.
Dá sa to spraviť aj cez jednu premennú ktorá by prenášala už hotové číslo vrátane desatinných miest?


Taktiež by ma zaujímalo ako zapojiť na rozširujúcom module TM2AMI2HT dvojvodič zo snímača 4-20mA
Podľa schém na internete by to malo byť na piny + a -, ( piny na vstupe , nie napajacie)

Ale ak to tak zapojím nič mi nemeria. Predsa je rozdiel aktívny a pasívny výstup, jedno ma svoje napájanie a druhý by mal byť napájaný externe.

Ďakujem za radu.
Prílohy
G-RU-0010267.1.1.gif
0

oniko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 02 Jan 2015, 23:20

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa oniko » 11 Aug 2017, 22:58

Vie mi niekto poradiť ako počitať prietok na s7-1200vke v l/s z impulzov? bud cez HSC alebo ibyč. imp. vstup?

Ďakujem za pomoc
0

Pepa5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26 Jan 2017, 22:25

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa Pepa5 » 16 Aug 2017, 17:28

Co to je za snimac? Kolik dava na 1l/s impulzu? Vystup snimace je Pnp ci Npn
0

oniko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 02 Jan 2015, 23:20

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa oniko » 20 Aug 2017, 11:09

Je to tzv. REED kontakt. 1imp. je 100l pretečenej vody, normálne je rozopnutý a po pretečení 100l sa zopne a dá impulz. Podrobné info je na priloženom linku.
Priemerny prietok cez vodomer je 3,5l/s čiže impulz bude dávať cca každých 100 / 3,5= 28,5s

Ja potrebujem spraviť na to výpočet v S7-1200vke aby to počítalo prietok po nejakom čase (napr každé 2 minuty)

http://www.stream-measurement.com/5473/ ... eters.aspx
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa xmilos » 22 Aug 2017, 08:22

Toto mam vyriesene pre PLC Twido ( Shcneider ) . Funguje to spolahlivo do nakych 100Hz. Vyvoj bol vcelku hoodne straveneho casu programovanim, ladenim a najma testovanim. Tos ak mas zaujem, mozme to prepisat aj pre Siemens, ale za uhradu.
0

oration
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11 Dec 2016, 10:35
Bydlisko: Svidník

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa oration » 25 Aug 2017, 08:49

Chlapci mam otazku na ostrielanych programatorov, vo firme nam nakonfigurovali sadu od Siemensu... moja otazka je ze ci by ste vedeli inspirovat fotografiu nejakeho prenosneho standu k strojom co pouzivate. Diky
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: PLC Programovanie , Zaciatok ...

Príspevok od používateľa SMITH » 25 Aug 2017, 22:50

oration napísal:Chlapci mam otazku na ostrielanych programatorov, vo firme nam nakonfigurovali sadu od Siemensu... moja otazka je ze ci by ste vedeli inspirovat fotografiu nejakeho prenosneho standu k strojom co pouzivate. Diky
Nejako som nepochopil čo to vlastne chceš ? :pain:
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok