Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • BM 564

BM 564

Sp├íjky, ods├íva─Źky; Klie┼íte, skrutkova─Źe; Mer├íky, Gener├ítory; ─îistenie, leptanie; V┼Ľta─Źky, fr├ęzy; Pom├┤cky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: BM 564

Odosla┼ąod el-spol » 03 Okt 2017, 18:21

https://uloz.to/!GDhktmGpS227/bm-564-dv ... ilovac-pdf

-- Spojen├Ż pr├şspevok 03 Okt 2017, 17:55 --

prv├Ż obrazok ukazuje, ke─Ć nie je ┼żiadn├Ż signal, druh├Ż, ke─Ć je tam 11kHz asi 40mV
Pr├şlohy
IMAG0031.jpg
el-spol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 39
Zalo┼żen├Ż: 07.07.2014

Odosla┼ąod Ivan_Ryger » 03 Okt 2017, 19:03

V prvom rade, odpory R154 a R354 nemaj├║ zhodn├║ funkciu (R154 je trimer R354 je rezistor, vi─Ć strana 5/23 z pdfka), tak┼że neviem, ─Ź├şm bolo h├Żban├ę, sk├║ste sa opravi┼ą.

Zadruh├ę, ak bol myslen├Ż trimer R154, ten sa nem├┤┼że nastavi┼ą na ─żubovo─żn├║ hodnotu zosilnenia, preto┼że zosil┼łovac├ş blok sa m├┤┼że sta┼ą nestabiln├Ż (v obvode s├║ zaveden├ę viacer├ę kompenz├ície, ktor├ę s├║ ovplyvnen├ę hodnotou tohoto trimra), potom mo┼żno vidie┼ą 100 MHz kmitanie v obvode. Treba preto jeho hodnotu vr├íti┼ą na p├┤vodn├ę miesto.Zosilnenie tohoto vertik├ílneho zosil┼łova─Źa bolo ├║myselne rozlo┼żen├ę na ve─ża tranzistorov├Żch stup┼łov, aby bola zachovan├í linearita a stabilita cel├ęho obvodu. Preto nemo┼żno ─żubovo─żne nastavova┼ą zisk stup┼łov.

Zatretie, ak je obrazec na obrazovke zmen┼íen├Ż na 1/3 o─Źak├ívanej ve─żkosti pri oboch kan├íloch, chyba bude v spolo─Źnej ─Źasti pre oba kan├íly a treba ju h─żada┼ą na doske 1AN 350 36/3 (str. 6/23). Za─Źal by som skontrolovan├şm v┼íetk├Żch nap├íjac├şch nap├Ąt├ş na tejto doske. Taktie┼ż by som prekontrolval p├Ątice tranzistorov, ─Źi nie s├║ skorodovan├ę.

Ke─Ć toto bude hotov├ę, pozrieme sa na to zvlnenie. V princ├şpe, ak je nap├íjacie nap├Ątie vyhladen├ę, pri skratovanom vstupe osciloskopu by sa ni─Ź nemalo pohupova┼ą na takejto n├şzkej frekvencii (100Hz). S├║ to periodick├ę oscil├ície alebo je to n├íhodn├Ż priebeh?

-- Spojen├Ż pr├şspevok 03 Okt 2017, 18:08 --

Ja tam zatia─ż vid├şm len jeden obr├ízok.
Ivan_Ryger
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 362
Zalo┼żen├Ż: 01.04.2008

Odosla┼ąod el-spol » 03 Okt 2017, 19:50

Ma┼í pravdu v kanaly B je to trimr R356, p├şsal som to automaticky, ke─Ć kanal B ma v┼íetko ist├ę len za─Źina 3 a len teraz som to zbadal, ┼że to tak nie je celkom. Zosilnenie je rozlo┼żen├ę na viac je, ale v koncovej ─Źasti nie ni─Ź ─Źim je mo┼żne zv├Ą─Ź┼íi┼ą zosilnenie a ani obrazky s A aj B nie s├║ celkom rovnake. Z B je trochu v├Ą─Ź┼í├ş, ale nie tak ako treba. Trimr som vratil na p├┤vodnu hodnotu, kmitanie zaniklo, ale obraz je tam ako bol. Neviem, kde teda napravi┼ą to zosilnenie.
T├Żch 100hz je periodick├Ż signal a je nasilnej┼íie, ke─Ć vstupn├Ż prepina─Ź nastaven├Ż na 1 delenie/10mV,100mV,1V na dielik a najslab┼íie pri 5 deleni. Toto delenie sa deje a┼ż za vstupn├Żm zosilova─Źom na n├şzkej impedaci├ş, to vidi┼í na scheme.
Nap├Ątia boli nieko─żkokr├ít meran├ę a s├║ OK, a u┼ż spom├şnal, ┼że sk├║┼íobn├ę vymenil cel├Ż modul a bolo v┼íetko OK. Stabilizatory s├║ v zakladnej ─Źasti. Tranzistory boli v┼íetky do jedneho premerane sice len stejnosmerne a boli v┼íetky v norme a ani ich vymena za in├ę ni─Ź nevyrie┼íila. A po da─ż┼íie cel├Ż zosilova─Ź je taky, ┼że v┼íetky musia by┼ą OK inak ni─Ź neuvidime. Ina─Ź to bola prv├í zavada na ┼łom, boli niektrore tr. zl├ę.
el-spol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Ivan_Ryger » 03 Okt 2017, 20:30

Ma┼í pravdu v kanaly B je to trimr R356, p├şsal som to automaticky, ke─Ć kanal B ma v┼íetko ist├ę len za─Źina 3 a len teraz som to zbadal, ┼że to tak nie je celkom. Zosilnenie je rozlo┼żen├ę na viac je, ale v koncovej ─Źasti nie ni─Ź ─Źim je mo┼żne zv├Ą─Ź┼íi┼ą zosilnenie a ani obrazky s A aj B nie s├║ celkom rovnake. Z B je trochu v├Ą─Ź┼í├ş, ale nie tak ako treba. Trimr som vratil na p├┤vodnu hodnotu, kmitanie zaniklo, ale obraz je tam ako bol. Neviem, kde teda napravi┼ą to zosilnenie.

Ten pokles zosilnenia je tam z d├┤vodu nejakej vadnej s├║─Źiastky, oprava sa nerie┼íi rozladen├şm nastaven├ş trimrov ale n├íjden├şm vadnej s├║─Źiastky. Budem sa opakova┼ą, ak je pokles zosilnenia u oboch kan├ílov zhruba rovnak├Ż, treba chybu h─żada┼ą v spolo─Źnej ─Źasti.
Prich├ídza do ├║vahy vy┼í┼íie uveden├í spolo─Źn├í ─Źas┼ą zosil┼łova─Źa, alebo zv├Ż┼íen├ę ur├Żch─żovacie nap├Ątie na an├│de obrazovky (─Źo je menej pravdepodobn├ę). Treba si pozrie┼ą, asi ko─żko voltov na centimeter m├í citlivos┼ą obrazovka B13S8 pod─ża katal├│gu a spo─Ź├şta┼ą, ak├í v├Żchy─żka by prin├íle┼żala v├í┼ímu rozkmitu nap├Ątia na vychy─żovac├şch do┼íti─Źk├ích. T├Żm sa vyl├║─Źi zl├ę vysok├ę nap├Ątie. Alebo priamo zmera┼ą VN sondou a porovna┼ą to s o─Źak├ívan├Żm VN pod─ża sch├ęmy.

Pokia─ż ale rozdiel zosilnen├ş medzi A a B kan├ílmi je v├Żrazne odli┼ín├Ż (i po vr├íten├ş trimrov na p├┤vodn├ę miesto), potom by som h─żadal chybu dakde patri─Źnom zosil┼łova─Źi kan├íla, ktor├Ż m├í zmenen├║ citlivos┼ą. Pom├┤ckou m├┤┼że by┼ą privedenie toho ist├ęho sign├ílu do oboch kan├ílov a porovn├ívanie amplit├║dy v ekvivalentn├Żch merac├şch bodoch na oboch kan├íloch A a B. Predpoklad├ím, ┼że to ale m├┤┼że sp├┤sobova┼ą niektor├Ż zaoxidovan├Ż kontakt prep├şna─Źa, ak sa ten rozdiel zosilnenia men├ş s prepnut├şm rozsahu.

T├Żch 100hz je periodick├Ż signal a je nasilnej┼íie, ke─Ć vstupn├Ż prepina─Ź nastaven├Ż na 1 delenie/10mV,100mV,1V na dielik a najslab┼íie pri 5 deleni. Toto delenie sa deje a┼ż za vstupn├Żm zosilova─Źom na n├şzkej impedaci├ş, to vidi┼í na scheme.

E┼íte st├íle som nevidel fotografiu toho periodick├ęho priebehu. Zatia─ż to vyzer├í tak, ┼że priamo gate JFETu (E3, E203) je dakde odpojen├Ż od prep├şna─Źa. Indukuje sa potom do┼ł sie┼ąov├ę ru┼íenie (100 Hz) a u┼żito─Źn├Ż meran├Ż sign├íl je zmen┼íen├Ż. Tak┼że by som skontroloval, ─Źi je vstup predzosil┼łova─Źa vodivo spojen├Ż s prep├şnate─żn├Żm atenu├ítorom na vstupe. Op├Ą┼ą zd├┤raz┼łujem skontrolovanie p├Ątice pod t├Żmto tranzistorom.

Nap├Ątia boli nieko─żkokr├ít meran├ę a s├║ OK, a u┼ż spom├şnal, ┼że sk├║┼íobn├ę vymenil cel├Ż modul a bolo v┼íetko OK. Stabilizatory s├║ v zakladnej ─Źasti. Tranzistory boli v┼íetky do jedneho premerane sice len stejnosmerne a boli v┼íetky v norme a ani ich vymena za in├ę ni─Ź nevyrie┼íila. A po da─ż┼íie cel├Ż zosilova─Ź je taky, ┼że v┼íetky musia by┼ą OK inak ni─Ź neuvidime. Ina─Ź to bola prv├í zavada na ┼łom, boli niektrore tr. zl├ę.
Ivan_Ryger
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod el-spol » 05 Okt 2017, 16:30

P├şsal som, ┼że som vymenil cel├Ż modul zosilova─Źa /osciloskop je modulovej koncepci├ş, kde zosilova─Ź a ─Źasov├í zaklad┼ła s├║ v 2 moduloch/ a bolo v┼íetko OK. A okrem toho osciloskop zaklad t.j. stabilizatory, zdroj VN pre obrazovku som nastavil presne pod─ża manualu a nechcem u┼ż do toho zasohova┼ą, tam je to presne ako ma by┼ą. Odfot├şm ti e┼íte signal na kolektoroch /mer. U4, U204/ E7, E207 tam za─Źina nestabilita do tohto miesta je signal ako ma by┼ą. Ma┼í pravdu boli vadne aj J-FETy, ke─Ć som sa do toho pustil, ale teraz je OK. Jedine ─Źo ma napada, ─Źo by to mohlo by┼ą nestabilita niejakeho odpor, alebo diody, najm├Ą ZD. P├Ątice tranzistorov ako skontroluje┼í? Zasuvanie a vysuvanie nema vplyv.
el-spol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod el-spol » 05 Okt 2017, 17:42

Prv├Ż obrazok je priebeh na R21 mer. U1 a druhy na C E7 mer. U4. Sisunosov├Ż generator je nefunk─Źn├Ż, tak musim pou┼żi┼ą pravouhl├Ż.
Pr├şlohy
IMAG0045.jpg
el-spol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 05 Okt 2017, 17:50

Znovu ste nahrali iba jeden obrázok.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 573
Vek: 21.07
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod el-spol » 05 Okt 2017, 17:52

E┼íte obr├ízky, ke─Ć vstup uzemnen├Ż. Na R21 mer.U1 a na C E7 mer. U4

-- Spojen├Ż pr├şspevok 05 Okt 2017, 16:53 --

E┼íte obr├ízky, ke─Ć vstup uzemnen├Ż. Na R21 mer.U1 a na C E7 mer. U4

-- Spojen├Ż pr├şspevok 05 Okt 2017, 16:54 --

Pr├şlohy
IMAG0047.jpg
IMAG0046.jpg
el-spol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod el-spol » 07 Okt 2017, 16:06

─îo u┼ż sa k tomu nevie nikto vyjadri┼ą?
el-spol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Ivan_Ryger » 07 Okt 2017, 19:29

Treba da┼ą do jedn├ęho osciloskopick├ęho obr├ízku s├║─Źasne dva kan├íly- kan├íl 1- origin├ílny budiaci sign├íl z gener├ítora, kan├íl 2- priebeh na kolektore tranzistora E7 (E207). Takto z toho ve─ża nepoviem.
Pros├şm foti┼ą kolmo na obrazovku, a necha┼ą obr├ízok aj so ┼ík├ílou (─Źas/dielik, nap├Ątie/dielik).
Ak├ę s├║ nap├Ątia na elektr├│dach E,B,C tranzistora E7 aE207?
Ivan_Ryger
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod el-spol » 08 Okt 2017, 20:12

Mam dobr├║ spr├ívu podarilo sa mi jedn├║ z├ívadu odstr├íni┼ą a to kmitanie 100Hz bez sign├ílu. Sna┼żim sa to teraz da┼ą dako dokopy. Aj tak ─Ćakujem za ochotu. Mimochodom e┼íte hodnoty na E7,E207 C 2,8V B -0,8V E -1,6V .

-- Spojen├Ż pr├şspevok 08 Okt 2017, 19:13 --

A e┼íte som zabudol osciloskop bol buden├Ż signalom 40mV 11kHz a prepina─Ź na 10mV
el-spol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Ivan_Ryger » 09 Okt 2017, 18:03

Podel├şte sa so zvy┼íkom osadenstva, ─Źo bolo pr├ş─Źinou kmitania?

Ten pracovn├Ż bod tranzistora ukazuje, ┼że by mal pracova┼ą v line├írnom re┼żime, i ke─Ć 0.8V medzi E a B je tro┼íku ve─ża. pre istotu by som skontroloval E7 a E207, ─Źi s├║ v poriadku.

P.S. obd─║┼żnikov├Ż sign├íl nie je ve─żmi vhodn├Ż na diagnostikovanie skreslenia. Lep┼íie je pou┼żi┼ą aspo┼ł p├şlovit├Ż priebeh, ak s├şnus nefunguje.
Ivan_Ryger
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod el-spol » 10 Okt 2017, 17:48

Ano podel├şm a hne─Ć prezrad├şm, ┼że vadn├ę ako pln├ę nefunk─Źn├ę tam nebolo ni─Ź. Pri─Źinou bolo napajacie nap├Ątie, ktore zra┼żaj├║ ZD E9, E11, E13.
Nap├Ątie zo stabilizatorov v skuto─Źnosti kolisalo v rytme 100Hz, ale len v medziach normy t.j. 1,5mV, ale tieto diody ho mne celkom nejasn├Żch pri─Źin zosilnili /ako sa stalo neviem, s├║ 100% funk─Źn├ę/ ─Źo sa potom prenieslo na zosilova─Ź. Uveden├ę diody som nahradil stabilizatormi a tancovanie celkom zmizlo. ─îo je v┼íak divne, ┼że druhy modul s tie┼ż tak├Żmi ist├Żmi diody funguje uplne v poriadku.
el-spol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Ivan_Ryger » 10 Okt 2017, 18:56

Zd├┤vodnenie je jednoduch├ę, niektor├Ż z tranzistorov v zosil┼łova─Źi nepracuje v optim├ílnom re┼żime a nechov├í sa v kolektore ako zdroj pr├║du s vysokou vn├║tornou impedanciou. Za norm├ílnych okolnost├ş toto by kompenzovalo v├Żkyvy nap├íjacieho nap├Ątia.
Treba si urobi┼ą pr├şpravok, aby sa blok zosil┼łova─Źa dal vytiahnu┼ą von, pomera┼ą pracovn├ę body na dobrom zosil┼łova─Źi a porovna┼ą ich s t├Żmi, z vadn├ęho bloku. Ve─ża to prezrad├ş.

P.S. stretol som sa v podobnom osciloskope, BM464 s jednou nepr├şjemnou vecou. Nap├íjacie nap├Ątia boli stabilizovan├ę tranzistorov├Żm stabiliz├ítorom zaliatym v chl├│rpr├ęnovom kau─Źukovom bloku. Uvo─ż┼łuj├║ci sa chlorovod├şk sp├┤sobil kor├│ziu na v├Żvodoch di├│d a tranzistorov, v ─Źoho d├┤sledku v n├íhodil├Żch momentoch nap├Ątia na zberniciach vyleteli mimo normy a p├ílili tranzistory. Treba si to skontrolova┼ą, ─Źi sa n├íhodou nestalo nie─Źo tak├ę vo va┼íom pr├şpade. Nepam├Ąt├ím sa, ─Źi tak├ęto nie─Źo je aj v BM564, ale najpravdepodobnej┼íie hej. Chl├│rpr├ęnov├Ż blok m├┤┼żete rozreza┼ą no┼żom a skontrolova┼ą s├║─Źiastky. Zalieva┼ą nasp├Ą┼ą nemus├şte, blok bol dostato─Źne stabiln├Ż i bez tohoto krytia.
Ivan_Ryger
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod el-spol » 11 Okt 2017, 19:26

BM 564 ma stabiliz├ítory na samostatn├Żch plo┼ín├Żch spojov a nezaliate. Mern├ę body na scheme ozna─Źen├ę U m├ím odmeran├ę /mo┼żem posla┼ą ich hodnoty/. Meral som ich ke─Ć bol skop buden├Ż z generatora 40mV 1kHz a neviem ─Źi to bolo optim├ílne, alebo aky by bol optim├ílny re┼żim na meranie? A e┼íte nie─Źo vyskytla sa mi na ┼łom nov├í zavada /to ma u┼ż privadza do zufalstva/ a to ┼że obraz je teraz moc hore. Idem sa tomu len teraz venova┼ą. V─Źera som skontroloval len koncov├Ż stupe┼ł a nap├Ątie je nerovnomern├ę u┼ż od diod E116-119 a to iste v druhom kanaly. ─îo s t├Żm?

-- Spojen├Ż pr├şspevok 11 Okt 2017, 18:31 --

A e┼íte tr. E7, kde sa uzatv├íra sp├Ątna v├Ązba do jeho emitora zo zdroja -12V cez -E8 aky by mal ma┼ą optim├ílny re┼żim?
el-spol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Ivan_Ryger » 12 Okt 2017, 05:22

Na tom diodovom hradle bude nesymetria pomerne silne zosilnen├í, preto tam bola badate─żn├í. Treba ├şs┼ą sp├Ątne smerom k vstupu a st├íle porovn├íva┼ą nap├Ątia na elektr├│dach jednotliv├Żch zosil┼łovac├şch tranzistorov s nap├Ątiami na dobrom bloku zosil┼łova─Źa. S najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou ale, ke─Ć┼że sa vyskytol probl├ęm so zvlnen├şm vo vstupnej ─Źasti, tieto dve poruchy m├┤┼żu spolu s├║visie┼ą. Ak spr├ívne uva┼żujem, DC nap├Ątie v bode U8 by malo by┼ą bl├şzke 0V pri uzemnenom vstupe vertik├ílneho zosil┼łova─Źa. Kompar├ítor IO1 toti┼ż porovn├íva nap├Ątie na v├Żstupe (U8) s nap├Ąt├şm na emitorovom sledova─Źi E3.
─îo sa t├Żka pracovn├ęho bodu E7, k tomu m├┤┼żem poveda┼ą len to─żko, aby ste si ho porovnali s hodnotami z funk─Źn├ęho zosil┼łova─Źa. Moment├ílne nem├ím ─Źas po─Ź├şta┼ą stacion├írne pracovn├ę body.
Niekde ste sa zmienili, ┼że ste menili vstupn├Ż JFET tranzistor. Dodr┼żali ste presn├Ż typ?
Ivan_Ryger
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod el-spol » 12 Okt 2017, 21:20

JFety na vstupe su tie ist├ę BF 256. Ako prepo─Źita┼ą stacion├írne body v tranzistoroch? A neviem presne ako pracuj├║ obvody v okoli E7, kde v kolektore je silno "pritiahnut├ę" k zaporu cez zdroj -100V , celkom mal├Ż pracovn├Ż odpor 100ohm a v emitore sa pripaja sp├Ątna v├Ązba. Myslim, ┼że pochopen├şm tohto obvodu je klu─Źom k rozlu┼íteniu. V bode U8 by malo by┼ą 0V a aj meranie na spravnom module to potrvdilo. Ono to tam aj pri buden├ş signalom cez striedav├║ v├Ązbu stredn├ę nap├Ątie 0V. Len je problem na tom poruchanom nastavi┼ą 0V. Hodnoty na mern├Żch bodoch s├║ U1 OV, U2 -0,8V, U3 -1,6V, U4 2,8V U5 -3,8V U6 -3,9V U7 5,2V U8 -0,2V U10 -9,9V U11 -6,2V.
el-spol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Ivan_Ryger » 13 Okt 2017, 04:11

z va┼íej anal├Żzy pracovn├Żch bodov to vyzer├í tak, ┼że zrejme tranzistor E6 KC509 je po smrti alebo niektor├Ż z odporov nav├┤kol je preru┼íen├Ż (R31, R28, R29).
P.S. nedali ste sem nap├Ątie v uzle U9.
Sk├║ste tranzistor vymeni┼ą za nov├Ż a potom prekontrolova┼ą nap├Ątia na jeho elektr├│dach.
Ak probl├ęm bude pokra─Źova┼ą, vytiahnite tranzistor E6 e┼íte raz von a skontrolujte, ─Źi sa n├íhodou aj nov├Ż nepo┼íkodil.
Ak je v poriadku, zmerajte e┼íte nap├Ątia na jeho elektr├│dach E,B a C a dajte sem i nap├Ątia na v┼íetk├Żch v├Żvodoch opera─Źn├ęho zosil┼łova─Źa IO1.

P.S. ─Źo sa t├Żka statick├Żch pracovn├Żch bodov, na to sa u─Ź├ş zop├ír semestrov na elektrofakulte (teoria obvodov, analogove obvody, ...), na papieri je to po─Ź├şta┼ą zd─║hav├ę, i ke─Ć nehovor├şm, ┼że by sa to nedalo. Existuj├║ grafick├ę met├│dy alebo SPICE.
Ivan_Ryger
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod el-spol » 14 Okt 2017, 18:50

Uveden├ę hodnoty boli nameran├ę na fuguj├║com zosilova─Źi a tr. E6 KC509 bol a je st├íle funk─Źn├Ż. Na mernom bode U9 sa hodnota men├ş od -12V po +12V v zavislosti na nastaven├ş potenciometru. Neviem "rozmota┼ą" obvod okolo tr. E7 BFY90, mohli by ste my s t├Żm poradi┼ą? Body na MAA741 nem├ím zmeran├ę, idem ich mera┼ą.
el-spol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod el-spol » 20 Okt 2017, 21:36

Obraz sa mi u┼ż podaril dosta┼ą do stredu, bol to len odtrhnuty privod od vyrovnavaj├║ceho potenciomera R50, zostal my tam e┼íte jeden problem a to, ┼że pri prauhlych signaloch s├║ silne prekmety. Neviete ─Źo s t├Żm?
el-spol
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

PredchádzajúcaĎalšia

Nasp├Ą┼ą na N├íradie, sp├íjkovacia a meracia technika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist