zalozny zdroj apc cs 350

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

luky82
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 12:32
Bydlisko: Klenovec

zalozny zdroj apc cs 350

Príspevok od používateľa luky82 » 21 Okt 2017, 18:44

ahojte viete mi niekto poradit ze co sa asi mohlo stat s tmto zdrojom, napojil som nna ohrievac, rychlo sa vypol a zapol a hned zacal pipat-nedetekuje sietovy kabel, cize funguje uz iba na baterku, nedobija ho... obcas som nan napojil vysavac a pipal ale siel... ale teraz nepipal iba ho vyplo zaplo a uz nejde donho stava zo siete :roll:
co s tym asi moze byt? tipoval som to na poistky, no vypadaju byt okej...

http://fastimages.eu/?v=2017100109.jpg
http://fastimages.eu/?v=201710nwn.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: zalozny zdroj apc cs 350

Príspevok od používateľa misocko » 21 Okt 2017, 19:13

tipoval som to na poistky, no vypadaju byt okej... - to nemysliš važne !! neodmeriaš ani poistky a chceš to hadam opraviť ?
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: zalozny zdroj apc cs 350

Príspevok od používateľa alidedko » 21 Okt 2017, 19:24

Ohrievac dufam len nejaky 200W, lebo viac by som neriskoval :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

luky82
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 12:32
Bydlisko: Klenovec

Re: zalozny zdroj apc cs 350

Príspevok od používateľa luky82 » 21 Okt 2017, 19:28

odmerat ma ich nenapadlo. diky za tip!! a aku hodnotu maju mat? tak lebo som pozeral a nevypadaju byt prepalene :roll:
skusim ich domerat hned ako sa mi bude dat, zatim diky za tip.. ma niekto este nejake napady? ohrievac mal 2kw. pred tym som tam ale mal vysavac podobneho vykonu a pohode... na par sekund som neikedy zapol a nebol problem..
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: zalozny zdroj apc cs 350

Príspevok od používateľa misocko » 21 Okt 2017, 19:30

kolko maju mat poistky ? Odnes to niekomu kto to dokaze opravit....
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: zalozny zdroj apc cs 350

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Okt 2017, 20:08

zvycajne hodnotu poistky najdes na jednom z kovovych kruzkov, ktore tvoria poistku, popripade na vyrobnom stitku pristroja.... Pouzivaj APCko na to na co je urcene a neexperimentuj, nakolko ho znicis, teda ak uz nieje po nom...

Obrázok

Link na schemu : https://elektrotanya.com/apc_back_cs350 ... nload.html

Inak... roztrhol sa s vami dneska mech? jeden "stavitel zdrojov" a druhy "likvidator APC"....

Chalani, akorat narobite kopec skody, sa Vam cudujem, ze sa na to dnes nevykaslete, nezbalite to a nejdete radsej na pivo... spravili by ste lepsie :D
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

luky82
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Feb 2017, 12:32
Bydlisko: Klenovec

Re: zalozny zdroj apc cs 350

Príspevok od používateľa luky82 » 21 Okt 2017, 21:00

nj lenze tie poistky su cele umele, takze na kovovom kruzku to nebude :rolleyes:
a inak, preco kazdemu hned vravite ze nech sa na to vykasle? nie je toto snad forum kde je nejaka sanca opravit to spolocnymi silami?
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: zalozny zdroj apc cs 350

Príspevok od používateľa Marek1975 » 21 Okt 2017, 21:53

jedna fotka povie viac jak tisic slov....

ja ta neodradujem, ale naco to pouzivas k tomu na co to urcene nieje?
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: zalozny zdroj apc cs 350

Príspevok od používateľa misocko » 21 Okt 2017, 22:30

luky82 napísal: a inak, preco kazdemu hned vravite ze nech sa na to vykasle? nie je toto snad forum kde je nejaka sanca opravit to spolocnymi silami?
z niekolkych tvojich viet je kazdemu z nas jasne ze okolo elektriky si sa ani nesuchol (mozno vies ze kope , ale to je tak vsetko), vobec netusis ake zlozite zariadenie to je ale chcel by si ho opravit , aj napriek tomu ze netusis ako a co merat na poistke
sorry...
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: zalozny zdroj apc cs 350

Príspevok od používateľa alidedko » 21 Okt 2017, 22:38

Sanca opravit spolocnymi silami?

A potom to dojebabres aj sam :D

Pripojit do tej malickej upsky vysavac alebo ohrievac, to uz chce istu davku masochizmu. Ak sa do toho hovno rozumies (co sudiac podla toho, ze si to tam pripojil, asi bude pravda), preco sa pustas do opravy, kde ani netusis, co je co a co to robi?

Ani slepak si nevyoperujes sam, ani plynove trubky si nepotahas. Na kieho krista sa teda vrtas v elektronike.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: zalozny zdroj apc cs 350

Príspevok od používateľa mr.dred » 23 Okt 2017, 20:35

Podobné veci by chcelo oddeliť a založiť LAMA vlákno. Aby sme neurážali poctivých začiatočníkov.
... ináč aj my sme poniektorý boli taký,ale vtedy internet nefrčal a museli sme viac prečítať tej tlačenej - knižnej a časopisovej formy ... vtedy dostupnej.
Sa nám vtedy machrovalo... TV bežal len na "pár" riadkoch, impulzné zdroje na cca 15kHz (odvodené od TV), o satelitoch sme snívali (boli za obrovské prachy), FM príjem - 2-3 stanice a ostatné diaľkový príjem na vyladené antény so zosilovačmi s "modernými" BFRxx za hrúza peňazí. Blikačky s prvými LED, ktorých cena sa odvíjala od ich označenia - LQ100 - za 100Kčs, počítače potrebovali zvlášť budovu s extra prípojkou a chladením... nejdem ani rozvetvovať čo ešte... Doba pokročila. Staré chceme vyhodiť , a keď opraviť,tak nás vysmejú.........
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: zalozny zdroj apc cs 350

Príspevok od používateľa Merak » 24 Okt 2017, 00:13

mi to pripomína starú MGE NOVA 600AVR

ak si ju dobre preťažil, tak nemusela odísť len poistka, ale aj nejaká súčiastka alebo plôška na plošnom spoji
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: zalozny zdroj apc cs 350

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Okt 2017, 11:26

luky82 napísal:ahojte viete mi niekto poradit ze co sa asi mohlo stat s tmto zdrojom, napojil som nna ohrievac, rychlo sa vypol a zapol a hned zacal pipat-nedetekuje sietovy kabel, cize funguje uz iba na baterku, nedobija ho... obcas som nan napojil vysavac a pipal ale siel... ale teraz nepipal iba ho vyplo zaplo a uz nejde donho stava zo siete :roll:
co s tym asi moze byt? tipoval som to na poistky, no vypadaju byt okej...

http://fastimages.eu/?v=2017100109.jpg
http://fastimages.eu/?v=201710nwn.jpg
Ty napojíš na zdroj, ktorý nemá snáď ani 650VA ohrievač, ktorý má odber 2kW a pýtaš sa, prečo to nejde? To táto zemeguľa naozaj tak osprostieva? Si drbnutý? Však toto je na odobratie občianskeho preukazu...
Daj to niekomu opraviť, do servisu, sám to nerob, veď Ty nevieš ani čo môžeš zapojiť do zásuvky za backupom, ako sa chceš špárať vnútri? Dodrbeš to ešte viac, ver mi.

Pripomína mi to jedného týpka, čo mi chcel doniesť multimeter, vraj s ním meral napätie v zapaľovaní na embéčke a potom keď meral napätie baterky, tak mu to ukazovalo už len -2. Reku spravil si z toho IQ meter...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok