Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Aky stolny PC kupit?

Aky stolny PC kupit?

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Re: Aky stolny PC kupit?

Odosla┼ąod AlbertEinstein » 30 Nov 2017, 11:21

Preboha ─żudia ─Źo mu tu n├║kate za zostavy ?
Ja mám NB i3-3110M, 2,5GHz, 8GB RAM, Intel HD 4000, 120GB SSD + 750GB HDD a z toho som tam len ja doplnil 4GB RAM a dal tie disky. Originál tam bolo 4GB RAM a a 500GB HDD.

Hr├ívam hry ako Dead space 1-3, Mafia 2, Metro 2033, Bioshock a ─Ćal┼íie hry :) Tak┼że k─żudne cho─Ć aj do i3 preto┼że i5 na tebou popisovan├ę veci nevyu┼żije┼í.
Nikto nieje najm├║drej┼í├ş a preto s├║ rady od druh├Żch tie┼ż dobr├ę. S├ím to vid├şm na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin
AlbertEinstein
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2075
Vek: 22.38
Zalo┼żen├Ż: 03.03.2012

Odosla┼ąod Patriky » 30 Nov 2017, 14:23

Milos66 nap├şsal:
Patriky nap├şsal:Ja by som siel do AMD novinky Ryzen:
https://www.agem.sk/pc-komponenty/proce ... 0-93725680
I3 a I5 nakope rit, je lacnejsi. K tomu aspon 8GB Ram, SSD disk a do 300-400ÔéČ PC jak viinko.
Popripade ryzen 5 1400, viac vlakien atd ako pisem Intel neni bohvie co.
Vyskladajte si PC vyjde vas to ovela lacnejsie .

si to cital, co chce? On chce jazdenku pre mamu za par dukatov a nie novinky.

Cital a ? Vrazim do noveho a mam 10 rokov pokoj. Ako teraz kupi potom, radcej dam teraz viac, mam zaruku atd
Patrik Ded├şk - elektrik├ír na tpp popri tom
- ┼żivnostn├şk- elektroin┼ítal├ície a projektovanie
Patriky
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 224
Zalo┼żen├Ż: 31.07.2015

Odosla┼ąod romiadam » 30 Nov 2017, 15:48

Patriky, diki za nazor, ale ty si mi poslal link len na processor (ak sa namylim) za 100ÔéČ. Ja potrebujem cely PC. Na bazosi mam od 100ÔéČ cely PC (Core2 Duo, i3). A mame kupovat PC za 300-400ÔéČ ked ho zapina 1-2x za tyzden.... neviem ci je to dobry napad.
(vyroky nemenovaneho clena fora:)
...zaklady elektrotechniky ovladam dokonale, tak napr. taky tyristor neviem ako presne funguje
...ak su prepocitane ohmy na metre kablu, znamena to ze musim mat pouzity vzdy celu dlzku 1 metra?
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1564
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod vosa » 01 Dec 2017, 00:33

Vidim, ze sa tu strhla nazorova vojna ako vzdy ked ide o chlapske hracky. Zakladatel temy chce kupit pc za rozumnu cenu o ktory sa nemusi nejaky cas starat. Bud si kupi pc do 100 eur a za 1-2 roky ho bude treba reinstalovat, pridat pamat a vyhodit nefunkcny disk. Alebo to urobi hned za 200 eur a vydrzi to 3-4 roky. Skratka si kupi cas a pohodlie.

K tym procesorom. Odporucam si otvorit stranky s repasovanymi pocitacmi, zadat si filter do nejakej sumy a pozriet si ake cpu mi dana cenova hladina poskytuje. Potom si ich niekolko popozerat v nejakych cpu porovnavacoch a kupit co sa ti bude pacit. Celkova cena repasovaneho pc nieje tak zavisla na cpu ako pri novom pc. Casto moze viac pamate a nejaka doplnkova vybava zavazit viac ako vykonnejsi procesor.
vosa
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 59
Zalo┼żen├Ż: 24.10.2012

Odosla┼ąod hpeter » 02 Dec 2017, 10:07

romiadam nap├şsal:
nevidim cenu ktoru si ochotny zaplatit
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 799
Vek: 34.05
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Odosla┼ąod ygiigy09 » 07 Dec 2017, 21:31

romiadam nap├şsal:Cavte,

Chcem kupit secondhand lacnejsi stolny PC pre mamu (tzv. pre office ucely, pacia sa mi (preferujem) tie HP a DELL verzie co su tichucke,bedne maju tenke na lezato albo na stojaka), taky aby bol dostatocne rychly pre nasledovne veci:

- Youtube videa (aby to stihalo adobe flah player)
- Skype videokonferenciu (iba dvaja)
- sledovanie internet TV (napr. cez Kodi)
- malo to oficialy win7

Ake parametre by mal mat takyto stolny PC? Staci ze bude mat Intel i7 processor? Ma mat 2 jadra 4 jadra 8 jadier ??? Co je lepsie, integrovana grafika na MB alebo externa v slote? V akej cenovej kategorii dostanem taky PC?

Diki za rady.
odpor├║─Źam si pozrie┼ą str├ínku lacne-pc.sk. pred├ívaj├║ tam repasovane(pouzivane) PC, dov├í┼żaju ich ktovie s kadia─ż. aj ja som od nich 2kupil. je u nich 2rocna z├íruka ako pri nov├Żch a s reklam├íciou v├┤bec nerobia probl├ęmy. p├ş┼íem z vlastnej sk├║senosti. jednozna─Źne odpor├║─Źam. ja nie som nejak├Ż odborn├şk tak v├ím nerad├şm co sa t├Żka parametrov, to sa op├Żtajte tam, ale na to co popisujete v├ím ur─Źite posta─Ź├ş aj ten najlacnej┼í├ş PC. a pr├íve HP tam zv├Ą─Ź┼ía pred├ívaj├║

Odoslan├ę z Redmi 4X pomocou Tapatalku
ygiigy09
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 17
Zalo┼żen├Ż: 28.03.2015

Odosla┼ąod romiadam » 07 Dec 2017, 22:30

hpeter nap├şsal:
romiadam nap├şsal:
nevidim cenu ktoru si ochotny zaplatit

Lebo som nevedel kolko taky pocitat pre potreby ako som popisal stoji. Uz som popozeral i3-jky aj i5-ky. Vidim ze sa daju kupit od 100ÔéČ.

ygiigy09
Uz som pozeral tam. diki za radu.
(vyroky nemenovaneho clena fora:)
...zaklady elektrotechniky ovladam dokonale, tak napr. taky tyristor neviem ako presne funguje
...ak su prepocitane ohmy na metre kablu, znamena to ze musim mat pouzity vzdy celu dlzku 1 metra?
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1564
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist