Škoda fábia,svieti kontrolka motora

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 23 Sep 2017, 21:02

Tak som volal dnes s jedným sevisákom a vraj cez týždeň mu mám doniesť tu hlavu a on to celé spraví a čo bude treba dokupi... takže ja zatial vyčistím motor a začnem skladať čo môžem... Ak by to bolo ako vravíš okolo 15E tak by bolo super !
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa oravan » 23 Sep 2017, 22:12

asi za 15€ to určite nebude musíš počitať aj nejaké náklady pri takéj oprave mimo ND
0

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 23 Sep 2017, 22:54

noo veď ventily som ja už kúpil, vravel že ešte bude treba nejaké tesnenia ale žeto mi on dá.... tak snáď to vybrusenie nebude tka drahé a časovo náročné
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

anakondiel
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 04 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Nove Zamky
Vek: 39

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa anakondiel » 24 Sep 2017, 09:12

15€ som písal na samotné prefrezovanie hlavy.
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Wicker » 24 Sep 2017, 10:25

To kde ? Polo 1,4mpi, akp - frezovanie/rovnanie, otlakovanie, gufierka = 95€
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa alidedko » 24 Sep 2017, 10:28

Tu u nas tiez stoji najlacnejsie zrovnavanie 50€, aj to po znamosti a bez papierov :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa mr.dred » 24 Sep 2017, 10:58

mohol si dať aj fotky tých sediel... a tesnenia spod hlavy. Podľa stavu sa dá posúdiť,či treba aj hlavu zrovnať.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa alidedko » 24 Sep 2017, 11:11

Mna to ucili tak, ze pri kazdej jednej manipulacii s hlavou je zrovnavanie samozrejmost :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

anakondiel
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 04 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Nove Zamky
Vek: 39

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa anakondiel » 24 Sep 2017, 13:09

Ešte raz ,samotné frezovanie od 15vyssie podľa hlavy, nič o tlakovani som nepísal.Viac ako 25€ som za to nikdy nedal a to bolo len preto že hlava nemala rovnobezne plochy a bolo ju treba podkladat. Hlavu je potrebné rovnať pri každej demontáži.
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa joži » 25 Sep 2017, 08:15

Ja som nerovnal a už odvtedy najazdila cez 30tisic a žiadny problem....
0

Milanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 25 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Milanko » 25 Sep 2017, 08:32

Neučený majster-hotový kat.
Odborné práce len odborníkovi...
0
Človek môže uspieť v takmer čomkoľvek za čo má neobmedzené nadšenie.

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Škoda fábia,svieti kontrolka motora

Príspevok od používateľa Maek43 » 26 Sep 2017, 20:31

Tak mne sa nejak nechcelo čakať zas týždeň kým mi to ten známi urobí hlavne keĎ sa mi nezdali nejak extra poškodené tie sedlá tak som si kupil také dáke špeci pasty v 3 hrúbkach aa zhruba 10 minut mi trvalo brúsiť jeden ventil, spravil som všetky, nalial som tam benzín asi pred 2 hodinami a stále ani vlhké nieje okolo ventilov takže vyzerá to fajn... ešte počkám a uvidíme ale mne sa zdá že to bude dobre už... tesnenia už sú pripravené, potom to len skladať...

-- Spojený príspevok 26 Sep 2017, 20:33 --

Teraz otázka... naštartuje mi to po zložení normálne alebo treba diagnostikou vymazať všetky chybové hlasenia aby to šlo ako má ? :pain:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 27 Sep 2017, 18:54

DObre teda som to zložil, auto ide celkom pekne, stále mi ale svieti EPC a motor.... čiže to by sa malo vyriešiť odstránením na diagnostike ? (EPC a motor svietili aj predtým)
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa joži » 27 Sep 2017, 20:26

Hej treba to vymazať diagnostikou. Malo je takých chýb ktoré sa nevysvecuju trvalým engine checkom.

A teraz sa priprav na ten pitchung ako si to dojekazil tym ze si nedal hlavu zrovnať a ze si nedal zafrezovat sedla.....

Keby si mal niečo z FAL skupiny skôr by som ti poradil ako čo len určite nie tuna.

Nech poslúži ešte.
Btq pred mesiacom som daval dokopy jedno daewoo. Tiež po nejakom vyucenom automechanikovi..... des a hroza. Ten mechanik chcel za opravu zvojej roboty tolko ze by sa to majitelovi neoplatilo. Tak som to auto za prepis zobral a za 105e dal dokopy do 100%stavu. A mam popri lacnom vozeni na 105k jtdcku este lacnejšie vozenie na lpg.
0

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 27 Sep 2017, 20:39

Sedlá podla mŇa zafrézovať netreba, predsa neboli zničené, pôvodné sacie ventily na nich tesnili super, jedine keĎ som dal nov étak asi o 10 minut bolo navlhnute pri ventiloch, kupil som pasty, zabrusil to aa celu noc v tom bol benzín a ráno ani vlhké nebolo, načo frézovať ?

PRečo treba dať zarovnať hlavu ? nejak sa pokrúti pri demontáži či ako to je ? lebo hlavy som neraz menil, jedine som to tak kontroloval proti solídnemu kusu rovného kovu ale nikdy nebol problém, nikdy sa mi enstalo že by netesnila alebo podobné problémy s hlavou....
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa mr.dred » 27 Sep 2017, 22:14

Maek43 napísal:Sedlá podla mŇa zafrézovať netreba
neverím že by sedlá ventilov bez zabrúsenia tak dokonale tesnili - treba zabrúsiť...oni možno tesnia,ale zachvíľu ich máš podpálené znovu.
Maek43 napísal:PRečo treba dať zarovnať hlavu ?
To sa musíš opýtať v servise,kde to robia a kde to zaplatíš.... Na zarovnanie tak "nehomogénneho" prvku,ktorý nemá protiľahlú stranu aspoň trochu rovnú....to musia mať kúrňa dobrú mašinu..
Prehrial si motor? upiekol si ho? vidno nejaké deformácie na styčných plochách po odstránení tesnenia, je vidno "vyžraté" kanáliky po prevádzkových kvapalinách pri poškodenom tesnení ?
Podľa iných názorov musíš zarovnať - dáš dole hlavu z motora 5x .. a po piatom raze už nemáš čo frézovať/zarovnávať....
Na dorovnanie nejakých nerovností je tam práve to tesnenie
Vyprávajú tu o zrovnávaní hlavy.... a čo dosadacie plochy bloku motora....že by boli ideále rovné...chá-chá...
zato je to tesnenie pod hlavou také "hrubé"
Kedysi po kúpe nového auta...po 500km výmena oleja a dotiahnutie hlavy válcov (možno sa mýlim,ale mal som to v servisnej knižke... dnes to motor odbehá,keď ešte ani nevidel svojo karosériu..ale nejaké závady ohľadne netesnenia tesnenia hlavy válcov,je len nezvládnutím technológie.. shit
Nebohému tatovi na Moskviči 1500 praskla pružina na treťom válci - tesne po 30 000km - výfukový, podpálilo a rozštiepilo ho. Po výmene ventilu,zabrúsení a osadení hlavy na pôvodné tesnenie motor odbehal ďaľších asi 250 000km (robil som to doma na kolene). Žiadne vyrovnanie hlavy sa nekonalo . Potom to predal... motor bol stále OK...kasňa už nie
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 27 Sep 2017, 22:39

No sedlá ventilov som ja brusil pastou a točením a to až kým neboli uplne lesklé ventily aj sedlá, ja len vravím že nebolo treba frézovať, to sa robí len keď su sedla príliš zničené nie ? tak mi povedal aj kamoš zo servisu, tak mi pvoedal aj v obchode predavač... Ja myslím že na tom nieje nič zlé :confused:

No na hlave nebola žiadna vada, nič prežraté ani nič podobne, tá hlava bola menená asi pred 3 rokmi vraj... no ja si ju vždy primerám k rovnému povrchu najlepšie kusisko železa noo aa nieje vidieť ani najmenšiu nerovnosť a presne ako ty hovoríš, to tesnenie pod hlavu je riadne hrubé, sú to try plechy a celé obsilikónované, predsa nič čo sa spája nieje vždy absolutne dokonale rovné, preto sa dáva tesnenie.... cháápem keby bola nejaká deformácia na tej hlave ale tak... ja neviem, ja som s tým problém ešte nemal a to som nejednu hlavu skladal :roll:
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa mr.dred » 28 Sep 2017, 08:23

:) už mal motor vrčať....
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa Maek43 » 28 Sep 2017, 09:50

Ejha také šťastie v nešťastí, skúšal som ho a stalo sa nasledovné :
Všetko som preveril, všetko sedelo správne, šiel som nahadzovať remenicu, automechanik mi povedal že to stačí trošku a motor si ju dotiahne sám, nejak som si neuvedomil do ktorej strany sa motor točí dal som na jeho radu tak som naštartoval, prvé čo sa stalo bolo dobíjanie... sveitila kontrolka, trošku som ho vytočil do otáčok a začal pípať olej a pár sekúnd na to som počul cvenganie remenice a motor už len fučal a zdocohl... vypol som to, pozrel.... A vačkovka preskočila o 5 zubov... našťastie len tak, že boli ventily otvoréné keĎ nemali, nijaký nezadrel o piest....
Ja to pozerám a motor sa točí naopak... on remenicu povoluje.... a keĎ sa povolí remenica povolí sa aj olejové čerpadlo....

Moja otázka teda znie, mohlo byť to príčinou preskočenia zubov ? že nebol tlak oleja a hydrošponovák teda nefugoval ??? 8O 8O

-- Spojený príspevok 28 Sep 2017, 09:53 --

Na jednej strane mi je logické že keď hydrošponovák nemal tlak oleja tak reťaz bola povolená a skočila... Na druhej strane sa mi nezdá že by to bolo tak náchylné že mi klesne tlak oleja a kôli tomu sa posunie celý rozvod, však to mohlo zničiť celý motor.... a to bola otázku 2-3 sekund od straty tlaku oleja......
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Tester a lambda sonda.

Príspevok od používateľa misocko » 28 Sep 2017, 13:20

ak je to ten z prvych motorov , tak ano, bez tlaku oleja preskoci retaz
inac nedotiahnut nieco na motore a cakat ze motor to spravi sam !!! - " odbornici " ste obaja, Ty aj ten "mechanik" - tomu by som chcel dat auto do ruk...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok