ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa boraicho » 12 Nov 2017, 09:35

Milos , ja myslim ze staci 1,5kw. Pred mesiacom som spravil pilu z 1,2kw pili a reze paradne :)
Prílohy
IMG_20171112_092851-1944x1092.jpg
IMG_20171112_092845-1944x1092.jpg
IMG_20171112_092823-1944x1092.jpg
IMG_20171112_092817-1944x1092.jpg
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa breta1 » 12 Nov 2017, 09:39

Mek
Zkratuvzdorné nejsou, jističe při zkratu vyhodí, při současném dotyku obou vodičů žádná ochrana nezareaguje a je to životu nebezpečná situace.
Jeho výhodou je pouze dokonalé oddělení vodičů od sítě, oba vodiče jsou rovnocenné, není žádný nulák, žádná fáze, tedy dotyk pouze jednoho vodiče je bezpečný.
0

wizing
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Sep 2017, 09:09
Bydlisko: Žilina
Vek: 40

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa wizing » 12 Nov 2017, 11:22

romiadam napísal:
wizing napísal:Zdravím.
Ak to sem nepatrí tak ma prosím upozornite a ja pôjdem na iné fórum....ale vzhľadom k tomu že pre vás odborníkov budú zrejme moje otázky elementárneho typu tak fórum "zbytočné otázky všetkého druhu" budú na mieste.
Rád by som si natiahol jeden program do procesoru PIC16F628. Do teraz som používal programátor K150 ale nie všetky procesory PIC podoproval a tak som si zadovážil PICkit3. Niečo som si naštudoval ale nie všetkému rozumiem. Našiel som si túto schému zapojenia programátora........
Mylis sa.... toto by som zaradil do sekcie Mikroprocessory. Kazdy z nas jedneho dna zacinal, ako aj ty teraz... Takze tvoja otazka nie je "zbytocna otazka vsetkeho druhu", ale patri dosekcie Mikroprocessory

http://ww1.microchip.com/downloads/en/D ... 51795B.pdf

na strane 15 si nastuduj zapojenie pinov Pickit 3. A nasledne to zapoj na MCU. Na strane 20 mas aj schemu ako to pripojit k tomu MCU PIC16F628. V datasheete pre PIC16F628 si najdi jednotlive piny pre Pickit3.

Ak MCU bude napajane z externeho zdroja, Pickit3 to detekuje a neriesi to. Ak nebude, tak ten tvoj MCU bude napajat Pickit3 cez USB z tvojho PC.

Na strane 24 si precitaj ako sa programuje MCU. Kedze to mas stiahnutuy program, odprucam ti v tvojom pripade bod tri
Through PICkit 3 Programmer Application, a software program that allows you....

Ak budes ten MCU napajat externe, tak ho napajaj stabilizovanym zdrojom 5V, v krajnom pripade mozes pouzit aj napr. USB telefonnu sietovu nabijacku 5V. Mam to odskusane, funguje to. ALe mozes pouzit aj zdroj s obvodom 7805.
Vdaka moc za odpoveď.
Ospravedlňujem sa. Nabudúce sa budem snažiť dávať moje otázky tam kde patria...
Včera večer som si to zapojil podľa schémy z manuálu k picktit. Po pár neúspešných pokusoch sa mi to nakoniec podarilo. Popis bol v podstate v manuáli takže nebolo to nič náročné. Skôr som mal dilemu s oscilátorom a so spôsobom externého napájania. Ale nakoniec sa mi to podarilo.
Vdaka moc za radu. Veľmi si vážim ľudí tu na svetelektro pretože mi vždy poradili bez akéhokoľvek sa vyvyšovania a rýpania.....na rozdiel od iných fórach kde to poväčšine skončilo vždy štýlom .... na čo sa do toho montuješ keď sa tomu nerozumieš.....apropo nik učený z neba nespadol.
Ešte raz vďaka.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa Marek1975 » 12 Nov 2017, 12:43

boraicho napísal:Milos , ja myslim ze staci 1,5kw. Pred mesiacom som spravil pilu z 1,2kw pili a reze paradne :)
tiez si myslim, ze je vykon postacujuci, v domacich "kutilskych" podmienkach je vykon do 2.2kW urcite postacujuci, nakolko clovek bezne neprerezava 30mm, ci 50mm fosne, ale viac ma v rukach material od cca 5mm do 20 / 25 mm a na to 1.5kW bohate postacuje.
Na youtube je tiez plno videii, kde je pouzity maffel ako cirkular, dokonca aj na strankach casopisu "Urob si sam" bol na to navod.
Kvalita rezu zalezi jak od motora tak od kotuca, nemozem predsa cakat, ze dosiahnem pekny a cisty rez na vystrbenej, tupej pile, hoc by mala vykon aj 10 kW, rezom by akurat trpel ten kotuc, nakolko by som ho iba tlacil proti materialu, co je dost nebezpecne. Rovnako motor by si mal drzat otacky a pri zatazi sa "nesekat" do materialu.
Moj cirkular ma 1.1kW, 2880ot/1 min, motor, je sprevodovany na 17mm remeni remenicami 160mm na motore a 75mm na domci, vysledne otacky cca 6050. Reze pekne a cisto, material nemusim "tlacit". Az by som potreboval rezat drevo na kurenie, alebo ho potreboval na stavbu (rez materialu nad 50mm) tak si vymenim motor za vykonnejsi samozrejme.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Nov 2017, 13:06

Palivové drevo sa píli najlepšie reťazovou pílou, či elektrickou, alebo benzínovou je jedno. Gulatinu nemusím ťahať kdesi na stôl.
Pre mňa je cirkulár maximálne nesympatická a zastaralá vec, mám pred ním rešpekt. To je jediný stroj, s ktorým sa bojím pracovať.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa Marek1975 » 12 Nov 2017, 13:15

To je jediný stroj, s ktorým sa bojím pracovať.
sak nehryzie :D :thumbup:
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa muziker » 12 Nov 2017, 13:24

Prakticky vzaté, na sporadické bežné práce (rezanie dreva do hrúbky 4 cm - samozrejme v primeranom množstve) s rezivom tak z ihličnanov, ako aj listnáčov a rovnako aj rôzne drevotriesky s bežnou hrúbkou do 2,5 cm (aj povrchovo upravené laminovaním) stačí v pohode aj 1,1 kW elektromotor s minimálne 2800 (lepšie viac) otáčkami rezného kotúča.
Ja mám lacnú "hobby" stolnú cirkulárku zn. Asist (Čína) s v cene cca 140 eur, s 1-fázovým motorom 230V / tuším 650W a rýchlosťou naprázdno tuším čosi pod 5000 ot. (presne nepamätám) na ktorej spomenuté materiály v úplnej pohode režem. Ale musím dávať pozor, na "oddych" motora, lebo po asi 10 m dlhom reze drevotriesky hrúbky 20 mm (4-5 kusy 2 m dlhé) je už motor značne teplý. Čo sa týka rezu, ten je čistý a bez problémov. Použitie takéhoto slabého motora je ale diskutabilné pri potrebe porezať viac materiálu na 1x.
Osobne by som však (ak je možnosť) šiel do 3 fázového elektromotora 2,2 kW /2800 ot. a otáčky by som ešte zvýšil na dvojnásobok prevodom, pretože dnešné rezné kotúče bežne zvládajú cca 5600 ot. Je to absolútne spoľahlivé riešenie bez akýchkoľvek obmedzení. Samozrejme nie na guľartinu, ale na bežné rezivo.
0
muziker

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Nov 2017, 14:38

wizing napísal: Veľmi si vážim ľudí tu na svetelektro pretože mi vždy poradili bez akéhokoľvek sa vyvyšovania a rýpania.....na rozdiel od iných fórach kde to poväčšine skončilo vždy štýlom .... na čo sa do toho montuješ keď sa tomu nerozumieš.....
Toto (rypanie) je niekedy aj tu, hlavne takym ktorym sa radi a nepocuvaju a mudruju a melu si svoju "pravdu" aj napriek tomu ze to tak nie je.
Na druhej strane ak sa tu zaciatocnik nechova ako majster sveta co vsetko vie, a zbytocne nemudruje, tak sa do neho nerype (aspon ja co tu citam prispevky som to nepostrehol).
A najdu sa aj tu taki co si rypnu bezdovodne. To mas vsade.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa Milos66 » 12 Nov 2017, 14:55

Ohľadom toho motora na cinkulár.
Prečo stolár, ktorý reže väčšinou dosky do hrúbky cca 40mm, používa motor s výkonom okolo 4kW?
Choďte do nejakej stolárskej dielne a povedzte majstrovi, že však mu stačí motor 1,1kW. A uvidíte, čo vám povie.
Skúste urobiť kvalitný pozdĺžny rez s takým motorčekom do šijacieho stroja. :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Prečo si kupujete výkonné autá??? Veď aj 50 koní dokáže pohnúť a posúvať auto.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa Marek1975 » 12 Nov 2017, 15:16

Milos66 napísal:Ohľadom toho motora na cinkulár.
Prečo stolár, ktorý reže väčšinou dosky do hrúbky cca 40mm, používa motor s výkonom okolo 4kW?
Choďte do nejakej stolárskej dielne a povedzte majstrovi, že však mu stačí motor 1,1kW. A uvidíte, čo vám povie.
Skúste urobiť kvalitný pozdĺžny rez s takým motorčekom do šijacieho stroja. :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Prečo si kupujete výkonné autá??? Veď aj 50 koní dokáže pohnúť a posúvať auto.
pretoze domaci kutil, majster... nazvi to ako chces bezne nereze hrubky do cca 40mm, takze nepotrebuje 4kW motor :D doma nemam pilu, u ktorej je podmienka aby isla v kuse 4,6 alebo 8 hodin ako je to v stolarskej dielni - my sa tym nezivime, pouzivame to na to aby sme nemuseli smykat rucnou pilkou. A prirovnanie k motorceku od sijacieho stroja si myslim nieje na mieste nakolko by si bol prekvapeny, ale aj s takymto motorom sa da pilit, to je tak jak keby si zrovnaval kmitku pilu s gatrom... oboje je na rezanie dreva, ale logicky s gatrom nebudem rezat dosky plavajucej podlahy a s kmitkou sa nebudem pustat do gulatiny :D

https://stroje.bazos.sk/inzerat/7910519 ... -stroj.php - demontujes spojku a s malym kotucom a dobrym prevodom, mozes rezat v rozumnych medziach napriklad dosky na plavajucu podlahu, laminat, plasty, hlinik..... a teoreticky by sa dala vyuzit aj ta spojka na nom :) takto konstruovana pila by bola vhodna napriklad pre modelara

Clovek ktory bude potrebovat pilu na material do hrubky cca 25mm, si predsa nebude kupovat gater z X kW vykonom, len preto, aby mal do buducna mozno nejaku rezervu. Naco, akurat mu na to bude padat prach v sope.

Nic v zlom, tot moj nazor :)
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa Milos66 » 12 Nov 2017, 15:29

Ja sa nevadím. Je to tiež len môj názor.
Radšej mám rezervu ako nervy pri dodrbanej robote.
No a áno, na parkety stačí aj 1,1kW.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 14 Nov 2017, 21:21

Nazdar chlapi. Len otážočku jednu by som mal :) Dostal sa mi do rúk monitor Samsung LS22A300B. Monitor nabehne naskočí že nemá kábel a keď pripojím VGA konektor tak preskočí Analog potom Digital a zhasne a začne blikať ledka ( vždy som napočítal iný počet bliknutí). Napätia 3,3V a 5V sú tam kde majú byť. Aj šváby a ich bordel okolo som meral a ništ. Mám taký dojem že sa kusol soft a koniec. A navyše mi začal na konci už svietiť obraz z fialovým pozadím. Nemá s tým niekto skúsenosť?
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa AEdison » 14 Nov 2017, 21:24

Robí to aj pri DVI?
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa Marek1975 » 14 Nov 2017, 21:26

Knedliky okolo zdroja si zmeral? - ESR , pozri studenaky okolo D-SUB, konektor sa sem tam zvykne vykyvat
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 14 Nov 2017, 21:45

Robí to aj pri analógovom aj digitálnom vstupe. Kondíky pomenené tie čo mali zlé ESR. Preletované obidva konektory. Taktiež bižutéria okolo nich je pomeraná. Zdroj je mimo monitora v monitore je len riadiaca doska. (adaptér je odskúšaný)
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa helios » 15 Nov 2017, 05:57

Drakoush napísal:Palivové drevo sa píli najlepšie reťazovou pílou, či elektrickou, alebo benzínovou je jedno. Gulatinu nemusím ťahať kdesi na stôl.
Pre mňa je cirkulár maximálne nesympatická a zastaralá vec, mám pred ním rešpekt. To je jediný stroj, s ktorým sa bojím pracovať.


Na palivové drevo až do 25cm priemeru používam kolískovú pílu, ktorá je oproti bežnému cirkuláru bezpečnejšia a výkonnejšia. Má 5,2kW motor s priamym náhonom kotúča a kým s reťazovkou urobíš jeden rez, ja urobím minimálne 5. A kotúč má zuby s TK platničkami, takže ho netreba každú chvíľu brúsiť tak, ako u reťazovky.
Túto používam ja:
https://www.mall.sk/koliskove-pily/scheppach-hs-720
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 15 Nov 2017, 07:16

@ helios
To je pekné čo píšeš. Ale nezabúdaj že potrebuješ ďalších dvoch človekov. Jeden čo podáva a druhý čo odhadzuje.
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa Maek43 » 15 Nov 2017, 07:30

Marek, no to vyzerá parádne :wink:
Ja som to chcel robiť už dávnejšie. Ale chcel som trošku silnejší motor, mal som síce ten čo ty 1,1kW a niečo okolo 1440ot no to sa mi zdalo málo, rozmýšlal som že kupim nejaký aspoň 2,2kW ale náhodou sa m idostal tento 1,5kW 2800ot tak mi to prišlo ako na to stavané, je to už na pohlad masívnejší motor, lepšie je aj chladený.
Ono mne nejde o to píliť hrubé drevá denne... Nemusí to byť ani extra čistý rez ale doteraz som všetko robil ručnou vypilvoačkou a keď mám toho viac alebo dlhšiu dosku nejaku tak je celkom problém s tým robiť rovno a hlavne čo potrebujem v poslednom čase je vypilvoať drážky do dreva, väčšinou nejaký 1-1,2 cm ale to bez kotuča nespravím a na stoel je výhoda že si to raz nastavím a môžem drážkovať bez problémov.

Ešte by som snáď dodal že kotúč má písané tuším 5600ot takže bude dobré držať sa čo najbližšie tohto čísla, teda dajme tomu nech má na kotuči 5000ot.
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa helios » 15 Nov 2017, 09:45

zdeno6505 napísal:@ helios
To je pekné čo píšeš. Ale nezabúdaj že potrebuješ ďalších dvoch človekov. Jeden čo podáva a druhý čo odhadzuje.


Ak máš metrovicu, dáš ju na stroj aj sám, hrubšie si položím jednou stranou do Véčka, druhú stranu nadvihnem a posuniem. Odhadzovať nepotrebujem, mašina je vedľa jamy, do ktorej to po odrezaní padá. Ale vo dvoch to ide rýchlejšie, súhlasím.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: ZBYTOČNÉ OTÁZKY VŠETKÉHO DRUHU 10

Príspevok od používateľa Marek1975 » 15 Nov 2017, 23:35

Maek43 napísal:Marek, no to vyzerá parádne :wink:
Ja som to chcel robiť už dávnejšie. Ale chcel som trošku silnejší motor, mal som síce ten čo ty 1,1kW a niečo okolo 1440ot no to sa mi zdalo málo, rozmýšlal som že kupim nejaký aspoň 2,2kW ale náhodou sa m idostal tento 1,5kW 2800ot tak mi to prišlo ako na to stavané, je to už na pohlad masívnejší motor, lepšie je aj chladený.
Ono mne nejde o to píliť hrubé drevá denne... Nemusí to byť ani extra čistý rez ale doteraz som všetko robil ručnou vypilvoačkou a keď mám toho viac alebo dlhšiu dosku nejaku tak je celkom problém s tým robiť rovno a hlavne čo potrebujem v poslednom čase je vypilvoať drážky do dreva, väčšinou nejaký 1-1,2 cm ale to bez kotuča nespravím a na stoel je výhoda že si to raz nastavím a môžem drážkovať bez problémov.

Ešte by som snáď dodal že kotúč má písané tuším 5600ot takže bude dobré držať sa čo najbližšie tohto čísla, teda dajme tomu nech má na kotuči 5000ot.
Dakujem :) tu mas viac fotiek : http://workzone.elektrolab.eu/Cirkular/
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Zamknuté