Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • potenciometer k pájkovacej stanici

potenciometer k pájkovacej stanici

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: potenciometer k pájkovacej stanici

Odoslaťod Rafi87 » 14 Nov 2017, 14:21

no ale to USB-čko pero, na také prípady, že normálnu stanicu mám pokazenú a treba mi niečo narýchlo spraviť, nato je to dobré nie?
a inak tá stanica za 60€ nie je zlá, hlavne to že je digitálna, len je ako vidím 2x vačšia ako mám teraz ZD-98

keby som objednal tento poťák https://www.ebay.com/itm/1Pcs-B500K-500 ... Sw28pZ2ITL
a k tomu dal zvlášť vypínač, bolo by to ok? myslím ten poták je nato dobrý? linear B500K
baví ma PC, mobily, elektronika, svetlá, LEDky atď, ale keďže som ZŤP invalidný dôchodca a mám len základnú šk. tak často tu trcim kvôli nejakej rade. a ďakujem každému za ochotu pomôcť a za rady.
Rafi87
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 30.89
Založený: 07.09.2013

Odoslaťod Hopikmajo » 14 Nov 2017, 16:51

Kľudne daj zvlášť vypínač, a poťák by mohol vyhovovat podľa kolegov tuna. A k tej usb letovačke. Na núdzové prípady atď. si kúp obyčajnú trafo letovačku a do konca života máš pokoj.
Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 19.38
Založený: 18.10.2014

Odoslaťod Rafi87 » 14 Nov 2017, 17:09

keby som vedel chytiť do rúk trafo letovacku tak by som isto mal takú,, inak tú na USB som už objednal, a poták objednám teda
baví ma PC, mobily, elektronika, svetlá, LEDky atď, ale keďže som ZŤP invalidný dôchodca a mám len základnú šk. tak často tu trcim kvôli nejakej rade. a ďakujem každému za ochotu pomôcť a za rady.
Rafi87
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Odoslaťod Edgar » 17 Nov 2017, 22:18

Pri danom napätí a prúde má tá na USB smiešnych 7W. S takým výkonom som začínal (ale z 230V) a nebola to žiadna sláva, cín ledva topí... A ako už bolo spomenuté, na rýchle opravy jednoznačne trafopajkovačka.
Edgar
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 20.89
Založený: 12.08.2013

Odoslaťod Milos66 » 17 Nov 2017, 22:27

Tak tak. S tou UBS parádičkou nezaletuje ani ten potenciometer v staničke. To je tak ako lepiť lastovičie hniezda :biggrin:
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 51.4
Založený: 28.09.2013

Odoslaťod 5ko » 17 Nov 2017, 23:05

Ak neudrží v ruke trafopajku, tak mu je zbytočne ju núkať. Treba niečo lahšie a to je podla mňa -
kombinačky, do nich kúsok zahroteného Cu drôtu 2,5mm2, z kábla, turbozapalovač s tým keramickým horákom, cín kolofoniu a ide sa
Tie zapalovače stoja v KIKu dve tri Eurá .

Už to tu odznelo ,ale jednoduchší a účinnejší jednorazový spôsob asi nenajdeš.
V kliešťach nahreješ tým zapalovačom koniec toho drôtika, namočíš do kolofonie, potom znovu nahreješ,pridáš cín a pocínuješ koniec aspoň na 5mm a ked na ňom už obstojí cín, tak môžeš letovať ten potenciometer.
Samozrejme vždy musíš nahriať ten hrot tak ,aby sa ti neochladil, ked ho priložíš k nožičke potenciometra.
Prípadne si ho nechaj dlhší, aby si mohol priebežne ten hrot zapalovačom niekde v strede nahrievať, kým nepriletuješ ten drôt k vývodu.
Robota na päť minút.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 61.8
Založený: 18.02.2010

Odoslaťod AEdison » 17 Nov 2017, 23:21

Tá USB spájkovačka nieje až tak nepoužiteľná ako tú niektorí píšete. 8W je plne postačujúcich na malé opravy, keďže sú sústredené iba v hrote. Koniec koncov, pekne to zrecenzoval v tomto videu:

https://www.youtube.com/watch?v=o-8D5t6TJYU
AEdison
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 22.42
Založený: 13.07.2009

Odoslaťod Rafi87 » 18 Nov 2017, 07:53

však ja Vám natočim že tá USB je dobrá
Rafi87
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Predchádzajúca

Naspäť na Pre začiatočníkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist