SIGNALIZÁTOR SVETIEL

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

spin2
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 23 Aug 2010, 00:00

Re: SIGNALIZÁTOR SVETIEL

Príspevok od používateľa spin2 » 24 Aug 2010, 18:36

Zlaty moj stary FIAT. Ked vypnem klucik , vypne sa VSETKO! A moze byt pred tym pozapinane VSETKO!
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 24 Aug 2010, 18:40

Tohle sem řešil jednim TTL a samobudícim piezem, jeden fous ze skříňky, druhej ze světel a třetí ze spínače ze dvéří takže pokad sou zaplý světla chcíplej motor a votevřou se dvéře tak to řve....jednoduchý a funkční..
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

yumi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 31 Aug 2014, 10:27

Re: SIGNALIZÁTOR SVETIEL

Príspevok od používateľa yumi » 18 Okt 2017, 00:36

U posledných Felícií je signalizátor na zadnej strane palubovej dosky. Pri nefunkčnosti býva vadný práve malý reproduktorček v plastovom kryte s dierkami za tachometrom. Treba rozobrať palubovku, najprv 5 skrutiek pod krytkami a na krajoch prepínačov dokopy 3 a dva hore, jeden pod kosoštvorcovým kytom a druhý pod krytkou otočného gombíka medzi štrbinami ventilácie. Odchlipnúť opatrne vrchný kryt a tachometrom, otáčkomerom aj prepínačmi. Vľavo zo zadnej časti odpojiť farebné konektory za vypínačmi svetiel a podobne aj vpravo za prepínačmi rovnakého typu. Pomôže aj demontáž spodného krytu pod volantom s jednou skrutkou . Potom dve veľké skrutky s kľúčom 12, ktoré držia pomocou strmeňa volant a ten klesne dolu. Teraz strčit ruku toho, kto ju má malú za prístrojovku a po stlačení bočných poistiek odpojiť konektory (biely, žltý a čierny) zo zadu prístrojovky. Na koniec aj náhon tachometra po stlačení jedinej páčky na uchytke. Teraz by sa mala dať vybrať celá palubovka aj prístrojmi preč. Pri pohľade zo zadu je plošný spoj prekrytý antistatickým krytom.
Ten odstránime so skrutkami čo ho držia.
Zozadu už je vidno plastový kryt s dierkami v ktorom je ukrytý klasický minireproduktorček s plastovou membránou, ktorý je priletovaný na plošných spojoch na dvoch predľžených drôtoch. Odletujte ich od konektoru s tenkými prívodmi na membránu. Vyberte celé teleso preč. Po premeraní ohmetrom je prerušený. Celý obvod pípania zostáva na doske. POZOR! Na výmenu musíte inštalovať reproduktorček, NIE sirénku 12V !!!. V GME sú dostupné minireproduktorčeky s mylarovou membránou s d=20 mm ( napr. Kód 642-051). Mohli by sa dostať aj do pôvodného kryty, no je to robota pre dobré oči a netrasúce sa ruky. Ja som tam priletoval minireproduktorček z počítača pomocou velkých kvapiek cínu. Priskrutovať po pripevnení plastový kryt a pomocou spôn zložiť meracie prístroje zo zadu na plastový kryt a po pripojení konektorov odskúšať. Ak sme boli pečlivý a niečo neodtrhli, aj repromenič bol OK. Tak by to malo fungovať. tento malý meníč stačí hlasitosťou, lebo je slabší, aspoň neotravuje revom. Keďže som pred opravou nenašiel seriozny návod tohoto typu signalizácie píšem to sem aj pre druhých aby nemali z toho veľkú hlavu. Prajem úspech. Milan z Bratislavy
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: SIGNALIZÁTOR SVETIEL

Príspevok od používateľa enigma » 18 Okt 2017, 05:26

ešte keď by si pridal aj fotky .....
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: SIGNALIZÁTOR SVETIEL

Príspevok od používateľa Edgar » 18 Okt 2017, 10:35

addo1 napísal: na signalizaciu zapnutych svetiel tam mas kontrolku
Nie na každom aute...
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: SIGNALIZÁTOR SVETIEL

Príspevok od používateľa breta1 » 18 Okt 2017, 11:33

Oživilo se 7 roků staré téma, pokud to má být opravdu jednoduché, viz můj 5. příspěvek.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: SIGNALIZÁTOR SVETIEL

Príspevok od používateľa enigma » 18 Okt 2017, 16:25

Edgar napísal:
addo1 napísal: na signalizaciu zapnutych svetiel tam mas kontrolku
Nie na každom aute...
presne . novšie autá nemajú kontrolku stretávačiek . ale , akonáhle zapneš obrysovky / stretávačky svieti ti aj podsvietenie a aj na základe toho môžeš vedieť že ti svietia svetlá . inak , aj tá kontrolka sa dá ľahko dorobiť ....
0

yumi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 31 Aug 2014, 10:27

Re: SIGNALIZÁTOR SVETIEL

Príspevok od používateľa yumi » 18 Okt 2017, 18:19

Chlapci moji zlatí, keby som vedel ako dať fotky a aké musia mať parametre pridám.
Píšem iba k vozidlu Felícia posledné modely, to už Skodovka chystala prechod na Fábiu, tak predpokladám, že podobne je samotný menič (reproduktor !!) tiež na rovnakom mieste aj tam. Ostatné autá nepoznám. Kto mi pošle adresu, pošlem foto aj jemu. Moja je jursa_m@seznam.cz.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: SIGNALIZÁTOR SVETIEL

Príspevok od používateľa Edgar » 20 Okt 2017, 00:15

enigma napísal:inak , aj tá kontrolka sa dá ľahko dorobiť ....
No podľa mňa je tak či tak zbytočná, však v noci vidíš či ti svetlá svietia alebo nie a keďže máme povinné denné svietenie tak cez deň by sa tá kontrolka zbytočne vypaľovala, ako som si všimol u niekoľkých áut, že ju na slnku ani nebolo vidieť :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok