Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • rozdelenie TN-C na TN-S v dvojelektromerovom RE

rozdelenie TN-C na TN-S v dvojelektromerovom RE

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

rozdelenie TN-C na TN-S v dvojelektromerovom RE

Odosla┼ąod padysak.sk » 07 Dec 2017, 09:49

Dobr├Ż de┼ł, chcel by som sa poradi┼ą oh─żadne zapojenia RE s dvoma elektromermi, situ├ícia:
M├ím novostavbu RD a rie┼íim el. pr├şpojku, pri─Źom na hranicu pozemku m├ím dotiahnut├Ż k├íbel CYKY 4x16, a ─Ćalej k RD CYKY 5x10, v├Żh─żadovo je natiahnut├í chr├íni─Źka pre k├íbel ─Ćal┼íieho RD, osaden├í je dvojelektomerov├í dvojskri┼ła, v ─żavej skrini je pr├şvod na dve trojice no┼żov├Żch poistiek a v pravej je priestor pre hlavn├ę isti─Źe, elektromery, a v├Żvodn├ę svorkovnice. Z toho ako som mal naprojektovan├║ pr├şpojku, a ak├ę k├íble sme pou┼żili, mi vy┼ílo, ┼że bod rozdelenia bude v RE. Ten v┼íak od v├Żroby nieje vystrojen├Ż potrebn├Żmi svorkami (v├Żvod je len "─Źokol├ídka" po ┼ítyri svorky pre ka┼żd├Ż RD). To znamen├í po tri f├ízy a PEN, pri─Źom vodi─Ź PEN, ktor├Żm je skri┼ła vystrojen├í, a ide do t├Żchto svoriek z PEN svorkovnice pri isti─Źoch, je "len" 4mm2.
1, Ak by som chcel rozdelenie spravi┼ą v tomto stave, musel by som v├Żvodn├ę vodi─Źe PE a N spoji┼ą v jednej svorke "─Źokol├ídky", do ktorej ide z pr├şvodnej strany spom├şnan├Ż 4mm2 vodi─Ź. Zemni─Ź by som mohol zapoji┼ą ved─ża hlavn├Żch no┼żov├Żch poistiek, alebo na svorkovnici pri hlavnom isti─Źi. - k tejto alternat├şve sa neprikl├í┼łam.
2, vyhodi┼ą "─Źokol├ídky" (zaberaj├║ tam ve─ża miesta), a nahradi┼ą ich radov├Żmi svorkami a dvoma most├şkmi PE a N, zapoji┼ą pod─ża n├í─Źrtu. Tu si zas niesom ist├Ż, ─Źi by bolo OK ma┼ą spolo─Źn├ę most├şky pre oba k├íble (a┼ż za meran├şm) - pros├şm o radu.
3,Natiahn├║┼ą PE spolu s N a┼ż do domov├ęho rozv├ídza─Źa, a rozdelenie urobi┼ą tam..?

V ka┼żdom pr├şpade sa mi nep├í─Źi ten prepojovac├ş vodi─Ź od spolo─Źnej PEN svorkovnice pri isti─Źoch - po v├Żvodn├║ svorkovnicu.. 4mm2...???

pozn. 1: v ryhe od RE po dom m├ím p├ísovinu 30x4mm, vyveden├║ na oboch koncoch (cca 50m), teda zemni┼ą m├┤┼żem a budem e┼íte na strane RD.

pozn. 2: som vyu─Źen├Ż, ale nepraktizuj├║ci elektrik├ír, nem├ím preh─żad a prax, v osnov├ích sme TNC-TNS e┼íte nemali, odvtedy som sa t├Żmto veciam nevenoval... preto t├íto prosba o radu.
─Äakujem
Pr├şlohy
skrina - nacrt.jpg
padysak.sk
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 17
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Re: rozdelenie TN-C na TN-S v dvojelektromerovom RE

Odosla┼ąod padysak.sk » 12 Dec 2017, 15:28

Nikto ni─Ź..? :?
Takto nejak som to myslel... (obrázok)
Po pripojen├ş druh├ęho u┼ż├şvate─ża bud├║ modr├Ż a zelen├Ż most├şk spolo─Źn├ę pre oboch..
Pr├şlohy
20171209_160821m.jpg
padysak.sk
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 17
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2010

Nasp├Ą┼ą na Silnopr├║dov├í elektrotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist