Parkside PAS 7,2 A1

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Parkside PAS 7,2 A1

Príspevok od používateľa marek181818 » 20 Sep 2017, 11:34

Cawte.Nedaleky sused mi doniesol malu utahovacku vid video https://www.youtube.com/watch?v=PHtn5_mH_II
S tym ze mu prestala nabijat.No mal to uz otvorene doma ale doniesol to uz v celku. No ja ked som to rozobral zacal som hned prve merat od hlavneho konektora od nabijacky pokial ide stava no daleko nie.Hned pri vodicoch neviem ci ma byt len jeden alebo dva odpory.Jeden som nasiel na kryte zvnutra utahovacky. Bol zle pripajkovany , je na nom hodnota 6R2 cize 6,2R.Ten som tam este nedal ale skusal som to s obycajnym odporom z nozickami ze co to spravy.No ma to na sebe 3 kontrolky , jedna svieti vzdy ked sa stlaca spinac .No ked som pripojil ten odpor aj uz s nabijackou tak zacali svieti vsetky 3 diody o stave nabitia aku.Lenze teraz neviem aku je vybity, tak neviem ci to ma furt cele svietit alebo postupne.A ten odpor neviem tam bol len jeden alebo dva, lebo je miesto hned pre + vodic od konektor pre SMD odpor a hned vedla licuje pre - vodic. Nema niekto taku doma?Dik

Edit: Tak podla http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID ... 207.2%20A1 tie diodky nemaju svietit vsetky naraz ale postupne, co nesedi , navyse medzi tymi SMD odpormi ide mala cesticka je znicena, med je nejak mimo proste normalne ma DPS masku ale tu uz vidno len vlasocky co je prerusena cesticka, skusal som to prepojit drotikom len zase potom v kludovom stave zacne svieti cervena led a pri stlaceni spuste sa ma rozsvietit led na prisvit co aj ide ale motor sa uz nespusta, Teraz to skusam tak ze cesticku som nechal len tak a nabijam to ze mi vsetky led svietia a pozorujem.Asi bude treba nova elektronika, lebo ja nato nemam ani nejak vybavenie ani nervy sa hrat zo SMD .
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Parkside PAS 7,2 A1

Príspevok od používateľa marek181818 » 20 Sep 2017, 19:01

Takze kedze ja to urcite dokopy nedam.Tak ma napadla ina moznost. Co je tam plosak ten ma v sebe aj regulator, ktory normalne ide, len pre nabijanie sa daco pokazilo mozno ju nechali dlhsie ako mali ale to je fuk.Tam pozeral som nieco na https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... charger+2s Bateria je Li-on 7,2V neviem preco pisu tu 7,4V ale to je zanedbatelne.No co je teraz nabijaci konektor z adaptera 10V ale dava 18V naprazdno .By som to dal na elektroniku len pre nabijanie a priamo konktakty na bateriu ta je inak spojena v serii.Len co pozeram to co som dal su skor nejake len ochrany.Ono by dost bodlo keby ten obvod na nabijanie mal aspon nejaku ledku ked je to nabite.Neviete o volacom.
Inak skusal som aku nabit cez nabijacku priamo IMAX B6 len teraz neviem ci sibe adapteru pre napajanie alebo co .Hlasi ze low voltage.Co mi je divne lebo adapter ma sice 12V/5A no zvyknem s nou nabijat aku 7,4V 2A ale cez balancer a tam take nehlasi.Aku ma inak necelych 6V uz , cize je uplne vybity podstate.Regulator len trosku otoci motorom a dost.
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Parkside PAS 7,2 A1

Príspevok od používateľa mirosne » 21 Sep 2017, 09:10

Ja také niečo mám a ledky svietia všetky.Po vybíjaní postupne zhasíňajú a ostane svietiť len červená.Potom tam strepem adaptér a po nabití svieti zelená.
0
Pozdravuje vás Miro.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Parkside PAS 7,2 A1

Príspevok od používateľa marek181818 » 24 Sep 2017, 22:09

Tak opravil som to nakoniec. Vedel som ze jeden odpor bol 6,2R sice doma som taky nemal, len 7,5R. No o tom druhom som nevedel nic ci tam vobec bol, aka bola hodnota atd. Nakoniec po hladani skor nahodne som nasiel http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3052191.html
A tam som sa dozvedel ze oba maju byt 6,2R, Tak dal som 2x7,5R a podarilo sa mi opravit aj tu cesticku. Neviem sice ako je mozne ze tie SMD odpory odpadli , kedze sluzia len na nabijanie a vykonova cast je uplne inde na druhej strane. Po opraveni, ledky svetia nasledovne. Cervena , zlta slabsie, a ked dobilo zasvieti aj zelena a samozrejme vsetky 3 LED naplno sa rozsvietia. Len trosku hreju tie odpory pri nabijani, neni to moc ale ani malo .Trosku som bol prekvapeny. Neviem kolko vydrzia tieto moje sice. Ale dufam ze dlho este .
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok