Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zv├íranie termoplastov - koho oslovi┼ą?

Zv├íranie termoplastov - koho oslovi┼ą?

Pomoc s ostatn├Żmi vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Zv├íranie termoplastov - koho oslovi┼ą?

Odosla┼ąod hpeter » 06 Dec 2017, 23:02

* zalievacia hmota pre elektroniku ? (stobicast..)
* pcb conformal coating ?
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 799
Vek: 34.05
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Odosla┼ąod djwiktor » 06 Dec 2017, 23:46

Vyzera to skoro ako skatula na parkovisko na obsadenost miesta :) Daco podobne som pomahal riesit pre sigfox.
O kruzok, a kvalitne prevedenie skatule. mimochodom, ten dielec ktory to priklapa, si radsej dajte spravit z kovu, napr. hlinik. pekne vyfrezovat drazku na Okruzok a ide sa. Aj nase stanice ktore boli 2 roky v tatrach, su zvnutra suche jak detska prdel v plienkach. Treba proste mysliet na konstrukciu hned na zaciatku. Toto mi skor pride nedomyslene. Henten plast mohol pokojne zatiect, lebo je mekota. Staci to zle priskrutkovat a je problem. zaroven mi tie steny nepridu hladke, takze okruzok tam urcite bude problemovy v tomto prevedeni. Kapilarne sily su svina.

zalievanie je super - ako to ale bude so servisom, az to odide alebo bude treba FW upgrade? ( je tam simka, ublox modul a pod). Ak to zalejete, pridavate sa k dalsim vytvaracom zbytocneho elektroodpadu neopravitelneho. Nepride mi to rozumne.
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk
djwiktor
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1346
Vek: 30.36
Zalo┼żen├Ż: 01.07.2010

Odosla┼ąod zawin » 07 Dec 2017, 09:18

Hej presne - je to parkovac├ş detektor - m├íme verziu pre LoRa, Sigfox a NB-IoT. Ten plast je pr├íve┼że tvrd├Ż ako skala, je to t├Żm ┼że ma plnenie sklovl├íknom. Dlho sme vo firme polemizovali o tej rozoberate─żnosti, ale mus├şm podotkn├║┼ą ┼że pre n├ís je lacnej┼íie vymeni┼ą kus za kus, ako ma┼ą amb├şciu tu elektroniku vo vn├║tri servisova┼ą.
S├║ dve veci, ktor├ę s├║ nekone─Źn├ę - vesm├şr a ─żudsk├í hl├║pos┼ą. Ale s vesm├şrom som si e┼íte nie celkom ist├Ż. /Einstein/
zawin
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Administrátor
Administrátor
Pr├şspevky: 2401
Vek: 28.04
Zalo┼żen├Ż: 17.07.2006
Paragraf: 21

Odosla┼ąod TomasNM » 07 Dec 2017, 11:09

Kolko toho mas na zvaranie?
Bude to nejaka seriova vyroba?
Ak seria,doporucim ultrazvukove zvaranie(ak to rozmer dovoli,aj ked myslim ze ano.
Spomenute dva diely krabicky chapem tak,ze housing a vicko a ze tychto setov moze byt viac.
Pracujem vo firme,kde sa vyrabaju stroje presne take,ake Misocko popisoval(Vib,IR,HP-aj ked to je uz zastarala metoda a uz sa nepouziva),plus US a laser. Okrem ineho sa osobne specializujem na technicke a aplikacne(design) riesenia tychto veci.
Pri US je trocha problem s elektronikou,ze US dokaze poskodit DPS,ale to hlavne v priamom kontakte sonotrody s DPS,co tu nehrozi.
Co sa tyka prostredia,asi by som sa nebal tam nechat vzduch,pretoze ak si zoberieme do uvahy,ze v automotive sa nic specialne neosetruje,tak v tom nevidim problem. V automotive sa este obcas pouzivaju GORE membrany na odvetranie. Ak predsalen by bol problem,tak to naplnit nejakym plynom po zvareni vicka a nasledne zavarit otvory,alebo vopred zaliat.
Ak by si mal zaujem,napis SS a dam Ti kontakt na nasho obchodaka.
TomasNM
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1037
Vek: 37.05
Zalo┼żen├Ż: 22.01.2012
Paragraf: 23

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Ostatn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist