Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • nenabíja baterku

nenabíja baterku

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: nenabíja baterku

Odoslaťod romiadam » 14 Dec 2017, 22:28

Takže tu elektroniku Z baterky si vybral? Keď tu baterku Z telefónu nabíjas cez ten modul tak tu elektroniku Z telefonnej baterky môžeš vyhodit.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Založený: 09.04.2008

Odoslaťod Rafi87 » 14 Dec 2017, 22:49

jaj chlapci,
1. misocko.... 5.11V som nemal cez ten modul, konkrétne baterka na 4.19V.....
2. nie je to baterka z mobilu ale TYP 18650 3.7V vid. foto,,, na baterke je dátum výroby 2013, nepoužíval som ju 3 roky, čiže isto je pokazená,

zajtra vyskúšam inú baterku, a keď pôjde a zmesti sa do krabice tak budem happy, na objednávku je už neskoro, jedine od nás, ale tu stojí originál Panasonic NCR18650B 3400mAh 3,7V aj 9-10€ + poštovné
Prílohy
_vyr_26544pcs_lot_for_font_b_panasonic_b_font_font_b_18650_b_font_3400mah_3_7v-png.jpg
volám sa Kristián,, baví ma PC, mobily, elektronika, svetlá, LEDky atď, ale keďže som ZŤP invalidný dôchodca a mám len základnú šk. tak často tu trcim kvôli nejakej rade. a ďakujem každému za ochotu pomôcť a za rady.
Rafi87
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 31.94
Založený: 07.09.2013

Odoslaťod alidedko » 14 Dec 2017, 23:22

Rafi87 napísal:merák mám, a premeral som všetko, z baterky ide 5.11V no baterku ked nabíjam, tak to je za cca 15min, a slabo nabíja 100mA, čiže aj ked 5.11V je, ale baterka je prázdna ako moja penaženka

Necuduj sa, ze ti nerozumieme, ked sa vyjadrujes ako hotentot.

Najlacnejsi zdroj 18650 akumulatorov su notebooky.
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 26.85
Založený: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odoslaťod StefanST » 15 Dec 2017, 00:08

zdeno6505 napísal: ... PS. Nič v zlom, ale za tu dobu, čo si tu zaregistrovaný, by si už mohol kresliť schémy aj trochu inteligentnejšie, a nie ako deti v materskej škôlke

Rafi87 napísal: ... a schémy krajšie ako škôlkari, keby som poznal tie označenia tak jasné no nepoznám ako ani ohmov zákon,, mám len 9 ročnú zš. to čo viem ohladne elektro, pc a mobilov som sa naučil sám z netu a tak, a elektro montovanie ma baví od mojich 10r, a na tie moje somariny čo montujem nato netreba profi nákresy

Pracovný zošit z FYZIKY pre 9.ročník ZŠ
http://zslietlucka.edupage4.org/files/Pracovny_zosit_9.r.odpovede.pdf

Pracovny_zosit 9 str.10.png
Pracovny_zosit 9 str.10.png

Pracovny_zosit 9 str.24.png
Pracovny_zosit 9 str.24.png

A čo urobí 20-ročná prax z nádejného elektronika:

MATRIX.jpg
RAFI-MATRIX
MATRIX.jpg (19.48 KiB) Zobrazená 585 krát

Rafi87 napísal:volám sa Kristián,, baví ma PC, mobily, elektronika, svetlá, LEDky atď, ale keďže som ZŤP invalidný dôchodca a mám len základnú šk. tak často tu trcim kvôli nejakej rade. a ďakujem každému za ochotu pomôcť a za rady.

Skús si zohnať knihy (existujú aj v pdf) a čítaj (s porozumením):
* Poznáváme elektroniku 1-7
* Elektronika tajemství zbavená 1-4

Možno aj tu na fóre sa niečo nájde, hľadaj.

Aby si aj rozumel tomu, čo robíš a nielen naslepo skúšal a tápal.
Aby si aj rozumel tomu, čo ti iní poradia.
Aby nebola polovica Tvojho vlákna o pátraní, čo vlastne chceš, identifikácii tvojich problémov a hľadaní rád primeraných tvojim znalostiam.
Ak Ťa baví spájkovanie, skladaj radšej osvedčené stavebnice.
Ak je to o komunikácii na soc.sieti, pokračuj...
StefanST
Stály člen
Stály člen
Založený: 20.02.2012

Odoslaťod romiadam » 15 Dec 2017, 04:14

Rafi87,

prepínač je tam nato, že
1 prepnutie matrix svieti resp. je zapnutý po pripojení kábla k PC k power banku atd,,,
2 prepnutie matrix zhasne a nabíja sa baterka,,,

To si nemohol popisat normalne?

Je to takto?

1. Ak dolny prepinac zapne MATRIX (cervena ciara) hornym spinacom sa moze vybrat moznost zaroven zapnut aj nabijanie baterie cez zelenu ciaru. Dioda zabranuje aby sa 5V napatie v dostalo na vystup modulu.
2 Ak dolny prepinac zapne nabijaci modul (zlta ciara), nabija sa baterka a hornym spinacom si mozes vybrat moznost rozsvietit/zhasnut MATRIX

Chvilu mi to teda trvalo to dekodovat.

MATRIX.jpg

Rafi87.png

Ked uz si to nakreslil v Skicari, tak som to aj ja tam nakreslil :-) Snad som sa nepomylil.

Myslim si ze aj minus pol baterky ide na GND celeho systemu. To mozes multimetrom prepipat. Ten OUT GND na Charger nemusis zapajat, nakolko mas zapojeny IN GND.

Co mi stale nie je jasne, ako ty napajas ten system len z baterky? Akokolvek prepnes ten dvojity prepinac, stale sa ti vystupne napatie "stretne" s napatim zo zdroja dokonca bude mensie o hodnotu ubytku napatia na diode.
Jedine ak odpojis zdroj, tak to moze fungovat, ale to si tu zase nenapisal. Takze zase len hadam....

Mimochodom, ten dvojity prepinac je signalny prepinac. Nie je urceny na spinanie vykonovych casti ako napr. aj toto. Ak budes mat baterku zisti potom aky je tam nabijaci prud. Mozno to prezije.

Tu mas online kresliaci program na schemy. Nemusis ani instalovat.
https://easyeda.com/editor
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod Rafi87 » 15 Dec 2017, 09:12

romiadam :
dakujem za "kresbu" tej celkom chápem heh, nakolko je to kresba a nie také "originálne" kresby čo vačšina elektrikárov používa,,

Akokolvek prepnes ten dvojity prepinac, stale sa ti vystupne napatie "stretne" s napatim zo zdroja dokonca bude mensie o hodnotu ubytku napatia na diode.
Jedine ak odpojis zdroj, tak to moze fungovat

áno, ked použijem matrix z baterky tak samozrejme kábel bude vytiahnutý, a ked chcem nabiť tak prepnem prepínač, alebo ked chcem zapnúť z kábla, tak prepnem druhý prepínač :mrgreen: inak vymenil som ten zatláčací prepínač na pusuvný taký istý ako je na fotke ten prvý,, má tri nožičky, stredný je plus a dve bočné už smerujú kde treba

p.s. takže na GND nemusím dávať jednosmernú diodu? pri OUT z toho modulu?
volám sa Kristián,, baví ma PC, mobily, elektronika, svetlá, LEDky atď, ale keďže som ZŤP invalidný dôchodca a mám len základnú šk. tak často tu trcim kvôli nejakej rade. a ďakujem každému za ochotu pomôcť a za rady.
Rafi87
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod romiadam » 15 Dec 2017, 11:01

dakujem za "kresbu" tej celkom chápem heh

Prisposobil som sa

takže na GND nemusím dávať jednosmernú diodu? pri OUT z toho modulu?

Nie.
Aby si bol kludny, vsetko odpoj od modulu a multimetrom prepipaj (prepni si multimeter tam kde ti pipa ked spojis meracie kabla, snad vies o com hovorim) na module GND vstupu s GND vystupu a aj GND baterky s GND vstupu a GND vystupu. Vsade by ti mal pipat multimeter. Vsetko by to malo byt prepojene. Preto ta dioda tam nema zmysel.

StefanST ti poslal peknu literaturu Pracovný zošit z FYZIKY pre 9.ročník ZŠ.

Zacni sa to ucit, (sak predpokladam ze casu mas dost), lebo toto je totalny zaklad. Bez toho aj komunikaciatu na fore viazne, vsak si precitaj tie komentare k tej tvojej scheme. Vela ludi to odradi ti poradit. Ja viem nie je to tvoriva cinnost, a je to nazaujimave, ale to musis vediet.

To mas ako s autom, darmo vies perfektne jazdit na aute, ak nepoznas dopravne znacky a v behnes do jednosmerky z protismeru a naburas do ineho auta. Ty teraz zapajas a zapajas, ale schemy citat a kreslit nevies.

Pocuj, ty si na zaciatku spominal ze baterka 18650 je skapata ze je z roku 2013 a ze skusas baterku z mobilu. Tu baterku z mobilu skusas aj s elektornikou alebo tu elektroniku z tej batery z mobilu si dal prec? Ak ju uz nepotrebujes do mobilu, tak vyhod tu elektroniku z baterky (daj pozor aby si neskratoval + a - baterku pri odpajani elektroniky) a zmeraj jej napatie. Ak bude mat 3.5V a viac, tak este "zije" a skus len samotny clanok nabit tym modulom. Daj vediet.

Ak je mrtva aj ta baterka, skoc do PC servisu (alebo tam niekoho posli) a vypytaj si staru pokazenu baterku do notebooku. Mali tby ti ju dat zadarmo. Tam mas 6 takych bateriek 18650. Urcite jedna bude este fungovat a nemusis ju kupovat. Zase pozor na skrat clanku. Mozes mat na stole ohnostroj.

Pozri si na youtube videa ako vedia pekne tie bateky explodovat a horiet, ak ich mechanicky poskodis kladivom alebo prebijas vysokym prudom. Nie je to sranda. Takze daj pozor aj ten tvoj tvoj modul, hlavnde ked nabija baterku. Nenabijaj baterku ked nie si doma alebo nezapni nabijanie na noc. Len ked si na blizku, ze ked sa nieco stane, rychlo zakrocis.

napriklad:
https://www.youtube.com/watch?v=oPihX3s-9dc
romiadam
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod TomasNM » 15 Dec 2017, 12:58

Preco proste nespravis to,co som Ti uz pred rokom radil? Budes tam mat iba jediny vypinac a bude to fungovat.
Maly nabijaci modul TP4056 a maly stepup menic,nastaveny na 5V(popr.aj 12V,ak pouzijes Vin na Arduine).
https://www.ebay.com/itm/5V-1A-1S-3-7V- ... 2749.l2649
https://www.ebay.com/itm/2A-Max-DC-DC-B ... 2ca45d1877
Prílohy
Untitled.png
TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Vek: 38.03
Založený: 22.01.2012
Paragraf: 23

Odoslaťod Rafi87 » 15 Dec 2017, 13:03

lebo toto je 2 v 1, a nemám tolko miesta v krabici na tie všetky súčiastky,,
pondelok sa uvidí či to pojde, jeden chalan z el.cig. fóra pošle mesiac používanú 18650 baterku, popr objednám z polska originál panasonic 3400mA za 4.-€ a to mi príde do 3-4 dní,, zachv chcem skúsiť ešte jednu baterku čo mám, mala by byť funkčná,,
Rafi87
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod Rafi87 » 18 Dec 2017, 15:48

hello,, tak už som asi zistil chybu,, čo ma tak strašne s.r. že už nemám radšej slov, bo nič pekné by som nepovedal
neviem prečo, no niekde je skrat,,,, na meráku mi pípátko VŠADE pípa, plus mínus, kostra USB konektora všade všetko pipá teda na module napíjačka a step up čo sú spolu,,, a najviac ma hnevá, že nemám už ten modul nabíjací spolu zo step up,, nabíjací modul zvlášť mám len zas step up nie, ach do pekla,,,,, pozrite fotky, ja tam nič nevidím, no možno som slepí,,,
Prílohy
IMG_20171218_143509-1856x1044.jpg
IMG_20171218_143541-1856x1044.jpg
IMG_20171218_150922-1044x1856.jpg
IMG_20171218_150846-1044x1856.jpg
Rafi87
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Odoslaťod Rafi87 » 19 Dec 2017, 13:49

prosím vás, nemáte niekto náhodou jeden zvyšný taký nabíjací modul z power banku? alebo step up? som z toho normálne smutný, že pred koncom výroby matrixu pokazí súčiastka a ešte k tomu posledná,,, vyplatím
Rafi87
Obrázok používateľa
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen

Predchádzajúca

Naspäť na Pre začiatočníkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: paliko1 a 3 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist