Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Powerbanka - s├║─Źasne nab├şja┼ą a vyb├şja┼ą?

Powerbanka - s├║─Źasne nab├şja┼ą a vyb├şja┼ą?

Pomoc v oblasti v├Żkonovej elektroniky (zdroje, nab├şja─Źky, meni─Źe a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Powerbanka - s├║─Źasne nab├şja┼ą a vyb├şja┼ą?

Odosla┼ąod martinius96 » 13 Sep 2017, 15:29

Ahojte, mal by som ot├ízo─Źku, ─Źi je mo┼żn├ę a najm├Ą bezpe─Źn├ę pou┼żi┼ą powerbanku tak, ┼że powerbanka sa cez MicroUSB nab├şja, na v├Żstupe m├í USB port, ktor├Żm m├┤┼żem nab├şja┼ą, alebo nap├íja┼ą mikroprocesor. Je mo┼żn├ę tieto dve ─Źinnosti spoji┼ą?

Ni─Ź nezhor├ş? Elektronika by mala ochr├íni┼ą proti prebitiu powerbanky, no neviem ─Źi je bezpe─Źn├ę to ma┼ą zapojen├ę, alebo ─Źi maj├║ powerbanky ochranu pred tak├Żmto sp├┤sobom pou┼żitia. Powerbanka m├í 2000mAh, obsahuje MicroUSB na vstup a USB v├Żstup.V─Ćaka!
martinius96
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 38
Zalo┼żen├Ż: 31.08.2017

Re: Powerbanka - s├║─Źasne nab├şja┼ą a vyb├şja┼ą?

Odosla┼ąod Marek1975 » 13 Sep 2017, 15:37

takymto systemom jej prevadzky akurat coskoro skonci v kosi...
Spusten├Ż nov├Ż e-shop.
Adresa ehopu : http://www.elektrolab.eu
Pokia─ż sa rozhodnete nakupova┼ą tak sa pripravte na trval├║ z─żavu vo v├Ż┼íke 2% z celkovej objedn├ívky!
─Äakujem :)
Marek1975
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 609
Vek: 42.36
Zalo┼żen├Ż: 25.10.2016

Odosla┼ąod Dolfi » 13 Sep 2017, 16:12

A pre─Źo by sa mala por├║─Źa┼ą ? Zrejme je tam Li-Ion ─Źl├ínok a dva meni─Źe. Jeden na vstupe a druh├Ż na v├Żstupe. Aj tak sa d├í predpoklada┼ą, ┼że v├Ą─Ź┼íina z energie ide z meni─Źa do meni─Źa ...
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9522
Vek: 64.78
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Odosla┼ąod misocko » 13 Sep 2017, 16:14

zatial som videl iba powerbanky ktore maju na nabijanie aj vybijanie (z hladiska powerbanky) , jeden procesor ktory riadi jeden menic ktory je zaroven stepdown aj stepup - ma iba jednu cievku (ten isty menic len v inom rezime sluzi na nabijanie powerbanky aj nasledne na nabijanie zariadenia z powerbanky) preto sucastne nabijanie aj vybijane powerbanky nieje mozne. Ledaze by bola powerbanka osadena dvoma menicmi , ale naco by zdvojnasobovali pocet suciastok len na to aby si sa Ty mohol vysanti┼ą ? :D
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2110
Vek: 40.9
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod alidedko » 13 Sep 2017, 16:53

Vacsina powerbankov to ma tak, ako pise misocko.

Akonahle pripojis nabijanie, odpojis vystup. Akonahle pripojis vstup, nenabija ...

Mali sme vsak menice, ktore to dokazali. Idem pozriet.
Trhala si chrasty, tretieho dvanásty ...
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3028
Vek: 25.62
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013

Odosla┼ąod martinius96 » 13 Sep 2017, 17:22

Ja som sa to bal tak zapoji┼ą.. ale ur─Źite to ma len ten jeden procesor, ktor├Ż obsluhuje meni─Źe. Teda m├íte pravdu. :) Ale tak├í ot├ízka ke─Ć sme pri tom. Ako by ste nap├íjali Arduino, ktor├ę chceme aby fungovalo aj po v├Żpadku pr├║du?
martinius96
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Dolfi » 13 Sep 2017, 17:48

Tak sorry, nikdy som tak├ę zariadenie "nekuchal", tak┼że sa neidem h├ída┼ą. No zdalo sa mi logick├ę to, ─Źo som nap├şsal. Ale pri minimaliz├ícii n├íkladov, je fakt viac pravdepodobn├ę to rie┼íenie, ─Źo nap├şsal misocko ...

Ke─Ć u┼ż budete kuka┼ą do tej powerbanky, tak sa pozrite, ─Ź├şm sa prep├şna ten vstup/ v├Żstup. (Mo┼żno zasunut├şm k├íbla). Potom to treba prep├şna┼ą pod─ża pr├ştomnosti nap├Ątia v nap├íjacom zdroj/ sieti.
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod maher » 13 Sep 2017, 17:51

na mojej ide s├║─Źasne nab├şja┼ą aj nap├íja┼ą in├ę zariadenie, ale ke─Ć vytiahnem adapt├ęr zo siete, tak na zlomok sekundy prestane pracova┼ą, tak┼że ako UPS nepou┼żite─żn├ę
maher
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 416
Zalo┼żen├Ż: 10.09.2008

Odosla┼ąod misocko » 13 Sep 2017, 18:13

zrejme tam mas prepojenie ktore v tom pripade prepoji vstup s vystupom , takze nabijacka potom nabija aj powerbanku aj mobil (ak stiha). Moja powerbanka sa musi zapnut aby nabijala, a v case ked je nabijana tak sa neda zapnut.
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2110
Vek: 40.9
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod martinius96 » 13 Sep 2017, 18:15

Idem to tie┼ż vysk├║┼ía┼ą, ale mus├şm ju najprv n├íjs┼ą.. :D ale dam vedie┼ą ─Źi to chodilo
martinius96
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod PaJa-trb » 13 Sep 2017, 20:01

Na powerbance Xiaomi 10400mAh jsem na cest├ích b─Ť┼żn─Ť str─Źil na noc powerbanku do z├ísuvky (mikroUSB 5V) a z n├ş pak p┼Öes USB nap├íjel telefon. R├íno bylo oboje nabit├ę a p┼Öipraven├ę do ter├ęnu cel├Ż den l├ştat s navigac├ş.
Tu mi pak ukradli, tak m├ím n─Ťjak├Ż Cannon 10000mAh a ta um├ş pouze jednu v─Ťc. Nab├şjet sama sebe nebo dod├ívat ven.
Tak┼że ano, z├íle┼ż├ş na typu, ale jde to.
Nic nen├ş tak jednoduch├ę, aby se to nedalo pokazit.
T├Żmov├í pr├íce je nepostradateln├í, proto┼że zodpov─Ťdnost se d├í svalit na ka┼żd├ęho.
─îlov─Ťk by se m─Ťl u─Źit z chyb ostatn├şch. Proto┼że nikdo nem├í tolik ─Źasu, aby je v┼íechny ud─Ťlal s├ím.
PaJa-trb
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 307
Vek: 32.79
Zalo┼żen├Ż: 08.04.2010

Odosla┼ąod Drakoush » 13 Sep 2017, 21:22

Ja m├ím oby─Źajn├║ ADATA power banku a d├í sa nab├şja┼ą aj powerbanka, aj zariadenie s├║─Źasne.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 7390
Vek: 22.25
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012

Odosla┼ąod AbcdeF » 14 Sep 2017, 09:59

T├ęma ma zaujala, tak som otestoval dve ktor├ę som mal poruke.
Vy┼í┼íie spom├şnan├í Xiaomi 10400mAh vie nab├şja┼ą aj nab├şja┼ą sa s├║─Źasne, po prepojen├ş vstupu a v├Żstupu ni─Ź neindikuje.
PowerEZ Pro 11200mAh vie nab├şja┼ą aj nab├şja┼ą sa s├║─Źasne, po prepojen├ş vstupu a v├Żstupu sa dokonca tv├íri, ┼że vie nab├şja┼ą aj sama seba :-)
AbcdeF
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 37
Zalo┼żen├Ż: 27.05.2015

Odosla┼ąod martinius96 » 14 Sep 2017, 11:52

Inak tak├í ot├ízo─Źka e┼íte.. s├şce ju teraz neviem n├íjs┼ą, no je ku nej USB -->MikroUSB k├íbel a m├í asi len 8cm mo┼żno aj menej. Ak ju dob├şjam t├Żm a USB portom 2.0 tak sa kr├ísne dob├şja. Ak ju v┼íak dob├şjam dlh┼í├şm k├íblom, alebo zapoj├şm ten krat├║─Źky do USB 3.0 tak sa to nenab├şja, hoci blik├í, ┼że sa nab├şja. Ako je to mo┼żn├ę? USB 3.0 m├í tro┼íku vy┼í┼íie amp├ęre v┼íak?
martinius96
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Dolfi » 14 Sep 2017, 12:27

maher nap├şsal:na mojej ide s├║─Źasne nab├şja┼ą aj nap├íja┼ą in├ę zariadenie, ale ke─Ć vytiahnem adapt├ęr zo siete, tak na zlomok sekundy prestane pracova┼ą, tak┼że ako UPS nepou┼żite─żn├ę

Neviem, ak├Ż pr├║d berie to arduino. No v├Żpadok nap├íjania sa d├í prekry┼ą napr├şklad kondenz├ítorom. Existuj├║ aj z├ílohovacie na 5,5 V s kapacitou aj nad 1F. Energia v kondenz├ítore sa vypo─Ź├şta pod─ża vzorca 1/ 2 . (C . U2). Teda v 1F kondenz├ítore pri 5 V je jej 12,5 J (Ws).

In├í ot├ízka je, ─Źo na to samotn├Ż kondenz├ítor, adapt├ęr, powerbanka, ... (V├Żstupn├Ż meni─Ź z powerbanky ur─Źite nebude nad┼íen├Ż. Mo┼żno nejak├í tlmivka, tak na 1 A do s├ęrie s v├Żstupom powerbanky, by to mohla spravi┼ą.)
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Nasp├Ą┼ą na V├Żkonov├í elektronika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist