Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Výstup impulzov z plynomeru

Výstup impulzov z plynomeru

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Výstup impulzov z plynomeru

Odoslaťod lacog » 04 Dec 2017, 10:10

Chalani má tento plynomer "magnetický výstup" ?
Viem, že novšie majú a ak sa na správne miesto priloží jazýčkové relé tak ho magnet vo vnútri spína podľa točenia počítadla.
Prílohy
20171124_174813.jpg
plynomer
lacog
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Založený: 27.03.2007

Re: Výstup impulzov z plynomeru

Odoslaťod alois » 04 Dec 2017, 13:53

Môj má, len při odpočte si "svoje" snímače daj dole, lebo ak si plynár urobí fotku, tak je zle. Áno viem, že s tým nič nezmanipuluješ, ALE....
Magnet je na kolečku na posledním čísle. Ale je dosť slabý, takže jemné relé, alebo snímať elektronicky.
alois
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 57.05
Založený: 13.08.2014

Odoslaťod lacog » 04 Dec 2017, 15:52

Ďakujem.
Samozrejme nechcem nič podvádzať - len si analyzovať spotrebu plynu.
lacog
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Založený: 27.03.2007

Odoslaťod zipaj » 04 Dec 2017, 22:20

Na bytovke máme plynomer aj s elektronickým počítadlom, ale ten má výstup. A práve pozerám že keď napíšem do tabuľky ten stav, tak mi neuveria :-)
Prílohy
DSC04649.JPG
DSC04650.JPG
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)
zipaj
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 42.6
Založený: 13.02.2011

Odoslaťod 5ko » 04 Dec 2017, 23:04

Velmi nevidno stav na tom elektronickom, ale aby ťa to nemýlilo.... mechanické počítadlo ich ani teba nezaujíma, odpočet sa robí podla prepočítavača, teda z toho elektronického, ktorý si vypočíta skutočnú spotrebu plynu na základe
teploty plynu a tlaku plynu pri meraní,teda zohladní koeficienty k napočítanému pretečenému objemu cez plynomer.
Pretože to robí niekedy dosť značné rozdiely, nikdy mechanické počítadlo nesedí numericky s prepočítavačovým stavom .
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 61.87
Založený: 18.02.2010

Odoslaťod zipaj » 04 Dec 2017, 23:34

sedí presne s koeficientom 1,022, odpočty robím cca 5 rokov
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)
zipaj
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 42.6
Založený: 13.02.2011

Odoslaťod vaanja » 05 Dec 2017, 00:25

lacog napísal:Chalani má tento plynomer "magnetický výstup" ?
Viem, že novšie majú a ak sa na správne miesto priloží jazýčkové relé tak ho magnet vo vnútri spína podľa točenia počítadla.

bohuzial nema, musel by to byt z rozsahu BK-G1.6 az BK-G100 a ty mas stary dobry PREMAGAS
http://www.elster.sk/en/product-details/519/en/IN-Z61?fid=F032EA0A896F40B486350FF21BE30E5E#sbox0=field1;
vaanja
Obrázok používateľa
Nový člen
Nový člen
Vek: 43.13
Založený: 22.01.2011

Odoslaťod 5ko » 05 Dec 2017, 07:38

Ja som myslel, že máš rozdiel medzi ciferníkmi, ale až teraz ked som si to zväčšil, tak som pochopil pointu. :D
počkaj pár rokov a budeš tam mať postupku aj s jednotkou vpredu. :wink:
Ja odpsiujem mesačne desať podružných elektromerov a tiež sa tam občas pritrafia zaujímavé číselné kombinácie.

Ale je zaujímavé, že ti sedia číselníky, jedine, ak tam nie je skutočný prepočítavač na základe tlaku a teploty,ale len obyčajný vysielač stavu.Pretože na skutočnom prepočítavači nikdy nemôžu byť stavy totožné a s praxe viem, že sú často neskuotčne velké.Je to logické,vzhladom na fyzikálne vlastnosti plynu a spôsobu jeho merania,ale zaujímavé, že plynári nikdy neuznávajú, že môže byť koeficient aj menej ako 1,teda, že ak mechanický naráta 1m3,tak po prepočítaní vzhladom na teplotu a tlak by vyšlo menej ako 1m3. :lol:
/teoreticky vtedy, ked by bola vysoká teplota,čiže roztiahnutý plyn má väčší objem,ako v skutočnosti pri 20°C,/
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.
5ko
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Vek: 61.87
Založený: 18.02.2010

Odoslaťod alois » 05 Dec 2017, 11:52

Ten koeficient je ročná priemerka pre hrubý prepočet m3 na kWh.
Ak sa ti zmení teplota plynu a tlak v potrubí v povolenom rozsahu, tak si úplne inde. Odhliadnuc od barometrického tlaku okolia.
alois
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 57.05
Založený: 13.08.2014

Naspäť na Nezaraditeľné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist