Tesla 1009A Barcarola

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa Mek » 19 Okt 2017, 19:11

Kupil som nahradnu ECC85 a vymenil som ju v jednotke VKV. Vsetky stanice idu jak vinecko :potlesk:
Tym je radio plne funkcne, dakujem vsetkym za rady :wink:
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa miroja » 19 Okt 2017, 19:15

Hm.. zaujiave, pisal som, ze aj u mna to bolo pred nedavnom ECC-ckou. zeby im dochadzal dych :-).
Hlavne ze ti to uz hra.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa oravan » 19 Okt 2017, 20:14

No paráda
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa Mek » 22 Okt 2017, 20:16

No, dlho som sa neradoval. Obcas zblbne VKV prijem. Je to uplne nahodne, raz to ide dobre cely vecer, inokedy zblbne uz po 5 minutach. Zacina sa to postupne zosilnujucim sumom (asi 5 sekund) a potom to zacne davat silne pecky do reprakov, vid video:

Na tom videu je to len par sekund na zaciatku, potom sa to same opravilo (co sa nestava).
Ked potom hybem ladenim, nenaladim nic, iba sum a rusenie, a len tie najsilnejsie stanice, zneju potichu a akoby velmi prebudene.
Niekedy pomoze poprepinat na ine rozsahy a potom nazad, inokedy nepomoze nic, iba vypnut a chvilu pockat.
Na tomto druhom videu je uz konecna faza, kedy to uz pecky nedava, ale neda sa nic naladit:

Nutno podotknut, ze v takomto stave je magicke oko "plne vybudene".
Divne je, ze sa to zase same napravilo, ked som sa naciahol, aby som ladil, co sa mi tiez predtym nikdy nestalo. Odvtedy prebehlo pol hodiny a VKV prijem bezi stabilne a neblbne :?
Myslel som, ze je na vine konvertor, mal som ho len tak primontovany pod plosakom. Dal som ho do plechovej krabicky, ktoru som spojil s kostrou a krabicku som umiestnil mimo elektroniky radia, reku ak to bolo nejakym rusenim, snad to prestane. Ale neprestalo. Inac zaujimave je, ze som skusil vymenit vyssie spominanu elektronku ECC85 naspat za tu staru, a uz to ide dobre aj s nou. Mozno preto, ze som jej predtym oskrabal nozicky :)
Otazka - cim by mohlo byt sposobene to blbnutie VKV prijmu, ktore som popisal? Ostatne rozsahy to nerobia.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa oravan » 22 Okt 2017, 20:20

skontroluj prepínače kontakty ako aj pätice možno nejaký studený spoj ale iba v ceste VKV koncový stupeň zvuku by si musel zvlášť prekontrolovať
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa Mek » 16 Dec 2017, 19:40

Po istom case som sa zase vratil k tomuto staremu radiu, pretoze som narazil na clanok o preladeni do pasma CCIR, kde pisu, ze to ide jednoducho a bez meracich pristrojov. Moje radio ma presne ten isty vstupny diel, ako v clanku popisovany prijimac Tesla Poezia. Urobil som vsetko podla navodu a super hifi, ladim CCIR rozsah. Predtym som tam mal konvertor a s nim to bolo nic moc, teraz je to uplne ina kvalitka.
Nadejal som sa, ze odobratim konvertora zmiznu tie problemy popisovane vyssie (pecky do reprakov, s konecnou fazou plneho vybudenia magickeho oka a nic-nenaladenia). Ale zial problem pretrvava :(
Odpozoroval som, ze radio hra pri starte za studena tak 20-30 minut, potom sa nahle hlasitost zvysi, prida sa skreslenie, az do vysokeho skreslenia a pribudnu pecky do reprakov. Potom to uz tak ostane a nenapravi sa. S kazdou peckou sa vybudi magicke oko a vrati sa do normalu. Spravil som video, kde to krasne vidiet:

Ked v takomto stave ladim, stanice su skreslene, akoby prebudene a cim silnejsia stanica, tym castejsie pecky.
Po nahrati videa som radio odpojil od siete a po par sekundach znova zapojil. Magicke oko bolo plne vybudene, naladil som len suchoty a hvizdy, a tam, kde mali byt stanice, boli skreslene svistania, alebo ako to popisat. Tento stav je uz na videu vyssie.
Mozno to suvisi, mozno nie, ale predtym, ako som natacal toto video, mi radio hralo asi hodinu a pol na nizkej hlasitosti. Blbnut zacalo par minut po tom, ako som hlasitost zvysil.
Este som skusil jednu vec - vzdy, ked to zblblo, vypol som radio zo siete, vytiahol elektronku ECC85 (z VKV casti) a vymenil za druhu. Povodna bola velmi horuca, ze sa az nedala v ruke udrzat. Po zapnuti radio zase hralo onych 20-30 minut a potom zase zblblo.
Preto mam podozrenie na to, ze nieco s touto elektronkou nie je v poriadku. Mam ale tri kusy z toho dva fungl nove, a robi to s kazdou. Nemoze tomu vadit vyssie sietove napatie (235 V) namiesto 220 V?
V prilohe posielam servisny manual, keby niekto chcel nahliadnut.
Schema VKV casti so spominanou elektronkou ECC85 vyzera takto:
vkv.PNG
Este mi napadla jedna vec, co sa stala od minula. Radio mi normalne hralo, ako kazdy den, ale zacalo smrdiet a tak som ho odpojil, nieco v nom skvrcalo. Ukazalo sa, ze vytiekol dvojity elektrolyticky kondik C65-C66 a opaloval sa rezistor R42. Na scheme som ich zakruzkoval:
konc.PNG
Ten kondik som vymenil za dva moderne 100 μF na 400V, cim sa odstranil z reproduktorov sietovy brum, super :)
Rezistor bol podla dokumentacie len na 1W. Vymenil som ho za rezistor na 6W, ale aj ten sa znatelne zahrieval. Otazka znie, preco a nemoze to suvisiet s popisanymi problemami? Ten opalujuci sa rezistor zacal byt problem az ked vytiekol ten povodny elektrolyticky kondik, dovtedy mi radio hralo temer kazdy den, aj ked nahodne po case zblblo ako som popisal.
Vie niekto poradit, co s tym? Rad by som mal VKV prijem bez blbnutia :)
Prílohy
Tesla 1009A Service Manual.pdf
(4.91 MiB) 27 stiahnutí
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa zipaj » 16 Dec 2017, 23:50

1K odpor sa ti hreje, pretože cez neho tečie prúd možno 60mA, takže je to OK, keď strelil kondík, cez ten 1K rezistor tiekol ešte vyšší prúd a samozrejme zhorel. ECC85 je vo VKV časti rádia dosť zaťažená, keby si meral použité ECC85 z rádií, takmer každá má jednu triódu takmer 100% a druhú 50% alebo menej. Vyššie napätie v sieti môže robiť problém, elektrónka má vyššie anódové napätie, ale je aj prežeravená, môžeš tých 15V odpočítať od sieťového napätia nejakým malým transformátorom 220/15V zapojeným ako autotransformátor (postačí aj 5W transformátor), alebo do primáru trafa zapoj vhodný rezistor, odber rádia sa prakticky nemení (aj NF koncák je v triede A), ale s odporom tu bude energetická strata cca 4W. Ale to blbnutie rádia by som tipoval zvod na niektorom mriežkovom kondenzátore, potom sa na G1 konkrétnej elektrónky objaví kladné napätie, elektrónka sa plne otvorí a zaťaží zdroj, pomeraj najprv napätia na G1 okolo koncového stupňa (na predzosilňovači a koncáku), tipujem C62 alebo C55
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 17 Dec 2017, 04:28

podobný problém som mal pri rádiu Tesla Tosca. Kmital medzifrekvenčný stupeň. Prejavuje sa to práve spomínaným šumom a hvizdami, plus vybudené magioko. Po zahriatí odchádzal jeden z polepov blokovacieho kondenzátora (tuším čosi okolo 1nF hnedý zvitok). Treba vyskúšať prikladať dobrý blokovací kondenzátor k existujúcim, či to pomôže.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa Mek » 17 Dec 2017, 21:49

Vdaka za odpovede. Skumal som trochu zapojenie a snazil sa zistit, ktora suciastka je ktora v reali podla schemy. Nahodou som si vsimol, ze na plosaku v radiu nebol osadeny C47. Urcite tam nebol uz od vyroby, lebo ja som ho neodoberal a pred prvym rozobratim som musel odstranit plombu. Po jeho osadeni som mal moznost zatial vyskusat radio 2x a vzdy hralo hodinu bez najmensieho zavahania :) tak dufam, ze som nezakrical hop, kym mi nepreskoci, ci ako sa to hovori. Budem dufat, ze to bolo len tym, ale este to pre istotu parkrat vyskusam.
zipaj napísal:alebo do primáru trafa zapoj vhodný rezistor, odber rádia sa prakticky nemení (aj NF koncák je v triede A), ale s odporom tu bude energetická strata cca 4W
kolko ohmov a wattov by mal mat ten rezistor?
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa zipaj » 17 Dec 2017, 22:40

a ohmov zákon poznáš? Ampérmeter máš?
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa Mek » 18 Dec 2017, 19:43

Poznam a mam. V sieti som nameral 240V, odber radia som nameral 250 mA. Podla vypoctov potrebujem 68 Ω rezistor aspon na 5 W. Ja teda neviem preco, ale ked som tam ten rezistor zapojil, aj tak som za nim nameral rovnakych 240V, rovnako ako bez neho.
Inac zistil som, ze to radio stopercentne zblbne, ked prepnem na nejaky AM rozsah a potom nazad na VKV (a to nemusi byt radio ani zahriate). Momentalne to mam v takom stave, ze to blbne hned po zapnuti na VKV rozsahu, ani nemusim nic prepinat. A to som s tym vobec nehybal, zacalo to este pred tymito mojimi experimentmi s rezistorom...
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 18 Dec 2017, 19:56

To vyzerá na problém s prepínačmi. treba vyskúšať ich poctivo vyčistiť. Ja som na toto používal papierik, ktorý som preťahoval cez kontakty. Zvyšok postriebrených plôšok je možné vyleštiť obyčajnou vatou do ucha namočenou v Kontoxe.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa Mek » 18 Dec 2017, 20:52

Tiez som si to myslel. Aj ked kontakty som uz predtym precistil, teraz som to urobil este raz, aj som ich napruzil, a nic, bezo zmeny. Ked takto blbnuce radio odpojim od siete, tak asi sekundu trva, kym prestane hrat (asi kym sa vybiju kondiky) a pocas tej sekundy neblbne, normalne hra. Preto mi napadlo, ze mozno to robi to vyssie sietove napatie, nez na ake je to radio stavane... len co ked ten rezistor nezafungoval.
A prave som si vsimol - koncova elektronka EL84 sa dost brutalne prehrieva.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 18 Dec 2017, 22:00

Ak sa EL84 prehrieva až má červenú anódu, určite treba vymeniť zvitkový vazobný kondenzátor v prvej mriežke. Je to dobré urobiť preventívne, aby sa nezničila.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa Mek » 18 Dec 2017, 22:17

Myslis C62 - 22k? To som uz urobil, nepomohlo. Ak je anoda taka tycka uprostred, tak ano, je nazhavena docervena. Inac ostatne rozsahy - DV, SV, KV - hraju dobre. Elektronka sa prehrieva aj na tychto ostatnych rozsahoch.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa zipaj » 18 Dec 2017, 23:08

v servisnom návode máš napísané napätia ktoré by si mal na elektrónkach namerať. Pokiaľ by sa tie napätia veľmi líšili, tak je problém okolo konkrétnej elektrónky. S tým rezistorom v prívode napájania, aké napätie si nameral na tom tezistore?
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa Mek » 18 Dec 2017, 23:22

Ano, tu tabulku v manuali s napatiami elektroniek som videl. Sorry za lama otazku, ale ako sa meraju napatia na elektronkach? Katoda verzus anoda? Alebo proti kostre?
S tym rezistorom to bolo tak - pred nim aj za nim som nameral rovnakych 240V.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa zipaj » 18 Dec 2017, 23:39

rezistor mohol byť vadný, napätia na rádiu meraj proti kostre
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa Mek » 19 Dec 2017, 20:25

Rezistor bol v poriadku, preto nechapem, ze nefungovali zakony fyziky...
Odmeral som napatia na elektronkach.
Zhaviace napatie je 7,3 V namiesto 6,3 V.
ECC85 - I. trioda - Ua - 235 V namiesto 250 V.
ECC85 - II. trioda - Ua - nemerane kvoli nemoznosti pristupu
ECH81 - hexoda - Ua - na KV rozsahu 257 V, na VKV rozsahu 232 V namiesto 262,5 V
ECH81 - hexoda - Ug2 - na KV rozsahu 64 V, na VKV rozsahu 80 V
ECH81 - trioda - 131 V namiesto 100 V (merane na pociatku SV rozsahu, ako udava tabulka v manuali)
EBF89 - pentoda - Ua - na VKV rozsahu 227 V, na KV rozsahu 257 V, namiesto 255 V (s pripojenym kablikom na meranie napatia Ua VKV vobec nehralo)
EBF89 - pentoda - Ug2 - na VKV rozsahu 51 V, na KV rozsahu 57 V, namiesto 62 V
EABC80 - trioda - Ua - na VKV rozsahu stabilne 71 V pokial radio neblblo, ale premenlivo medzi 66 V a 82 V, ked blblo. Na KV rozsahu 71 V namiesto 85 V
EL84 - koncova pentoda - Ua - 271 V namiesto 270 V
EL84 - koncova pentoda - Ug2 - 253 V namiesto 268 V
EL84 - koncova pentoda - Uk - na VKV rozsahu premenlivo medzi 8 V a 10,5 V pocas blbnutia, na KV rozsahu stabilne 8,8 V namiesto 8 V

Napatia na koncovej pentode boli v poriadku, takze sa zda, ze sa ma tak hriat, ako sa hreje... koniec koncov, robi to ci uz radio blbne alebo nie, a na kazdom rozsahu. Nepaci sa mi vyssie zhaviace napatie (ale to je dane tym vyssim napatim v sieti). Anodove napatie na EABC80 kolisalo, ked radio blblo, ale bolo stabilne, ked neblblo. Moze to poukazovat na cyklicky vyssie zatazenie zdroja (ked dava pecky do reprakov), ale aj na nieco ine...

//edit: zatial sa mi podarilo znizit zhaviace napatie pridanim troch rezistorov 0R1/5W v serii na prislusny sekundar tak teraz mam presne 6,3V, cas ukaze, do akej miery to pomohlo (a tu zakony fyziky zafungovali).

//edit2: samozrejme ze to nepomohlo, po 20 minutach to klasicky zblblo.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla 1009A Barcarola

Príspevok od používateľa Mek » 28 Jan 2020, 23:38

Tak po viac nez 2 rokoch som sa k tomuto radiu vratil, stale mi to nedalo. Dnes uz mam lepsie vybavenie aj trochu viac skusenosti.
Radio po nastartovani za studena par minut hra dobre, a potom zblbne. Cele sa asi rozkmita - zacne davat pecky do reprakov, stanice hraju hrozne skreslene (ak vobec), a ked nedava pecky do reprakov, aspon vydava taky sycavy "hiss" zvuk. Magicke oko sa rozsvecuje v rytme peciek, pripadne ked je iba "hiss" zvuk, tak je naplno rozsvietene. Ked radio odpojim od elektriny a znova zapojim, zacne blbnut hned, teda ma to do cinenia so zahriatim.
Chcel som napojit vstupnu jednotku na SDR a pozriet si v PC, ako to vyzera v okoli medzifrekvencie 10,7 MHz. To sa mi aj podarilo, vyzeralo to pekne. Do bodu oznaceneho cervenymi sipkami v scheme, som pripojil kondik 2n2 a polmetrovy netieneny kabel, ktory isiel priamo do SDR. Takto som cirou nahodou zistil, ze ked mam tento kondik a kablik pripojeny, tak radio hra a neblbne ani po dlhsom case! A to aj ked na konci kablika nemam pripojene SDR, nemam tam nic.
Rozdiel oproti stavu bez kondiku a kablika je ten, ze signal je slabsi, magicke oko sa ledva vybudi, a celkovo to hra o poznanie tichsie, ale aspon nezblbne.
Tipujem, ze ten kondik s kablikom to nejako zatlmia, alebo co. Vie to niekto vysvetlit? A najma, co mam urobit, aby sa to opravilo natrvalo? Toto je take "hack" riesenie...
Prílohy
Capture.PNG
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok