Podlahové topení

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

alois

Re: Podlahové topení

Príspevok od používateľa alois » 03 Jún 2017, 11:58

5ko, tá fľaša by mu tiež neprešla, lebo je to kópia záhoráckej ídei dvoch studní. Na teplú a na studenú vodu.... :P

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Podlahové topení

Príspevok od používateľa mr.dred » 03 Jún 2017, 13:13

ten chlapík je dobrý ! ... kúsok citácie z jeho patentu : Podstata vynálezu - "Veľmi sú výhodné pri výpadku plynu, pretože elektrinu si vyrábame sami a aj v kombinácii s kotlom na tuhé palivo". ... Máme čo robiť,aby sme boli ako on ...
:finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga: :finga:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Podlahové topení

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Jún 2017, 13:19

TEZA 2000 MULTISTRONG -Vs- ELEKTROKOTOL 6 Kw
Porovnali sme výkon nášho zariadenia s klasickým 6 kW elektrokotlom.
Na 6 radiátorov sme napojili 6 kW elektrokotol. Po cca 12 hodinách bola teplota na radiátoroch cca 40°C.
Naše zariadenie s nižším príkonom sme takisto napojili na týchto 6 radiátorov, a po niekoľkých hodinách bola
teplota na radiátoroch cca 55°C. Prednosťou zariadenia TEZA 2000 MULTISTRONG je, že keď má zariadenie
teplotu napr. 45°C tak radiátory majú vždy o 5°C vyššiu teplotu. U radiátorov je tepelný spád s našim zariadením
iba 5°C takže keď má radiátor hore 50°C tak dole má 45°C a taká istá teplota 45°C je aj na tepelnom zariadení.
( MERANÉ PRESNÝM INFRAČERVENÝM TEPLOMEROM )
TEZA 2000 MULTISTRONG - FUNGUJE ABSOLUTNE BEZ AKEJKOĽVEK STRATY


Více zde: http://www.kureni.sk/
No proste perpetum debile :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Podlahové topení

Príspevok od používateľa hpeter » 03 Jún 2017, 13:59

alois napísal:Okrem toho, chlapík hovorí o patente a dáva číslo na certifikát z Úradu priemyselného vlastníctva z BB a to na ochrannú známku. Mal by si zosúladiť dojmy a pojmy. Patent na tento zázrak bol v r.2015 zamietnutý. Aspoň že to.

Mne sa páči to kaskádovanie, kde sa hydromechanický odpor prietoku neberie do úvahy a je tam nadrbaných kolienok za sebou, ako keby boli zadarmo.
Strateny pacient psychiatrickej liecebne. 8)
Ked by som riesil kurenie, tak radsej elektricke rohoze a je to bez vody
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Podlahové topení

Príspevok od používateľa helios » 03 Jún 2017, 16:13

Načo predražené krabice, rúry a radiátory, naviac obsahujúce vodu, ktorá všetko zatápa a skratuje. Namiesto tohto predraženého setu doporučujem dať pod strop 4kusy 500W halogénových svetiel, domov sa nám tak premení na slnkom zaliatu pláž, kde sa môžme (skoro) zadarmo slniť, po nasypaní piesku na podlahu sa dá verne imitovať letná dovolenka, žiadne nebezpečné lietadlá a autobusy nebude treba, exotické choroby sa dajú zohnať aj lacnejšie. Navyše halogény doporučujú aj malé kuriatka. A milióny kuriatok sa predsa nemôžu mýliť! Halogénové svietidlo stojí jedno pod 10€, za štyri to bude max. 40€, zopár drôtov k tomu, do max. 50€ sa zmestíme s celým systémom plážového vykurovania. :thumbup:
0

alois

Re: Podlahové topení

Príspevok od používateľa alois » 03 Jún 2017, 19:58

Chlapi asi takto. (upravené 4.6.2017 o 14:50)

Poslal som mu Email s otázkou a odpovedal dosť rýchlo. Tak som ho o niečo poprosil a on...
Už z jeho komunikácie je vidno, že spolupráca je vykopanie si hrobu.

Osobne by som to nekúpil, neodporúčal a ani nepropagoval.

Království MoravskoSlezké by ho malo vyhostiť do Indie.
Naposledy upravil/-a alois v 04 Jún 2017, 14:53, upravené celkom 3 krát.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Podlahové topení

Príspevok od používateľa amater63 » 03 Jún 2017, 20:28

Království MoravskoSlezké by ho malo vyhostiť do Indie. :thanks:, Opravdu jsem nechtěl tohle,---si domysli.(tohle sem nepatří,..každý se někde narodil a žil tam. Já osobně do roku 2002 přechodně 7 let v SK.Proč? jsem se vrátil, to raději psát nebudu. ) .Ale i tak děkuji,pořídím si něco jiné. 8)
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Podlahové topení

Príspevok od používateľa amater63 » 13 Okt 2017, 21:18

Tak jsem byl v realitě -náhodně podívat se jak to pán dělal.To jsem měl oči..no jo..,a dále ....ne ( krasná práce :? )
Prílohy
20171013_153427.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
mihal.dp
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 04 Júl 2008, 00:00
Bydlisko: okres VK
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Podlahové topení

Príspevok od používateľa mihal.dp » 13 Okt 2017, 22:57

no co....aspon vie pozvarat tu kovovu krabicku tak ze netecie :) Kym som robil vo fachu, velmi sa mi pacil elektrokotol Cosmotherm E, oproti Protherm RAJA to bol kotol o kus dalej, navyse ma v cene snimac vonkajsej teploty > ekvitermiku.... toto je nieco podobne ako ponuka pan http://www.izmajlov.sk/eko-kotle.htm ked vidim na kureni PPRku chce sa mi...grcat.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Podlahové topení

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Okt 2017, 02:11

mihal.dp napísal:ked vidim na kureni PPRku chce sa mi...grcat
tiež názor...
pred 20-rokmi som si dostaval barák-svojpomocne -lepšie povedané sám.Voda /kúrenie - všetko v železe (stará škola).Kikilióny závitov (ručne rezané "obrovskou závitnicou" -fuj) - dnes by som určite zvolil PPR..železo je OK,ale neskutočne prácne,Aluplast je skoro OK,každým spojom/fitinou sa zužuje prierez/prietok - niekedy (väčšinou) to "vadí". PPR - síce nie je ideál,ale pri správnej technike "zvárania" nedochádza k zúženiu prierezu a teploty do cca 80 st.C zvláda v pohode ( trubka s červeným pásikom aj viac - na teplú vodu),jednoduchá a lacná montáž ( je treba síce viac kolienok ako u Alu..ale zas je to za pár šupov).
Je jasné,že v kúrení s kotlom na pevné palivo to nemá čo hľadať (hrozí prehriatie),ale s plynovým-kondenzačným,alebo elektrickým kotlom v spojitosti s podlahovkou to kľudne môže byť...teplota vykurovacieho média nedosahuje ani teplotu TUV... ( kúrenie mám 50-55 st.C, TUV pri dohreve 70-80 st.C)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mihal.dp
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 04 Júl 2008, 00:00
Bydlisko: okres VK
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Podlahové topení

Príspevok od používateľa mihal.dp » 14 Okt 2017, 08:40

Mnooo....problem s PPRkou je ze nema kyslikovu barieru...bolo pravidlom ze ak mal niekto kombinaciu PPRky a hlinikovych radiatorov do roka zacali tiect. Navyse ma PPRka velku teplotnu roztaznost a ak je tahana po vonku v prichytkach (v nedostatocnej hustote) tak sa po zohriati natolko roztiahne ze z nich povyskakuje...nehovoriac o tom ze kvalita spoja (zuzenie pri zvarani) je na majstrovi co to zvara....jednoducho to je system na pitnu vodu, nie na kurenie, samozrejme sa najdu mnohi, co kurenie z PPR maju a nemaju problem...napis si do googla "ppr kyslikova bariera" a uvidis :-) to mas ako s azbestovou rurou do komina....
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Podlahové topení

Príspevok od používateľa pablox » 14 Okt 2017, 14:18

Niečo na podobný spôsob máme u nás v robote, ohrieva to lavice v saunovom svete...ale miesto patentu je tam 7l ohrievač vody, mini expanzomat a obehovka :D
0

Napísať odpoveď