Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • sl├║chadl├í do pr├íce

slúchadlá do práce

Neviete si rady so zosilova─Źom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: slúchadlá do práce

Odosla┼ąod esp32 » 05 Dec 2017, 11:11

Nikde to neuv├ídzaj├║, ale pravdepodobne uzavret├ę, ke─Ć┼że zvonka nie s├║ perforovan├ę. Po─Ź├ştaj v┼íak s t├Żm, ┼że to nie je ┼żiadna renomovan├í spolo─Źnos┼ą v oblasti audio techniky, tak┼że aj ich n├íklady na v├Żskum a v├Żvoj s├║ zlomkom toho, ─Źo si m├┤┼żu dovoli┼ą napr├şklad Sennheiser alebo Beyerdynamic.

Ak ti m├┤┼żem poradi┼ą, na dizajn sa ├║plne vyka┼íli ÔÇô pri sl├║chadl├ích funkcia jednozna─Źne predch├ídza formu a reprodukcia zvuku m├┤┼że by┼ą ve─żmi r├┤zna a ani renomovan├ş v├Żrobcovia nie s├║ garanciou kvality. Sk├║┼íal som napr├şklad Bowers & Wilkins P5 Series 2 (cena asi 250 eur, uzavret├ę na u┼íi) a zvuk mali v├Żrazne hor┼í├ş, ne┼ż tie Beyerdynamic T 51 p, aj ke─Ć dizajn bol par├ídny a v├Żrobca rob├ş reproduktory aj v cene 35 tis├şc za jeden 2.0 syst├ęm (Nautilus). Ur─Źite teda treba sk├║┼ía┼ą, porovn├íva┼ą a vybra┼ą si tak├ę, ktor├ę vyhovuj├║ a najlep┼íie znej├║ tebe, nie nejak├ęmu recenzentovi, lebo do rovnice vstupuj├║ aj individu├ílne rozdiely v ─żudskom sluchu (napr├şklad frekven─Źn├í odozva) alebo zdroji sign├ílu (─żudia s├║ napr├şklad schopn├ş pripoji┼ą sl├║chadl├í s vysokou impedanciou k mobilu, pusti┼ą si tam MP3 128 kbps a potom sa ─Źuduj├║, ┼że znej├║ naprd a nap├ş┼íu niekde na Amazon negat├şvnu recenziu).
esp32
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 22
Zalo┼żen├Ż: 05.08.2017

Odosla┼ąod hpeter » 06 Dec 2017, 17:27

+1 za uzavrete, cloveka vedla moze slak trafit z tvojej hudby (neviem, mozno radsej spunty?)
celosvetovy trend, ze firmy ktore nikdy nerobili sluchadla, tak prave teraz sa hrnu do toho.
v tomto segmente je podla predpovedi mnoho penazi, kazdy chce na tom zarobit.
radsej niekoho kto ma v remesle dlhu tradiciu 8) ...aby sa preventivne clovek neodrbal na fuserine
XMOS_U8/PCM5102A 32b/384k > LL1544A > 12AX7WB+┬Áfoll > 2A3 JJ/Sov > LL1660 > STAX ╬╗ SR207 / L300 # STAX ╬ę SR007_MK2 # LL2748 > 394A > LC 12H/1000┬ÁF
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 799
Vek: 34.05
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Odosla┼ąod mac26 » 06 Dec 2017, 18:26

Lamax mozem odporucit, aj ked tieto nepoznam. Osobne mam P-1 a sestre som kupoval ST-1, oboje super, aj ked s tym co chces ty to nema moc spolocne
mac26
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 835
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod Milos66 » 06 Dec 2017, 20:05

Najviac sa mi pacia tie popisky na spodku

3 nálepky LAMAX Beat

Cim viacej pasikov, tym viacej Adidas? :applause: :applause: :applause:
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3073
Vek: 51.47
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod Denny » 07 Dec 2017, 10:07

Tak pod─ża Lamax support su naozaj uzavren├ę, vyzer├í to ┼że ich naozaj zoberiem. Mac26 - d├şky aj tak, o tej zna─Źke som nepo─Źul tak┼że som r├íd ┼że mi niekto nap├ş┼íe sk├║senos┼ą s nimi aj ke─Ć s in├Żm produktom. A kto by predsa nechel n├ílepky zadarmo ┼że ? :thumbup:
Denny
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 7
Zalo┼żen├Ż: 27.11.2017

Odosla┼ąod Milos66 » 07 Dec 2017, 10:25

Denny nap├şsal:moja pr├íca pozost├íva zo sedenia za po─Ź├şta─Źom :D a chcem ich len na po─Ź├║vanie hudby po─Źas pr├íce, a pracujem ako grafik tak┼że moje pracovisko nie je nejak├ę hlu─Źn├ę prostedie

Tie v├Ą─Ź┼íie Lamax, ─Źi ─Źo s├║ to za─Ź s├║ v├Ą─Ź┼íinou bl├║cuc, tak┼że ak nem├í┼í v robote BT, tak si nahran├Ż.
Od ich produktov by som ja osobne dal ruky pre─Ź. S├şdlo firmy je nejak├í gar├í┼ż v Prahe. Z toho vypl├Żva, ┼że ak chcem pred├íva┼ą produkty r├ídovo desiatok ÔéČur, tak sa nescho├ívam. M├┤┼że sa sta┼ą, ┼że o rok - dva bude podpora nemo┼żn├í. Pri BT produktoch by to bolo dos┼ą nepr├şjemn├ę.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod zdeno6505 » 07 Dec 2017, 10:44

...
Pr├şlohy
Sluchadla.jpg
Amat├ęri postavili Noemovu archu, profesion├íli Titanic.
zdeno6505
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 574
Zalo┼żen├Ż: 04.08.2010

Odosla┼ąod esp32 » 07 Dec 2017, 13:26

Milos66 nap├şsal:Od ich produktov by som ja osobne dal ruky pre─Ź. S├şdlo firmy je nejak├í gar├í┼ż v Prahe. Z toho vypl├Żva, ┼że ak chcem pred├íva┼ą produkty r├ídovo desiatok ÔéČur, tak sa nescho├ívam. M├┤┼że sa sta┼ą, ┼że o rok - dva bude podpora nemo┼żn├í. Pri BT produktoch by to bolo dos┼ą nepr├şjemn├ę.

Teraz som si lep┼íie pozrel aj ostatn├ę produkty a uvedomil si, ┼że tie sl├║chadl├í s├║ de facto k├│pia Marshall Major II Bluetooth a v ponuke maj├║ aj takmer presn├║ k├│piu GoPro kamery, tak┼że by ma celkom zauj├şmalo, ─Źi tie produkty v├┤bec navrhuj├║ a vyr├íbaj├║ oni, alebo len skupuj├║ vo ve─żkom napr├şklad z ─î├şny ÔÇ×AliExpress tovarÔÇť a rebranduj├║ ho. Nejako mi to smrd├ş, ale sl├║chadl├í samotn├ę m├┤┼żu by┼ą v pohode. Ve─Ć aj z AliExpress je ve─ża vec├ş fajn.
esp32
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 22
Zalo┼żen├Ż: 05.08.2017

Odosla┼ąod TheLastUnicorn » 07 Dec 2017, 13:31

Najrozsiahlej┼íia debata sa v┼żdy strhne okolo t├ęmy, kde sa m├┤┼że so svojimi subjekt├şvnymi dojmami realizova┼ą ka┼żd├Ż - aj ten, ─Źo danej problematike v├┤bec nerozumie. V z├ísade sa toti┼ż nikomu ned├í objekt├şvne dok├íza┼ą, ┼że trepe, preto┼że sa jedn├í st├íle len o pocit. :lol:
TheLastUnicorn
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 324
Zalo┼żen├Ż: 27.06.2014

Odosla┼ąod Drakoush » 07 Dec 2017, 13:43

Tak tak. Napr. ja d├ím prednos┼ą ┼ítuplov├Żm, lebo od mu┼íl├ş ma tla─Źia u┼íi.
Apple AirPods s├şce ospevuje za kry┼ít├í─żovo ─Źist├Ż zvuk, no tieto bachorky s├║ ur─Źen├ę pre ┼íirok├║ verejnos┼ą, ja viem, ┼że ke─Ć do nich tla─Ź├şm mptrosku, tak to m├í "zvuk" a hotovo, po─Ź├║va┼ą sa to d├í, netla─Źia ma a teraz sa do m┼ła pustite, ┼że tie Va┼íe s├║ lep┼íie, lebo ja neviem ─Źo :D
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 7564
Vek: 22.49
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod Milos66 » 07 Dec 2017, 13:50

TheLastUnicorn nap├şsal:Najrozsiahlej┼íia debata sa v┼żdy strhne okolo t├ęmy, kde sa m├┤┼że so svojimi subjekt├şvnymi dojmami realizova┼ą ka┼żd├Ż - aj ten, ─Źo danej problematike v├┤bec nerozumie. V z├ísade sa toti┼ż nikomu ned├í objekt├şvne dok├íza┼ą, ┼że trepe, preto┼że sa jedn├í st├íle len o pocit. :lol:

S├ím najlep┼íie vie┼í, ┼że v audiosvete sa st├íle jedn├í len o pocity.
A ak si nar├í┼żal na m├┤j pr├şspevok, tak som nekritizoval zvukov├Ż prejav dan├Żch v├Żrobkov, ale seri├│znos┼ą danej firmy, ktor├í ako v├Żrobca ani neexistuje.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod TheLastUnicorn » 11 Dec 2017, 11:15

Nie, samozrejme som v├┤bec nekritizoval Teba alebo Tvoje pr├şspevky. Proste som len pre─Ź├ştal vl├íkno a okomentoval ho. V audiosvete m├íme jak pocity, osobn├ę zvyklosti, preferencie a voodoo, tak aj objekt├şvne parametre. Ak by som mal ja osobne ├şs┼ą do diskusie o sl├║chadl├ích/reproduktoroch s t├Żm, ┼że si stoj├şm za nejak├Żm konkr├ętnym v├Żrobkom, ur─Źite by som mal pripraven├ę nejak├ę objekt├şvne argumenty (v├Ą─Ź┼íinou merania), pre─Źo je z m├┤jho poh─żadu to, alebo ono lep┼íie. :)
─îo sa t├Żka sl├║chadiel, tak doma m├ím AKG K240-II, Tesla ARF300 a v pr├íci Superlux HD681.
TheLastUnicorn
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod hpeter » 11 Dec 2017, 21:20

Milos66 nap├şsal:
TheLastUnicorn nap├şsal:Najrozsiahlej┼íia debata sa v┼żdy strhne okolo t├ęmy, kde sa m├┤┼że so svojimi subjekt├şvnymi dojmami realizova┼ą ka┼żd├Ż - aj ten, ─Źo danej problematike v├┤bec nerozumie. V z├ísade sa toti┼ż nikomu ned├í objekt├şvne dok├íza┼ą, ┼że trepe, preto┼że sa jedn├í st├íle len o pocit. :lol:

S├ím najlep┼íie vie┼í, ┼że v audiosvete sa st├íle jedn├í len o pocity.

vhodnejsie slovo je "osobne preferencie".
uz tu boli diskusie, ze super parametre/cisla automaticky negarantuju super pozitok.
vid vinyl (-: pohroma v cislach, uspech v posluchu
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 799
Vek: 34.05
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Odosla┼ąod TheLastUnicorn » 12 Dec 2017, 10:08

Korel├ícia medzi dobre meria/dobre hr├í je jasn├í a u┼ż nieko─żkokr├ít dok├ízan├í aj slep├Żm├ş testami (Toole-JBL). To, ─Źo skuto─Źne dobre meria m├┤┼żem s k─żudn├Żm svedom├şm odpor├║─Źa┼ą aj ostatn├Żm.
To, ─Źo hr├í dobre pod─ża mojich osobn├Żch preferenci├ş m├┤┼żem op├şsa┼ą napr├şklad takto: ja som zvyknut├Ż na protivn├Ż, uja─Źano-usy─Źan├Ż zvuk, p├í─Źi sa mi tak├Ż a preto preferujem s├║stavy Tesla ARS1014...no u┼ż by som si nedovolil niekomu tak├ę haraburdie pods├║va┼ą. :lol:

Offtoppic: Vinyl je u m┼ła len nostalgia a sp├┤sob, ako si vypo─Źu┼ą neremasterovan├Ż origin├íl do za─Źiatku 80-tych rokov. Inak pre m┼ła nem├í zmysel a je hor┼í├ş nielen objekt├şvne, ale z m├┤jho poh─żadu aj subjekt├şvne. Ja ┼íum, praskot, skreslenie dan├ę sn├şmacou chybou a ─Ćal┼íie veci ku ┼í┼ąastiu nepotrebujem. A to som fanda analogu... :)
TheLastUnicorn
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Denny » 15 Dec 2017, 14:15

esp32 nap├şsal:Teraz som si lep┼íie pozrel aj ostatn├ę produkty a uvedomil si, ┼że tie sl├║chadl├í s├║ de facto k├│pia Marshall Major II Bluetooth a v ponuke maj├║ aj takmer presn├║ k├│piu GoPro kamery, tak┼że by ma celkom zauj├şmalo, ─Źi tie produkty v├┤bec navrhuj├║ a vyr├íbaj├║ oni, alebo len skupuj├║ vo ve─żkom napr├şklad z ─î├şny ÔÇ×AliExpress tovarÔÇť a rebranduj├║ ho. Nejako mi to smrd├ş, ale sl├║chadl├í samotn├ę m├┤┼żu by┼ą v pohode. Ve─Ć aj z AliExpress je ve─ża vec├ş fajn.

netu┼íim teda ako prebieha v├Żroba u nich ale po chv├ş─że pou┼ż├şvania mi pr├şdu super, zvuk ve─żmi dobr├Ż a ne┼íu┼í┼ąav├Ż, pohodie tak isto ve─żmi dobr├ę. Ur─Źite by som sa neb├íl ich odporu─Źi┼ą ─Ćalej :) a ─Źo sa t├Żka k├│pie goPro, mne pr├şdu v┼íetky ak─Źn├ę kamery rovnak├ę tak┼że v tom pr├şpade by ich muselo kop├şrova┼ą asi mili├│n zna─Źiek
Denny
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 7
Zalo┼żen├Ż: 27.11.2017

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Audiotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist