Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • EPSON SX100 "nerozpoznan├ę" cartridge

EPSON SX100 "nerozpoznan├ę" cartridge

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

EPSON SX100 "nerozpoznan├ę" cartridge

Odosla┼ąod Edgar » 09 Sep 2017, 23:58

Tak po nieko─żkohodinovom bez├║spe┼ínom str├íven├ş na Google a YouTube sa s t├Żmto probl├ęmom obraciam sem. Po poslednej pomoci s mojou GPS navig├íciou e┼íte d├║fam, ┼że n├íjde sa tu aj niekto, kto mi pom├┤┼że s t├Żmto. Najlep┼íie by bolo, ak by to bol niekto kto m├í sk├║senosti s EPSON tla─Źiar┼łami. M├ím ju u┼ż tak├Żch 8 rokov, v┼íetko v pohode, v┼żdy fungovala aj s neofici├ílnymi cartridgmi. No posledn├ę asi dva roky to za─Źalo blbn├║┼ą, niekedy aj od polky ├║rovne hladiny atramentu nap├şsalo ┼że kazetu nie je mo┼żn├ę rozpozna┼ą. V├Ą─Ź┼íinou sta─Źilo vybra┼ą, o─Źisti┼ą ─Źip a potom to znova chv├ş─żu fungovalo. Ke─Ć u┼ż to bolo v ┼ít├ídiu ┼że toto rie┼íenie nepomohlo, k├║pil som nov├ę cartridge a zase bol pokoj. Ale u┼ż som pomaly str├ícal nervy, ┼że niekedy vyhod├şm tri┼ítvrtinu farby, lebo to u┼ż nerozpoznalo. Ale po dne┼íku u┼ż som stratil nervy ├║plne. Ned├ívno (predv─Źerom) som dal dve nov├ę farby (na dvoch mi toti┼ż zase za─Źalo p├şsa┼ą ┼że ich nerozpoznalo). Dal som vy─Źisti┼ą hlavu, vytla─Źil asi jednu stranu... Dnes som i┼íiel tla─Źi┼ą zase a zase som musel vy─Źisti┼ą hlavu. Vy─Źistilo, dal som vytla─Źi┼ą jedno tla─Źivo, vytla─Źilo len polovicu strany a zrazu zase chyba ┼że kazety nie je mo┼żn├ę rozpozna┼ą. U┼ż ani tie ├║plne nov├ę ktor├ę som menil teraz. Nepomohlo ani vybratie a vy─Źistenie kontaktov, proste ni─Ź. Je e┼íte ┼íanca ┼że to bude tla─Źi┼ą ako predt├Żm alebo ─Źo sa tam stalo? Nebudem kupova┼ą st├íle nov├ę cartridge, lebo to ma v├Żhodnej┼íie vyjde v┼íetko tla─Źi┼ą v papiern├şctve.

PS: Viem, ┼że sa d├í z ─î├şny zohna┼ą chip resetter ktor├Ż vynuluje ─Źip na cartridgoch, len┼że najlacnej┼í├ş som videl za 7ÔéČ ─Źo mi pr├şde zbyto─Źn├Ż risk ak to fungova┼ą nebude. Ak u┼ż sme pri tom, sk├┤r by ma zauj├şmalo ako to funguje a spravil by som si ho rad┼íej s├ím :D
Sk├║┼íal som aj r├┤zne programy napr. tento, kde sa ale prakticky dal vymaza┼ą iba stav "waste ink pad-u" ktor├Ż som mal aj tak iba na 30% a e┼íte "FL Box Counter" ─Źo som nezistil ─Źo je. No aj po vynulovan├ş t├Żchto ├║dajov to samozrejme nepomohlo lebo to p├ş┼íe chybu cartridgov. Potom som sk├║sil tento program, ktor├Ż u┼ż vyzeral n├ídejne, ale model mojej tla─Źiarne sa tam nenach├ídzal a absol├║tne to komunikova┼ą nechcelo. Pochopite─żne, ak je tam rok 2002-2007, ale aspo┼ł som sk├║sil.
Edgar
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 566
Vek: 20.79
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Re: EPSON SX100 "nerozpoznan├ę" cartridge

Odosla┼ąod martin knocik » 10 Sep 2017, 08:04

Mal som tie┼ż problem s Epson SX ktory ob─Źas prestal rozpozn├íva┼ą cartridge (neoriginaly, originaly s├║ zbyto─Źne predra┼żen├ę). N├íhodou sa mi podarilo zistit pr├ş─Źinu. Na voziku v ktorom chodia kartrid┼że s├║ zahnut├ę meden├ę kol├şky (ked sa na ne pozrie┼í pripom├şna tvar p├şsmena L) ktor├ę spajaju elektricky spajaju kartridge s voz├şkom. Tieto kol├şky nie s├║ pevne zaletovan├ę do voz├şka, tie kol├şky s├║ iba zasunut├ę. Zistil som to ked mi nahodou pri vyberan├ş catridge jeden vypadol von. Ked ten kol├şk potiahne┼í horizont├ílne, tak ho vytiahne┼í von. Po vytiahnut├ş uvid├ş┼í ┼że m├í tvar p├Źsmena U. Jedna noha U je orientovan├í vertikalne, t├í je zasunut├í za kusom plastu a tu normalne nevid├ş┼í. Druha noha ktor├║ normalne vid├ş┼í je orientovan├í vertik├ílne to je ten dlhy kus kol├şka ktor├Ż norm├ílne vid├ş┼í. Na jej konci je drobn├Ż horizont├ílny ohyb ktor├Ż zabezpe─Źuje kontakt s catridgou. Skus zobrat tenku pinzetu na mieste kde kol├şk mizne v diere za plastom ich jemne zatla─Źi┼ą vertikalne (kolmo na zem) smerom dole. Najm├Ą tie ktor├ę nie s├║ v jednej rade s ostatn├Żmi. Tie kol├şky s├║ v rad├ích.

jedinou prevenciou je pomaly a opatrne vyberat cartridge.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

─żudstvo je v├şrus ktor├Ż napadol Zem

nerobme si ┼ąa┼żk├║ hlavu z debilov ─Źo n├ím ani po ─Źlenky nesiahaj├║, bu─Ćme radi ┼że my da─Źo dok├í┼żeme a smejme sa im ak├ş s├║ sprost├ş
martin knocik
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1370
Vek: 26.65
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Re: EPSON SX100 "nerozpoznan├ę" cartridge

Odosla┼ąod Edgar » 10 Sep 2017, 13:08

├üno toto som videl na YouTube a aj som ich zatla─Źil dole, ale v┼íetky u┼ż boli aj tak zatla─Źen├ę nadoraz. Mne sa to cel├ę nezd├í ako nejak├Ż HW probl├ęm, lebo ├║plne z ni─Źoho ni─Ź ich prestalo rozpozn├íva┼ą v┼íetky ┼ítyri. Ka┼żdop├ídne ─Ćakujem za radu, ale t├║ som vlastne sk├║sil tie┼ż a tie┼ż bez├║spe┼íne. Alebo mo┼żno je to nejak├í HW chyba u┼ż medzi prepojen├şm s doskou a tla─Źovou hlavou (teda voz├şkom) ale to u┼ż nezist├şm. A moment├ílne ani nem├ím ┼żiadne nov├ę cartridge aby som sk├║sil ─Źi bude vedie┼ą rozpozna┼ą nov├Ż... Asi sa zmierim s t├Żm ┼że je po nej, ve─Ć 4-n├ísobne pre┼żila z├íru─Źn├║ dobu, ─Źo by som e┼íte viac chcel? :D
Edgar
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 566
Vek: 20.79
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist