Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa boraicho » 14 Nov 2017, 16:04

Marek, ano, už mi došli stovky balik z činy, viem ako to chodí aj s colnicou ,ale pytal som sa ako to chodí s el. občianskym. Oznamenia z colnici ti budu chodiť na elektronicku schránku a kto ju nemá...

A neviem prečo 60dní. baliky nad 10€ mi chodia do 2och týždnov a za par eur asi mesiac.

andyn je to vec nahody. Mne raz prišiel domovy alarm za 120€ vo fakt že veľkej krabici bez problemov ale maličky balik napr mobil, už bol problem.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa medved » 14 Nov 2017, 16:18

Tiež ma to zaujíma, keďže ani nemám elektronický občiansky... tak netuším, kde mi ako chcú, čo poslať colníci... vraj, že len do tej elektronickej schránky budu posielať o balíky ?? :pain: .. tiež mi už došiel generátor funkcií z Číny v pohode a nezastavili mi to colníci, no teraz ide o tie elektronické občianske a čo, keď zadržia balík.. :?:
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa Marek1975 » 14 Nov 2017, 16:37

ja el. OP mam a neviem o tom, zeby som si tam zriadoval nejaku schranku... nemam ani citacku k OP, vsetko pri com som doposial platil bud DPH, alebo CLO mi doslo postou, alebo mailom - na normalny mail. Neviem, ale mne sa tak zda, ze dotej schranky to chodi iba tym co maju zivnost, alebo nieco take... ci? minule o tom kvakali v TV , ze vraj schranku mat je povinnostou SZCO, ci sukromnikov, alebo take nieco. Cip na OP mam, ale ci dakedy pouzijem, ani boh nezna neto este ja :D
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa boraicho » 14 Nov 2017, 16:43

Marek, kedy naposledy ti prišiel list z colnice že maju zastaveny balík??

/schranku si zariaduješ sam na stranke slovensko.sk ale potrebuješ k tomu čitačku.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa Marek1975 » 14 Nov 2017, 17:27

mesiac a pol asi do zadu, doslo mi mailom, schranku som si nezriadoval a jak som pisal ani jich citacku nemam, cele som to vybavil emailami a clo + dph (asi 40€) som platil kurierovi
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa boraicho » 14 Nov 2017, 17:40

hm, zaujímave. neviem čo na to povedať. Uvidime ešte ako to bude neskor s tým el. občianskym.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa Milos66 » 14 Nov 2017, 18:04

Ja som tiež SZČO, el. občiansky nemám. nikto ho po mne nechce.
Naposledy, čo mi prišlo z colnice, prišiel úradný dopis na podpis. Tak ako písal Marek, všetko som musel vydokladovať elektronicky a zaplatil som kuriérovi.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa maher » 14 Nov 2017, 21:46

moja skúsenosť spred vyše mesiaca: kúpil som motor za 40, doprava cez DHL 40, podľa sledovania zásielky som to mal mať už doručené, tak volám na infolinku, bolo mi povedané, že je to na colnici v BA a že ma mali už informovať,pýtal som sa na možnosť dovozu na colnicu v ZA, stým, že by som si to preclel sám, to ale odmietli stým, že ak si to budem preclievať sám, že to nechajú na colnici v BA a budem si musieť prísť preto sám. preto som kôli zložitosti celého procesu nechal preclenie im, cena percentá z hodnoty zásielky, minimálne však 24€. po chvíli mi prišiel mail kde bol vysvetlený celý postup, najprv som sa musel zaregistrovať do nejakého systému finančnej správy, potom som musel vytlačiť všetky dotazniky, ktoré mi poslali vypísať, znova naskenovať a odoslať spolu s kopiou OP, výpisom z účtu a z ALIex. s podrobným popisom obsahu balíka. suma sumárum strávil som pri tom celé dopoludnie. po 3 dňoch po ďalšom urgovaní mi to konečne doručili domov, doplatok 40€, takže celková cena 120€.
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa Samanko » 14 Nov 2017, 22:38

1) Povinnost aktivovat si elektronicku schranku SZCO ZATIAL nema.
2) Sukromne osoby taktiez nemaju povinnost si aktivovat elektronicku schranku.
3) Pokial sukromna alebo SZCO osoba nema aktivovanu elektronicku schranku, budu mu vsetky dokumenty zasielane povodnou formou. Iba u osob ktore aktivovanu schranku maju prejde automaticky k odosielaniu dokumentov a komunikacii s osobou cez danu schranku.
4) Pokial si budete musiet urobit novy obciansky, dostanete uz obciansky aj s cipom (vsetci, bez brblania) - tzv. eID kartu. To Vas vsak nenuti si zriadit zaruceny elektronicky podpis ZEP a ani aktivovat schranku na slovensko.sk.
6) Ucet na slovensko.sk je nieco ine a v podstate nema nic spolocne s uctom na financnej sprave.
7) https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/clo/dovoz - tam je vsetko asi.. S tymto ja este zatial nemam velku osobnu skusenost, dnes som si vsimol, ze sa zase nieco zmenilo, o com som nevedel. So slovensko.sk som si svoje uz zazil, financnasprava.sk ma este len v najbliysich dnoch caka.

maher kupoval si ho na firmu ?
0
Naposledy upravil/-a Samanko v 15 Nov 2017, 00:00, upravené celkom 3 krát.
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa maher » 14 Nov 2017, 22:49

nie, súkromne
pre účely colného konania nije potrebné aktivovať si el schránku? stačí el. podpis?
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa Samanko » 15 Nov 2017, 00:03

Maher, nie.. Dopisal som aj predosly prispevok, tu najdes odpovede na asi vsetky tvoje otazky.. https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/clo/dovoz
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa djwiktor » 15 Nov 2017, 07:07

No, neviem co maju teraz za moresy nasi colnici, ale cinan mi poslal balik, mala zasielka, asi 4dolare. A zastavila mi to colnica,a dhl mi napisalo mail ze nech im dam fakturu na tie 4 dolare, aj vypis z uctu alebo paypal a popis co je v zasielke. Hlavne ze vsetky tieto dokumenty maju tie k**vy v baliku ktory zastavili, lebo mi ich poslali mailom oskenovane !! Som zvedavy ze co zas vymyslaju.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa lacog » 15 Nov 2017, 08:07

Ono to je asi tak, že náhodne otvoria nejaký balík a preveria jeho skutočnú hodnotu. "Gift" na balíku nepomôže. Ale zase určite nejaké 30€ prejdú bez všetkého. Možno sa zamerajú na väčšie a ťažšie balíky - neviem. Každopádne určite nepreverujú všetky.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 988
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa budvar10 » 15 Nov 2017, 08:09

Asi jedna z možností: často objednávaš, námatková kontrola alebo nejako podozrivý balík.

Mne strašne vadí ta výška hranice 22e na uplatnenie DPH. Mali by to zmeniť aspoň na 80-120e.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa alidedko » 15 Nov 2017, 08:10

Neprejdu ani 29€ baliky, zo vcera to mam odskusane ;)

Ale s tou nahodou je to pravda. Nezadrzali nam 40€ nakup, ale na oplatku nam otvorili 7€ zasielku. Naozaj je to len o nahode a snimke z rontgenu :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa Milos66 » 15 Nov 2017, 08:13

Baliky dorucovane spolocnostami ako DHL, UPS . . .mimo EU maju zo zakona povinnnost skontrolavat na Colnej poste. A dorucovacie spolocnosti maju povinnost balik dorucit na skontrolovanie.
Ostatok je ten milovany freeshiping
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 15 Nov 2017, 11:16

budvar10 napísal:Mne strašne vadí ta výška hranice 22e na uplatnenie DPH. Mali by to zmeniť aspoň na 80-120e.
A stat bude prichadzat o miliony eur. nebud blazon, oni presne vedia, preco dali taky nizky limit.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa boraicho » 16 Nov 2017, 21:38

Ako vidíte zdroj za 8€. Objednaný 3 novembra neskoro večer a včera 15 nov. už bol v prešove na pošte.
to je necelých 12dní. V pohodke.
Prílohy
IMG_20171116_212412.jpg
IMG_20171116_212310.jpg
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa zen » 17 Nov 2017, 18:18

boraicho napísal:Ako vidíte zdroj za 8€.
Len tak mimochodom: ATX zdroj povetsinou odide kvoli ventilatoru coz sa nevyplati opravovat. Ma +12V a -12V coz ti da 24V. Akoze zdroje z Ciny nemaju ventilator, z ATX by si mohol tahat az 100 W.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Na potulkách eBay-om a AliExpress-om (2)

Príspevok od používateľa hpeter » 20 Nov 2017, 16:23

0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok