Whirlpool F08

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Whirlpool F08

Príspevok od používateľa djwiktor » 22 Nov 2017, 08:02

Caute chalani, na pracke u mamky mi vyskocilo F08.
Robil som s whirlpoolkami nejake roky, len uz je to davnejsie.
Nestretol sa uz dakto s touto chybou ?


Pri zapnuti pracka zamkne dvere... a je ticho asi 10sekund, nasledne vyhodi F08. Z toho co si pametam z prace, tak F08 je problem s heaterom. Ten som premeral a je uplne v poriadku, cely kabel od elektroniky po heater tiez. Tak som to rozpitval a pozrel ci nieco ine neni problem. Ale tvari sa vsetko ok. Rele k heateru som oskusal pripojenim na adapter - relatko normalne cvaka a kontakty su OK.

Co je cele zaujimave na tom je to , ze pracka pri zapnuti musi urobit diagnostiku, resp test - doorlock, heater, motor. Teda musia cvaknut relatka na zaciatku. To sa vsak nestane.
Podozrievam tranzistor ktory spina relatkou heateru - nestretol sa s tym dakto ?
Cez vikend sa na to este skusim mrknut.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Whirlpool F08

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Nov 2017, 08:09

F08 je topne teleso. Bud preraza na kostru, alebo je prepalene (neviem, ci si novsie najskor nerobia test s nizkym napatim, aby nevyrazilo istice, preto necvaka rele. Alebo to moze byt aj problem s meranim vysky hladiny - zapchata hadicka, alebo ta nadobka, kde sa napaja hadicka moze byt plna bordelu z prasku a preto nezopne.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Whirlpool F08

Príspevok od používateľa dan21 » 22 Nov 2017, 08:10

Skus dostat pracku do service modu. Bude to stlacenim kombinacie nejakych tlacidiel. Ja som podobne diagnostikoval chybu na motore.
Pohladaj servisny manual k danemu typu. Tam ti povie (aspon mne to povedalo) viac o probleme.
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Whirlpool F08

Príspevok od používateľa djwiktor » 22 Nov 2017, 08:44

pocitujlasku napísal:F08 je topne teleso. Bud preraza na kostru, alebo je prepalene (neviem, ci si novsie najskor nerobia test s nizkym napatim, aby nevyrazilo istice, preto necvaka rele. Alebo to moze byt aj problem s meranim vysky hladiny - zapchata hadicka, alebo ta nadobka, kde sa napaja hadicka moze byt plna bordelu z prasku a preto nezopne.

vidis, ten blby senzor ma nenapadol a to som s tymi prackami robil 3 roky. Skusim sa na to mrknut cez vikend a dam vediet.
Ale pracka predtym normalne doprala, a pri dalsom prani uz nesla. Prefuknem to a uvidim :)

Na kostru som nevedel odmerat odpor z ani jedneho polu, takze to by malo byt v poriadku. odpor telesa je tiez okej.
Podla trasovania spoja od relatka po heater tam jediny spoj je privod L/N a vyvod L/N na heater cez rele - ale iba jeden pol.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 681
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: Whirlpool F08

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 22 Nov 2017, 09:42

Môže byť problém so silovým kontaktom hladinového spínača. Ohrev je napájaný cez hladiňák.
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Whirlpool F08

Príspevok od používateľa djwiktor » 24 Nov 2017, 17:59

Nic, tak premeral som celu dosku programatora, - prerazil sa tranzistor k cievke relatka ovladania heateru. Tym padom sa 12,6V rovno slahlo na pin procesora - ani len posraty rezistor nedali medzi procak a tranzistorovu bazu - vsak naco... kur*itko jedno.

Budem sa muset poobzerat po programatore celom, ale ked som videl na ebay original ceny, tak asi serem na to.
Ale ak by niekto mal vadnu whirlpoolku, a bol by tam programator wave eco 2 K1 2 TF/- tak budem velice povdacny ak mi ho odpreda za par korun :)
Samozrejme ale ak tu robi dakto vo whirlpoole a vedel by mi naprogramovat novy procesor, tak ja si ho viem kupit a napajkovat - len by potom bolo treba ho prepalit.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirlpool F08

Príspevok od používateľa mirosne » 26 Nov 2017, 12:12

Daj fotku toho programátora z obidvoch strán.
0
Pozdravuje vás Miro.

Napísať odpoveď